Düğün Düğün-Kına gecesi aynı gecede (Oynama mevzusu)

klmn_987

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2016
3
1
33
Merhaba bayanlar

Uzun zamandır takip ediyorum ve ilk defa okuduklarım yeterli gelmedi ve hesap açmak ve sizlere sormak istedim.
Erkek tarafında nikah ve yemek olucak. gayet sade şekilde ve orası için tedirginliğim yok.

Fakat bizim tarafta ailem illaki çalgılı olmasını istiyor. Benim hayalimde yemekli ve danslı bir düğün vardı. zaten takı falan da olunca epey zaman geçer diye düşünmüştüm. Birde illaki düğünlerin çook uzun saatler sürmesi gerekiyormu?? Makul zamanında sonlanablir.

Ailemin fikri ise kına gecesı ve düğünün aynı gecede olması ve çalgılı olması. Ben oynamak istememek bir yana, dügünümde ankaranın bagları, yok çiftetelli yok bilmem ne çalmasını ıstemıyorum :KK43: Önce dans etsek, sonra yemekler yense, sonra takı takılsa misafirlerin bir kısmı gidince de kına yakılsa nasıl olur? ama işte kına sonrası da illaki oynamak gerekicek. Aileme düşünelim bir yol çaresi bulunur diyorum. kınayı evde yapalım diyorum. o zaman düğün bomboş kalır diyorlar.

Böyle sıkıntı yaşayan oldu mu ? Büyütme oynamakta ne var diyebilirsiniz ama inanın çok kasılıyorum ve kendimi hiç rahat hissetmiyorum. Fikir vericek var mıdır? :KK43:

Suanki duruma gore dugun ve kinanin ayni gece olmasi mantikli gorunuyor ama siz neden ailenizi oynamali dugun istemediginiz icin ikna etmiyorsunuzki. Bizim sadece nikah oldu ailem cok karsi cikti ama ben ve esim oynanan dugunleri cok sacma buldugumuz icin yapmadik. Eger istemiyorsaniz saglam durun aileniz ikna olacaktir. O gun onemli olan sizin mutlu olmaniz siz gerilip mutsuz olacaksaniz ne anlami varki. Insallah hersey gonlunuzce olur cok mutlu olun :KK66:

Merhaba bayanlar

Uzun zamandır takip ediyorum ve ilk defa okuduklarım yeterli gelmedi ve hesap açmak ve sizlere sormak istedim.
Erkek tarafında nikah ve yemek olucak. gayet sade şekilde ve orası için tedirginliğim yok.

Fakat bizim tarafta ailem illaki çalgılı olmasını istiyor. Benim hayalimde yemekli ve danslı bir düğün vardı. zaten takı falan da olunca epey zaman geçer diye düşünmüştüm. Birde illaki düğünlerin çook uzun saatler sürmesi gerekiyormu?? Makul zamanında sonlanablir.

Ailemin fikri ise kına gecesı ve düğünün aynı gecede olması ve çalgılı olması. Ben oynamak istememek bir yana, dügünümde ankaranın bagları, yok çiftetelli yok bilmem ne çalmasını ıstemıyorum :KK43: Önce dans etsek, sonra yemekler yense, sonra takı takılsa misafirlerin bir kısmı gidince de kına yakılsa nasıl olur? ama işte kına sonrası da illaki oynamak gerekicek. Aileme düşünelim bir yol çaresi bulunur diyorum. kınayı evde yapalım diyorum. o zaman düğün bomboş kalır diyorlar.

Böyle sıkıntı yaşayan oldu mu ? Büyütme oynamakta ne var diyebilirsiniz ama inanın çok kasılıyorum ve kendimi hiç rahat hissetmiyorum. Fikir vericek var mıdır? :KK43:

Zaten sade nikah erkek tarafında olacakmış...
Siz de kendi tarafınızda kına ve düğünü aynı gün yaparsınız en mantıklısı da bu..
Benim de öyle oldu...
Çok da güzel oluyor...
Kendini kasmanı anlıyorum ben de öyleydim...
Ama aile sonuçta herkesin çevresi var oynamayı bu kadar eziklik olarak görmeyin...
eğlence, güzel bir gün...
Gittiğimiz otelin müdürü o kadar ilgiliydi ki ben onun sayesinde hiç oturmadım hep oynadım..
Düşünün ki düğünüme gelmişti ve her şeyle o ilgilendi..
İyi ki doyasıya eğlenmişim...

Suanki duruma gore dugun ve kinanin ayni gece olmasi mantikli gorunuyor ama siz neden ailenizi oynamali dugun istemediginiz icin ikna etmiyorsunuzki. Bizim sadece nikah oldu ailem cok karsi cikti ama ben ve esim oynanan dugunleri cok sacma buldugumuz icin yapmadik. Eger istemiyorsaniz saglam durun aileniz ikna olacaktir. O gun onemli olan sizin mutlu olmaniz siz gerilip mutsuz olacaksaniz ne anlami varki. Insallah hersey gonlunuzce olur cok mutlu olun :KK66:

çok teşekkür ederiim coronet =)

Ailemi ikna etmek için uzun zamandır çabalıyorum. ama hem çalışıyorum, hem okuyorum hem düğün hazırlıkları o kdar yogunum ki. nişanlım başka yerde, ben başka, ailem başka şehirde. haliyle yuzyuzede çok gorusulup olay baglanamıyor. Aileme rest cekmemek için çabalıyorum, tatlılıkla hallolsun diye. ama illaki oynamalı olacakmış, istersen sen cıkma diyorlar. ama o muzk caldıgı an millet cıkınca, gelin nerde demicekler mi.. :KK43:

giriş-dans- yemek - takı- pasta derken zaman geçicek epey. buralarda hiç oynama olmucak. en sonki kına kısmı muallak :KK70:

Merhaba bayanlar

Müzisyenleri iyi olan biyer olursa o kadar güzel eğleniyorsunuz ki benim de nişanım oldu çalınacak şarkıları kendim yazıp verdim yöremize ait olan şarkılarla o kadar eğlendik bence küçümsemeyin oynamayı bunlar bizim adetlerimiz ve keyif alınacak şeyler kendinizi kasmanıza hiç gerek yok ne kadar doğal olursanız o kadar güzel geçecektir sonuçta düğününüze gelenmler sizin en yakınlarınız :KK39:

Aslında hayat sizin hayatınız neden kendi hayalinizdekileri yaşamıyorsunuz ki.Benimde inşallah yakında düğünüm olacak ve ailem ben nasıl istersem saygı duyuyorlar karışmıyorlar.Kına gecesi sevmiyorum tiyatro gibi geliyor gelini önce ağlat sonra güldür oynat o yüzden kına yapmayı düşünmüyorum kimsede bana niye istemiyorsun yap demiyor.Nasıl mutlu olcaksanız öyle yapın başkaları istiyor diye istemediğiniz şeyleri yapmak zorunda değilsiniz.Benim teyzem başkaları yüzünden kaçarak evlendi nişanlısının ailesi biz düğün istemiyoruz demiş teyzemin ailesi istiyoruz demiş bakmışlar olmuyacak kaçmışlar oysa aileler böyle yapmasaydı karışmasalardı nasıl istiyorsa öyle davranabilselerdi kaçmak zorunda kalmayacaklardı bu arada ikisi de eğitimli insanlar.

X