Doğumdan sonra tek başıma yapabilirmiyim

printemps

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Haziran 2014
1.063
1.094
İlk kez anne olacağım.çok korkuyorum. Sabahlara kadar araştırıyorumAnnemle ve babamla görüşmüyorum konuşmuyorum 1 senedir bazı sebeplerden dolayı.
Kayınvalidem bir öyle bir böyle. Bir küser eşime 6 ay konuşmaz.tabi eşimle konuşmuyor diye benlede konuşmaz.bana kaynanalık yapmaz şahsi olarak ama genel olarak herkese kendi ailesinden dışardaki insana kadar trip atar yıllarca yok yere konuşmaz. Huyu öyle yani. Aslında konuştuğu zaman annemden çok severim annem bana öyle analık yapmıyor.Azcık psikolojik sorunları var yani. Çocuğuma çok iyi bakacağı konusunda endişem yok. Ama işte eşimde onları eve sokmak istemiyor. Görümcem tam fitneci. Evlendiğimiz günden beri yapmadığını bırakmadı. Eşimle annesinin arası ondan düzelmiyor pek. Hatta bir ara düzeldi zannettim özür diledi yaptıkları için hakkını helal et dedi. Bende valla görümcecim bana yaşattıklarını yaşa diye dua ettim. Yaşarsan bilesinki ben ettim o duayı dedim kaldı. Ben çok sakin sabırlı bir insanım.hatta eşimi çok barıştırmaya çalıştım. Hep ben barıştırdım ailesiyle. Ama kendi ailemle çok sorun yaşayınca anladımki küsünce okadarda üzülmüyorsun. Neyse çok yazdım kusura bakmayın. İşte ben normal doğurmak istiyorum Allah kısmet ederse. Eşimde çok yardımcj bir insan ama korkuyorum ister istemez.yapabilirmiyim diye. Teyzem 20 gün kalıyım diyor ama kimseye yük olmaktan hoşlanmıyorum. Apartmanda bir kadın var onu falanmı çağırsam diyorum. Çalışmıyorum ve yapabilirmiyim. Çok uykuya düşkün değilim. Ama işte korkuyorum okuduğum kadar bilgim var. Başarabilirmiyim sizce tek başına. Eşim ben yardım ederim en kötü dükkanı açmam diyor. Ne yapıyım sizce. Off çok korkuyorum :KK43:

sezeryan doğum yapmış biri olarak 8. günden sonra yalnız baktım. ilk iki gün evet tedirgin oldum, ağlar susmazsa vs. diye. allahım yüzüme güldü, hiç gazlı bir çocuğum olmadı. 14 aylıktı 2. doğumumu yaptım. yine çok şükür baktım ikisine de. bebeğiniz gazlı bir bebek olmazsa kendinizi toparladıktan sonra bakabilirsiniz. eşinizle de beraber yıkarsınız. sağlıkla kucağınıza almanız nasip olur inşallah.

Canım Doğumdan 1 hafta önce kontrol amaçlı,
Hastanede yatmam gerekti.
Sonra birden Doğuma girdim.
Bebeğimin kalbi yavaşladığı için.
Sezeryan oldum.
Bütün bu süreçte yalnızdım.
Eşim ve ben.

1 hafta hastanede yattık.
Bebeğim 2 gün küvezde kaldı.
Eşim bir gece kaldı diğer geceler yalnızdım.
Prematüre bebek derken çok zordu.
İlk bebeğimdi.
Zor mu? Çok zor.
Psikolojik açıdan kesinlikle tavsiye etmem.
Çok ağladım sütüm çok kesildi.
Yardıma ihtiyacın olacak.
Özellikle emzirmek istiyorsan.
Bunlar hep tecrübe isteyen şeyler.
(Emziremedim sütümü biberona sağıyorum)

sezeryan doğum yapmış biri olarak 8. günden sonra yalnız baktım. ilk iki gün evet tedirgin oldum, ağlar susmazsa vs. diye. allahım yüzüme güldü, hiç gazlı bir çocuğum olmadı. 14 aylıktı 2. doğumumu yaptım. yine çok şükür baktım ikisine de. bebeğiniz gazlı bir bebek olmazsa kendinizi toparladıktan sonra bakabilirsiniz. eşinizle de beraber yıkarsınız. sağlıkla kucağınıza almanız nasip olur inşallah.
Amin inşallah.sizinkilerde sağlıkla büyüsün inşallah. İçimi rahatlattınız çok teşekkür ederim.

Canım Doğumdan 1 hafta önce kontrol amaçlı,
Hastanede yatmam gerekti.
Sonra birden Doğuma girdim.
Bebeğimin kalbi yavaşladığı için.
Sezeryan oldum.
Bütün bu süreçte yalnızdım.
Eşim ve ben.

