Doktorun odasından kovuldum

Olağanüstü hal zamani doktorlar hemşireler tüm hastane çalışanları kuzu gibiydi yalnız
o beğenmediğiniz doktorların çoğu her gün saatlerce ayakta ve maskeli eldivenli ameliyatlara girip tedavi yapıyorlar hayat kurtarıyorlar .ben maskeli yarım saat markete gitmekten bunalıyorum arabama biner binmez indiriyorum maskeyi .her mesleğin çürük elmaları vardır illaki ama tüm tıpçıları yargılamak kimsenin haddi değil .öğretmensiz bile oluyor ama doktorsuz oluyor mu hayat

Geçmiş olsun. Sizin iyi bir Dr a ihtiyacınız var. Sorununuz kronikleşmiş. Bu konuda iyi bir araştırma yapın derim. KBB uzmanlarının bir kısmı kulak bir kısmı boğaz bir kısmı da burunda daha iyi oluyor. Dr un tavrı hiç doğru ve hoş değil ama onların da hasta seçme hakkı var. Ankarada mı yaşıyorsunuz?

Olağanüstü hal zamani doktorlar hemşireler tüm hastane çalışanları kuzu gibiydi yalnız
Ya yapmayın ya. Gerçekten çok üzücü bir yorum çok eminim gelen cvp dahada üzücü olqcak ama. Birçok hemşire personel doktor anasına bakmayan babasına bakmayan evlatlarin yapmadığını yapıyor. Herşey güzel.yuz mu 24saat nöbet ertesi gün devam eden süreç bu mesleği seçerken güleryuz şartı yok ki. Evet her ama her alanda kötü insan var sağlık.alanindada olduğu gibi. Ama bı sağlıkçılar hiçbir zmn ne yoruldunuz sizden de Allah razı olsun sözünü duyamyrz. Senin maaşını ben ödüyorum. Ee secmeseydn meslegi. Hastami.kurtar yoksa kötü olur ben kimim blyrmsn ..... Seni cimere şikayet ederm. Bunlarla ugrasyrz bu konu sahibinin anlattıgi olayda doktoru savunmadm çünkü şuan şu şekilde hatalı duruyor ama Allah doktoru hemşiresi personeli başımızdan eksik etmesin. Bizimle çok soğuk konusan. Doktorumuz vardı yüzümüze bile bakmazdi okdr doktor gezdik annemin hastalığına sadece bu doktor derman oldu

Bazi doktorlar boyledir. Hasta ağzını açtımı tavan yapmis egolari zarar gorur incileri dokulur. Benimde basimdan benzer bir olay gecti kızıma hamileyken. Dusuk tehlikesi atlattım kanamam bitti risk kalmadığı halde kendi doktorum artık ilaç kullanmana gerek yok demesine rağmen başka bir doktor iğne yazdı düşük riskine karşı. Kendi doktorum risk kalmadığını söyledi ilacı da bırakmami soyledi dedim diye deliye döndü. Beter olsun. Bazı insanlara doktorluk mesleği yakışmıyor ne yazıkki.

bırkac yorum gordum
bazı yorumlar ulkemızdekı saglık sıstemını hastanelerı sorguluyordu
bazıları da doktorları

su korona zamanı bıle tum dunya yıkılırken en basarılı sıstemler arasında turkıye de vardı nankorluk yapmayın
avrupada saglık cok pahalı orda hastaneye gıtmek baslı basına mesele
burda sıgortanız varsa ucretsız yoksa devlet hastanesınde 20 tl ye tahlıl olabılıyorsunuz ozeller zaten kendı ıcınde kısılerın maddı durumuna gore sevıye sevıye degısıyor saglık ocaklarımız aıle hekımlerımız zaten ucretsız yanı her kesıme gore hitap eden saglık hızmetlerınden yararlanma hakkımız var

doktorlara gelınce her zaman curuk elma vardır genellemeyın yok doktor laklak yapıyormus yok mumessılle sohbet edıyormus gazel okuyorsunuz
ılac mumessılıyle sozlesıyorlar. kafasına gore gelıp gırmıyor odaya ! kımse kımsenın sırasını almıyor işgal etmıyor randevuda 30 dakıka beklemısmıs ! vah vah vah yazık. yahu ıcerde muayene olanın muayenesı uzamıstır ? acıl amelıyata gırmesı gerekmıstır? ekstra bırsey olmustur ? adamın ısı gucu yok o kadar bos kı sohbet muhabbet mı edıyor
adamların yogunluktan basını kaldırıp yuzune bakacak halı yok
hele bırde devlet hastanesı doktorları denetımsızmıs kafalarına gore davranıyormus
yok ya burası muz cumhurıyetımı ?

