Doğmamış çocuğa don biçmek. ( endişelerim)

Şaka gibi nasıl insan o öyle

Zaten rahatsızmışsınız onun tavrı garip de olağan şartlarda da gelin mi çağıracak

Oğullarını yol yordam öğreterek yetiştirsinler

Doğum haber verilecekse doğuran değil yanındaki haber verir
Aynen öyle. Biz şaştık kaldık. Eşim annesine anne senin haberin zaten var ayrıca davet niye diye söylendi. Ama hala aynı durup durup çağırmadınız diyor. Bir de kendi öz çocuklarına karşı da tavrı bu. Mesafeli olmaktan başka çare yok.

Mune havayolları ile uçmuşsunuz ama yine de aklımdayken yazayım. Kocanız sizi kendine eş görüyor ama eşit görmüyor. Onun gözünde siz de aileniz de hep onun ve ailesinin altında olacaksınız. Sadece çocuk konusunda değil, her konuda böyle olacak. Ama adamı kesinlikle suçlamıyorum çünkü eminim evlilik öncesi dönemde bunun sinyallerini vermiştir. Ya evlenme heyecanı içinde bu işaretleri görmediniz, ya da ne yazık ki bu ülkede kadınların çoğunun yaptığı gibi "ben bu adamı evlenince düzeltirim" diye düşündünüz. Şimdi ya üst üste sağlam kavgalara girişecek ve eşit olduğunuzu adamın kafasına çaka çaka göstereceksiniz, ya da bu durumu kabullenip akışına bırakacaksınız.

Evliliği ilk zamanları erkeklerin böyle sacma dusunceleri olabiliyor. Eşim ben hamileyken altını hep annem değıssin annem uyutsun annem yedirsin bir suru sey sayıyordu bana. Birgün hamilelik psikolojisiyle fena patladım. Yeter ya anan dogursun kendisininkine baksin o zaman benim cocugum ben ve ben kim istiyorsam o buyutur. Bu hareketlerin cok itici belkide benim icin annenin bunları yapması sorun olmayacak ama senin bu itici tavrın sorun haline getiriyor dedim.

Tabi doğunca benim annem baktı. kendi annesinin bakmaya niyeti yoktu o da farkındaydı. simdi ikinciye hamilryim hic boyle söylemleri yok ama benim esim aileme gelir sorun yok oturur yer iceriz ben de onun ailesine giderim ama benim ailem cocuguma baktıgı icin daha sık gorusuyorduk.

Ilk zamanlar bir göbeğini kesemiyorlar annelerinden zamanla oturuyor her sey.

Tepkinizi koymaktan cekinmeyin.

aman diyim.. sizin Kvnin nasıl çocuk büyütüp terbiye verdiği kocanızdan belli. Çocuğunuzu sakının. Hatta bu gelişmemiş organizmadan çocuk yapmayın.

Bastan tepkinizi koyun. Nasil alisirsa oyle gider. Benim esim sukur oyle bi insan degil ama eger bu sekilde dusuncesi olsaydi ozaman tepkimi cok sert bir sekilde koyardim hic kusura bakmasin. Onun annesi anneyse benim annemde annedir.

Hanımlar merhaba.

Bu platformda herkesin başka boyutlarda sıkıntıları var , Yaradan herkesin yardımcısı olsun. Benim konum saçma gelebilir ama gönlümde ve gözümde büyüyor büyük endişelerim oluşuyor. Lütfen yargılamayın fikriniz varsa paylaşın, veya yaşadıysanız.

Eşimle yeni evliyiz 4 ay kadar oldu.
Gelecekten bahsederken, çocuk konusu açıldı ve ileride nasip olursa kendi annesinin bakması gerektiğini söylüyor.
“Çocuğun yeri baba ocağıdır” diyor.
Çocuğu babaannenin büyütmesi gerekirmiş.
Annem ve kv evime aynı uzaklıkta.
Kv kendi kızının çocuğunu büyütüyor şu an yani torun sevgisini tattı, büyüttü.
Eşim kendi çocuğunu da annesinin büyütmesini istiyor yani ben çalışırsam.
Benim ailemi yani kadın tarafının ailesini dışlıyor gibi. Aile ziyaretlerinde hep nazlanır, zorla götürürüm. ( bu arada ailem, çok kibar naif insanlar onlarla birlikteyken kuzu gibi)

Benim isteğim ılımlı olması. Ya anneanne de babaanne de bakar ikisinin de gönlünü yapmamız lazım demesi gerekirken beni ve ailemi asla düşünmemesi.

