Doğmamış çocuğuma biçilen donlar

Bunlar sadece hayal abartmayın yahu. Hangimiz kurduğumuz hayalleri birebir yaşadık . Ne travması ne çaresizliği....

Sizin ki don biçmenin de ötesine geçmiş direk teneşire göndermşsiniz.

Bu forumda annesi emzirmek için bebeği istediğinde bile kızan, hatta bebeği emzirirken yakalananlar var. 🤦‍♀️

Evet annaneye anne deme durumu da yaşandı, en son çocuk annesine sen pissin benden uzak dur diyordu, evine gitmek istemiyordu.

Hayaller gerçek kadar sıradışı değil.
Konu sahibinde yine insaflı çocuk iki gün eve gidiyor. 😂

Eşimin anne babasının akranları torun torba sahibi olup biz geç kalınca şimdiden hevesliler. Lütfen beni nankörlükle suçlamayın Ancak bu heves artık canımı sıkmaya başladı. Her görüştüğümüzde bir plan, işte şöyle yapacağım böyle edeceğim. Yazları yazlığa gönderirmişiz biz de haftasonu gelirmişiz o babaannesiyle tatil yaparmış biz çalışırken. Okul bölgesine biraz uzak bi yere taşınmayı düşünüyoruz, hooop ‘hafta içi bende kalır benden gider gelir okula’ . Oldu canım? Başka? En son geçen hafta ben torunum olunca kimselere bırakmam dedi. Görümcem de atlıyor ‘aa annem varken bakıcı düşünmeyin neler yapar çocuğa’ Ben de şakayla karışık ‘Hadi ordan herkes kendi çocuğunu alsın ben çocuğumu alırım oğlunu da senin yanına yollayıveririm valla’ dedim. Anlayana... yahu bi durun çocuk olacak da doğacak da okula gidecek de... en sonunda durun bi doğsun da allah ne gösterecek o zaman düşünürüz dedim ben şimdiden bunları konuşmayı doğru bulmuyorum dedim.
Bazı arkadaşlarım var coronadan bakıcıları giden kreşleri kapanan keşke kayınvalidem/annem baksa gelse diye bekleyen. Şimdi onları düşününce nankörlük mü diyorum ama beni de bu muhabbetle fena bayıyorlar artık
Eski kayınvalidem geldi aklıma. Kızım doğmadan ben bakıcam ben bakıcam diyen kadın doğunca kaçarak uzaklaşmıştı :) herşey nasip

Doğum olduğu ilk dönem eşim de ben de şaşkın tavuk gibiydik ..annem bu süreçte tamamen kendisini kenara çekti onun (hediye ,takı ,para dışında ) desteği olmadı , bana çorba bile pisirmedi diyeyim size bu durumdan kayınvalidem istifade etti ve "bana muhtacsiniz " a getirdi. O bizim de çocuğumuz ,ne var ,seviyoruz ,ozeniyoruz ile eşimi de manipüle ettiler. Ama ben de çok incindim eşime ..İkinci dogumumda eşim hastahanede bile tutmadı anneleri aldı eve götürdü ,anamnez ile biz birlikte kalacağız dedi ,sonrasında da eşim corbami bile yaptırdı getirdi işten dönerken öylekikle aynı şeyleri tekrar yasamaktan kurtulduk.
Annen ayrı dert kaynanan ayrı dert 🤦‍♀️
En azından eşin akıllanmış.

2 çocuğum var,annem kızımı almaktan bahsedince,kızımda gitmek istiyor tabi,ben mutlu oluyorum. Kayınvalidem dese,kızımda istese ona da gönderirim ne olacak?
İlk çocukta bende sizin gibiydim,şu an akrabalardan biri dese bana bırakın ikisini de 1 gece bakayım,güvendiğim biriyse seve seve gönderirim.
Bakın insan insana lazım. Kuaföre gitmek bile problem benim için,hele şu dönemde markete bile haftada 1 gidebiliyorum. Keşke annem yakında olsaydı da(45 dakika mesafede) 1 saat baksa bende dışarda işlerimi halletsem diyorum. Çocukla bazı şeyleri yapmak inanın çok zor. Birinin uyuması gerek,ötekinin dersi derken inanın dışarda 1 saat işim olsa nasıl ayarlarım diye düşünüyorum,koştur koştur yapıyorum.
Size hak veriyorum,hissettim benzerlerini ama doğru değilmiş düşüncem,yardımları geri çevirmemem gerekiyormuş.
Haftaya kızımı anneme bırakacağim,online dersleri bitiyor,onu bekliyor kızım dört gözle. Ona da iyi gelecek,bana da.
Sizde canınızı sıkmayın. Ne güzel ihtiyacınız olduğunda emanet edebileceğiniz birileri var. Tabi ki cocuk sizin,sınırlarınızı çızeceksiniz,kararları siz vereceksiniz. Ama kırmayın insanları bunun için. Heyecanlılar,ondan muhtemelen.