kurumları zan altında bırakamazsınız
her meslek grubunda ınsanın oldugu heryerde curuk elma vardır genele mal edemezsınız
turkıyenın eksık oldugu yonler var katılıyorum
daha da gelıstırılebılır katılıyorum
ama hiç edıyorsunuz oyle bır konusuyorsunuz kı berbat bır saglık sıstemı varmıs gıbı
prenses olanlar bır zahmet sıgortalı doktor calıstırsın 7-24 evınde ne dıyım

Doktor sizi yanlış anlamış bir daha bana gelme demiş kovulmamışsınız ikinizde iyi döneminizde değilmiiiniz. Mafem çaresi yok ben olsam kırıldıgım için değil şifayı baska dpktorda aramak için giderim imkanım varsa. Gitmeyin bir daha ayrıca kovulmamışsınızz takılmayın ona.. bendede 5 senedir kulak çınlaması var tedavısıde yok alışmaya çalışıyorum işte :KK43:

Egosu zedelenmiş zavallının. Neyse ki sizin gibi kibar birine denk gelmiş. Başkası olsa ağzının payini verirdi. Lütfen şikayet edin

Doktorunuzun tavrı kesinlikle hatalı ben de tıp okuyorum sizin bu konuda uzmanlaşmış bir hekim sormanız gayet normal size daha tecrübeli olduğunu düşündüğü bir doktor önermesi gerekirdi. Tavrı gün içindeki stresindendir lütfen onu da anlamaya çalışın. Özellikle korona döneminde hastanede çalışmak gerçekten zor. Mutlaka tecrübeli iyi bir doktora görünün umarım iyileşirsiniz.

Şu egoist doktorlardan nefret ediyorum
Bence siz rahatsızlığın da etkisiyle üzülmüşsünüz haliyle
ÇOk geçmiş olsun
Umarım iyi bir doktor bulursunuz.

Bence doktor dalga geçmemiş.
Sadece yeni kulak nakil etmekten başka çözümü yok, bende bunları vermek zorundayım sende bunları kullanmak zorundasın demek istemiş.
Sizin "bu alanda uzmanlaşan birine gideyim" demeniz doktorluğunu küçümsemiş gibi algınlanmış olabilir. O yüzden böyle söylemiş olabilir. Ondan dolayı doktor haklı gibi.
aynı problem annemde de mevcuttu, şaşkınlık verici bir biçimde gliserin damlasıyla geçti. Duyamamak gerçekten çok yıpratıcı bir durum, annemden biliyorum. Daha iyi doktorlar araştırabilirisniz. Çok geçmiş olsun.
Size katılmıyorum. Bana gelmeyin bir daha demek hiç doğru değil. Onun yerine bu konuda benim yapabileceğim bu kadar isterseniz bu konuda daha uzman olan şu şu kişilere gidebilirsiniz demeliydi. Adam kbb yani. Kulaktan sıkıntısı olmasa burundan, boğazdan gitmesi gerekebilir çünkü o yerdeki tek kbb bu beyfendiymiş. Resmen bir daha gelmeyin demiş. Alıngan doktorlar da hiç çekilmiyor.

Size katılmıyorum. Bana gelmeyin bir daha demek hiç doğru değil. Onun yerine bu konuda benim yapabileceğim bu kadar isterseniz bu konuda daha uzman olan şu şu kişilere gidebilirsiniz demeliydi. Adam kbb yani. Kulaktan sıkıntısı olmasa burundan, boğazdan gitmesi gerekebilir çünkü o yerdeki tek kbb bu beyfendiymiş. Resmen bir daha gelmeyin demiş. Alıngan doktorlar da hiç çekilmiyor.
Bende size katılmıyorum, fikrinizi belirttiğiniz için teşekkür ederim.

