Konuşma Problemleri Dil ve konuşma terapisti tavsiyesi

Geç konuşma, kekeleme, her türlü konuşma probleminin paylaşıldığı konular.

bentuna

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2017
13
3
41
4 yaşında gayet düzgün konuşan oğlum kekelemeye başladı. Bir ay önce sadece bi bi bi gibi hece tekrarı yapıyorken şimdi a a a a a nnne gibi uzatmalara da başladı. Çok zorlanıyor, çok üzülüyorum… Dil ve konuşma terapistine götüreceğiz ancak hangisi iyidir karar veremedik, bu konuyu yaşamış biri var mı? Önereceğiniz Dil ve konuşma terapisti var mı? Bir haftada yaşlandım resmen:KK43:

Daha önce böyle bi sıkıntı yokken şu an ne tetikledi acaba . Korku mu, yeni bi kardeş mi, yada kendi kendine dikkat çekmeye mi çalışıyo. Kekelemelerde sizinki gibi sonradan oluşan kekelemelerde mutlaka bi alt yapı vardır. Dikkatinizi çeken bişey oldumu

Bir kaç gün öncesinde komşu köpeği oyun oynuyorken tırmaladı, ağlamıştı baya. Üstüne de ishal virüsü kaptı. Zor bir süreçti, p süreçlerden sonra başladı. inanılmaz sosyal ve girişken bir çocuk aslında

Merhaba, evde beraber şarkı söyleyin, evladınız takılırken endişeli gözlerle bakmayın ki heyecanlanıp iyice takılmasın. Hangi şehirde yaşıyorsunuz, Kayseri de iseniz terapist bir çok arkadaşım var, Ankara da da yardımcı olabilirim..

Daha önce böyle bi sıkıntı yokken şu an ne tetikledi acaba . Korku mu, yeni bi kardeş mi, yada kendi kendine dikkat çekmeye mi çalışıyo. Kekelemelerde sizinki gibi sonradan oluşan kekelemelerde mutlaka bi alt yapı vardır. Dikkatinizi çeken bişey oldumu
Bir kaç gün öncesinde komşu köpeği oyun oynuyorken tırmaladı, ağlamıştı baya. Üstüne de ishal virüsü kaptı. Zor bir süreçti, bu süreçlerden sonra başladı. inanılmaz sosyal ve girişken bir çocuk aslında

Bir kaç gün öncesinde komşu köpeği oyun oynuyorken tırmaladı, ağlamıştı baya. Üstüne de ishal virüsü kaptı. Zor bir süreçti, bu süreçlerden sonra başladı. inanılmaz sosyal ve girişken bir çocuk aslında
Bi süre kekeleyerek konuşsa bile düzeltmeyin onada hatırlatmayın. Bi kaç şey üst üste gelmiş eğer hala düzelme görmezseniz terapi desteğine başvurun bence

Korku yaşamış o sorunu önce cozseniz sonrası daha kolay olacak sanki.
Önce bir pedagog görüşmesi mi yapsaniz

Merhaba, evde beraber şarkı söyleyin, evladınız takılırken endişeli gözlerle bakmayın ki heyecanlanıp iyice takılmasın. Hangi şehirde yaşıyorsunuz, Kayseri de iseniz terapist bir çok arkadaşım var, Ankara da da yardımcı olabilirim
Merhaba, evde beraber şarkı söyleyin, evladınız takılırken endişeli gözlerle bakmayın ki heyecanlanıp iyice takılmasın. Hangi şehirde yaşıyorsunuz, Kayseri de iseniz terapist bir çok arkadaşım var, Ankara da da yardımcı olabilirim..
Aynen öyle yapıyorum, şarkı söylemeyi sevmeye başladı kuzum. Kekelediğinde de hiç belli etmiyorum, aynı şekilde dinlemeye devam ediyorum, güleryüzle

Bi süre kekeleyerek konuşsa bile düzeltmeyin onada hatırlatmayın. Bi kaç şey üst üste gelmiş eğer hala düzelme görmezseniz terapi desteğine başvurun bence
Evet asla düzeltmiyorum, ailemi çevremi de uyarıyorum. Yarım gün kreşe başlatma düşüncemiz var, yaşıtları ile oynamayı çok seviyor. İyi gelir diye düşünüyoruz, ancak orda da akran zorbalığı yaşamadından korkuyorum

Bencede çok iyi gelir öğretmenine durumundan bahsederseniz daha fazla dikkat eder. Akranlarından hiç korkmayın onlar birbirlerine bizim onlara öğretemediğimiz hayatı öğretiyorlar

X