dil yarası

E

EU1

Ziyaretçi
Babası oğluna bir torba çivi verir ve sabrını her kaybettiğinde kapağın arkasına bir çivi çakmasını söyler. Birinci gün çocuk 37 çivi çakar. Haftalar ilerledikçe çocuk kendini kontrol etmeyi öğrenir ve daha az çivi çakmaya başlar.
Daha sonra kendini kontrol etmesinin gidip kapağa çivi çakmaktan daha kolay olduğunun farkına varır. Hiç çivi çakmadığı ilk günün sonunda durumu babasına bildirir.
Bu defa baba oğluna kendini kontrol ettiği her günün sonunda çivi sökmesini söyler. Günler geçer ve en son çivi söküldüğünde çocuk yine babasına haber verir.
Babası çocuğu elinden tutup kapağın yanına götürür ve şunları söyler: "Bak oğlum çok çalıştın, fakat kapağın üzerindeki tüm deliklere bir bak. Hiçbir zaman eskisi gibi olmayacaklar. Her sabırsızlığında karşındakilerde böyle yaralar oluşur. Bir vazo kırıldığında tekrar parçalarını birleştirip, onarabilirsin. Fakat ne yaparsan yap o vazo hiçbir zaman ilk haline benzemeyecektir..."

çok hoştu meslektaşım...ellerine sağlık..bayılırım ben kıssalara..hemen kopyaladım not defterime...

gerçekten çok güzeldi, iyi bir hayat dersi,paylaştığın için sağol...

dil yarası dil yarası
en acı yara imiş
dudaktan kalbe bir yol var ki
sevgi ve şevkattenmiş

aramıza hoşgeldin

Gerçekten çok hos bir yazi ''sabir acidir ama meyvesi tatlidir'' derler emegine saglik tesekkürler.

biraz değişik halini daha öncede okumuştum
tekrar okumak güzeldi tşk.

X