bırkac yorum gordum
bazıları da doktorları

su korona zamanı bıle tum dunya yıkılırken en basarılı sıstemler arasında turkıye de vardı nankorluk yapmayın
burda sıgortanız varsa ucretsız yoksa devlet hastanesınde 20 tl ye tahlıl olabılıyorsunuz ozeller zaten kendı ıcınde kısılerın maddı durumuna gore sevıye sevıye degısıyor saglık ocaklarımız aıle hekımlerımız zaten ucretsız yanı her kesıme gore hitap eden saglık hızmetlerınden yararlanma hakkımız var

doktorlara gelınce her zaman curuk elma vardır genellemeyın yok doktor laklak yapıyormus yok mumessılle sohbet edıyormus gazel okuyorsunuz
ılac mumessılıyle sozlesıyorlar. kafasına gore gelıp gırmıyor odaya ! kımse kımsenın sırasını almıyor işgal etmıyor randevuda 30 dakıka beklemısmıs ! vah vah vah yazık. yahu ıcerde muayene olanın muayenesı uzamıstır ? acıl amelıyata gırmesı gerekmıstır? ekstra bırsey olmustur ? adamın ısı gucu yok o kadar bos kı sohbet muhabbet mı edıyor
hele bırde devlet hastanesı doktorları denetımsızmıs kafalarına gore davranıyormus

her meslek grubunda ınsanın oldugu heryerde curuk elma vardır genele mal edemezsınız
ama hiç edıyorsunuz oyle bır konusuyorsunuz kı berbat bır saglık sıstemı varmıs gıbı

Benim de eleştirilerimin olduğu yazıları topluca genelleyip kürsüden konuşur gibi yazmanız ilginç, sanki bu işleri bir siz biliyorsunuz, konuya bir siz hakimmişsiniz gibi. İnsanların birebir yaşadığı deneyimleri küçümseyip : öyle değildir de böyledir deme hakkını size kim veriyor acaba? Olay anlarınla insanların yanlarında mısınız?
Nankörlük mevzusuna gelelim, insanlar kendi ülke sağlık veya eğitim veya başka "iyi işlemediğini düşündükleri sistemleri " sorgularken size mi danışacaklar? Vatandaşlık bir anlaşmadır; bu anlaşma karşılığında sizin de, tabi olduğunuz devletin de size karşı sorumlulukları vardır, Memnun kalmadıkları, varolan akde uymadığını düşündükleri şeyleri eleştirmeleri "nankörlük" değil, aksine vatandaşlık görevidir. Devleti ve doğal olarak bürokrasiyi denetleme görevi , işlevini yerine getiriyor mu diye sorgulama görevi de her vatandaşın en temel hakkıdır.

Bir de " koronadan dünya kırılıyor haberiniz yok, en başarılısı bizdik "cümlenizin konuyla ne alakası var? Sanki Türkiye'de kronikleşmiş bir sorundan bahsedilmiyor da özellikle korona döneminde yaşanan bir şeyden bahsediliyor gibi, konuyu çarpıtıp ajite ediyorsunuz.

Sigortanız varsa ücretsiz değil; zaten sigorta parası ödüyorsunuz! . Sanırım aylık ödediğiniz gelir vergisinden, ödediğiniz dolaylı vergiden haberiniz yok bunlar karşılığı sağlık hizmeti alıyorsunuz, ve buna ek olarak da katkı payları ödüyorsunuz artık. ( bu arada Türkiye hala anayasal olarak sosyal devlettir ). Her kesime göre sağlık hizmeti derken birinci basamak sağlık hizmeti yani aile hekimlerini de saymışsınız. Aile hekimliği eskiden bir uzmanlık dalıydı, ciddi ciddi 4 yıl okumanız gereken ve uzmanlaşmanız gereken bu sayede ikinci basamak sağık hizmeti verenbirimleri rahatlatmak ve aynı zamanda yoğunluğu azaltmak , hasta takibini yapabilmek,ve uzmanlığı aşan durumlarda ise doğru birimlere yönlendirerek hastane yoğunluklarını azaltmak üzere tasarlanmıştı. Ama ne oldu bilin bakalım, uzmanlık kaldırıldı ve Tus'u kazanamayan, ya da bir alana ilgisi olmayan binlerce yeni mezunu eritme merkezleri olarak kullanılır oldular.( 3 arkadaşım bu şekilde, defalarca dersten kalıp dönem kaybeden, makale hayatta okumayan, dil bilmeyen vs vs, ).
Ha bu demek değildir ki işini hakkıyla yapan yok. Ama kimse Tanrı değil, abartmayın.

