Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Dermastamp uygulamam başladı

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

violetworld

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2017
356
235
35
Merhaba,

Forumda saçımla ilgili birkaç konu açmıştım ve sizlerden birçok değerli tavsiyeler aldım. (çok teşekkürler :KK68: )
Bunlardan biri dermaroller ile tedavi idi. Araştırmalarım üzerine dermarollerin diğer bir çeşiti olan dermastampın saç için daha tehlikesiz olduğunu öğrendim, çünkü adından belli olduğu gibi dermarolleri haraket ettirirken saçı çekerek çıkarta bilme riski varmış. Dermastamp ise kaşe gibi ve tehlikesiz.

Böylelikle, ilk dermastampımı 74 tl aldım ve bu haftadan itibaren uygulamaya başladım. Haftada 1 kez temiz saça uygulayıp hemen ardından saç dökülmesine karşı losyonumu sürüyorum. Onun adını henüz açıklamıyorum, iyi netice alınca paylaşacağım.

Bunun yanısıra;
- D vitamini - haftada 1 ampul
- harnup pekmezi - her sabah 1 yemek kaşığı
- çiğ kabak çekirdeği - bir avuç haftada 3 kez
(çörekotu yağı - her sabah 1 tatlı kaşığı ilave edeceğim, şimdilik param bitti)

topical olarak:
- saç dökülmesine karşı losyon + 15 dk scalp masajı - her akşam
- saç yıkamadan sonra elma sirkesi ile durulama - haftada 2 kez (kafa derisindeki sebumla birlikte yağda biriken DHT - saçı döken hormonuda yıkayıp temizliyor, hızlı yağlanmanın karşısını alıyor, güzel bir yöntem işe yarıyor)
- lavanta ve ısırgan otu ile durulama - haftada 3-4 kez (bazen ceviz yaprağı demlemeside ilave ediyorum, ama düzenli değil, düzene salmam lazım)
Not: gelecek ay Neutrogena T-Sal şampuanını almayı düşünüyorum, çünkü içindeki salisilik asit sayesinde hızlı yağlanmayı durdurarak DHT birikimini engelliyor

Sizlere "öncesi - sonrası" resmimi paylaşmak istiyorum. Az önce çektiğim resmimi "öncesi" olarak yerleştiriyorum, bu özellikle dermastampın neticesini göre bilmem ve sizlerle paylaşa bilmem için. Umarım "sonrası" gerçekten paylaşmaya değer bir netice olacak ve sevincimi de sizinle paylaşırım.

Eklentiler

• IMG_20190714_151835263.jpg
    IMG_20190714_151835263.jpg
    169 KB · Görüntüleme: 2.272
  • IMG_20190714_151839308.jpg
    IMG_20190714_151839308.jpg
    168,8 KB · Görüntüleme: 449
Bende dermastamp kullanıyorum düzensiz olarak.yaşınız kaç,nezamandır dökülüyor saçlarınız ve sebebi ne?benim psikoloijm çok bozuldu bu saçtan.inşallah köklerimiz ölmemiştirde gür saçlarımız olur :KK43:

Bende dermastamp kullanıyorum düzensiz olarak.yaşınız kaç,nezamandır dökülüyor saçlarınız ve sebebi ne?benim psikoloijm çok bozuldu bu saçtan.inşallah köklerimiz ölmemiştirde gür saçlarımız olur :KK43:
Benim yaşım 30 ve 10 yıla yakındır dökülüyor. Maalesef genetik dökülme, erkek tipi dökülme, çaresi yok. Ne yapmalı, kaderim buymuş diyerek artık elimde olanlara tutunmaya çalışıyorum.

