Doğmamış çocuğa don biçmek. ( endişelerim)

Hafızanız harika daha önce de mi benzer konu açmış ben bulamadım 🤭 bıkmadan usanmadan aynı cevapları almak hoşlarına gidiyo galiba
İstişare amaçlı aklımda olan bir soru bu.
Bebek doğduğunda annenin çalışması gerekiyorsa, kadının annesi ve kayınvalidenin uzaklığı aynı ise ve ikisi de bakmak için müsaitse bebeğe kim bakmalı?
Bunun kararını kim vermeli? Eşler arasında “benim annem baksın” diye gerilim oluyor mu?
Oluyorsa nasıl çözülüyor? :)

Hanımlar, benimkilerin ikisi de hevesli.
Benim gönlüm annemden yana tabii.
Ama acaba “benim annem baksın” gibi eşler arasında gerilim oluyor mu?
Komik gelebilir ama gördüğüm yakınlarım var🤔
Bana anneannenin bakması uygun geliyor buda eski konusu değiştirip açıyor konuları ...

Bukadar sessiz olursan eşin herşeyi der,yapar. Neden sormadın ozaman kızının çocuğuna neden baktığını? Nerde kalmış baba ocakları? Çocuk yapma,yaparsan da kendin bak,tek başına çalışsın.

Şu milattan önce kalma adamlarla evleniyorsunuz sonra da şikayet ediyosunuz. Adam sizi ikinci sınıf görüyor bunu en baştan beri de saklamıyor. Şimdi niye şaşırıyorsunuz? Bu kafadaki bir adamla evlenip sonra kendi istediğinizi yapabilecekmiş gibi görüş almanıza gerek yok. Yapamazsınız zaten fikriniz de sorulmaz. Ben bile açtığınız konulardan eşinizin zihniyetini anladım ama siz sanırım hala anlamadınız

Bebek doğduğunda annenin çalışması gerekiyorsa, kadının annesi ve kayınvalidenin uzaklığı aynı ise ve ikisi de bakmak için müsaitse bebeğe kim bakmalı?
Bunun kararını kim vermeli? Eşler arasında “benim annem baksın” diye gerilim oluyor mu?

Bana anneannenin bakması uygun geliyor buda eski konusu değiştirip açıyor konuları ...
Sen bir dahisin :) emeklerin için teşekkürler.

Çocuk ağlasa iki pış pış yapıp cocuğu oyalamayacak kapasitede olan sözde babalar, babalık görevi yerine analarına, akrabağlarına heyt be nasıl erkek desinler diye evlatlık görevi yapmaya çalısıyorlar. Babalığını, erkekliğini yesinler senin. Baba ocağına yakışırmış. Aslında bunlara vercen eline valizi hadi yakıştığın yere diye yollucan

Çok ayıp insan doğuma girerken çağırmaz mı o sancı arasında hemen davet etmen gerekirdi :KK53:
Bana söylediğinde şok oldum. Dedim anne biliyorsun doğumdan ya ben ya bebeğim sağ çıkmayabilirdi. Tansiyonumu asla düşüremediler. Ben o halde sana yaldızlı davetiye mi bastırcaktım. Bak yine sinirim zıpladı😂

Hanımlar merhaba.

Bu platformda herkesin başka boyutlarda sıkıntıları var , Yaradan herkesin yardımcısı olsun. Benim konum saçma gelebilir ama gönlümde ve gözümde büyüyor büyük endişelerim oluşuyor. Lütfen yargılamayın fikriniz varsa paylaşın, veya yaşadıysanız.

