Doktorun odasından kovuldum

kızımın kulagı her ust solunum yolu enfeksıyonunda hemen ıltıhaplanırdı
senede 2 kereden fazla ıltıhaplanıyorsa östaki borusu dogustan geregınden kısa olursa olabılırmıs kızımın doktoru oyle demıstı bunu gozlemleyın demıstı

yanı enı ıyısı sehrınızde tıp fakultesınde profa gıtmek

Sanirim orda yasamadigim için anlamiyorum. En fazla burdada bazen yarim saat gecikme oluyor ama asla doktor odasina dalinmiyor. Gerçe simdiye kadar en fazla stajyer gördüm, oda laklak için degil. Bilemedim, sadece üzücü buldum.
hıc unutmuyorum tedavı gordugum bır gun doktorun odasındayım 35 dk falan surdu doktorla konusmamız
jınekologdaydım
pat dıye bırı daldı ıcerı bızı ne zaman alacaksınız dıye hasta
doktor kızdı sız ıcerde muayenedeyken bırı boyle gırse rahatsız olmazmısınız dedı gonderdı
ben cıktım kapıda 2 kısı beklıyor bırı de ıcerı dalanlardan bırı
ne bıtmedı sohbetınız ya ! konusmaya gelmıssın buraya sırada beklıyoruz burda dedı

:KK70: :KK70: cehalet ıste dedım guldum gectım
zira bende sıra bekledım ve vajınısmus tedavısı goruyordum
ıstersem doktorun odasında 1 saat kalırım muayene ne zaman bıterse o zaman cıkarım . sırası gelenı cagırıyorlar zaten
pat dıye odaya dalmak cok ayıp ve saygısızlık hem hastaya hem doktora

Sanirim orda yasamadigim için anlamiyorum. En fazla burdada bazen yarim saat gecikme oluyor ama asla doktor odasina dalinmiyor. Gerçe simdiye kadar en fazla stajyer gördüm, oda laklak için degil. Bilemedim, sadece üzücü buldum.
Devlet hastanelerini kullanmıyorsanız bilemezsiniz bu durumu

Bir çok kişinin kötü dediği doktoru ovdugum de olmuştur yaşadığım ilçede ...

Ben şimdi görevinin başında değil desem kim bana inanır goruntulesem özel hayatı ihlalden ceza yerim ...

Yarım saatten çok randevuda bekletildim daha önce de

Bunun sebebi doktorun içerde büyük ohtimalle ilaç mümessili olan kişi ile sekreterinin de dahil olduğu bir sohbetin olmasi
gEşim girene kadar gülüşmeler kahkahalar ...

sonrasinda buz kesti ortalık o gün biraz olsun morali bozulduysa ki bozuldu
o yeter önceki gulusmelerine saysin ....

İntrakraniyal hipotansiyon hastasiyim bulundugum yerde 3 hastaneye gittim.toplam 5 tane nöroloji doktoruna gittim. Hepside alaninda en az 15 yıl doktorluk yapmislar. ama hepside şunu söyledi. Senin hastalığın nöroloji ile ilgili ,evet bizim bölümümüz ama şimdiye kadar bu hastalikla ilgili tecrübemiz yok bu nedenle istanbul veya ankaradaki büyük eğitim arastirma hastanelerini tavsiye ederiz dediler. Istanbulda eğitim arastirma hastanesine gittim acildeki ASİSTAN doktor 10 dakika içinde teshisimi koydu tedavime başladi o yüzden eğitim araştirma hastanesinden şaşmayacaksin.

Biliyorum yaşamadığın için bilmiyorsun. Ben hem Türkiye'de yaşadım hem yurtdışında , ikisinin karşılaştırması bile yapılamaz İnan. Paran yoksa yandın , iyi paran yoksa yine yandın Türkiye 'de. Nitelikli sağlık hizmetine erişmek çok zor. Bir de sosyo ekonomik durumuna göre davranıyorlar burada: tipine , konuşmana, görünüşüne bakıp öyle muamele ederler. Yakınım zengin biri ne oluyorsa acilen devlet hastanesine kaldırılıyor, bir işlem yapılacak ameliyathaneye alıyorlar ama sedasyon yapmıyorlar. Ortalığı birbirine kayıp bırakın beni gidiyorum sizi de şikayet edeceğim, dava açacağım deyince, bunların jeton o zaman düşüyor . Eşi çok iyi bir avukat, sert kayaya çarptık diye düşünüp utanmadan yüzlerine " kusura bakmayın sizin sosyo ekonomik durumunuzu farketmemişler " demişler. Devlet hastanesine gidiyorsan : fakirsin, cahilsin ( kesin hekimden daha eğitimsizlsin yoksa neden oraya gidesin ön kabülü), zaten şikayet etse de bir şey çıkmaz, yaptığım yanlış tedaviyi anlayacak durumda değil, şikayetten bir sonuç zaten çıkmaz.... gibi gibi kabulleri var.