Bu forumda annesi emzirmek için bebeği istediğinde bile kızan, hatta bebeği emzirirken yakalananlar var. 🤦‍♀️

Evet annaneye anne deme durumu da yaşandı, en son çocuk annesine sen pissin benden uzak dur diyordu, evine gitmek istemiyordu.

Hayaller gerçek kadar sıradışı değil.
Konu sahibinde yine insaflı çocuk iki gün eve gidiyor. 😂
Offf sanki çocuk doğdu da dede nine annenin elinden aldı da. Resmen roman yazmışsınız. Hanımefendi ortada daha çocuk mocuk yok. Sadece havada uçuşan hayaller var.

Zaten konu sahibi işime karışırsanız oğlunuzu kapınıza koyarım demiş. Korkmayın bu kadar.

Bence çok tatlı planları var kimin olmaz ki? İnsan doğmadan güzel hayaller kurabilir bu onları mutlu ediyor demek ki. Ayrıca çalışırken eş ailesinin bakması harika bir şey. Bence bu kadar üstünde durmayın he inşallah deyip geçin. Daha çocuk olacak doğacak büyüyecek ohoo..

Sizin yaşadıklarınıza saygı duyuyorum. Ancak bu karşılaştığınız insanların salt kötü karakterler olmasından kaynaklı. Yani size özel bir durum ve herkes böyle değil. Bu genelleme yapmanızı gerektirmez. Bu arada yaptığınız beddua’da sizin karakterinizi gayet güzel belli etmiş. Yapın efendim hamilesiniz ya kesin tutar(!). Kalbiniz çok temiz çünkü.
Noldu halbuki yorum yapıyorum diye istediğini koyvermek ne güzeldi değil mi benim yaşadıklarım bana özel durumlar değil
Öbur yandan ben size sizin gibi birilerini diledim kendinizi beddua olarak kabul edip benim kalbimin güzelliğini falan katmaya çalışıp laf sokma çabanız çok komik buldumcuk olduğumuza karar verdiniz şimdi de karaktersiz
Konu sahibinin kayinvalde ve gorumcesine yorum yaparkenki hoşgörü ve sonsuz iyimserliginiz nerde ki acaba

Çocuğa babaanne ananenin bakması büyük konfor bakıcılardan bıkmış biri olarak söylüyorum ki baksalardı her şeylerini alttan alırdım ama iki tarafta hiç bakmaya yanaşmadı ne yazık ki. Böyle torunumu bakıcılara bırakamam ben bakarım diyen anane babanneleri bağrıma basmak istiyorum. Bence Bunda kötü bir durum yok bizimkiler gibi 3 aylık bebeği bakıcıya bırakırsın ne olacak deselerdi daha mı iyidi. 3 aylık bebeği nasıl bırakayım bakıcıya dediğimde çok abartıyorsun demeleri daha mı iyi Bakıcı var gelip sadece başında durun dediğimde bile gelmiyorlar bakıcı baksın diyorlar

Offf sanki çocuk doğdu da dede nine annenin elinden aldı da. Resmen roman yazmışsınız. Hanımefendi ortada daha çocuk mocuk yok. Sadece havada uçuşan hayaller var.

Zaten konu sahibi işime karışırsanız oğlunuzu kapınıza koyarım demiş. Korkmayın bu kadar.

Konu sahibinin nazikçe ortayı bulmasının yeterli olduğunu yazmıştım. 🤦‍♀️

Neyse uzatmayalım, konu sahibinin “nankörlük” yaptığı konusunda size katılmadığımı zaten biliyorsunuz.

Ah ya birde etrafta beni anlamayan insanlardan bunu duyardım artık bir nevi teselli mi diyecek bisey mi bulamazlardı bilmem boşver seninde yükün hafifler derlerdi yahu benim çocuğum bana yük degilki ben işi bıraktım çocuklarım için ben bana yük olacağını düşünsem niye doğurayım bu çocukları onların da yaptığı zaten benim işimi hafifletmek beni rahatlatmak değildi ki beni yok sayıp pasif kenarda bir abla gibi yada herhangi biri gibi kenarda kalayım onlar anne babacilik oynasın çok zordu karşı koymak sinir çizmek bugüne çok şükür gecti
Gectiyse cok sukur. Lohusalik annelik yeterince yorucu degilmis gibi bir de koca insanlarin gonlunu yapmak cilginlik cidden. Yuk almak isteyen 2 kap yemek yapsin, bir supurge tutsun. En azindan kendi yuk olmasin o da yeter.

