Düğünsüz evlenmek kaynana gelin sorunları

Vallahi anlamiyorum. Sabaha kadar kv'nin hatalarini yazsaniz yine anlamayacagim. Esinizle mutluysaniz niye hala dugun yapacagiz dediler, yok taki takmadilar muhabbetlerine giriyorsunuz. Oyle dediklerinde susturun o zaman. Benim kv'nin bana yaptigini burada anlatsam herkes sasirir kalir. Ama ben kendi aileme bile bahsetmedim. Kv ile zaten yuzlesmedim. Yasli kadin deyip gectim. Kendisiyle iliskimiz de mesafeli ve cok iyi. Cunku kendisinden hicbir beklentim yok. Bunlara takilip kalip niye kendimi mutsuz edeyim. Esimle mutluyum, kimseye ihtiyacim yok. Banane takidan altindan. Kendi kendimi ekonomik guvenceye alabilecek donanima sahibim. Ne esime ne de kayin ailesine ihtiyacim yok. Siz de calisiyormussunuz, daha neyin serzenisi bu. Esiniz doldurusa geliyorsa da sorun esinizde zaten. Onunla cozun meseleyi.

Mecbur değilse o şekilde insanlara anlatması ne kadar doğru sizce biz sorduğumuzda yok diyebilirlerdi

Kendisi yazdı kendisi uydurdu 3 sene boyunca ben dile getirince ben kötü oldum işte olay bu

Öncelikle konunun neresinden tutulsa dökülüyor

1- adetlerden anlamam diyorsunuz ama 8 bilezik istenmesini biliyorsunuz o zaman KV nin evini temizlemen gerektiğinde bileceksin güzelim işine gelince adet işine gelmeyince ben bilmem diye kıvırmak olmaz. Birde gelenek diyerekten fiyat biçilmesine karşıyım tamam hediye ediliyor kabul ama ne demek bu 8 bilezik 10 bilezik konusu? Bende evlenirken eşimin ailesi sordu bizden isteğiniz var mı diye babamda gücünüz neye yetiyorsa onu yapın diyip konuyu kapattı bir daha da açılmadı alışverişe gittiğimizde kv kuyumcuda bana bilezik seç dedi seçtim durumlarına göre aldılar küpe vs seç dediler seçtim hepsi olmasada durumlarına göre aldılar.

2 - anladığım kadarıyla eşiniz elinden geleni yapmış ve yapıyor anladığım kadarıyla arabasını satmış vs ama sizin anlamadığınız bu adam evlilik için araba satacak durumdaysa ailesinin zaten hiçbir yardımı olmadığı belli bir şey ev kurmaya yardım etmeyen KV size altın alır diye düşünmeniz baştan sona kadar komik zaten

3- 3 yıl sonra bu altın konusunu açmanız en büyük hatanız olmuş burada herkesin dediği gibi 3 yıldır aklın neredeydi güzelim

4- KV madem ki hava atıyor etrafına yapabileceğiniz iki şey vardı ya düğün vs diye anlatmaya başladığında yalanını yüzüne vuracaktınız yada he he diyip kulağınızın üstüne yatacaktınız. Zaten verdiği sözü tutmayan birinin suratına tükürseniz Yarabbi Şükür der beklentiniz nedir anlayamadım açıkçası

5- kocanı KV doldurur tabi ki de istese babanda seni doldurabilir... Yok ben dolduruşa gelmem dolmasaymış vs geçin bunları iş ana baba oldu mu karşımızdaki eşimiz mi çocuğumuz mu görmüyor gözler kimse sınanmadan konuşmasın.

6- öncelikle şunu düşün sorunun kiminle? KV ise boşver Allah'ın dan bulsun görüşmezsin olur biter... Ama problemin eşin ise ilk önce çift terapisi olmadı aile mahkemesi bu kadar basit

bizde nikahta takarlar diye düşündük en azından güçleri neye yetiyorsa diye ama olmadı eşim o gün ağladı hatta
Bence eşiniz de az değil, ağladı ama kendisi bilmiyor muydu bilezik alınıp alınmadığını? Neden öncesinde sormamış?
Açıkçası 8-10 bilezik istemek takmak bana da saçma geliyor, ben de istemedim. Ama en azından 1’er bilezik anne babanın takması gerekirdi. Nikah ile düğün arası da 3 yıl olmaz, hadi tayin için falan 1 yıl erken yapılır resmî nikah düğün beklenir. Yapacaz yapacaz diyip 3 sene beklenmez. Bunu onlara değil eşinize sormanız daha uygun olurdu. Bence eşiniz de her şeyi biliyordu.

