Düğün düğünde gereksiz masraf olduğunu düşündüğünüz şeyler nelerdir ?

aslında temaya yapılan bağışlar ya da löseve yapılan bağışlar var çok güzel bir davranış paramız faydalı bir yerde işe yaradığını görmek iyi olur . annem kendi heveslendi belkide vermez kaktüs modası vardı ya onun için :KK70:
tabi onlar da güzel, gönlünüze göre olsun. :)

tek seferde olması iyi olmuş zamana yayarak aldığımızdan bir telaş oluyor sanırım :)

şöyle sürekli o eksik mi bu eksik mi bu da yok şu da yok diye düşünmek insanı yoruyor. Benim bunlarla uğraşacak halim yoktu. Anneme de kaynanama da dedim ki çeyiz beklemeyin valla benim her şeyim az olacak karışmayın bana.
Her şeyimi sayılı aldım. İlk aşamada ihtiyacım olacak şekilde. Sonra baktım ne kullanıyorum ne daha çok lazım.
yani mesela çelik tencere seyi 2 tava almıştım. Ama yok sahan takımı yok çaydanlık seti yok döküm tencere almadım. Sonra baktım mesela minik tencere setim olsa iyi olur dedim gittim onu aldım. 2 tane nevresim takımı aldım. Sonra 3. Yü istedi canım bir şey gördüm beğendim aldım. Ama annemi dinleyip 5 tane alsam dandik dundik şeyleri böyle olmazdı. 🤣
Hep böyle böyle eksik bırakarak gitmek kalabalık çeyiz setlerini almamak hem işini kolaylaştırır hem cebini rahatlatır. Ben çalışıyorum zaten. İlk etapta masraf çok oluyor ama evlendikten 6 ay sonra elim rahatlamıştı artık. Ve başladım bu sefer zevkime ihtiyacıma kaliteli şeyler aldım. İlk etapta çok şey almak hem kalitesiz şey almana sebep oluyor hem de kullanmayacağın bir ton eşyan kalabalık yapıyor.

Kuafore ben ve esim gittik, ikimizin de isi bitince parasini ben odedim, bi ton bahsisten kurtulduk, şoku atlatamadilar.
Bak kinamda evde ne kadar abiyem varsa giydim, nisan elbisem lise mezuniyet tuvaletimdi, biraz tadilatla oldu bitti.. gelinligi 5 ay once diktirip aldim, yari fiyatina halloldu, ayakkabi imalatcilari mahmutpasada gelinligin kumasini dantelini veriyorsun,ozel yapiyor fiyatina kahkaha atiyorsun..
Fotografciya hic acimadim, geriye birtek o kalacak, bi de beyaz limuzinime :))
harika fikir bunlar bayıldım :KK70: diktirmek ve satın almak arasında işçilik farkı oluyordur beğenmeme gibi bir şey onları nasıl hallediyorsunuz

şöyle sürekli o eksik mi bu eksik mi bu da yok şu da yok diye düşünmek insanı yoruyor. Benim bunlarla uğraşacak halim yoktu. Anneme de kaynanama da dedim ki çeyiz beklemeyin valla benim her şeyim az olacak karışmayın bana.
Her şeyimi sayılı aldım. İlk aşamada ihtiyacım olacak şekilde. Sonra baktım ne kullanıyorum ne daha çok lazım.
yani mesela çelik tencere seyi 2 tava almıştım. Ama yok sahan takımı yok çaydanlık seti yok döküm tencere almadım. Sonra baktım mesela minik tencere setim olsa iyi olur dedim gittim onu aldım. 2 tane nevresim takımı aldım. Sonra 3. Yü istedi canım bir şey gördüm beğendim aldım. Ama annemi dinleyip 5 tane alsam dandik dundik şeyleri böyle olmazdı. 🤣
Hep böyle böyle eksik bırakarak gitmek kalabalık çeyiz setlerini almamak hem işini kolaylaştırır hem cebini rahatlatır. Ben çalışıyorum zaten. İlk etapta masraf çok oluyor ama evlendikten 6 ay sonra elim rahatlamıştı artık. Ve başladım bu sefer zevkime ihtiyacıma kaliteli şeyler aldım. İlk etapta çok şey almak hem kalitesiz şey almana sebep oluyor hem de kullanmayacağın bir ton eşyan kalabalık yapıyor.
bende beğendiklerimi trendyolda biriktiriyorum hevesim kaçınca siliyorum aylarca beğendiğim hala istediğim bir şey varsa alacam :)