1 hafta hastanede yattık.
Bebeğim 2 gün küvezde kaldı.
Eşim bir gece kaldı diğer geceler yalnızdım.
Prematüre bebek derken çok zordu.
İlk bebeğimdi.
Zor mu? Çok zor.
Psikolojik açıdan kesinlikle tavsiye etmem.
Çok ağladım sütüm çok kesildi.
Yardıma ihtiyacın olacak.
Özellikle emzirmek istiyorsan.
Bunlar hep tecrübe isteyen şeyler.
(Emziremedim sütümü biberona sağıyorum)
Kimsem yok işte.neyse artık apartmandaki kadınla konuşayım yada teyzemlemi bilemiyorum. Bu korku beni mafediyor. :KK43: yani sizin yanınızdadamı kimse yoktu. Emzirmek istiyorum ama. Eşim yetmezmi off ya :KK43: böyle düşündükçe Neden düzgün bir ailem yok diye ağlıyorum hergün.

Kimsem yok işte.neyse artık apartmandaki kadınla konuşayım yada teyzemlemi bilemiyorum. Bu korku beni mafediyor. :KK43: yani sizin yanınızdadamı kimse yoktu. Emzirmek istiyorum ama. Eşim yetmezmi off ya :KK43: böyle düşündükçe Neden düzgün bir ailem yok diye ağlıyorum hergün.
Ağlama lütfen. Sana bakacak birini bul.
İlk 1 hafta biraz zorlu geçiyor.
Tecrübeli birisi 10-20 gün yanında olsa yeter.
Gerisini halledersin.
Bende hep internetten okuya okuya öğrendim.
Üzülme herşey yoluna girer.

Ağlama lütfen. Sana bakacak birini bul.
İlk 1 hafta biraz zorlu geçiyor.
Tecrübeli birisi 10-20 gün yanında olsa yeter.
Gerisini halledersin.
Bende hep internetten okuya okuya öğrendim.
Üzülme herşey yoluna girer.
Gerçekten çok Teşekkür ederim.sıkıntıya girmeden öğrenmiş oldum bari.işte insan üzülüyor. Bu hormonlar dahada duygusal yapıyor insanı.En azından dediğiniz gibi birini ayarlamaya çalışayım yada en azından teyzem gelir.

Allahın izniyle bakarsınız korkmayın. Hem çok sıkışırsanız eşinizle çağırırsınız teyzenizi yardıma.
Bende tam tersi çok kalabalıkta doğum mu yaptım ne oldu anlamazsam diye herkese doğurduktan sonra mı haber versem diye düşünüyorum.

Gerçekten çok Teşekkür ederim.sıkıntıya girmeden öğrenmiş oldum bari.işte insan üzülüyor. Bu hormonlar dahada duygusal yapıyor insanı.En azından dediğiniz gibi birini ayarlamaya çalışayım yada en azından teyzem gelir.
aaahh ayni benim durum işte tipatip benimde sadece halam gelebilir gelirim diyor ama 10 satlik yok zaten rahatsiz yapariz canim Allah büyük

aaahh ayni benim durum işte tipatip benimde sadece halam gelebilir gelirim diyor ama 10 satlik yok zaten rahatsiz yapariz canim Allah büyük
İnşAllah ya çok korkuyorum. Üst kat komşum çocuk bakıyor parayla sıkışırsam baktırırım dedim ama bugün kadınlar klübünde sigortası ödenmedi diye dava açanlar gördüm. Ondanda vazgeçtim korktum daha doğrusu. Bakalım napıcağız. En büyük korkum uykusuzluktan sütüm kesilmesin. Eşim yardımcı olurum diyor. Eminim olurda ama.

Benim esimdende Allah razi olsun hep destekcimdir.ben ona o bana.ama gunu ici var bide kendi isimiz degil mumkun oldugunca yardim eder ama iste bej de korkmuyor degilim.icimi ferah tutmaya calisiyirum neler basarilmadi ki.sende biraz raht tut kendi canim stres kadar yoran bisey yok.

tecrübesiz olduğun için biraz endişelisin tabi. teyzeni çağır 2-3 gün kalsın. 2-3 günde sende kendini denersin yapabilir miyim diye. eğer kendine güvenemezsen 1 hafta kalsın. gerisi çorap söküğü gibi gelir.

Doğum öncesi her gece ruyalarimda ayni korkuyla yuzlesiyordum.. bilinmezlikten kaynakli asiri tedirginlik vardi... normal beklememe ragmen malesef son anda sezeryana donduk (bebegin kalp atislari cok hizlanmisti) 26 saat sanci ceken biri olarak sancinin aslinda korkulacak bir sey olmadigini gordum. Sezeryan olan biri olaraksa yalnizca otur kalk yat kalk agri yapiyor ama ilk hafta esiniz iyi destek cikarsa tek basiniza da ustesinden gelirsiniz. 4. Gun evi supurup sildim ben, cok agir cekimle de olsa :)

Allahın izniyle bakarsınız korkmayın. Hem çok sıkışırsanız eşinizle çağırırsınız teyzenizi yardıma.
Bende tam tersi çok kalabalıkta doğum mu yaptım ne oldu anlamazsam diye herkese doğurduktan sonra mı haber versem diye düşünüyorum.
Yek başına hallolurmu yani. İşte stres yapıyorum ister istemez.