Benim yaşım 30 ve 10 yıla yakındır dökülüyor. Maalesef genetik dökülme, erkek tipi dökülme, çaresi yok. Ne yapmalı, kaderim buymuş diyerek artık elimde olanlara tutunmaya çalışıyorum.
Merhaba, benim de böyle. Ben de senin gibi kendime rutin oluşturdum. Ayrıca sana şunu tavsiye ederim. Organik sertifikalı biberiye yağı, kekik yağı, lavanta ve sedir yağını taşıyıcı bi yagla mesela hindistan cevizi yağı ya da zeytin yağı gibi. Kullanmanı öneririm. Özellikle biberiye yağı ile ilgili genetik dökülme için araştırmalar var. Kan akışını hızlandırması vs. İle ilgili.. Kullandığın yağların organik sertifikalo olmasına dikkat et. Çoğu yağlar katkılı. Dermstap ile ilgili görüşlerini anlatır mısın senin kokunu takip edicem. Bi de kozmik bakım sitesinden saç kesim takvimini araştır

Merhaba, benim de böyle. Ben de senin gibi kendime rutin oluşturdum. Ayrıca sana şunu tavsiye ederim. Organik sertifikalı biberiye yağı, kekik yağı, lavanta ve sedir yağını taşıyıcı bi yagla mesela hindistan cevizi yağı ya da zeytin yağı gibi. Kullanmanı öneririm. Özellikle biberiye yağı ile ilgili genetik dökülme için araştırmalar var. Kan akışını hızlandırması vs. İle ilgili.. Kullandığın yağların organik sertifikalo olmasına dikkat et. Çoğu yağlar katkılı. Dermstap ile ilgili görüşlerini anlatır mısın senin kokunu takip edicem. Bi de kozmik bakım sitesinden saç kesim takvimini araştır

Ben şimdiye kadar hangi yağı sürersem süreyim saçlarım aşırı döküldü. Doktorum da bir keresinde kafa derisindeki gözeneklerini kapatır boğar ve döker demişti, artık ne kadar doğru bilmiyorum. Şimdi korkuyorum saçıma yağ sürmeye. Belki dediğin gibi saf organik bulursam denerim. Sende etki ettimi?

Saç kesimi de ilginç geliyor ama hiç derinden araştırmadım, bakarım. Zaten kestirmem lazım :)

Ben profosyonel tedavi almaya başladım, tesadüfen bir doktor keşfettim ve denemeye karar verdim. Yaklaşık 1 aydır devam ediyorum;

- Saw palmetto + birkaç daha bitki karışımından olan ilaç (sabah-akşam)
- A ve E vitamin takviyesi (sabah-akşam)
- Kabak çekirdeği yağı (kendileri hazırlıyor organik soğuk sıkım - her sabah 1 y.k)
- Harnup pekmezi (her sabah 1 y.k)
- Aslanpencesi otu ve hayıt otu karışımı bitki çayı (her akşam)

Topikal olarak:
- kendi ekibiyle birlikte hazırladığı bitki losyonu (her akşam + 5 dk. masaj)
- haftada 3 kez seboreye karşı losyon, sebumu temizliyor - saç yıkamadan yarım saat önce
- haftada 2 kez elma sirkesiyle durulama (sonra yine suyla durulama)
- haftada 1 kez renksiz kına uygulaması
- haftada 1 kez DERMASTAMP
- 2 haftadan bir MEZOTERAPİ + PRP olacak daha sonra

Bazılarını kendim ekledim rutine - renksiz kına, elma sirkesi, harnup pekmezi, bitki otları ve dermastamp - doktorum onayladı ama.

Mezoterapiyle ilgili önemli bir bilgi;

doktor prp tedavisinin hemen başlatıldığı zaman küçük-küçük saçlar çıkacağını ama hemen sonra döküleceğini söyledi. O yüzden önce saç diplerini sıkılaştıralım, güçlendirelim ve "uyuyan" saç köklerini "uyandıralım" dedi. O yüzden önce mezoterapi ile başladı. Ben yinede endişeliyim acaba bunları durdurduktan sonra yine eski haline döner veya daha kötü olabilir diye, ama doktor korursak birşey olmaz dedi. 3-4 ay sonrasında düzelme olacağını söyledi.

Sabırla beklemedeyim şuan.