Simdi boyle konusuyorlar yarin dogsa yuzune bakmazlar merak etme ayrica seni anliyorum ama soyleme seklin yanlis niye senin oglunu senin yanina benim oglum benim yanima gibi bir soz kullandin 🙄

Soylediklerinin yüzde 90ini muhtemelen yapmazlar/zamani gelince yapmayi teklif etmezler. Birakin heyecanlarini heveslerini yasasinlar 🤗

Benim oglum şuan babaannesiyle tatilde. Cok mutlu. Bakiciyla eve tikip butun gun benden ayri kalmasindansa babaannesiyle havuza girip cicek ekmesi, temiz hava almasi, bahcede doyasiya kosup oynamasi bana cazip geliyor.

Hayat çok adaletsiz. Şu sizin istemedikleriniz için kendini parçalayacak insanlar var burda.

Bu nankörlük falan değil onun iki level üstü. Nasıl bu kadar tahammülsüz nasıl bu kadar bencil oluyor insanlar ne yiyip içip böyle oluyorlar çok merak ediyorum
Bebek gelmiş olsa, konu sahibi kv ye baktırmak istemiyorum vs dese dediğiniz doğru olacak da..

Herkes farazi konuşmaları sevmiyor. Sıkıyor böyle ortada bir şey yokken senaryo yazıp üzerine konuşmak.

Konu sahibini büyük bir erdem içerisinde eleştiriyorsunuz. Bencil, nankör diye direkt saldırmak ne derece doğru?

Ayrıca kv büyütsün diye mi çocuk doğuracak konu sahibi?

Simdi boyle konusuyorlar yarin dogsa yuzune bakmazlar merak etme ayrica seni anliyorum ama soyleme seklin yanlis niye senin oglunu senin yanina benim oglum benim yanima gibi bir soz kullandin 🙄
Niye mi? Sınırlarını bilsinler diye tabii ki. Cocugumu anası olmadan alıp gitmek sahiplenmek gibi bir niyetleri olursa gerekirse olayi ayrılmaya kadar goturecegimi anlasinlar diye

Niye mi? Sınırlarını bilsinler diye tabii ki. Cocugumu anası olmadan alıp gitmek sahiplenmek gibi bir niyetleri olursa gerekirse olayi ayrılmaya kadar goturecegimi anlasinlar diye

onlara diyorsun dogmamis cocuga don biciyorlar diye ama sende cocuk dogmadan esinden vazgeciyorsun ne perhiz ne lahana tursusu hesabi olayi zamana birakmaya ihtiyaciniz var tum aile

O döneme kadar kayinvalidemin laf sokuslarina da ,diğer aile üyelerinin boş konuşmalarına da güler geçerdim...ama karı koca çocuğumu benden kiskanmalari ,kasıtlı olarak bebeği benden sakinmalari kendilerine karşı olan tüm saygı ve sevgimi bitirdi .Annemin evine gittiğimde ki tantanayi söylemiyorum bile bak! Torun sadece onların torunu sanirlardi ,kendilerinde kalıp sonrasında anneme gitmemize bozulurlardi , annem gelip onlarda torununu gorecekmis .Bana da işe dönme donemde "çocuğu bizde birakin ,tatillerde görürsünüz" teklifi yaptılar . kayinvalidemin babası aracılığıyla ..arada 400 km var ! Bayramda izinde gorurmusum lutfe bak 😂
Ben de birçok saçmalık duyup gördüm. Şu ikisi aklımdan çıkmıyor. KV olacak kadın benim çocuğuma aciyormus. Kp olacak adam da bir yaşından sonra beni boşverecekmis. Bu laflar da benim kırılma noktam oldu. Rabbim onlara da yaşatsın inşallah yaptıklarını.
Siz psikologdunuz değil mi, yanlış mı hatirliyorum

Ben de birçok saçmalık duyup gördüm. Şu ikisi aklımdan çıkmıyor. KV olacak kadın benim çocuğuma aciyormus. Kp olacak adam da bir yaşından sonra beni boşverecekmis. Bu laflar da benim kırılma noktam oldu. Rabbim onlara da yaşatsın inşallah yaptıklarını.
Siz psikologdunuz değil mi, yanlış mı hatirliyorum
Bu nasıl bir kendini bilmezlik lütfen cevabı verdiğinizi söyleyin

Bu nasıl bir kendini bilmezlik lütfen cevabı verdiğinizi söyleyin
Maalesef, ben donup kalırım. "Yok ya başka bir şey demek istemiştir, bu kadar kötü olamaz, bu kadar kırıcı olamaz" diye donar kalırım. Aklıma takılır, uzunca evirir ceviririm iyi niyet bulmak için. Sonra da iş işten gecmis olur. Yani biraz salagimdir ben

X