Doğmamış çocuğa don biçilmez dimi ama ?

ben dogmamis cocuga don bicmeyi cok severim, bu zamana kadar da cok bicmisimdir.

belki hic olmayacak bile olsa insanlarin birbirini tanimasi icin onemli firsatlar bunlar,
daha farazi bir konuda bile agzini bozan bu adam o gun geldiginde sevgi pitircigina donusmeyecektir diye dusunuyorum.

cok agir konusmus, geri adim atip gonlunuzu yapmadi ise yerinizde olsam evliligimi sorgularim, siz cok olumlu pozitif birine benziyorsunuz, daha iyisini hak ediyorsunuz.

O başladı agır konuşmaya, tasıyıci anne bulur ona dogurturum yine de koyarim dedi,
Lütfen kızmayın ama ben böyle ağzının ayarı olmayan bir adamdan binbir zahmetle çocuk sahibi olmak için uğraşmazdım.Gitsin kendi ismini babasınınkiyle değiştirsin.Ayrıca hayatim boyunca aile büyüklerinin ismini koyma adetini anlamadım anlamayacağım.

Bu Erkekleri gerçekten anlayamıyorum. Zaten sen soyadını veriyorsun. Bırak Eşin Kendi istediği ismi koysun.

Konu sahibi Eşin birilerinden etkilenmiş gibi..Çok güçlü bir karakter gibi durmuyor.

Dilerim istediğin huzuru, mutluluğu bulursun.

Çok zor bu durum siz çocuğu olmıçağını bilerek evlenmişiniz eşinizin bunu hiç bi zaman unutmamsı gerek başka birisi olsa bu fedakarlığı yapmaz. Kimsenin ismi konulmasın sen annesi olarak istemiyorsan hele hiç konulmamalı eşin sana haksızlık yapıyor

Selamlar hanımlar, şuan yatak odama kapanmış bunları yazıyorum 🙄 Eşimin çocuğu olmuyor ve evlenmeden önce bana da söylemişti bunu bilerek evlendim, benim de olmayabilirdi beraber mücadele ederiz olmazsa olmaz demiştim içimdeki derin cocuk sevgisini baskılayarak. Evlendikten sonra herşeyi araştırdım tüm doktorları hangi yiyecek hangi bitki iyi geliyor diye ve yaklaşık 7-8 ay eşimin beslenmesine Cok dikkat ediyorum hergun sabah havuc suyu sıkarım, yoğurdun ev yoğurdu olmasına yumurtanın köy yumurtası olmasına, bir aktardan bal karışımları getirttim vs. Bu dönemde psikolojimi de yansıtmamaya çalıştım hep yanında oldum. Daha tedaviye başlamadık ve bizi çok zorlu bir süreç bekliyor. Ailem bu olaya o kadar sıcak bakmıyor o da ayrı bir durum neyse. Bana sürekli oğlumuz olursa babamın ismini koycam diyordu bende istemiyordum. Babası kötü bir insan değil ama alkolik diyebilirim. Bende bu baba ismini koyma muhabbetine aşırı gıcığım. Dün Cocuk muhabbeti açıldı, resmen eşimle doğmamış(belki hiç doğmayacak çocuğa) don biçtik. Ben o kadar kahrini cekcem belki bir ihtimal tüp bebek olacak belki sağlığım bozulcak ama babanın ismini mi koycam yok canım dedim. İki babamızın ismini koyarız dedi. Hicbir babamızın ismi konmayacak dedim. O başladı agır konuşmaya, tasıyıci anne bulur ona dogurturum yine de koyarim dedi, bende bosanirsin benden istedigine tasittirirsin dedim, off ben kendime o kendine hakim olamadi, ben de artık cocuk istemedigimi söyledim. konu nerelere geldi, belki saçmalamışsınız diyeceksiniz, ama benim yaptığım fedakarlıkları görmeden bu konuyu bana dikte etmesi çok ağrıma gitti. Şuan kavgalıyız yüzümüze bile bakmıyoruz, gidip ne sarilmak geliyo icimden ne baska birsey, duzgun dusunemiyorum, yorumlarinizi bekliyorum..
Aranızdaki ilişkiyi gözden geçirin bebek icin acele etmeyin olmamasında da bir hayır var belkide

oldu o zaman sizde bende sperm bankasına gidiyim de. herife bak taşıyıcı anne falan, ne var ki neyi taşıyacak. baba anne ismi koydurmak istemiyosun diye ne bu laflar ya salak mı bu herif çok sinir bozucu.ablacım kusura bakma sinirlendim. hakkınızda hayırlısı olsun inşallah.

oldu o zaman sizde bende sperm bankasına gidiyim de. herife bak taşıyıcı anne falan, ne var ki neyi taşıyacak. baba anne ismi koydurmak istemiyosun diye ne bu laflar ya salak mı bu herif çok sinir bozucu.ablacım kusura bakma sinirlendim. hakkınızda hayırlısı olsun inşallah.
Geldi özür diledi ama isim meselesini çözemedik hala. O gelenekselligi seviyormuş ne diyim bu adama simdi

Geldi özür diledi ama isim meselesini çözemedik hala. O gelenekselligi seviyormuş ne diyim bu adama simdi

gelenekselliği seviyorsa Ramazan koysun o zaman. birinin adını çocuğa koyunca kaderi benzer derler kesinlikle inanıyorum. ablam adını babaannemden almış ve çok sinirli geçimsiz bir kadınmış insanlar illallah edermiş bir gün iyiymiş bir gün barut gibiymiş. ablam aynı öyle 3 günden fazla vakit geçirmek istemiyoruz ve babam çok pişman annesinin ismini koyduğu için.
abim de dedemin ismini almış vurdumduymaz ve kendini savunamazmış abim de aynı öyle bazen nasıl bu yaşa geldiğini merak ediyoruz :KK70: aranızı bozmayın ama ara ara güzel bir dille konuşun bence kırmayın birbirinizi ikiniz içinde zor bi dönem çünkü.