Benim esimdende Allah razi olsun hep destekcimdir.ben ona o bana.ama gunu ici var bide kendi isimiz degil mumkun oldugunca yardim eder ama iste bej de korkmuyor degilim.icimi ferah tutmaya calisiyirum neler basarilmadi ki.sende biraz raht tut kendi canim stres kadar yoran bisey yok.
Valla tüm gün forumdayım. Yok nasıl yatırılır.nasıl beslenir. Gaz sancısı olursa nasıl olur. Kafammda deli sorular. Sizede yardım edicek kimse yokmu benim gibi. Eşlerimizden Allah razı olsun zaten onlar böyle destek olmasa dahada korkarım heralde.

Doğum öncesi her gece ruyalarimda ayni korkuyla yuzlesiyordum.. bilinmezlikten kaynakli asiri tedirginlik vardi... normal beklememe ragmen malesef son anda sezeryana donduk (bebegin kalp atislari cok hizlanmisti) 26 saat sanci ceken biri olarak sancinin aslinda korkulacak bir sey olmadigini gordum. Sezeryan olan biri olaraksa yalnizca otur kalk yat kalk agri yapiyor ama ilk hafta esiniz iyi destek cikarsa tek basiniza da ustesinden gelirsiniz. 4. Gun evi supurup sildim ben, cok agir cekimle de olsa :)
Sezeryanla eşin yeter diyorsan normal olursa inşallah eşimle yeter ozaman içimi rahatlattınız sağolun. Bilinmezlik çok zor gerçekten. Okadar çok şey okuyorum ki. Artık kafam karışıyor. Nelerle karşılaşabilirim diye sürekli araştırıyorum. İnşallah sakin bir kızım olur.

Sezeryanla eşin yeter diyorsan normal olursa inşallah eşimle yeter ozaman içimi rahatlattınız sağolun. Bilinmezlik çok zor gerçekten. Okadar çok şey okuyorum ki. Artık kafam karışıyor. Nelerle karşılaşabilirim diye sürekli araştırıyorum. İnşallah sakin bir kızım olur.

Normal dogumda cok daha rahat olursun hayirlisiyla... her dogum her bebek her anne bedeni kendine has ama soyle dusun cok zor olsa hergun bunlerce kisi dogm yapmazdi :)

hiç ağlanacak bir şey yok. Ben annemle küs değilim de ne oldu? İkinci gün bebeğimle yalnız kaldım. Üstelik altı ay gece 10 dan sabah 5 e kadar durmadan ağlayan kolikli bir bebekti. Öğleden sonra saat 4 olurdu da daha kahvaltı yapmamış olurdum. tuvalete gidemezdim bazen. banyo desen hak getire.

şimdi kızım 3 yaşında. 3 senede anneme 3 kere bırakmışımdır. annem başka yerde kalmayı sevmez. kızım da kimsede durmazdı. öyle öyle büyüdü. ama hiçbir şey olmuyor. zorlansan da zaman çok çabuk geçiyor. ikinciyi doğuracağım.şimdi refakatçi olarak bile eşim kalacak yanımda. yine bakacak kimsem yok. bu sefer ikisine birden bakacağım. anneler güçlüdür.

bebek doğduktan sonra o gücü kendinde bulacaksın. hiç korkma. çok da güzel idare eder, bakarsın. eşin de destekmiş ne güzel. hiç endişelenme.

hiç ağlanacak bir şey yok. Ben annemle küs değilim de ne oldu? İkinci gün bebeğimle yalnız kaldım. Üstelik altı ay gece 10 dan sabah 5 e kadar durmadan ağlayan kolikli bir bebekti. Öğleden sonra saat 4 olurdu da daha kahvaltı yapmamış olurdum. tuvalete gidemezdim bazen. banyo desen hak getire.

şimdi kızım 3 yaşında. 3 senede anneme 3 kere bırakmışımdır. annem başka yerde kalmayı sevmez. kızım da kimsede durmazdı. öyle öyle büyüdü. ama hiçbir şey olmuyor. zorlansan da zaman çok çabuk geçiyor. ikinciyi doğuracağım.şimdi refakatçi olarak bile eşim kalacak yanımda. yine bakacak kimsem yok. bu sefer ikisine birden bakacağım. anneler güçlüdür.

bebek doğduktan sonra o gücü kendinde bulacaksın. hiç korkma. çok da güzel idare eder, bakarsın. eşin de destekmiş ne güzel. hiç endişelenme.
Akşam akşam içim ferahladı mesajınızı görünce Allah razı olsun. İşte ilk olunca korkuyor insan hiç bebek büyütmüşlüğüm olmayınca. Kolik bir bebekle yanlız yapmışınız ne kadar güçlüsünüz tebrik ederim. İnşallah bende sizin gibi güçlü olurum. Sizin kızınız gibi kızım sağlıkla büyür. Tek endişem yorulmak değil. Yorgunluktan sütüm kesilmesin yada yanlış birşey yapıp hasta etmiyim. Tek endişem bunlar. Yoksa yorulsamda kızım için değer.o sağlıklı olsun tek temenlim. İnşallah ikinci evladınızı sağlıkla kucağa alırsınız ve Allah size güç kuvvet versin. Allah razı olsun sizden gerçekten.

X