Ben şimdiye kadar hangi yağı sürersem süreyim saçlarım aşırı döküldü. Doktorum da bir keresinde kafa derisindeki gözeneklerini kapatır boğar ve döker demişti, artık ne kadar doğru bilmiyorum. Şimdi korkuyorum saçıma yağ sürmeye. Belki dediğin gibi saf organik bulursam denerim. Sende etki ettimi?

Saç kesimi de ilginç geliyor ama hiç derinden araştırmadım, bakarım. Zaten kestirmem lazım :)

Ben profosyonel tedavi almaya başladım, tesadüfen bir doktor keşfettim ve denemeye karar verdim. Yaklaşık 1 aydır devam ediyorum;

- Saw palmetto + birkaç daha bitki karışımından olan ilaç (sabah-akşam)
- A ve E vitamin takviyesi (sabah-akşam)
- Kabak çekirdeği yağı (kendileri hazırlıyor organik soğuk sıkım - her sabah 1 y.k)
- Harnup pekmezi (her sabah 1 y.k)
- Aslanpencesi otu ve hayıt otu karışımı bitki çayı (her akşam)

Topikal olarak:
- kendi ekibiyle birlikte hazırladığı bitki losyonu (her akşam + 5 dk. masaj)
- haftada 3 kez seboreye karşı losyon, sebumu temizliyor - saç yıkamadan yarım saat önce
- haftada 2 kez elma sirkesiyle durulama (sonra yine suyla durulama)
- haftada 1 kez renksiz kına uygulaması
- haftada 1 kez DERMASTAMP
- 2 haftadan bir MEZOTERAPİ + PRP olacak daha sonra

Bazılarını kendim ekledim rutine - renksiz kına, elma sirkesi, harnup pekmezi, bitki otları ve dermastamp - doktorum onayladı ama.

Mezoterapiyle ilgili önemli bir bilgi;

doktor prp tedavisinin hemen başlatıldığı zaman küçük-küçük saçlar çıkacağını ama hemen sonra döküleceğini söyledi. O yüzden önce saç diplerini sıkılaştıralım, güçlendirelim ve "uyuyan" saç köklerini "uyandıralım" dedi. O yüzden önce mezoterapi ile başladı. Ben yinede endişeliyim acaba bunları durdurduktan sonra yine eski haline döner veya daha kötü olabilir diye, ama doktor korursak birşey olmaz dedi. 3-4 ay sonrasında düzelme olacağını söyledi.

Sabırla beklemedeyim şuan.
İnşallah istediğin sonucu alırsın lütfen bilgilendirmeyi unutma. Doktorunu öğrenebilir miyim. Minoksil yazıp göndermeyen bi doktor buldugunani sevdindim ismini verebilir misin msjla ya da burdan

İnşallah istediğin sonucu alırsın lütfen bilgilendirmeyi unutma. Doktorunu öğrenebilir miyim. Minoksil yazıp göndermeyen bi doktor buldugunani sevdindim ismini verebilir misin msjla ya da burdan

Evet bende ilk kez minoksil yazıp göndermeyen bir doktor buldum. O yüzden gittim yanına. Hem bana genetik dökülmeni ilk kez aydın anlatan doktor oldu. Zaten gerek yoktuda, kendim internette araştırıp öğrenmiştim ama doktorların hiçbiri şimdiye kadar izah etmemişdi ve sanki bilmiyorlardı...

Ben azeriyim, doktorum da Azerbaycan'da şuan - Şəbnəm Məmmədova. Ama ayda 1 kez Türkiye'ye gittiğini, orada bir sürü hastaları olduğunu söylemişti. İstersen bir sorarsın hangi şehire gittiğini, özelden numarasını yazarım. Çokta kendi halinde, sade birisi.