Babanız 8 tane 22 gr. Adana burma bilezik isterken niye ses etmediniz? Sustum bir de eşimin ailesine baktım yazdınız. Babanıza niye "benim ihtiyacım yok her şeyi eşimle beraber yaparız" demediniz. Eşinizin ailesi kendiliğinden biz takacağız dememiş, babanız isteyince tamam demişler. Keşke nişanlınıza babam şu kadar altın isteyecek diye çıtlatsaydınız önce. Ailenin önceden haberi olsaydı o kadar alamayız yapamayız diyebilirlerdi. İsteme sırasında duyunca afallamış olabilirler. Durumunuz ne elveriyorsa onu yapın dense daha uygun olmaz mıydı? Hani ihtiyacınız yok ha.

Annem yok adet bilmem etmem diyorsunuz ama beklediğinize göre biliyorsunuz. Altının cinsine gramına kadar hesaplıyorsunuz. Millete atarlanıyorsunuz ihtiyacım olan ne varsa kendim alabilirim diye ama altından da vazgeçmiyorsunuz.

Sizin yaptığınız ama kayınvalidenizin ben yaptım dediği her şeyde yüzleşin. Hayır biz aldık biz yaptık biz getirdik götürdük vs. konuşun siz de. Onun dışında altınım nerde düğünüm niye olmuyor diye darlamayın artık.

Artık muhattap olmayı düşünmüyorum bu konularda geçen bayram görüştük o zaman bile kendi kardeşi ve abisinin yanında söyledi ben cevap vermedim durduk yere sormadım
E hem cevap vermiyorsun ,hem sozler tutulmamasina ragmen evleniyorsun .daha yapilacak bisey yokki .