Eşim de oğlumuz doğmadan önce babasının ismini koymak istediğini söylemişti. İstemiyorum dedim. Benim istediğim isimleri de o istemedi. Sonuç olarak ikimizin de beğenip kabul edeceği ismi bulana kadar arayışa devam ettik. Olması gereken budur. Kimse şu isim olacak diye diretme hakkına sahip değil.
Eşinizle alakalı tedavi gerekiyor olması ise bu konuya bence hiç dahil edilmemeli.

Şu günlerde sinirler çok gergin zaten, küçücük kuvılcımdan yangınlar çıkabiliyor, kavgada söylediği şeyler çok ağır ama insan sinirlenince saçmalayabiliyor. Ama eşimiz de çocukken kanser tedavisi olmuş ve küçüklüğünden beti çocuğu olamayacağı psikolojisiyle büyümüş, ilk ergenlik yetişkinlik hep bu psikolojiyle geçmiş, belki içinden ah etti babam gibi Benim de bir oğlum olsa ona babamın adını versem diye, çok kötü bir isim değilse verilebilir siz de istediğibiz adı verirsiniz, bence çok sorun yapılacak kalp kırılacak bir durum değil

Benim eşimin de problemi vardi destek oldum tup bebek yapildi ilaclar pskoloji evet zor ama onemli olan bu surecteki tavri. Benden cok uzuldu bnm yasadiklarimi yasadi agladi uzuldu cabaladi bni oylece kobay gibi kullanmadi. Erkek olursa babasinin ismini ilk isim olarak istiyor ve saygi duyuyorum cunku zaten hayati boyunca babasinin takdirini kazanmak icin savasiyor. Sirf onun yuzunden tup bebek yapildi diye ona bende bu tavri alamam zaten ortak noktada bulustuk ama seninkinin tavri bastan ofsayt ileride nasil olur bilemem

Selamlar hanımlar, şuan yatak odama kapanmış bunları yazıyorum 🙄 Eşimin çocuğu olmuyor ve evlenmeden önce bana da söylemişti bunu bilerek evlendim, benim de olmayabilirdi beraber mücadele ederiz olmazsa olmaz demiştim içimdeki derin cocuk sevgisini baskılayarak. Evlendikten sonra herşeyi araştırdım tüm doktorları hangi yiyecek hangi bitki iyi geliyor diye ve yaklaşık 7-8 ay eşimin beslenmesine Cok dikkat ediyorum hergun sabah havuc suyu sıkarım, yoğurdun ev yoğurdu olmasına yumurtanın köy yumurtası olmasına, bir aktardan bal karışımları getirttim vs. Bu dönemde psikolojimi de yansıtmamaya çalıştım hep yanında oldum. Daha tedaviye başlamadık ve bizi çok zorlu bir süreç bekliyor. Ailem bu olaya o kadar sıcak bakmıyor o da ayrı bir durum neyse. Bana sürekli oğlumuz olursa babamın ismini koycam diyordu bende istemiyordum. Babası kötü bir insan değil ama alkolik diyebilirim. Bende bu baba ismini koyma muhabbetine aşırı gıcığım. Dün Cocuk muhabbeti açıldı, resmen eşimle doğmamış(belki hiç doğmayacak çocuğa) don biçtik. Ben o kadar kahrini cekcem belki bir ihtimal tüp bebek olacak belki sağlığım bozulcak ama babanın ismini mi koycam yok canım dedim. İki babamızın ismini koyarız dedi. Hicbir babamızın ismi konmayacak dedim. O başladı agır konuşmaya, tasıyıci anne bulur ona dogurturum yine de koyarim dedi, bende bosanirsin benden istedigine tasittirirsin dedim, off ben kendime o kendine hakim olamadi, ben de artık cocuk istemedigimi söyledim. konu nerelere geldi, belki saçmalamışsınız diyeceksiniz, ama benim yaptığım fedakarlıkları görmeden bu konuyu bana dikte etmesi çok ağrıma gitti. Şuan kavgalıyız yüzümüze bile bakmıyoruz, gidip ne sarilmak geliyo icimden ne baska birsey, duzgun dusunemiyorum, yorumlarinizi bekliyorum..

Çocuk ozleminize karşı belki de hiç çocuğu olmayacak bir beyefendiyle evleniyorsunuz. Ancak beyefendi doğup dogmayacagi belli olmayan erkek çocuğuna babasının ismini koymuyorsunuz diye taşıyıcı anneden çocuk yapmayla tehdit ediyor. Kusura bakmayın ama acı gerçekleri tek tek yüzüne vururdum hadsizin. Boşuna dememişler insan oğlu çiğ süt emmis diye. Bu kadar nankörlük olamaz

X