Bu arada yeğeninden kalma sözde kullanmadığı birkaç eşya doğmamış çocuğum için saklanıyor...
Eşim kullanılabilir olarak görüyor , durumumuz var ama ben yenisini alacak olsam kursağımda bırakacak gibi şimdiden tavırları.

Arkadaşlar endişelerim var.
Lohusalık vs bu sorunları endişeleri yaşayarak geçsin istemiyorum. Size tuhaf gelmesin lütfen.
Fikirlerinizi bekliyorum.

anneanne babaanne konusunda haklısın. Bir de kv ye ve annene sormak lazım. Bakalım hangisi gönüllü ve müsait olacak. Sizin planınızla olmaz o işler. En kötü paylaşımlı olur. Tek tarafa yüklenilmez. Kafa yapısı çok çirkin ama eşinin bu konuda.

bebek kıyafetleri konusunda haksızsın. Benim imkanım var açıkçası ama topluyorum yanş kuzenlerden. Hatta park yatak karyola vs kimse tutmamış herkes satmış etmiş. Mecbur aldım. Bana israf geliyor. Her doğan çocuğa yeni eşyalar alınması falan.

bi de daha çok yeni evlisin. Çocuk konusunu rafa kaldırın bence siz.

Eşin hangi çağda bilmiyorum ama bu nadide insanı! çok aramış olmalısın. Nesli tükenmek üzere olabilir tek tavsiyem neslini çoğaltmayın.

Adam net öküz ama 2 sorum var

1. Cocugun yeri baba ocagiysa kayinvalide neden kizinin cocuguna bakti? O cocuga neden babaannesi bakmadi?

2. Calismayan bir kadin anne olunca cocugu neden kendisi buyutmez?

Benim isteğim ılımlı olması. Ya anneanne de babaanne de bakar ikisinin de gönlünü yapmamız lazım demesi gerekirken beni ve ailemi asla düşünmemesi.

neyin gönlü yapılacak ki

burada bir konu vardı babaannenin de hakkı çocuk bakmak yazmıştı bir arkadaş da hayatımın şokunu yaşamıştım

çocuk sevmek ile bakmak mı karışıyor

çocuğumun tüm sorumluluğu benim kimsenin gönlünü falan yapamam

kimsenin ailesini vs düşünülecek bir konu değil ki

çocuğun üstün yararı tek kriter

çocuk en iyi ne şekilde bakılıp büyütülecek bunu bulmak lazım

yoksa annem kırılmış, kv dırdır etmiş vız gelir tırıs gider

bir de bu kv, anne çekişmesi arasında bölük pörçük yaşayan mini mini sabiler

adam durduk yere açılan ortada çocuk olmayan bir konuda tabii ki her iki büyük annenin de gönlünü ederiz demez

ama diğer konularında sayfalarca yazdım

adamı kendi çizdiğin sınırlara sokmaya çalışma

ille de birimiz baskın olacağız diye uğraşmayın şu evlilikte diye

ortada çoluk yok çocuk yok kim bakacak tartışması var

yani eşyaları da dayısının çocuğu olunca kullanılır diye genel bir cümle kurulmuştur muhtemelen

mesela evimde bir bebek tartısı var

oğlum 10,5 yaşında zamanında dünya para verip aldık bir kaç kez kullandık

gerçekten işine yarayacak bir yakınım olsa anında vereceğim ama kime vereceğim

yani sokağa çıkıp da bebek tartım var ihtiyacı olan var mı denmiyor

ama oğlumun halası o zaman çocuk sahibi olmaya karar vermişti, ona veririm diye düşünmüştüm

yenisini alalım, hevesimiz var denilecek bir şey değil ki elektronik alet

belki beşiktir, battaniyedir olmaz da diğerleri neden olmasın

tartıyı buradan prematüre bebeği olan birisine göndersem mi teklif etsem mi diye de düşündüm de sonra ben alamıyor muyum tepkisinden korkup burada dahi teklif edemedim

yine zamanında dünya para verdiğim mama sandalyesi vardı onu belediyeye verdim ihtiyacı olana versin diye hiç sıkıntı değil de belki kuzen olsaydı ona teklif ederdim

bu arada çocuğun yeri baba ocağıdır lafına tepki gelmiş de çocuğun yeri baba ocağı dediği ocak, anne ve babasının şu an bulunduğu ocak

yani ne adamın ailesinin ne de kadının ailesinin yanı, mümkünse onların himayesinden uzak kendi ocakları

bu tarz bir senin ailen benim ailem çekişmesi ile büyüyen ama babaannem buna izin veriyor sen neden hayır diyorsun deyip neneleri birbirine düşüren çocuk o kadar çok ki