Merhabalar 3 yıl oldu bugün evleneli.. Biz eşimle iş yerinden tanıştık birbirimizi sevdik ve sade bir nikah ile evlendik. Her şey burada bitmiyor tabi en başa geri sarıyoruz ben annemi kaybettim seneler önce babam da annemden sonra çok hastalandı ve şehir dışına taşındı. İsteme olsun adını koyalım dedik geldiler önce babamla bir yemeğe çıkardık tanışma amaçlı aileler baya iyi gibiydi hatta eşimle çok mutlu olmuştuk. Kendimizi ayarladık ve söz tarihi kesinleşti ben adetleri çok bilmem annem başımda yoktu babam deseniz kahrolmuştu.. Ne gerekiyorsa sözde aldım konsept kiraladım yemek şirketiyle görüşüp tatlısından tuzlusuna kadar ayarlattım çünkü çalışıyordum ve zamanım yoktu. Kısacası sözde her şeyi ben yaptım pastamızı bile dandik bir yerden sipariş etmedim. Gün geldi çattı Çiçek ve yüzükle geldileeer babam çok mutluydu ve bir yanı buruktu çünkü annemden geriye bir tek ben kalmıştım tek çocuğu olduğum için onu asla ikinci plana atmadım hala daha sık sık arar zaman buldukça ziyaret ederim.. Babam benim için 8 tane bilezik istedi Adana burma 22 gram. Zamanında anneme de aynısını takmış ben de bir şey demedim ve eşimin ailesine baktım tabii ki seve seve dediler güzel kızımız ve oğlumuza değer dediler. (Nişanda takı olmadı) Haftalar geçti çeyiz alışverişine başladık insan bir kere evleniyor ya ben de birikimimi hep harcadım bir eve ne gerekiyorsa kızlar her seferinde ellerim dolu dolu geliyordum. Eşimde aynı şekilde. 1 sene nişanlı kaldık ve çeyiz ürünleri bitmişti sadece beyaz eşya mobilya vardı. Babam bana çok destek oldu gönlünce al dedi ve kendi birikiminden bize para verdi eşimin ailesinden ses yok o da böyle oldukları için üzülmüş olsa gerek babama ağlayarak sarılmıştı. Biz eşyamızı aldık mobilyamızı aldık kendimize altın alırdık sevgiliyken onları da ekledik ve her şeyimizi aldık sadece ev kalmıştı iş yerimize yakın bir yere taşındık. Eşimin ailesi ne taşınırken ne de verdikleri nişan takılarını aslında nikahta takılacak olan takıları almadılar biz düğün istemediğimizi en başında söylemiştik ve onlar da babam da anlayışla karşıladılar. Kayınvalidem sürekli kızım ben sana düğün yapıcam diye söyleniyordu bana da garip geliyordu düğün yapacak paran var ama bilezikleri almaya yok mu diye eşime çok yansıtmadım bu durumu çünkü bu maddi konular açıldıktan sonra ne kadar yıprandığını gördüm ailesi tarafından. Kv kendi akrabalarıyla sürekli beni tanıştırmak istedi benim kız da çok bir şey istemedi ona düğün yapıcam diye insanlara her şeyi anlattı sanki Çırağan’da yapmış da anlatıyor ben çok garipsedim kiminle konuşsak düğün yapıcam diyordu gel zaman git zaman babam bana bileziklerini aldılar mı diye sordu ben de hayır dedim belki durumları yoktur dedim ama insanlara düğün yapıcam yazın diye anlatıyor ben de bu işten bir şey anlamadım demiştim babam da çok şaşırdı. bekleyelim belki ellerinde yoktur dedi dün bizi yemeğe çağırdılar ve dananın kuyruğu koptu kızlar ben bilezikleri babam soruyor dedim benim akrabalarım soruyor dedim siz herkese bir de düğün yapıcam dediniz şimdi insanlar tarih soruyor dedim demez olaydım para yüzünden mi böyle olmalıymış evlenirken onlara mı sormuşuz vay efendim her zaman ben bana düğün yapın diye kv yi darlıyormuşum eşim şok oldu beni tanır annesine sordu böyle bir şey imkansız diye kayınbaba da tabi eşini destekledi evet ben de duydum sen istiyorsun diye.. ben şok oldum kalktım eve geldim benden sonra eşim geldi onu da doldurmuş neden böyle istedin dedi ben de en başından beri anlattım kendisi söyledi ben istemedim diye ki bileziklerimi alır mısın demek en doğal hakkım en başında da babama ve bana herkesin içinde yaparız biz de boş değiliz demişti.. ben dünden beri iki göz iki çeşmeyim kv nin böyle iftira atıp yalan söyleyeceğini bilseydim bırak evini mahallesinden geçmezdim onun yüzünden evliliğime bir şey olsun istemiyorum hiç bir şey almadı ne bir takı ne başka bir şey ama kendisini her şeyi yapmış kişi olarak gösteriyor geç de olsa gözüm açıldı ama ben bileziklerimi istiyorum ne insanlar evleniyor ne istekleri oluyor benim neyim eksik hayatımı mahvetti bu kv sizce alır mı bileziklerimi keşke annem hayatta olsaydı da beni sahipsiz yetim gördü diye bunlar oluyor çoğu evli arkadaşım annen olmadığı için seni ezik görmüş diyor baban da uzakta diye bir de ger şeyi ben aldım hiç bir şeye elini uzatmadılar ama aynı sene kendilerine yeni buzdolabı aldılar öyle ihtiyaçtan da değil rengini beğenmiyormuş lükse bak 😁aynı sene biz evimizi dizdik bize zırnık koklatmadılar dilerim allahtan yetimin ahı tutar da o söyledikleri için yanar çok sevgili eşi de duymadığı dahil olmadığı konuşmalara varmış gibi yalan söyleyip bana iftira attı ya allah ona da sorsun fitil fitil gelsin benim hakkım
Eşinizle mutluysanız boş verin bunları
İnanın hiçbir bilezik sevgiyi ve huzuru satın alamıyor.