Eşimle yeni evliyiz 4 ay kadar oldu.
Gelecekten bahsederken, çocuk konusu açıldı ve ileride nasip olursa kendi annesinin bakması gerektiğini söylüyor.
“Çocuğun yeri baba ocağıdır” diyor.
Çocuğu babaannenin büyütmesi gerekirmiş.
Annem ve kv evime aynı uzaklıkta.
Kv kendi kızının çocuğunu büyütüyor şu an yani torun sevgisini tattı, büyüttü.
Eşim kendi çocuğunu da annesinin büyütmesini istiyor yani ben çalışırsam.
Benim ailemi yani kadın tarafının ailesini dışlıyor gibi. Aile ziyaretlerinde hep nazlanır, zorla götürürüm. ( bu arada ailem, çok kibar naif insanlar onlarla birlikteyken kuzu gibi)

Benim isteğim ılımlı olması. Ya anneanne de babaanne de bakar ikisinin de gönlünü yapmamız lazım demesi gerekirken beni ve ailemi asla düşünmemesi.

Bu arada yeğeninden kalma sözde kullanmadığı birkaç eşya doğmamış çocuğum için saklanıyor...
Eşim kullanılabilir olarak görüyor , durumumuz var ama ben yenisini alacak olsam kursağımda bırakacak gibi şimdiden tavırları.

Arkadaşlar endişelerim var.
Lohusalık vs bu sorunları endişeleri yaşayarak geçsin istemiyorum. Size tuhaf gelmesin lütfen.
Fikirlerinizi bekliyorum.
böyle insanların tuhaf söylemlerini içselleştirip nasıl endişelenebiliyorsunuz bir de. neden hiç isyan etmiyorsunuz? neden hiç o da ne demek ikisi de büyükanne büyükbaba demiyorsunuz? hiç karşı çıkmak vs. gelmiyor mu içinizden merak ediyorum. ben 4 aylık evlilikte doğmamış çocuk üzerinden çocuğun yeri baba evidir falan dendiğinde açıkçası uzak gelecekte yaşanabilecek şeyleri düşünüyorum. kazara boşansanız çocuğu size vermeme konusunda elinden geleni yapacak bir baba görüyorum. ya da babaannenin istek ve yetenekleri doğrultusunda yetişen bir çocuk görüyorum. o sizin annenizin de torunu değil mi? siz sokakta kimsesiz mi büyüdünüz kendi ebeveynlerinize saygısız değil mi torunun baba evine ait olması?

Merhaba :)

Bana anneannenin bakması daha uygun geliyor nedense.
Aynı konuları farklı cümlelerle tekrar tekrar açınca yorumlar değişmiyor biliyorsunuz değil mi? Hayır yani amaç ne anlamadım, boş zaman doldurmak mı?

böyle insanların tuhaf söylemlerini içselleştirip nasıl endişelenebiliyorsunuz bir de. neden hiç isyan etmiyorsunuz? neden hiç o da ne demek ikisi de büyükanne büyükbaba demiyorsunuz? hiç karşı çıkmak vs. gelmiyor mu içinizden merak ediyorum. ben 4 aylık evlilikte doğmamış çocuk üzerinden çocuğun yeri baba evidir falan dendiğinde açıkçası uzak gelecekte yaşanabilecek şeyleri düşünüyorum. kazara boşansanız çocuğu size vermeme konusunda elinden geleni yapacak bir baba görüyorum. ya da babaannenin istek ve yetenekleri doğrultusunda yetişen bir çocuk görüyorum. o sizin annenizin de torunu değil mi? siz sokakta kimsesiz mi büyüdünüz kendi ebeveynlerinize saygısız değil mi torunun baba evine ait olması?
Karşı çıktım. Tartıştım zaten. Aynı söylediklerinizi söyledim. Endişem ilerisi için

sancı arasında neden bütün sülale toplasın ki ? eşi yeterli olmuyor mu?
Konu o değil ki canım. Ben ölümden döndüm doğum öncesi 2 gün baygın hastanede yattım. Beni zor kurtardılar. Kalkmıs bana diyor ki doğuma beni çağırmadınız, beni istemediniz. Bir kavga ya da problemimiz de yoktu oysa. Ama benim kayınvalidemin herkese tutumu bu şekilde bana özel değil yani.

X