çocuğa annesi bakar diğerleri ihtiyaç olduğunda yardımcı olur, çalışma nedeni ile bakılacaksa da bakıcı bakar diyeyim yine de konu sahibi bir kaç haftaya tekrar sorar
Sağlık ocağına bağışlayabilirsiniz ,okurken dikkatimi çekti de 😊 Oğlumun açılmamış paket bezleri vardı,küçük beden onları sağlık ocağına bağışlamıştım. Oraya gelen anneler için bakım odasında bez bulunduruyorlarmış acil durumlar için. Ordan aklıma geldi. Bunu da bağış olarak kabul edebilirler.😊

Ne kadar korkunç bir bakış açısı. Sorununuz çocuktan fazlası. Eşiniz varlığınıza saygı duymuyor en önemlisi sizi ikinci sınıf görüyor.. ilişkinizde bir çok konuya yansıyacaktır bu. Kafa yapısı korkunç.
Çıkarken kızlara hoş geliyor herhalde ben anlamıyorm bu adamlarla nasıl evleniyorlar....

Sağlık ocağına bağışlayabilirsiniz ,okurken dikkatimi çekti de 😊 Oğlumun açılmamış paket bezleri vardı,küçük beden onları sağlık ocağına bağışlamıştım. Oraya gelen anneler için bakım odasında bez bulunduruyorlarmış acil durumlar için. Ordan aklıma geldi. Bunu da bağış olarak kabul edebilirler.😊

aaa iyi fikir

bebekken açılmış ama hiç yemediği mamaları bile bırakmıştık ihtiyaç sahibine verin diye

ama tartı için aklıma gelmemişti

hem de sağlık ocağı hemen yan binadaydı tüh şimdi taşındı ama yine de bir uygun zamanda bırakılabilir

Hanımlar merhaba.

Bu platformda herkesin başka boyutlarda sıkıntıları var , Yaradan herkesin yardımcısı olsun. Benim konum saçma gelebilir ama gönlümde ve gözümde büyüyor büyük endişelerim oluşuyor. Lütfen yargılamayın fikriniz varsa paylaşın, veya yaşadıysanız.

Gelecekten bahsederken, çocuk konusu açıldı ve ileride nasip olursa kendi annesinin bakması gerektiğini söylüyor.
Benim ailemi yani kadın tarafının ailesini dışlıyor gibi. Aile ziyaretlerinde hep nazlanır, zorla götürürüm. ( bu arada ailem, çok kibar naif insanlar onlarla birlikteyken kuzu gibi)

Bu arada yeğeninden kalma sözde kullanmadığı birkaç eşya doğmamış çocuğum için saklanıyor...
Eşim kullanılabilir olarak görüyor , durumumuz var ama ben yenisini alacak olsam kursağımda bırakacak gibi şimdiden tavırları.

Lohusalık vs bu sorunları endişeleri yaşayarak geçsin istemiyorum. Size tuhaf gelmesin lütfen.
ay ben anlamıyorum bu çocuk doğurup kv veya annesine bırakanları🤦🏻‍♀️.( çalışmak zorunda olanlar için demiyorum) ben çocuklarımı kimseye bırakamam asla sonuçta o çocuk senin çocuğun onu senin büyütmen eğitim vermen gerekiyor. bunu yapamayınca bir anlamı yokki . ayrıca ilk çocuk olacak yeni şeyler alınması taraftarıyım(durum varsa) kimsenin eskisinide çocuklarıma giydirmem.

Hanımlar merhaba.

Kiz kardeşine cocugunu kaynanasi na versin ozaman ona neden annesi bakıyor sacma sapan geri kafalilikta sinir tanimayan bir heriften cocuk yapmak aslaaaaa bence siz bunu bir oturup düşünün

Çocuğun yeri baba ocagiysa kiz kardesinin cocugunu neden kayinvalideniz buyutuyor da babaannesi buyutmuyor? Bu cifte standart neden?
Umarim bu adama gercekten çocuk yapmayi dusunmuyorsunuzdur. Fragman gozumun onune geldi.

Güzel kardeşim bu adamdan çocuk falan yapmayın. Çok üzülürsünüz. Tek başına eşeyli ureyip anasına versin madem öyle. Kendi kardeşi nasıl kaynanasina değil kendi annesine baktiriyorsa dönüşümlü veya tamamen sizin anneniz de bakabilir. Size ya da ailenize saygısı olmayan adamla ömür boyu kopmaycak bir bağ yaratmış olursunuz.

X