Bir de belki içeride hasta vardır demişsiniz komedisiniz resmen, çünkü kapının önünde bekleyen hasta içeride hasta olup olmadığını bilmeyecek kadar salak, kadınlar kulübünden bir üye ilahi bir kuvvet ile olay anına gidip, bütün üyelerden daha kıvrak olan analiz ve sentez yeteneği ile teşhisi koydu. Tebrikler!

Ayrıca evet denetimsizlik vardır hastanelerde , sadece hastaneler değil her kademede var. Türkiye'de doğru düzgün "malpractice " davası kazanılmaz, soruşturmalardan da bir şey çıkmaz Harcadığınız zamana acırsınız.
Kurumları da herkes eleştirilebilir, hiç bir şey eleştirinin ötesinde değildir!

İşini iyi yapmayan binlerce insan var bu ülkede, her alanda üstelik. Akademide de, bürokraside de, hekimlikte de , mühendislikte de vs vs yanlış yapan, işini iyi yapmayan insanları koruyarak kurumlara ancak zarar verirsiniz. Kurumlar işini iyi yapmayan insanlar için feda edilecek yerler değildir, bilmem anlatabildim mi!

o beğenmediğiniz doktorların çoğu her gün saatlerce ayakta ve maskeli eldivenli ameliyatlara girip tedavi yapıyorlar hayat kurtarıyorlar .ben maskeli yarım saat markete gitmekten bunalıyorum arabama biner binmez indiriyorum maskeyi .her mesleğin çürük elmaları vardır illaki ama tüm tıpçıları yargılamak kimsenin haddi değil .öğretmensiz bile oluyor ama doktorsuz oluyor mu hayat
Pandemi döneminden bahsetmiyorum ben yalnız :deli:

Lutfen lutfen lutfen! Hastanenin hasta hakları bölümüne giderek doktor hakkinda sikayette bulunun. Hatta cimer'e de yazın. Sizin aklınızda sesi cinladigi gibi, onun da kafasinda sorusturmada verecegi savunmalar çınlasın. Rica ediyorum gidin!!!

bırkac yorum gordum
bazıları da doktorları

Üstüme alındım yorumuma beğenmedim gelince ben sistemi değil kesinlikle sistemdeki bazı doktorları söylüyorum ...

Her 10 kişiden 8 inin begenmedigi doktorda 2 doğum yaptım ve hala da overim adamı çok iyi bir doktordu diye neymiş herkese kiziyormus bagiriyormus diyorlardı

Ama ben çok memnundum

İnsan psikolojisi illa ki etkiliyor günlük hayatta bile komşuya kızıp evde moralimiz bozulabiliyor onlarda insan tabi ki üzülecek kırılacak

Ama benim yaşadığım şeylere nazaran yorum yapıyorum tüm doktorları kapsamıyor yazdığım memnun kalmadigim doktor üzerinden yorum yapıyorum bu doktordan ben de önceki muayenelerde memnundum ....

Taki onun mesai saatinde o güzel sohbetini eşim kesene kadar ...7 aylık hamileyim artı şiddetli öksuruyorum tek bekleyen hastayim öncelikli hasta olmama rağmen içerden gülüşmeler sohbet sesleri geliyor ...iki kere nezaketle kapı çalınıp sıra beklediğimiz söylenmiş ve buna saygısızlık diyenler var pes diyorum..

Pandemi döneminde saatlerce kan ter içinde kalıp varını yogunu ortaya dökenler asla kıyaslanamaz (bazı) hekimlerle !

Olağan üstü hal zamanı babam kalp krizi geçirdi kuzu gibi bahsettiğiniz doktorlara hemşirelere denk gelemedik maalesef..Hatta en son kontrole gittiğimizde doktor anneme oranın hizmetlisiymiş gibi babamdan önce kontrolü olan hastanın örtüsünü toplayıp çöpe atmasını yenisini sermesini istemiş emrivaki halde. sebep olarak da corona var demiş neyse ki annem doktoru usulüyle kuzuya çevirmiş bi böyle sonradan kuzuya dönene denk geldik

Çok geçmiş olsun. Konunuzu okuyunca diğer yorumları okumadan yazayım dedim. Aynı sorunla 2 sene mücadele ettim. Berbat bir şey insanın tüm hayatını etkiliyor. Hangi şehirde yaşıyorsunuz? Kocaeli de bir doktor tavsiye etsem gidebilir misiniz? Benim şikayetimi bir seferde geçirdi. Sonrasında bir kere de kontrol muayenesine gittim sadece. Bir daha tekrarlamadı.