Merhaba violetworld violetworld ,

Bende senin yönteme benzer bir yönteme başladım Ağustos sonu gibi Eylül desem daha iyi olur sanırım :) bugün 1. ayım doldu 6 aylık bir deneme yapacağım benimki dermaroller 0.05 lik kullanıyorum haftada 3 gün sadece haftanın bir günü bakım yağları sürüyorum. Elimi saç derime atınca sanki yeni tıraş edilmiş gibi elime batmalar geliyor. Birde bazen hafif tatlı kaşıntılarım oluyor. Sende de böyle şeyler var mı? Benimde 10 yıldır saçım seyrek ama senin ki maşallah benimkine göre daha iyi benim biraz daha saç çizgim açık. Zamanında gittim en iyi doktorlara minoxil yazıyorlar bir süre kullandım fakat yan etkisi ağır geldi bıraktım. İnşallah sonuçlarımız iyi olur :) Konunun takipçisiyim.

Merhaba violetworld violetworld ,

Bende senin yönteme benzer bir yönteme başladım Ağustos sonu gibi Eylül desem daha iyi olur sanırım :) bugün 1. ayım doldu 6 aylık bir deneme yapacağım benimki dermaroller 0.05 lik kullanıyorum haftada 3 gün sadece haftanın bir günü bakım yağları sürüyorum. Elimi saç derime atınca sanki yeni tıraş edilmiş gibi elime batmalar geliyor. Birde bazen hafif tatlı kaşıntılarım oluyor. Sende de böyle şeyler var mı? Benimde 10 yıldır saçım seyrek ama senin ki maşallah benimkine göre daha iyi benim biraz daha saç çizgim açık. Zamanında gittim en iyi doktorlara minoxil yazıyorlar bir süre kullandım fakat yan etkisi ağır geldi bıraktım. İnşallah sonuçlarımız iyi olur :) Konunun takipçisiyim.

Merhaba. Hayırlı olsun tedaviniz. Benim ilk başta yazdığım tedavi birazcık değişti, güncel olanı yazdım sonra. Dermastamp'ı maalesef 1 aydır uygulayamıyorum. 2 haftada bir mezoterapi yaptığımdan dolayı oda acayip bir şekilde acıttığı için iğnelere fobim yarandı gerçekten. Birazda yorgunluk yüzünden belki. Ama mutlaka devam edeceğim.

O kadar şey yapıyorum ki, bazen tükendiğimi hissediyorum. Buna ek olarak hergün tüm bu eziyetlerime rağmen saçımın çok sönük, seyrek görünmesi, üstüne birde saç tellerimin dökülerek elime gelmesi beni ruhdan düşürüyor. Ama yılmamak lazım. Doktorum geçen sefer dedi ki, bak bu tedavi ile saçı çıkmayan yok. Ben dediklerimi yap ve sabırlı ol, çıkacak dedi. Bende dökülme hala var, oda dediğine göre tedavinin etkilerinden biriymiş. Yani şöyle ki, tedavi olunurken saçlar normal yaşam döngüsüne girdiğinden saç kökleri restart yapıyor sanki ve köklerden sağlam saçlar çıkıyor, "hasta" saçları kendinden atıyor. İnternette araştırdım, varmış böyle bir durum.

Zaten denemekten başke çarem yokki, deniyorum :) Siz de güncel durumla ilgili bildirin lütfen, bakalım ne olacak. Hepimiz için başarılı olur umarım, çekinesi dert değil.

Aynı durumdan muzdaribim erkek tipi dökülme değerler normal stres kaynaklı deniyor. Doktorlar minoxil ve expectrs yazıp yolluyor. Dahs once kullandım memnun kalmadim. O aleti nereden aldınız acaba markasını da soyler misiniz memnunsaniz ?
Sac çıkaran losyon ölerek ne onerirsiniz
Mezoterapi işe yarıyor mu sizce

Aynı durumdan muzdaribim erkek tipi dökülme değerler normal stres kaynaklı deniyor. Doktorlar minoxil ve expectrs yazıp yolluyor. Dahs once kullandım memnun kalmadim. O aleti nereden aldınız acaba markasını da soyler misiniz memnunsaniz ?
Sac çıkaran losyon ölerek ne onerirsiniz
Mezoterapi işe yarıyor mu sizce

Dermastamp online aldım - Dr.Pen Dermastamp 0.50 mm Saç Dermaroller Titanyum 140 İğneli

İyi, kullanışlı. Memnunum. Ama en fazla 15 kez kullanılabilir, sonra iğneleri köreliyor haliyle.

