Derdim vardı.....

• Konu Sahibi LayLayLomHop
Canım sabrın ve azmin için tebrikler
bende köyde yetiştiğim için babannemim yüzüne zar zor liseyi bitirebildim bırak ileriyi okumayı sınavlara bile giremedim ama çok şükür ne yapayım yinede çalışıyorum işte

Canım sabrın ve azmin için tebrikler
bende köyde yetiştiğim için babannemim yüzüne zar zor liseyi bitirebildim bırak ileriyi okumayı sınavlara bile giremedim ama çok şükür ne yapayım yinede çalışıyorum işte

bazılarımız malesef şanssız doğuyor ve şansı elde etmek bizim elimizde oluyor :1no2:

sabretmenin,isyankar olmamanın ve ailene karşı gelmemenin mükafatını almışsın cnm.herşey gönlünce olsun inş.Allah'ım doğru yoldan ayırmasın seni.

Aferin sana..Azminden dolayı tebrik ediyorum,elinde imkanları olupta okumayan insanlar umarım senin yazını görürlerde onlara bu konuda bi nebze ışık tutmuş olursun,gençler bu günlerinin kıymetlerini çok iyi bilsinler nasılsa koca bulunur ama gençlik bidaha ele geçmez bugünleri iyi değerlendirmek lazım,tekrar seni tebrik ederim

Çok haklısınız paylaştıklarınızda....
Umarım Allah gönlünüze göre verir bundan sonrası için aklınıza,farkındalığınıza değer şeyler yaşarsınız tabi bunu anlayacak kişilerle....
Umarım elimizdeki fırsatları ellerimizin arasındayken farkederiz, kimse keşke bu fırsatı kaçırmasaydım demez....

hani, insanın içinde olacak, derler ya... en güzel örneklerden birisin. senin de dediğin gibi nice imkanlar içinde, ellerindekinin değerini bilmeyenler... bir de imkansızlıklar içinde kendi imkanlarını yaratanlar.

sen, gülsüm sultan ve lame olmak üzere, azmeden, inat eden, direnen tüm hemcinslerime alkışlarımı gönderiyorum.

ama mesajları okurken aklımdan geçen bazı "keşke"leri de sizlerle paylaşmak istiyorum.

keşke anne-babalar çocuklarının okumasının kötü değil, çok iyi bir şey olduğunu anlasa;
keşke okuma konusunda sorun tek taraflı olsa, yani büyükler çocuğu motive etmeye çalışsa, çocuklar büyükleri kendilerini okula göndermek için ikna etmek zorunda kalmasa;
keşke bu sorunlar geçmişte kalmış olsa,
keşke 2009 yılında belki bizim sokağımızda değil, ama ülkemizin birçok yerinde, kız çocuklarına "okyup da ne olucan!" denmese,
keşke çocuklarını okula göndermekte zorlanan ailelerin tek sıkıntısı maddiyat olsa,
keşke ülkemde artık bu olaylar yaşanmasa da bizden sonraki nesiller için içimiz rahat olsa,
keşke ülkemdeki nice beyinler, sadece okula gidemekleri için çürümek yerine, gerekli eğitimleri alabilse, göğsümüzü kabartsa;
keşke ben bu "keşke"leri düşünemesem... :1no2:

ama

iyi ki, burada paylaşımda bulunan arkadaşlar gibi şartlara direnenler var :hooray:, yoksa durum gerçekten ümitsiz olacaktı. a.s a.s.

