Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Dermastamp uygulamam başladı

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
Durumlar nasıl? Gelişme var mı arkadaşlar
Merhaba. Bende maalesef gelişme yok. Bir önceki tedaviye devam edemedim, yıprattı saçımı. Şimdi en güvendiğim ve test ettiğim şeyi yapıyorum - sarımsak+aloe maskesi. 1 günden bir saç derime yıkamazdan önce sürüp bağlayıp 1 saat bekletip sonra yıkıyorum. Artı olarak D vitamini ve demir ilacı içiyorum.

Postişler takmayı düşündünüz mü hiç? Ben düşünüyorum. Artık kendimi yalandan da olsa kadın gibi hissetmek istiyorum :KK43:

Merhaba. Bende maalesef gelişme yok. Bir önceki tedaviye devam edemedim, yıprattı saçımı. Şimdi en güvendiğim ve test ettiğim şeyi yapıyorum - sarımsak+aloe maskesi. 1 günden bir saç derime yıkamazdan önce sürüp bağlayıp 1 saat bekletip sonra yıkıyorum. Artı olarak D vitamini ve demir ilacı içiyorum.

Postişler takmayı düşündünüz mü hiç? Ben düşünüyorum. Artık kendimi yalandan da olsa kadın gibi hissetmek istiyorum :KK43:
Bu arada bende tepeye bsyler takmayı düşünüyorum en azından dışarı çıktığımda kafam rahat olsun markete gittigimde kasiyer kızların kafama bakmasına çok üzülüyorum 😭 şimdi yaz geldi Allah izin verirde virüs bitip dışarı çıkarsak güneş altında o deri parıl parıl parlıycak,şöyle doğal duran tepeye tutusturabilecegimiz bsyler varmı kullananlar fikir verirse çok sevincem

Ben havuç ve avakado ile bir maske deniyorum. Tabi doktor kontrol edip bir tabı koyamadıysa vitamin, hormon vs normalse ek şeyler denenebilir. YouTube’da video izlerken rastladık. Afrikalı bir kadındı. Mantıklı geldi sonuçta retinol saça ve cilde iyi geliyor. Suyun özellikle kireçli olması da dökülmeyi çok etkiliyor. Neden bilmem ama mesela Ankara benim saçlarım çok gürleşiyor. Datça’da harika olmuştu, hiç dökülmüyordu. Suyu çok kireçli olan yerlerde hem sönük oluyor hem de avuç avuç dökülüyor. Açmaya korkuyorum. Aslında açık bırakıp, ılık suyla yıkamak ve skalp masajı yapmak gerekiyor. Linki ekliyorum. Deneyelim mi?

Son düzenleme:
Seni çok iyi anlıyorum malesef. Hayatta yapmak istediğim şeyler var ama insan sürekli saçını düşünerek özgür kalamıyor yasadığı andan zevk almıyor. Ben de henüz bekarım evlenmek sevilmek sevmek istiyorum ama kendime olan güvenim birinin beni bu yüzden çekici bulmaması ihtimali bile canımı sıkıyor. Benim annemde de var ama anneannem de dayılarımda teyzelerimde ve baba tarafımda hiç böyle bir ploblem yok hepsi fırça gibi. Bu piyango anneme nerden vurdu niye beni buldu. İnsan düşünüyor ama cevap bulamıyorum. Genetik olduğunu kabul edip köşeye çekilmek istemiyorum. Büyük resimden bakmaya calısıyorum. Enerji ve duygusal sebeplerin hastalıklara sebep olduğu inancım var. Bilmiyorum sen inanıyor musun? Nerdeyse ışınlanmayı bulacaklar bu saç sorununa bi çözüm getiremediler tabiki kocaman bi ticaret ağı var arkada sebebinin bu olduğunu düşünüyorum. Açlıktan kırılan afrikalıların saçları fırça gibi, kanser hastaları okadar ağır ilaçlar alıyorlar tüm dengeleri şaşıyor ama tedavi bittiğinde saçlar yine aynı sıklıkla çıkıyor. Ben bunun da bizim için sosyal kanser olduğunu düşünüyorum. Bilime göre bizim saçımızda dht hormonona duyarlı olduğu için saçlar zayıflıyor. Erkeklerdede aynı şekilde. Ama hadi erkek olsak kellik daha normal karsılanıyor kimse yadırgamıyor ama bi bayan için çok zor. Tamamen kellik olmuyor kadınlarda ama saç derisinin görünmesi bile psikolojik çöküntü yaratıyor.
Ben yine de bu sorunu çözebileceğimize inanıyorum ama bunun duygusal özgürleşmeden geçtiğine inanıyorum artık.
Keten tohumu saçlarınıza iyi geldi mi. Dökülmeniz ne durumda

Keten tohumu saçlarınıza iyi geldi mi. Dökülmeniz ne durumda
Birsüre yedim ama sonra unuttum ama geldi mi gelmedi mi emin değilim. Açıkçası uzun süredir masajda yapıyorum. Ama henüz iyi geldi diyemeyeceğim malesef. Cunku bunu uzun süre devam ettiricem beni zorlamıyo. En azından koruyorum diye düşünüyorum ama hedefim saçım la mutlu hale gelmek.
Psikolojik gelgitler yasıyorum saçım konusunda bir gün ağlıyorum boşuna herşey diye öteki gün iyiyim. Yani bilmiyorum yinede elimden geleni yapmaya çalışıyorm. Önemli olan aslında dökülmesi değil benim çok dökülmem yok önemli olan saçın sağlıklı döngüde çıkmaya devam etmesi. Ama ne eksik bilemiyorum. Tonlarca yerli yabancı araştırma yaptım. Neden bunu yaşıyorum anlamaya çalışıyorum. Tıbben tedavisi yok tek tedavi minoksil modern tıpta. Onunda etkileri geçici. Sadece dua ediyorum. Umarım sesim duyuyoluyordur.

Birsüre yedim ama sonra unuttum ama geldi mi gelmedi mi emin değilim. Açıkçası uzun süredir masajda yapıyorum. Ama henüz iyi geldi diyemeyeceğim malesef. Cunku bunu uzun süre devam ettiricem beni zorlamıyo. En azından koruyorum diye düşünüyorum ama hedefim saçım la mutlu hale gelmek.
Psikolojik gelgitler yasıyorum saçım konusunda bir gün ağlıyorum boşuna herşey diye öteki gün iyiyim. Yani bilmiyorum yinede elimden geleni yapmaya çalışıyorm. Önemli olan aslında dökülmesi değil benim çok dökülmem yok önemli olan saçın sağlıklı döngüde çıkmaya devam etmesi. Ama ne eksik bilemiyorum. Tonlarca yerli yabancı araştırma yaptım. Neden bunu yaşıyorum anlamaya çalışıyorum. Tıbben tedavisi yok tek tedavi minoksil modern tıpta. Onunda etkileri geçici. Sadece dua ediyorum. Umarım sesim duyuyoluyordur.
İnşallah düzelir. Benim de çok döküldü tepem açılmaya başladı. Ailem söylemiyor üzülüyorum diye ama görüyorum aynaya bakınca. Vitaminle beslenmeyle takviye etmeye çalışıyorum ama giden saçların geldiğini daha göremedim. Keten tohumunu devam ediyorum. Adaçayı içiyorum. Östrojen artsın diye. Belki testesteron baskılar. Sizde bırakmayın devam edin keten tohumuna. Saç çıkarma özelliği var diyorlar

X