doktor dogru demıs bırdaha ona gıtmeyın gercekten boyle yıllardır bır problem varsa tıp fakultesınde bır prof a gorunmenız gerek
su mesajımı duzeltmek ıstıyorum eksık yazmısım
sehrın arastırma hastanelerı var tıp fakultesı arastırma hastanesı demek ıstemıstım
yanı tıp fakultesını kazanıp gıtmeyeceksınız yanlıs anlasılmasın :KK70:

Biliyorum yaşamadığın için bilmiyorsun. Ben hem Türkiye'de yaşadım hem yurtdışında , ikisinin karşılaştırması bile yapılamaz İnan. Paran yoksa yandın , iyi paran yoksa yine yandın Türkiye 'de. Nitelikli sağlık hizmetine erişmek çok zor. Bir de sosyo ekonomik durumuna göre davranıyorlar burada: tipine , konuşmana, görünüşüne bakıp öyle muamele ederler. Yakınım zengin biri ne oluyorsa acilen devlet hastanesine kaldırılıyor, bir işlem yapılacak ameliyathaneye alıyorlar ama sedasyon yapmıyorlar. Ortalığı birbirine kayıp bırakın beni gidiyorum sizi de şikayet edeceğim, dava açacağım deyince, bunların jeton o zaman düşüyor . Eşi çok iyi bir avukat, sert kayaya çarptık diye düşünüp utanmadan yüzlerine " kusura bakmayın sizin sosyo ekonomik durumunuzu farketmemişler " demişler. Devlet hastanesine gidiyorsan : fakirsin, cahilsin ( kesin hekimden daha eğitimsizlsin yoksa neden oraya gidesin ön kabülü), zaten şikayet etse de bir şey çıkmaz, yaptığım yanlış tedaviyi anlayacak durumda değil, şikayetten bir sonuç zaten çıkmaz.... gibi gibi kabulleri var.

Aslinda burada oyle davranmalarinin sebebi hastaların hakkını bilmemesi. A Arya_Stark01 in ilk mesajında bahsettiği usul bizim mevzuatta da var.

Şikayetten bir sey çıkmazdan çok ziyade hasta hakkını bilmiyor şikayet bile etmez anlayışı hakim. Konu 8 sayfa olmuş ama çoğu kişi doktora hak vermis. Boşver sen başka hastane bak zaten bilmiyor şeklinde öneri verilmis. Oysa doktorun hastayı başka bir doktora sevk etmesi diger doktorla iletişim kurmaları vs lazim. Buradan dahi hastaların haklarini bilmediği görülüyor

Burası küçük yer o doktorun eşi de çocuklarımın okulundq ogretmendi

Sırf tayini aldirana kadar eşinin desteği ile rapor aldı bir öğretmen rahatszlilgi olmadigi halde en fazla bir hafta rapor alabilir sanırım

Bu kisinin eşi bir dönem boyunca raporluydu ikinci dönemde tayini çıkmış istediği yere o zaman a kadar da gelmedi sözleşmeli ogretmen geldi sinifimiza

Pislik yapmak istesem çok denk düştü yollarımız bu şekilde de eşini şikayet edebilirdim

Ama biz kendi okulumuzun müdürünü defalarca şikayet ettik(sınıfları üst - alt düzeye göre ayarlıyor ) hiç bir şey olmuyor malesef :/

Yaşadıklarınıza üzüldüm😔

Ben çocuklarımın kulak enfeksiyonlarında soğanı rendeleyip suyunu kulağa damlatıyorum, etkili bir yöntem, denemenizi tavsiye ederim
Bende duydum soğan suyunu ama bi akrabamız aynı şekilde soğan suyunu damlatmıș birinin tavsiyesi üzerine, adamın kulak delik miymiş ne anlamadım bi akıntı gelmiş ta çenemden geldi hissediyorum dedi kulak az kalsın elden gidiyormuş. Dikkatli olmak lazım

Size cozumu olmayan doktora israrla gitmeniz de garip.
Bugune kadar baska doktora görünmüş olmalıydınız
Doktorun tavri cirkin, acil hastasi değilse de hasta seçme hakkina sahiptir diye düşünüyorum..

Oyoyo oy doktor egosu. Biliyorsa bir isim verir bilmiyorsa bilmiyorum der. Doktorun işi hastayı psikolojik olarak da rahatlatmak.

Amerikan doktorluk sınavına bakıyorum da Türk doktorları amerika'da hastaneye bile sokmazlar.

