Doğmamış çocuğa don biçmek. ( endişelerim)

mavera110

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2021
840
247
Hanımlar merhaba.

Bu platformda herkesin başka boyutlarda sıkıntıları var , Yaradan herkesin yardımcısı olsun. Benim konum saçma gelebilir ama gönlümde ve gözümde büyüyor büyük endişelerim oluşuyor. Lütfen yargılamayın fikriniz varsa paylaşın, veya yaşadıysanız.

Eşimle yeni evliyiz 4 ay kadar oldu.
Gelecekten bahsederken, çocuk konusu açıldı ve ileride nasip olursa kendi annesinin bakması gerektiğini söylüyor.
“Çocuğun yeri baba ocağıdır” diyor.
Çocuğu babaannenin büyütmesi gerekirmiş.
Annem ve kv evime aynı uzaklıkta.
Kv kendi kızının çocuğunu büyütüyor şu an yani torun sevgisini tattı, büyüttü.
Eşim kendi çocuğunu da annesinin büyütmesini istiyor yani ben çalışırsam.
Benim ailemi yani kadın tarafının ailesini dışlıyor gibi. Aile ziyaretlerinde hep nazlanır, zorla götürürüm. ( bu arada ailem, çok kibar naif insanlar onlarla birlikteyken kuzu gibi)

Benim isteğim ılımlı olması. Ya anneanne de babaanne de bakar ikisinin de gönlünü yapmamız lazım demesi gerekirken beni ve ailemi asla düşünmemesi.

Bu arada yeğeninden kalma sözde kullanmadığı birkaç eşya doğmamış çocuğum için saklanıyor...
Eşim kullanılabilir olarak görüyor , durumumuz var ama ben yenisini alacak olsam kursağımda bırakacak gibi şimdiden tavırları.

Arkadaşlar endişelerim var.
Lohusalık vs bu sorunları endişeleri yaşayarak geçsin istemiyorum. Size tuhaf gelmesin lütfen.
Fikirlerinizi bekliyorum.

Yargilamadan söylüyorum esin tam bir öküz. Iki tarafin da degeri ayni. Su ataerkil kafalari gercekten kendi sülalesine saklasin. Ikinci el esya kullanmaya karsi degilim, ama böyle davranacagini biliyorsaniz alisveris isi ona birakmayin. Gerci böyle bir adami baba yapmak da risk bence

Hanımlar merhaba.

Bu platformda herkesin başka boyutlarda sıkıntıları var , Yaradan herkesin yardımcısı olsun. Benim konum saçma gelebilir ama gönlümde ve gözümde büyüyor büyük endişelerim oluşuyor. Lütfen yargılamayın fikriniz varsa paylaşın, veya yaşadıysanız.

Eşimle yeni evliyiz 4 ay kadar oldu.
Gelecekten bahsederken, çocuk konusu açıldı ve ileride nasip olursa kendi annesinin bakması gerektiğini söylüyor.
Eşim kendi çocuğunu da annesinin büyütmesini istiyor yani ben çalışırsam.
Benim ailemi yani kadın tarafının ailesini dışlıyor gibi. Aile ziyaretlerinde hep nazlanır, zorla götürürüm. ( bu arada ailem, çok kibar naif insanlar onlarla birlikteyken kuzu gibi)

Benim isteğim ılımlı olması. Ya anneanne de babaanne de bakar ikisinin de gönlünü yapmamız lazım demesi gerekirken beni ve ailemi asla düşünmemesi.

Bu arada yeğeninden kalma sözde kullanmadığı birkaç eşya doğmamış çocuğum için saklanıyor...
Eşim kullanılabilir olarak görüyor , durumumuz var ama ben yenisini alacak olsam kursağımda bırakacak gibi şimdiden tavırları.

Arkadaşlar endişelerim var.
Lohusalık vs bu sorunları endişeleri yaşayarak geçsin istemiyorum. Size tuhaf gelmesin lütfen.
Fikirlerinizi bekliyorum.

Kalan malzemeleri kullanma konusunda ilk cocukta titizlik gösteriyorsun ama ikinci cocukta anlıyorsun ki bebek esyalari durumun olsa bile epey pahali ve cok çabuk kullanım süresi bitiyor. Yenidogana ayni tulumu 4 kere zor giydiriyorsun. Yepyeni kalıyor herşey. Yürütec, mama sandalyesi vs kullandıktan sonra koyacak yer arıyorsun :)

*Anneanne babaanne bakacak konusuda tamamen tartışmaya açık bir konu. Yardım alınır tabi ki ama bu illa benim annemin senin annenin terbiyesinden geçecek anlamını taşımaz. Ne olursa olsun çocuğunuzu büyütürken yardim alin ama kimsenin eline çocuğunuzu tamamen teslim etmeyin...