Saç çıkaran losyon sadece Bakü'de şuan. Ben azeriyim, doktorum da azeri ama ayda bir kez Türkiye'ye geliyor. İstersen özelden numarasını yazarım, o gelirken sanada getirir alırsın.

Mezoterapi'yi sadece 3 kez yaptım, doktorum duruma bağlı devam edeceğiz dedi, 8 veya 12 seansa kadar uzayabilir. Hemen ardından PRP tedavisine başlayacağız. 2 haftadan bir gidiyorum mezoterapi'ye.

Tüm bunların daha pek bir faydasını gördüm diyemem, çünkü saçlarım dökülmeye devam ediyor. Doktorum normal diyor, 2-3 ay sonra duracak, kök hücre yenileniyor, yeni sağlam saçlar çıkmaya başlayacak diyor. Bakalım.

Dermastamp online aldım - Dr.Pen Dermastamp 0.50 mm Saç Dermaroller Titanyum 140 İğneli

İyi, kullanışlı. Memnunum. Ama en fazla 15 kez kullanılabilir, sonra iğneleri köreliyor haliyle.

Saç çıkaran losyon sadece Bakü'de şuan. Ben azeriyim, doktorum da azeri ama ayda bir kez Türkiye'ye geliyor. İstersen özelden numarasını yazarım, o gelirken sanada getirir alırsın.

Mezoterapi'yi sadece 3 kez yaptım, doktorum duruma bağlı devam edeceğiz dedi, 8 veya 12 seansa kadar uzayabilir. Hemen ardından PRP tedavisine başlayacağız. 2 hafUtadan bir gidiyorum mezoterapi'ye.

Tüm bunların daha pek bir faydasını gördüm diyemem, çünkü saçlarım dökülmeye devam ediyor. Doktorum normal diyor, 2-3 ay sonra duracak, kök hücre yenileniyor, yeni sağlam saçlar çıkmaya başlayacak diyor. Bakalım.
Erkek tipi dokulmede stres azalinca cikiyor saç aslında denedim çünkü ama işte stressiz yasam cok zor. Umarim sonuç alırsın mezodan şuan TR de çok pahalı prp ondan da pahalı. Ben bi kac ay stres yaptım sonucu bu oldu. O alete bakayim bende

Mezoterapi'yi sadece 3 kez yaptım, doktorum duruma bağlı devam edeceğiz dedi, 8 veya 12 seansa kadar uzayabilir. Hemen ardından PRP tedavisine başlayacağız. 2 haftadan bir gidiyorum mezoterapi'ye.

Merhaba bana da doktorunuzun adini yazar misiniz ozelden

Bir de yagin fotosu varsa atar misiniz? Azeri arkadaslarim var belki getirebilirler

Erkek tipi dokulmede stres azalinca cikiyor saç aslında denedim çünkü ama işte stressiz yasam cok zor. Umarim sonuç alırsın mezodan şuan TR de çok pahalı prp ondan da pahalı. Ben bi kac ay stres yaptım sonucu bu oldu. O alete bakayim bende
Aynen, evet. Maalesef bendede üzüntü ve stresten dolayı yıllardır dökülmeyecek olanlar da döküldü. Hayatımızdan stresi azaltmamız lazım, yoksa kısır döngüye giriyoruz.