Arkadaşlar merhaba,
Bugün maalesef yaşadığım tatsız olayı paylaşmak istiyorum. Amacımsa sadece içimdeki bu sıkıntıyı paylaşmak..
Öncelikle belirteyim, yıllardır kulağımda ciddi bir enfeksiyonla mücadele halindeyim. Antibiyotik kullanıyorum, damla, burun spreyi, artık tahmin edin doktorlar ne verirse reçetede. İlaçları kullanırken fayda görmediğim gibi, kulağım sürekli enfeksiyon halinde, geçmeyen, insanı deli eden bi kaşıntı..normalde de işitme problemim var, çoğu zaman anlamakta güçlük çekiyorum. Enfeksiyon düzelmediği için cihazımı da kullanamıyorum. Yine aynısı tekrarladı, böyle en fazla iki ayda bir mutlaka görünmem gerekiyor KBBye. Geçen hafta bulunduğum ildeki hastaneden daha önce de en az üç kez gittiğim doktora randevu aldım.
Saatim geldi, girdim, doktor baktı kulaklarıma. Damla yazıyorum, kullan gel temizleyelim dedi.
Ben artık sürekli aynı süreci başa sarıp çözüm bulamamış olmanın çaresizliğiyle ağlamaklı, rica eder bir ses tonuyla ‘bakın doktor bey, ben yıllardır, aynı dertten muzdaribim. Şimdi şu kulağımda fokurdayan damla da işe yaramıyor, diğer gliserin gitmiyor, şırıngayla sıkıyorum, ama sonra yine aynı problemle baş başayım. Ben artık sürekli kulakproblemi yaşamaktan yoruldum, psikolojik olarak çöktüm, sistemden bakabilirsiniz iki yılda kaç kez geldiğime’dedim.
Doktor bey ‘senin kulağındakinin tek bir çözümü var, o da yeni kulak takmak’ dedi. Normalde alınganlık falan yapmam ama dalga geçtiğini hissettim. gözlerim dolu vaziyette ‘kulak nakli diye bir şey yok ama’ dedim. O da ‘evet yok’ peki ne yapayım, o zaman bana bu alanda ihtisaslaşan varsa birini söyleyin ona gideyim, nerede olursa olsun Türkiyede dedim. Bir daha bana gelme diye bir iki kez tekrarladı..Git hacettepeye ankaraya Gazi’ye, profesörlere görün, senin derdinin çaresi bende yok dedi. Peki öyle yapacagım dedim. Çıkmak için yeltendim kapıya doğru arkamdan ‘bir daha bana gelme’ diye tekrarladı.
Odadan çıktım..eve geldim. Sabahtan beri aklımdan çıkmıyor olay. Doktorun bir daha bana gelme sözleri yankılandı durdu Zihni’mde.. Kulağım aynı şekilde hala zonkluyor, duyamıyorum zaten normal şekilde. İnsanı duyamamak anlamamak İnan’ın çok yıpratıyor.
Bir de sormak isterim doktor falan varsa aramızda, bir hastaya bir daha bana gelme denilebilir mi?
Bu adil mi?
Ayrıca bu şehirde başka KBB doktoru da yok.
Yani mecburen artık çevre büyükşehirlerden birine özele gideceğim.
Bu arada daha önce de özel muayenehanesi olan doktorlara gittim, hep aynı süreç ama bir hafta 10 gün sonra her şey başa sarıyor. Tatile gidiyorum, KBBci arıyorum, kulak enfeksiyonu ağrısı ile sabah 4 te acile gitmişliğim var.
bu sıkıntıdan muzdarip bir vaziyette devam ediyorum.. hem doktorun dediğine üzüldüm, hem de geçmeyen derdime. Okuduğunuz için teşekkür ederim. 😔
uzucu tabi ama siz ihtisaslasan kim varsa ona gideyim diye zaten ihtisaslasmis bir kbb uzmanına soylerseniz boyle bir yanıtı goze almaliydiniz.Pazarda bile falanca tezgahta daha iyi daha ucuz filanca tezgah bilmem ne diyince git oradan al o zaman diye atarlaniyolar.

