DİYETSİZ ZAYIFLAMA

voyvoda

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2022
61
80
Merhaba.Ben henüz 17 yasındayım 163 boyum ve 74 kiloyum (aylar önce tartıldım) .Neyse , ben kendimi bildim bileli böyleyim . Özellikle de basenlerim gözüme çok çarpıyor .Yağlarım sanki bedenime yapışmış gibi. Aslında zayıfladım da ama sadece belim inceldi. Sağlıklı bir sekilde nasıl zayıflarım ? Bir de hayvansal gıda tüketmiyorum .Önerileriniz?

Aralıklı oruç var deneyin gayet başarılı kurallara uyarsanız

burada diyet grupları kg göre katılabilirsiniz.

akşam 18:00 den sonra birşey yemezseniz daha kolay verirsiniz.

klasik olacak 3 beyazdan uzak durun

spor olarak yürüyüş , leslii , bölgesel zayıflama ile destekleyebilirsiniz.

çok acıkırsanız çok az tuz yalayın.

tatlı krizlerinde tarçından destek alın.

bol bol yeşillik + protein sofranızdan eksik etmeyin.

ekmeksiz yapamam derseniz tam buğday veya çok tahıllı günde 1 dilim ekmek yiyebilirsiniz.

meyvede ölçünüz avuç içi olsun. yani yarım kilo kiraz veya erik değilde avuç içinize sığacak kadar meyve yiyin.

kuru yemiş badem , ceviz takviyesi alın.

günde bir soda , maden suyu tüketin.

son olarak ikramlıklara hayır demeyi öğrenin.

Merhaba.Ben henüz 17 yasındayım 163 boyum ve 74 kiloyum (aylar önce tartıldım) .Neyse , ben kendimi bildim bileli böyleyim . Özellikle de basenlerim gözüme çok çarpıyor .Yağlarım sanki bedenime yapışmış gibi. Aslında zayıfladım da ama sadece belim inceldi. Sağlıklı bir sekilde nasıl zayıflarım ? Bir de hayvansal gıda tüketmiyorum .Önerileriniz?
Beslenme alışkanlıklarını değiştirirsen diyet yapmış olmazsın. Ne zararlı, ne yararlı ayrımı yaparsan da diyet yapmış olmazsın.
Yani bir şekilde diyete dayanıyor ucu 😁

Vegan beslenme her zaman sağlıklı beslenmek olmuyor. Yani eğer etik olarak vegan besleniyorsan beraberinde sağlıklı gıdalar bir beslenme düzeni oluşturman gerekiyor.
Gluten, şeker, işlenmiş ve paketli gıdalar temelde kilo yapan şeyler. Zaten herhangi bir şekilde sağlığa da faydası yok. Bunları hayatından çıkarırsan diyet yapmış sayılmazsın.
Sebze ve sağlıklı yağlardan + çiğ kuru yemişler oluşan bir beslenme düzeni ve en azından tempolu yürüyüş mümkünse biraz spor ile çok rahat kilo verebilirsin. Yaşında sebebiyle metabolizman yağ yakımına çok uygun.
Her şeyden önce mutlaka bir kan değerlerine baktır.

X