Dermastamp hiçbir yan etkisi olmayan ama fayda sağlayabilecek birşey. Tabi düzgün uygulanırsa ve hijyeni korunursa. Ben kullanmadan önce ve sonrasında 1 saat alkolde bekletiyorum, temiz yerde tutuyorum. Birde uygulama sonrasında mümkünse en az 8 saat yıkanmaması lazım, dışarı çıkılırsa da mikrop kapabilir. En iyisi akşam evde yapmak ve sonra uyumak. Ha, birde uygulamanın hemen ardından saç çıkarıcı losyon sürmek lazım ki, saçın diplerine gitsin.

Bir de yagin fotosu varsa atar misiniz? Azeri arkadaslarim var belki getirebilirler
Hangi yağın tam anlamadım? Kabak çekirdeği yağıysa onu kendileri soğuk presle hazırlıyorlar, normal bir şişede veriyorlar. 20 günde falan tüketmen lazım dedi doktor, çünkü süresi doluyor. Özelden ismini numarasını atarım şimdi.

Dermaroller, dermastamp gibi aletlerin temizliği çok önemli. Ben dermarollerımı kullanmadan önce dezenfekte ediyorum kullandıktan sonra da önce çok sıcak olmayacak şekilde ılık bir suda bekletiyorum çünkü sapı plastik olduğu için eritebilir. daha sonra bir peçetenin üzerinde bekletiyorum tekrardan dermaroller'a ve koruyucu kapağına spreyi sıkıp buzdolabında bekletiyorum. Benimki titanyum iğneli sarı iğne şuana kadar bir küflenme falan filan olmadı bu şekilde temiz kullanırsanız 1 seneden fazla kullanabilirsiniz. Hijyen şart :) dermaroller dezenfektesini eczanelerden alabilirsiniz yada online bir İnternet sitesinden. İçinde %70 alkol olması yeterli.

violetworld violetworld

saç bir anda dökülen bir olay değil 10 yıldır dökülüyor senin ki ama biz yaptığımız şeylerin hemen etki etmesini istiyoruz. Fakat öyle olmuyor işte sabırlı olmalıyız. 10 yıl içinde seyrelen bir bölge 1 ay içinde tekrardan fışkırmaz. Keşke öyle olsa :) ama olmuyor maalesef.. Sabırlı olmalıyız moral çok önemli. Mutsuzluk , sıkıntı, stres bunlar saçın düşmanları. Saç içten beslenmeyi çok sever. B vitaminlerini hiç ölçtürdün mü? B vitamini eksikliği acayip saç kaybı demek. b,c,çinko, folik asit, demir, kan bunların eksikliği saçı döküyor. Ama doktorlar bunlara hiç bakmadan hemen genetik diyorlar. Bu ölçümlere baktır sen. Ben bunları kullanıyorum birde hormonlarıma baktırmaya gideceğim. Genetik lafına inanmıyorum ben. Anne baba tarafımda kel olan yok. Benimki vitamin ve stres kaynaklı döküldü.

violetworld violetworld

saç bir anda dökülen bir olay değil 10 yıldır dökülüyor senin ki ama biz yaptığımız şeylerin hemen etki etmesini istiyoruz. Fakat öyle olmuyor işte sabırlı olmalıyız. 10 yıl içinde seyrelen bir bölge 1 ay içinde tekrardan fışkırmaz. Keşke öyle olsa :) ama olmuyor maalesef.. Sabırlı olmalıyız moral çok önemli. Mutsuzluk , sıkıntı, stres bunlar saçın düşmanları. Saç içten beslenmeyi çok sever. B vitaminlerini hiç ölçtürdün mü? B vitamini eksikliği acayip saç kaybı demek. b,c,çinko, folik asit, demir, kan bunların eksikliği saçı döküyor. Ama doktorlar bunlara hiç bakmadan hemen genetik diyorlar. Bu ölçümlere baktır sen. Ben bunları kullanıyorum birde hormonlarıma baktırmaya gideceğim. Genetik lafına inanmıyorum ben. Anne baba tarafımda kel olan yok. Benimki vitamin ve stres kaynaklı döküldü.
Bende B vitamini çok yüksek. Çinko, folik asit ve demir ölçtürdüm onlar da normal. Bilemiyorum.

X