harika fikir bunlar bayıldım :KK70: diktirmek ve satın almak arasında işçilik farkı oluyordur beğenmeme gibi bir şey onları nasıl hallediyorsunuz
Prova diye birsey var :)) Adim adim oluyor.. terzindeki ya da magazalarda hazirlarda bol bol model dene once, bedenine uyan tarzi bul. Sonra internetten buldugun bir model varsa terziye ver, kumasi sec, gelinlikcide daglar gibi kumas olur. Once Amerikandan kalip calisilir, ok dersen model calisilir, bir iki prova hadi gule gule :)) yani herseyi ile sana ait bir calisma, istedigin gibi ozellestirme imkani.. iyi terziyi şöyle anlatayim, icimde sutyensiz ve kupsuz straplez gelinlik giydim, gece boyu o kadar tepinmeye 6kg gelinlik 1milimetre yerinden oynamadi :KK66:

ya ikna olmam diyordum ama mantıklı gelmeye başladı çoğu şey özellikle gelinlik olayına çok duygusal yaklaşıyordum ama dediğiniz gibi kiralatıp bir günde iyi para kazananlar var getirisi olması çok güzel :)
Yani canım sen bilirsin tabi.
Ben gürültü halay horon sevmem öyle şeyleri.
O görüntü karmaşa bence düğün videolarında vs güzel çıkmıyor.
E insanlara bunu anlatamıyorsun kimi halay çekmek istiyor kimi horon tepmek.
Ortalık çok karışıyor.
Gösterişli olsun derken ortaya klasik salon düğünü çıkıveriyor.
Benim düğün salonum vs tutulmuştu zar zor ben ikna ettim de iptal ettirdim elalem eğlenecek diye bir ton masraf.
İnan kına bile yapmadım onu da sevmem en yakın arkadaşlarımla eğlenmeye gittim sadece.
Bence ev eşyalar çok daha önemli.
Ne güzel borçsuz evlendim.
Yakınlarımızla eğlendik dans da ettik
Nikahım yeşillikler içinde kıyıldı çok güzeldi yani.
Gelinliğe de anlam yüklemeye gerek yok bence.
Kim bilir daha kaç kere daha kiralatırım😊

evvet yavaş yavaş düğün planlarımı yapıyorum ve yardımınıza ihtiyacım var . mesela kimisi davetiyeyi gereksiz görür kimisi organizasyonunu evde yapar bir iki şeyi azaltır . resmen gördüğüm her dekoratif ürünleri almak istiyorum . neye dur demeliyim :KK70:
Bu arada arabayı süslettik. Konvoy yaptık.
O günün anısına hatıralık yerine küçük küçük paketlenmiş üzerinde anlamlı sözler yazan kalp şeklinde kuş yemleri dağıtıldı.
Gelen konuklar nikah açık yeşillik alanda olduğu için kuş yemlerine hem çok şaşırdılar hem de çok hoşlarına gitti ve etraftaki ağaçlara taktılar. Ağaçlar çok tatlı oldu.Oldukça sade bir davetiye seçtim. Üzerine eşimle en sevdiğimiz şiiri yazdırdık. Ben çeyizimde her şeyi tamamladım aman bunu da neden almışım dediğim hiçbir şey olmadı çünkü zaten işe yarayan şeyler aldım. Ev eşyalarımda hiçbir eksik bırakmadım. Düğüne gidecek parayla gönlümce her istediğimi aldım.
😊

dÜĞÜN
evvet yavaş yavaş düğün planlarımı yapıyorum ve yardımınıza ihtiyacım var . mesela kimisi davetiyeyi gereksiz görür kimisi organizasyonunu evde yapar bir iki şeyi azaltır . resmen gördüğüm her dekoratif ürünleri almak istiyorum . neye dur dem
Düğün yapmayın mesela :) en başta o gereksiz

Prova diye birsey var :)) Adim adim oluyor.. terzindeki ya da magazalarda hazirlarda bol bol model dene once, bedenine uyan tarzi bul. Sonra internetten buldugun bir model varsa terziye ver, kumasi sec, gelinlikcide daglar gibi kumas olur. Once Amerikandan kalip calisilir, ok dersen model calisilir, bir iki prova hadi gule gule :)) yani herseyi ile sana ait bir calisma, istedigin gibi ozellestirme imkani.. iyi terziyi şöyle anlatayim, icimde sutyensiz ve kupsuz straplez gelinlik giydim, gece boyu o kadar tepinmeye 6kg gelinlik 1milimetre yerinden oynamadi :KK66:
detayını öğrenmem iyi oldu teşekkür ederim :)

