Düğün zamanı yalnız birakilan babam

Bu kural hiç şaşmaz. Aileni atarsan yarın öbürgün kimse sana değer vermez.
Siz kendinizi babanızı eksik hissetmeyin. Yeterince kalabalık olur zaten. Pandemi olması dolayısıyla göze batmaz

Valla şöyle söyleyeyim benimde nişanım oldu. Ailedeki herkesin özel gününe mutlaka katılmama rağmen, herkesle aram iyi olmasına rağmen, sevilmeyen kuzenlerime vs dahi hatır gönül için giden teyze amca gibi birinci dereceden akrabalarım bana gelmediler. Çok üzüldüm. Ama yine de o gün çok mutluydum. Umrumda değildi. Kendime bir söz verdim. Eğer bu insanlardan kına ve düğünümde bu muameleyi görürsem bundan sonra hiçbir aşamada bende kimsenin hiçbirşeyinde yer almayacağım diye. Üzülmeyin. Erken görmek daha iyi hayat boyu kullanılmayız en azından :)

Konun beni maziye bir attı çıkamıyorum.

Rahmetli babacığım, babanız gibi vaktiyle yediği koruklar yüzünden, çocuklarının dişlerinin kamışmasına neden olmuştur. Ondan sebep ben babam mı hmmm trabzan babasıydı ruhuna rahmet derim.

Son düzenleme:
Valla anladığı filan yokta ben üzüle üzüle bunları kafama taka taka yok neden babama böyle yaptılar diye diye günlerimi geçiriyorum
çok depresif bi insansınız. neden kafanıza takıyorsunuz en güzel günlerinizi mahvediyorsunuz? aksine gelmek istedikleri an pandemi var deyip engelleyeceğinize gelmiyolar diye vah vah ediyodunuz.

Tam bir drama queensiniz. Babanız hakettiğini yaşıyor, kimse kimseye karşılıklı iyilik yapmak zorunda değil babanızın davranışları kendisini bağlar. Ayrıca sizin gibi zihniyetler yüzünden bu lanet hastalıktan kurtulamıyoruz hanımefendi herkes çekirdek aile diyor size siz hala amca hala kuzen ordasınız çekirdek aile anne baba ve çocuktur. Annem de yeğeninin ne istemesine ne nişanına ne de nikahına gitti. Alınan alınsın, her aktivitelerinden sonra en az 3 vaka çıktı ortamlarından. İnsanlar hala düğün dernek kalabalık derdinde , pes!

Valla anladığı filan yokta ben üzüle üzüle bunları kafama taka taka yok neden babama böyle yaptılar diye diye günlerimi geçiriyorum
Siz niye böyle kahroldunuz anlamadım
Babanıza gayet iyi olmuş
Bir de annenizi düşünün. Yıllarca ezilmiş baba tarafından
Ben olsam yüzüne vururdum
Babanız da kendi gerçek ailesinin kıymetini anlamıştır umarım ama sanmam bu aileci erkeklet değişmez
Annenize bu kadar üzüldünüz mü?
Annenizin yerinizde olsam size çok kırılırdın.

İyi geceler hanimlar. Babam vakti zamanında bize pek arka çıkmazdı mesela akrabalarimizin yanında onları tutardi onların yanında dururdu onlarla iyi olurdu onlar neler neler yaptı ama babam hep onlari bizden önde tuttu. Bizde hep kizdik bende hep kızdım hep icerledim ailesine sahip cikmiyorda yegenlerine baskalarina sahip çıkıyor diye gecelerce agladim küçükken. Annem çok ezildi bu sebeple.Neyse büyüdük başka sorunlarda oldu babamla ilgili o yüzden ona hep soğuğum aramızda buzlar var orası ayrida.

Bu sahislarin dugunlerinde babam biz çok çabalar sarfettik kosturduk arkalarında durduk. Su an ben düğün arefesindeyim ve bu sahislar benim ne istememe ne tanismama ne nisanima gelmedi arkadaşlar. Evet gelmediler. Babam yetim gibi kalakaldi... Öyle zoruma gidiyorki ya bu adamın hiç mi hatri yok yıllarca sizi tuttu sizin arkanızda durdu bizi bıraktı sizi tuttu hiç mi Allah'tan korkunuz yok