O zaman hastalanınca doktora gitme kezban 😂

Var böyleleri malesef. Ben de öfkeli ya da patavatsız doktorlarla fazlasıyla karşılaştım. En zoruma gideni ikinci gebeliğimde sağlıksız olduğundan şüphelenip iki gün arayla kan tahlili verdiğim aile hekiminin alaycı ve sert bir uslubla "sağlıksızsa ölür zaten" demesiydi. Biz bilmiyoruz sanki. Kalbimin kabul edemediğini yüzüme yüzüme söyledi de ne geçti eline bilmiyorum. 1 hafta sonra düşük yapmıştım.
Bende oyle bir durumla karsilasmistim en fazla ölür dedi bana basiretimmi baglandi o anda bilmiyorum ama cevap vermedim o anda ama hala aklima geldikce sinirlenirim Allahtan oraya devamli gitmek zorunda kalmadim

Bu ara bizimde denk geldiğimiz doktorlar böyle. Hasta hiç konuşmasın dediğini sorgulamasın alsın reçeteyi çıkıp gitsin istiyorlar.
Evet coronadan dolayı zor zamanlar geçiriyo olabilirler ama iş tuhaf bi hal almaya başladı bazı doktorlarda. Canımız yanmasa zaten bizde bu dönemde gitmek istemeyiz. Corona döneminde sağlık bakalnlığı şikayette kabul etmiyor kayıt açmıyordu değiştiyse bir şey olmuyor ama yinede kayıt açmanızı öneririm.
ayrıca sizin probleminizin aynısı annemde var bir türlü çözüm bulamıyoruz işitme kaybına doğrugidiyo şu an. o fokurdayan ilaçtan verdi mahvetti annemin kulağını inşallah şifasını bulursunuz

Siz de haklısınız, keşke böyle rahat olup umursamasam
3 aydır aynı sebepten muzdaribim ankaradayım 4 ayrı doktora gittim hemen hemen aynı bu hastalığın ilaçları antibiyotik on........n damla hidrojen peroksitli bir sıvı 2 farklı damla daha.mr da çektirdim ben eskiden kalma kulak iltihapları kireçlenme yaparmış sadece bu sorunu buldu.en önemlisi kulağınızı ıslak bırakmayacaksınız banyodan sonra ya da terlenecek ortamlarda bir asla kulak pamuğu kullanılmayacak .sizin kızdığınız doktor gerekli ilaçları vermiş aslında .ankarada ki prof.larında verdikleri aynı merak etmeyin.özelden bugün aldığım reçeemdeki ilaçları yazıyorum ankara koru hastanesi doktoru yazdı.yani tedaviye devam edin derim sakın soğan sarımsak suyu falan da kullanmayın

Şimdi işe diğer yanından bakalım bence.. Doktor sana elindeki imkanlarla ancak bu kadar yardım edebildiğini ifade etmiş aslında.. siz ısrarla sen yetersizsen bana başka dr öner demişsiniz farkında olmadan. Doktorda üslup yoksunu olduğu için size düzgünce izah edememiş,tepki koymuş falan filan.. Bence darılmanı gerektirecek bir durum yok. Kendisini aşan bir durumda sana ben yetersizim şuna gitde diyemez.. Can acısıyla, huyunu suyunu tanımadığınız bir doktorun üzerine gidince olanlar olmuş..Bence hiç kafaya takmayın bir üst basamak hastaneleri deneyin..Belli ki bu basamak sizin için yetersiz.
çok güzel açıklamışsınız aynı hastalığı 3 aydır çekiyorum ankaranın en elit diyebileceğimiz 3 özel hastanesin de 4 ayrı doktora gittim ilaçlarını kullandım tekrarladı ama hiç bir doktora vayy iyileşmedim demedim birini diğerine kötülemedim.son gittiğim hastane madem tekrarlıyor detaylı bir mr çekelim dedi .bugün sonucunu aldım ağır bir sorun yok enfeksiyon hala var ve diğer doktorların verdiği aynı ilaçları ve mu adillerini yazdı gene.hastayım diye ya da para veriyorum diye doktorlara işini öğretme bilgiçlik taslama hakkım yok bence.sadece düzelmediğimi ve bıktığımı artık söyledim kibarca gülümseyerek o şekilde doktor da zaten nazik oluyor hastaya .

Bu ara bizimde denk geldiğimiz doktorlar böyle. Hasta hiç konuşmasın dediğini sorgulamasın alsın reçeteyi çıkıp gitsin istiyorlar.
Evet coronadan dolayı zor zamanlar geçiriyo olabilirler ama iş tuhaf bi hal almaya başladı bazı doktorlarda. Canımız yanmasa zaten bizde bu dönemde gitmek istemeyiz. Corona döneminde sağlık bakalnlığı şikayette kabul etmiyor kayıt açmıyordu değiştiyse bir şey olmuyor ama yinede kayıt açmanızı öneririm.
ayrıca sizin probleminizin aynısı annemde var bir türlü çözüm bulamıyoruz işitme kaybına doğrugidiyo şu an. o fokurdayan ilaçtan verdi mahvetti annemin kulağını inşallah şifasını bulursunuz
Olağanüstü hal zamani doktorlar hemşireler tüm hastane çalışanları kuzu gibiydi yalnız

X