Bu arada arabayı süslettik. Konvoy yaptık.
O günün anısına hatıralık yerine küçük küçük paketlenmiş üzerinde anlamlı sözler yazan kalp şeklinde kuş yemleri dağıtıldı.
Gelen konuklar nikah açık yeşillik alanda olduğu için kuş yemlerine hem çok şaşırdılar hem de çok hoşlarına gitti ve etraftaki ağaçlara taktılar. Ağaçlar çok tatlı oldu.Oldukça sade bir davetiye seçtim. Üzerine eşimle en sevdiğimiz şiiri yazdırdık. Ben çeyizimde her şeyi tamamladım aman bunu da neden almışım dediğim hiçbir şey olmadı çünkü zaten işe yarayan şeyler aldım. Ev eşyalarımda hiçbir eksik bırakmadım. Düğüne gidecek parayla gönlümce her istediğimi aldım.
😊
böyle orijinal fikirlere ihtiyacım var gayet şık ve sempatik olmuş yemler :)

evvet yavaş yavaş düğün planlarımı yapıyorum ve yardımınıza ihtiyacım var . mesela kimisi davetiyeyi gereksiz görür kimisi organizasyonunu evde yapar bir iki şeyi azaltır . resmen gördüğüm her dekoratif ürünleri almak istiyorum . neye dur demeliyim :KK70:
Düğün= yorgunluk=yılmışlık
Pandemide nasıl virüsü kapmadan düğün yapabiliriz diye 50 kişiye düşen rakam, yemekli bir yer ayarlama çilesi ve herkesi memnun etme çabası. Gerçekten şimdiki aklım olsa pandemide düğün yapmazdım hep milletin gazlaması yok içinde kalır yok sen dul musun gibi sacma sapan şeyler yüzünden düğün yapmısım resmen...

balayında 3 gün yeminle algısız bi biçimde tavana bakmıştım yorgunluktan😬

Düğün= yorgunluk=yılmışlık
Pandemide nasıl virüsü kapmadan düğün yapabiliriz diye 50 kişiye düşen rakam, yemekli bir yer ayarlama çilesi ve herkesi memnun etme çabası. Gerçekten şimdiki aklım olsa pandemide düğün yapmazdım hep milletin gazlaması yok içinde kalır yok sen dul musun gibi sacma sapan şeyler yüzünden düğün yapmısım resmen...
balayında 3 gün yeminle algısız bi biçimde tavana bakmıştım yorgunluktan😬
Hadi ya evet pandemi bitse en iyisi olacak da

Maddi durumunuza göre ne istiyorsan yap ben isteyerek yaptığım şeylerin hiçbirinden pişman olmadım ha olmayanlar da içimde kaldı mı hayır. Ama masraf olmasın diye 1 2 şey yapmadık yine para yok yine para yok yap gitsin ahahah

Maddi durumunuza göre ne istiyorsan yap ben isteyerek yaptığım şeylerin hiçbirinden pişman olmadım ha olmayanlar da içimde kaldı mı hayır. Ama masraf olmasın diye 1 2 şey yapmadık yine para yok yine para yok yap gitsin ahahah
Tanıdıkları eş dostu bütün indirimleri süper güçlerimizi kullanacaz bakalım 😅

Bende dügünün ta kendisi diyenlerdeniz cünkü bir sey oluyorsa tam olsun mantıgındayım, yani bodrum katta salon kiralayıp bir araba parası harcayanlara hep cok gülmüsümdür, ter kokusu, vanilyalı bozuk pasta, sahte limonata 🙄 horrible story yani.. gelen gidene bisey dağıtmak zorunda değilsiniz onu gecin, davetiyeyi basit tutun, amaa gelinlik ve dügün yeri kesinlikle herseyden daha önemli ve klas olmalı

Bende dügünün ta kendisi diyenlerdeniz cünkü bir sey oluyorsa tam olsun mantıgındayım, yani bodrum katta salon kiralayıp bir araba parası harcayanlara hep cok gülmüsümdür, ter kokusu, vanilyalı bozuk pasta, sahte limonata 🙄 horrible story yani.. gelen gidene bisey dağıtmak zorunda değilsiniz onu gecin, davetiyeyi basit tutun, amaa gelinlik ve dügün yeri kesinlikle herseyden daha önemli ve klas olmalı
aynı fikirdeyim . :)

Gelinliliği bulabileceğin en ucuz gelinlikçiden alabilirsin. Gelinliğe verilen para yazık oluyor. Ama düğünün en gereksiz masrafı kuaför ben Ağustos’ta 1200₺ saç + makyaj yaptırmıştım. Kendim yapsam daha güzel olurdu topuzda yaptırmadım makjayımda hafifte o para bildiğin kuaföre duvak parası diye gidiyor
Eğer elin yatkınsa kendin saç makyaj yapabilirsin benim nikahım önceden olmıştu nikahta da beyaz elbise giyip saçımı makyajımı kendim yapmıştım düğündekinden kat kat daha iyiydi

aynı fikirdeyim . :)
Ama yukarıda bir arkadas fotoğraf cekimi demis evet ya kücüklügümüzü hatırlayın hep anne babamızın dügün resimlerine bakıp el çırpıp mutlu olmadık mı? Ayy bizlerin çocukları da yasasın onu 🐝😻 cekim önemli

X