Eşiniz hangi dağın öküzü? Cahil eşinize sordunuz mu peki kız kardeşinin çocuğuna neden annen bakıyor diye? Sorsanız cevap bile veremez.
Ben olsam bu düşüncedeki bir adamla uzuuun süre çocuk düşünmezdim, çocuk olduğunda sizin ve ailenizin isteklerini geri plana atıp ailesini tutacağı o kadar belli ki.

Çocuğun yeri baba ocağıdır.
Neden eşinizin kalıtım bilgisinden haberi var mı? Yok gibi duruyor.
Çocuklar doğduklarında babaların soyadını aldığı için mi bu tırıvırılar
Cahil bir ataerkil kafası...
kadınlara ve erkeklere yüklediği ayrı ayrı cinsiyetçi görevler var mı?

çocugun yeri ne anneannenin ne babaannenin yanı anasının babasının yanı yeri çocuğun.

Eşiniz olacak zat hangi yörenin öküzü acaba
Bacısının bebesine anası bakarken baba ocağı dememiş herhalde.

Görümcen de anneaneye baktirmasin o zaman..sakin sessiz kalma bu konuda senin ailen kıymetli değerli de benim ki dis kapının mandalı mi de..bi hafta senin annen bakıyorsa bi hafta benim annem bakacak de..ayrıca kv de artik cocuk bakmaktan bıkmıştır bence

Kv kendi kızının çocuğunu büyütüyor şu an
Çözüm burada gizli.
Nasıl ki kız kardeşinin çocuğuna anneanne bakıyorsa siz de eğer o gün talebiniz annenizin bakmasından yana olursa annenize emanet edeceksiniz. Kocanız yontulmamiş familyasindan bu nedenle bodoslama girmeyin böyle konulara tatlı dille yaklaşın.

İlaveten hiçbir konuda kendi ailenizi 2.plana attirmayin sonra çorap söküğü gibi gelir durduramazsınız

Konu bakmaya gelince bakıcam diyenler kaçıyor misal benim kv hiç bakmadı annem bakıyor

Abla benim annem de olunca ben bakarım diyor.
Kv de bakar da öncelik annededir sen gibi :KK60:

Ama konu sahibinin eşi tam bir :sinirli:
Burada kim bakarsa baksın sorun değil bana göre,kim daha çok müsait olur o belirlenir belki dönüşümlü bile bakılabilir.
Anneanne daha farklı bana görede,konu sahibin eşi önceliği anasına vermiş.
Tam dayaklık :KK67::KK67:

Burada kim bakarsa baksın sorun değil bana göre,kim daha çok müsait olur o belirlenir belki dönüşümlü bile bakılabilir.
Anneanne daha farklı bana görede,konu sahibin eşi önceliği anasına vermiş.
Tam dayaklık :KK67::KK67:

Evet ya ıslat ıslat döv :olamaz:
Bir de yazmış ya yeğeninin eşyalarını getirecekmiş diye Allah'a büyük konuşmuyorum ama benim çocuğum kuzeninin eskisiyle mi büyüsün hele ki almaya durumum varken :sinirli:
Sanki eşi doğuruyor da anası baksın istiyor.

Allah'ım ter bastı beniii :ukala::ukala::ukala::ukala:

Senin esin zaten problemli degil miydi?
Onceki konunda sinirlenmistim o yuzden aklimda kalmis.
Disari ciktiginda ne zaman geleceksin, baska yere ugrayacak misin diye sordugunda surat asan, kavga eden bir esin var.
Seni terbiye etmeye, yonetmeye calisiyor her yonden.
Boyle ataerkil davraniyor ama calismaya geldi mi izin verir de, elindeki parayi da alir 😂 Madem bu kadar geri kafali bir insan, neden calisamazsin demiyor?

Boyle de celiskili olur bu tarz insanlar.

Cocugun yeri baba ocagiymis, ablasinin cocuguna neden anasi bakiyor o zaman.😅
Ben senin yerinde olsam cocuk falan dusunmezdim.

X