Seni tebrik ediyor alnından öpüyorum.
Bu davranışın birçok kızımıza örnek olur inşallah.
Hayatında bir çok başarılara imza atmanı dilerim.

hani, insanın içinde olacak, derler ya... en güzel örneklerden birisin. senin de dediğin gibi nice imkanlar içinde, ellerindekinin değerini bilmeyenler... bir de imkansızlıklar içinde kendi imkanlarını yaratanlar.

sen, gülsüm sultan ve lame olmak üzere, azmeden, inat eden, direnen tüm hemcinslerime alkışlarımı gönderiyorum.

ama mesajları okurken aklımdan geçen bazı "keşke"leri de sizlerle paylaşmak istiyorum.

keşke anne-babalar çocuklarının okumasının kötü değil, çok iyi bir şey olduğunu anlasa;
keşke okuma konusunda sorun tek taraflı olsa, yani büyükler çocuğu motive etmeye çalışsa, çocuklar büyükleri kendilerini okula göndermek için ikna etmek zorunda kalmasa;
keşke bu sorunlar geçmişte kalmış olsa,
keşke 2009 yılında belki bizim sokağımızda değil, ama ülkemizin birçok yerinde, kız çocuklarına "okyup da ne olucan!" denmese,
keşke çocuklarını okula göndermekte zorlanan ailelerin tek sıkıntısı maddiyat olsa,
keşke ülkemde artık bu olaylar yaşanmasa da bizden sonraki nesiller için içimiz rahat olsa,
keşke ülkemdeki nice beyinler, sadece okula gidemekleri için çürümek yerine, gerekli eğitimleri alabilse, göğsümüzü kabartsa;
keşke ben bu "keşke"leri düşünemesem... :1no2:

ama

iyi ki, burada paylaşımda bulunan arkadaşlar gibi şartlara direnenler var :hooray:, yoksa durum gerçekten ümitsiz olacaktı. a.s a.s.

keşke :1no2:
kader kısmet nasip işte ne denirse destekleriniz içinde çok teşekkür ederim :1hug:a.s.

cnm azmine hayran kaldım rabbim herkese senin gibi bi evlat nasip etsin bende hamileyim ve senin gibi azimli sabırlı bi evlat nasip eder rabbim inş dua et şimdiki gençlerin durumunu bende hiç begenmiyorum rabbim sonuumuzu hayr etsin rabbim sabır versin

gerçekten okudukça insanın içini sızlatan bir hayat hikayesi
bir çoğumuz imkanlarımız varken ne kadar zeki olsa da sırf şımarıklıktan zorluk görmediği için okula laylayloma gidip gelirken balböceği gibi ailesi tarafından okumasına izin verilmeyen ya da imkanı kısıtlı olanlarımızda hırsla öyle bir çalışıyorlar ki okullarını hep dereceyle bitiriyorlar çünkü onların bir amacı oluyor daha ilkokuldayken. annesi gibi olmak istemedikleri için babası gibi olmak istemedikleri için okuyup kendini kurtarmaya çalışıyorlar. küçükken rahat bir hayatı olan çocuk; zorluğu, yoksulluğu yada kızlar okumaz diyen aileyi görmediği için bu kadar hırslı olmayabiliyor. yada hayatı bu kadar gerçek göremeyebiliyor. tabii ki aramızda hem rahat hayat süren hemde başarıyla okulunu bitiren dereceler alanlarda vardır onlar ayrı.

ne güzel olmuş bak inşallah geleceğin daha da güzel olur...
hayatta başarılar:teselli:

helalll helalll helalll...bravooooo.....vala sen takdire sahan..yanı baska bi kadın olsa sevgilisine kaçar,bide cocuk doğurur,kolay yolu tercih eder

tebrik ederim arkadaşım. azminden sabrından ötürü. :)

helal olsun sana=) azmin zaferi.... umarım lise çağındaki kızlarımız görürüde ders alır

mutlaka böyle olmasında da vardır bi hayır
ve inşallah hayırların en güzeli seni bulur
güzel gönüllü kız
bilincinden,azminden,iyi niyetinden,inancından,sevginden,bağlılığından ve bunun gibi bir çok özelliğinden dolayı tebrik ediyorum seni
ve ilerde de doğal maharetlerini daha da geliştirip ,büyütmeni diliyorum.

aFerin sana .. keske herkes senin gibi olsa .. :KK43:

Balböceğim azmine hayran kaldım canım inşallah iyi yerlere gelirsin hayatında
baban geç de olsa hatasını anlamış bunu ona sen anlatmışsın azminle ve başarılarınla tebrik ediyorum canım Allah yolunu açık etsin

X