Doğmamış çocuğa don biçilmez dimi ama ?

AlisVolatPropriis

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2017
921
1.021
Selamlar hanımlar, şuan yatak odama kapanmış bunları yazıyorum Eşimin çocuğu olmuyor ve evlenmeden önce bana da söylemişti bunu bilerek evlendim, benim de olmayabilirdi beraber mücadele ederiz olmazsa olmaz demiştim içimdeki derin cocuk sevgisini baskılayarak. Evlendikten sonra herşeyi araştırdım tüm doktorları hangi yiyecek hangi bitki iyi geliyor diye ve yaklaşık 7-8 ay eşimin beslenmesine Cok dikkat ediyorum hergun sabah havuc suyu sıkarım, yoğurdun ev yoğurdu olmasına yumurtanın köy yumurtası olmasına, bir aktardan bal karışımları getirttim vs. Bu dönemde psikolojimi de yansıtmamaya çalıştım hep yanında oldum. Daha tedaviye başlamadık ve bizi çok zorlu bir süreç bekliyor. Ailem bu olaya o kadar sıcak bakmıyor o da ayrı bir durum neyse. Bana sürekli oğlumuz olursa babamın ismini koycam diyordu bende istemiyordum. Babası kötü bir insan değil ama alkolik diyebilirim. Bende bu baba ismini koyma muhabbetine aşırı gıcığım. Dün Cocuk muhabbeti açıldı, resmen eşimle doğmamış(belki hiç doğmayacak çocuğa) don biçtik. Ben o kadar kahrini cekcem belki bir ihtimal tüp bebek olacak belki sağlığım bozulcak ama babanın ismini mi koycam yok canım dedim. İki babamızın ismini koyarız dedi. Hicbir babamızın ismi konmayacak dedim. O başladı agır konuşmaya, tasıyıci anne bulur ona dogurturum yine de koyarim dedi, bende bosanirsin benden istedigine tasittirirsin dedim, off ben kendime o kendine hakim olamadi, ben de artık cocuk istemedigimi söyledim. konu nerelere geldi, belki saçmalamışsınız diyeceksiniz, ama benim yaptığım fedakarlıkları görmeden bu konuyu bana dikte etmesi çok ağrıma gitti. Şuan kavgalıyız yüzümüze bile bakmıyoruz, gidip ne sarilmak geliyo icimden ne baska birsey, duzgun dusunemiyorum, yorumlarinizi bekliyorum..

Ben hayatımda böyle bir inat görmedim. Kendi babası bile diyor benim babamın ismini bana koymuşlar hangi çağdayız diye

Erkekler bu süreçte değişiyor canım..
1. evreleri hüzün hali yıkılma hali sürekli canı sıkkın modları oluyor
2. Evre de (biz bişey yansıtmadığımız için aman iyi olsun dediğimiz için) bende sorun yok herşey normal moduna giriyorlar..
İşte tam o evrede kayışlar kopuyor çünkü artık bizim de sabrımız kalmıyor..
Yüzüne karşı bu konuda can acıtı şeyler deme çünkü erkeklik gururuna ağır kaçar Allah korusun kötü şeylere yol açabilir..
Sana dediği lafın hesabını sor (taşıyıcı anne lafı çok hadsizce çirkin olmuş) ama sana verebileceğim tek tavsiyem bu konuları daha sonra açma bu konu hayatınızda yokmuş gibi yap umudunu kaybet demem ama bu şekil de mutluyuzu beynine işle o zaman psikolojikman daha rahat olursunuz evliliğiniz de biraz daha toparlanmış olur.

Ikinizde zorlu bir surectesiniz ve birbirinize yansitmissiniz.Genede kim hakli derseniz bence siz.İsim bir ömürlük onun babasinin adini koymak zorunda degilsiniz bence bir-kac isim yazin kura cekin ikinizinde gönlü olsun.Bebeginize de ins en yakin zamanda kavusursunuz

Hayır burası önemli bu sizin yani eşinizle vereceğiniz bir karar karışmaya hatta bilmelerine bile gerek yok.Bence siz çocuktan önce evliliğinize odaklanin artık bir aile olduğunuzun farkına varın.
Belki sen hicbir zaman baba belki ben hicbir zaman anne olamıcam ne sen benim hissettiklerimi ne de ben seni bilemem, ama sen hala bunu bana diretiyosun dedim, niye herşey de kadın fedakar olmak zorunda ki

Aynısını kocam söylüyordu babamın adını koyucam diye ben ona ben kutay koymak istiyorum iki ism koyalım sen ne istiyorsan kendi adına onu koy dedim ama benim koyduğum isme uysun dedim babasının adı cengiz yani cengiz kutay olsun dedi tamam dedim şimdi hamileyim daha geçen gün kendi kutay isminin yanına farklı şeyler düşünüyor alp kutay düşünüyorum falan dedi inatlaşmaya kavgaya hiç gerek yok hevesleri geçiyor hemen ama inatlaşınca iyice tutturuyorlar ha bana kalırsa cengiz ismi koyucam dese yine koyarım çocugumun tarihten gelen Türk ismine sahip olmasını istiyorum cengizhan ın ismi sonuçta gayet güzel sizin eşinizin koyacagı isim ne ki bu kadar tepki verdiniz

Kendi babanızın alınacağı hiç düsünmediniz mi? Ben çok fazla eşitlikçiyim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…