Arkadaşlar merhaba,
Bugün maalesef yaşadığım tatsız olayı paylaşmak istiyorum. Amacımsa sadece içimdeki bu sıkıntıyı paylaşmak..
Öncelikle belirteyim, yıllardır kulağımda ciddi bir enfeksiyonla mücadele halindeyim. Antibiyotik kullanıyorum, damla, burun spreyi, artık tahmin edin doktorlar ne verirse reçetede. İlaçları kullanırken fayda görmediğim gibi, kulağım sürekli enfeksiyon halinde, geçmeyen, insanı deli eden bi kaşıntı..normalde de işitme problemim var, çoğu zaman anlamakta güçlük çekiyorum. Enfeksiyon düzelmediği için cihazımı da kullanamıyorum. Yine aynısı tekrarladı, böyle en fazla iki ayda bir mutlaka görünmem gerekiyor KBBye. Geçen hafta bulunduğum ildeki hastaneden daha önce de en az üç kez gittiğim doktora randevu aldım.
Saatim geldi, girdim, doktor baktı kulaklarıma. Damla yazıyorum, kullan gel temizleyelim dedi.
Ben artık sürekli aynı süreci başa sarıp çözüm bulamamış olmanın çaresizliğiyle ağlamaklı, rica eder bir ses tonuyla ‘bakın doktor bey, ben yıllardır, aynı dertten muzdaribim. Şimdi şu kulağımda fokurdayan damla da işe yaramıyor, diğer gliserin gitmiyor, şırıngayla sıkıyorum, ama sonra yine aynı problemle baş başayım. Ben artık sürekli kulakproblemi yaşamaktan yoruldum, psikolojik olarak çöktüm, sistemden bakabilirsiniz iki yılda kaç kez geldiğime’dedim.
Doktor bey ‘senin kulağındakinin tek bir çözümü var, o da yeni kulak takmak’ dedi. Normalde alınganlık falan yapmam ama dalga geçtiğini hissettim. gözlerim dolu vaziyette ‘kulak nakli diye bir şey yok ama’ dedim. O da ‘evet yok’ peki ne yapayım, o zaman bana bu alanda ihtisaslaşan varsa birini söyleyin ona gideyim, nerede olursa olsun Türkiyede dedim. Bir daha bana gelme diye bir iki kez tekrarladı..Git hacettepeye ankaraya Gazi’ye, profesörlere görün, senin derdinin çaresi bende yok dedi. Peki öyle yapacagım dedim. Çıkmak için yeltendim kapıya doğru arkamdan ‘bir daha bana gelme’ diye tekrarladı.
Odadan çıktım..eve geldim. Sabahtan beri aklımdan çıkmıyor olay. Doktorun bir daha bana gelme sözleri yankılandı durdu Zihni’mde.. Kulağım aynı şekilde hala zonkluyor, duyamıyorum zaten normal şekilde. İnsanı duyamamak anlamamak İnan’ın çok yıpratıyor.
Bir de sormak isterim doktor falan varsa aramızda, bir hastaya bir daha bana gelme denilebilir mi?
Bu adil mi?
Ayrıca bu şehirde başka KBB doktoru da yok.
Yani mecburen artık çevre büyükşehirlerden birine özele gideceğim.
Bu arada daha önce de özel muayenehanesi olan doktorlara gittim, hep aynı süreç ama bir hafta 10 gün sonra her şey başa sarıyor. Tatile gidiyorum, KBBci arıyorum, kulak enfeksiyonu ağrısı ile sabah 4 te acile gitmişliğim var.
bu sıkıntıdan muzdarip bir vaziyette devam ediyorum.. hem doktorun dediğine üzüldüm, hem de geçmeyen derdime. Okuduğunuz için teşekkür ederim. 😔
Sizi okadar iyi anlıyorum ki benzer bi şikayeti daha yedi gün önce yaşadım rabbim şifa versin benide doktor kovdu malesef bazı insanlar okumuş doktor olmuş ama malesef insan olamamış😓😓

Çok geçmiş olsun. Konunuzu okuyunca diğer yorumları okumadan yazayım dedim. Aynı sorunla 2 sene mücadele ettim. Berbat bir şey insanın tüm hayatını etkiliyor. Hangi şehirde yaşıyorsunuz? Kocaeli de bir doktor tavsiye etsem gidebilir misiniz? Benim şikayetimi bir seferde geçirdi. Sonrasında bir kere de kontrol muayenesine gittim sadece. Bir daha tekrarlamadı.
Merhaba ilaç ne kullandınız

X