Öyle çok zoruma gidiyor ki halbuki bunu haketti babam ailesini bırakıp baskalarini sevmek tutmak başkaları için kendi çocuğunu üzmek dövmek bağırmak sövmek... Haketti ama işte benim de onun böyle öyle bir günde yapayalnız kalakalmasi çok zoruma gitti.
Daha da kötüsü sanki onlar olmadan (çünkü o taraftan pek başka akrabamız yok samimi) düğümü kinami yapamayacakmisim gibi sanki onlara muhtacmisim gibi bir his var içimde. Ezik miyim ben ezigim. Ezigim ben. En çok üzüldüğüm konuda gelin çıkarken evden yine onun yalnız kalacagini bilmek. Çünkü ipleri kopardım ben istememde. O öyle yine yapayalnız kalinca ben bu evden nasıl gelin çıkacağım kizlar. İçimde bir acı bir yandan merhamet bır yandan eziklik duygusu bir yandan yalnızlık
Kardeş akraba degil akbaba bunlar be. Akrabağlık hakkı denen birsey var. Siz yaptiniz kurtuldunuz allaha havale et. Benim enistemin ailesi yoktu. Dugunde arkadaslari geldi baska gelende olmadi. Ama adam gayet yapti dugununu oldu bitti. Sende yaparsin. Babana gelince bence iyi olmus. Belki gozu acilir babanin. Senin yapabilecegin birsey yok. Kocaman adam. Sen onun cocugusun o senin degil. Babalik yapamadiysa bari kendine sahip ciksin. Cok iyi bilirim babanin yalniz kalmasinin insana ne kadar koydugunu. Ama bosver degmez.

İyi geceler hanimlar. Babam vakti zamanında bize pek arka çıkmazdı mesela akrabalarimizin yanında onları tutardi onların yanında dururdu onlarla iyi olurdu onlar neler neler yaptı ama babam hep onlari bizden önde tuttu. Bizde hep kizdik bende hep kızdım hep icerledim ailesine sahip cikmiyorda yegenlerine baskalarina sahip çıkıyor diye gecelerce agladim küçükken. Annem çok ezildi bu sebeple.Neyse büyüdük başka sorunlarda oldu babamla ilgili o yüzden ona hep soğuğum aramızda buzlar var orası ayrida.

Bu sahislarin dugunlerinde babam biz çok çabalar sarfettik kosturduk arkalarında durduk. Su an ben düğün arefesindeyim ve bu sahislar benim ne istememe ne tanismama ne nisanima gelmedi arkadaşlar. Evet gelmediler. Babam yetim gibi kalakaldi... Öyle zoruma gidiyorki ya bu adamın hiç mi hatri yok yıllarca sizi tuttu sizin arkanızda durdu bizi bıraktı sizi tuttu hiç mi Allah'tan korkunuz yok

Öyle çok zoruma gidiyor ki halbuki bunu haketti babam ailesini bırakıp baskalarini sevmek tutmak başkaları için kendi çocuğunu üzmek dövmek bağırmak sövmek... Haketti ama işte benim de onun böyle öyle bir günde yapayalnız kalakalmasi çok zoruma gitti.
Daha da kötüsü sanki onlar olmadan (çünkü o taraftan pek başka akrabamız yok samimi) düğümü kinami yapamayacakmisim gibi sanki onlara muhtacmisim gibi bir his var içimde. Ezik miyim ben ezigim. Ezigim ben. En çok üzüldüğüm konuda gelin çıkarken evden yine onun yalnız kalacagini bilmek. Çünkü ipleri kopardım ben istememde. O öyle yine yapayalnız kalinca ben bu evden nasıl gelin çıkacağım kizlar. İçimde bir acı bir yandan merhamet bır yandan eziklik duygusu bir yandan yalnızlık
Niye bu kadar aciz aciz yazdınız yaa. Resmen akrabalarınızı kalabalık görünsün diye istiyorsunuz. Hem de babanız zamanında önler yüzünden size farklı davranmış. Şaka gibisiniz. Damat tarafı aaaa gelinin de ne az akrabası var der diye mi bu telaş? Evden nasıl gelin çıkarım falan demişsiniz yaa. Bunu şaka olarak algılıyorum. Yapmayın. Bu kadar eziklenmeyin

üzülecek bir şey yok. ailesini her şeyin önünde tutmayan adamı kimse hayatından önemli yere koymaz bu kadar basit.
ayrıca evden gelin çıkmak için ille ordu gerekmez.
eşinin elinden tutar gider evlenirsin mevzuyu bu kadar dramatize etmeye gerek yok.
arkadaşların da mı yok. onlar akrabadan bin kat iyi. çağırsan koşa koşa gelirler. sen arkadaşlarınla yap düğününü eğlenceni. boşver akbarayı.. akraba değil akbaba onlar unutma..

Babanız yalnız kalmayı seçmiş.
Sadece düğüne gelmediler diye düşünmeyin.

Bunca yıl kendisi devamlı yardın ettiği halde karşılığın gelmediğini bilmiyor mu? “Nasılsın?” diye bir telefon açılmadığını, fellik fellik başka yerler dolaşılırken kendisinin ihmal edildiğini?

Düğün sadece daha net göstermiş, hepsi bu.

Aslında büyüklerimiz der ki “hayırda şer şerde hayır vardır”. Üç gün sonra belki de torun gelecek. Peki o zaman babanız torun ayrımı yaptığında ne olacaktı?

Bir insan kendisine atılan kazığı affeder de çocuğuna yapılanı affedemez. O zaman ilişkiniz tamamen kopacaktı, bir de bakmışsınız ki şimdi düğünde yalnız kaldı diye üzüldüğünüz babanız hergün yapayalnız.

Böyle bir kazık gerekiyordu ve geldi.
Artık bundan sonra yalnız kalmamak için çalışmak babanızın elinde.

X