konu sahibesi gitmiş ama ben anlamadım anlayan varsa aydınlatsın bir zahmet.
3 senelik evliler düğün yapacakmısınız diye mi sormuş🤦‍♀️

konu sahibesi gitmiş ama ben anlamadım anlayan varsa aydınlatsın bir zahmet.
3 senelik evliler düğün yapacakmısınız diye mi sormuş🤦‍♀️
Aynı sorunun cevabını arayarak son mesaja kadar geldim.
Cidden düğün mü istemiş konu sahibi, yani tamam deseler şimdi gelinlik giyip davet mi vereceklerdi, akrabalar soruyor vs diye. Bilezikten daha enteresan bir mevzu bu bence.
Kız kardeşim hava şartlarından dolayı fotoğraf çekimini kararlaştırılan günde yapamayıp ha bugün ha yarın diye diye düğünden üç ay sonra yapmıştı. Biz üç gün güldük ahahaha noldu da şimdi yine gelinlik giydin diye😂 üç yıl sonra düğün yapmak aşırı derecede komik olmaz mı ya🤪

Cidden düğün mü istemiş konu sahibi, yani tamam deseler şimdi gelinlik giyip davet mi vereceklerdi, akrabalar soruyor vs diye. Bilezikten daha enteresan bir mevzu bu bence.
Kız kardeşim hava şartlarından dolayı fotoğraf çekimini kararlaştırılan günde yapamayıp ha bugün ha yarın diye diye düğünden üç ay sonra yapmıştı. Biz üç gün güldük ahahaha noldu da şimdi yine gelinlik giydin diye😂 üç yıl sonra düğün yapmak aşırı derecede komik olmaz mı ya🤪

valla herkes bileziğe takılmışta düğün daha saçma ve komik.
başlığa bakarsak haydi düğün yapıyoruz deseler yapar bence konu sahibesi😅

Konu sahibi düğün istememiş. Öyle bir niyeti en baştan yokmuş. Kayınvalide düğün yapıcam diye tutturmuş. Herkese öyle söylemiş. O da dün gece yani 3 senedir evliyken, düğün yapacağım diyordunuz ya hani akrabalarım tarih soruyor demiş. Asla düğün istemiyormuş ama onu tekrar belirteyim...

Konu sahibi düğün istememiş. Öyle bir niyeti en baştan yokmuş. Kayınvalide düğün yapıcam diye tutturmuş. Herkese öyle söylemiş. O da dün gece yani 3 senedir evliyken, düğün yapacağım diyordunuz ya hani akrabalarım tarih soruyor demiş. Asla düğün istemiyormuş ama onu tekrar belirteyim...
Ay ahahahah millet iyice makaraya almış bunları.

valla ben konu sahibine hak verdim 8 bilezik almaya söz verip de caymak olmaz ...artık evlenmişsin vazgeç demek olmaz da sözünde durmayan kaynana ve kayınpederle neden görüşüp konuşuyorsunuz ki ben olsam gidip gelmem oğlu gitsin yeter

Keşke altınları aldıktan sonra evlenseydin baktın almiyorlarmi evlenmeseydin şimdi alan almış satanda satmış babanın konuşması gerekiyordu maden almayacaklar onlarda iki yüzlülük yapmışlar maddi durumları yok madem biz alamayız deselerdi nediye söz verdiler senin kocanda alabilirdi o bile almamis o yüzden gereken şey zamanında yapılmamış

Merhabalar 3 yıl oldu bugün evleneli..

dün bizi yemeğe çağırdılar ve dananın kuyruğu koptu kızlar ben bilezikleri babam soruyor dedim benim akrabalarım soruyor dedim siz herkese bir de düğün yapıcam dediniz şimdi insanlar tarih soruyor dedim demez olaydım para yüzünden mi böyle olmalıymış evlenirken onlara mı sormuşuz vay efendim her zaman ben bana düğün yapın diye kv yi darlıyormuşum
3 yıldır evlisiniz ve k.validenize düğün yapın tarih soruyorlar mı dediniz?

kamera nerede diycem komik olmayacak...

Merhabalar 3 yıl oldu bugün evleneli.. Biz eşimle iş yerinden tanıştık birbirimizi sevdik ve sade bir nikah ile evlendik. Her şey burada bitmiyor tabi en başa geri sarıyoruz ben annemi kaybettim seneler önce babam da annemden sonra çok hastalandı ve şehir dışına taşındı. İsteme olsun adını koyalım dedik geldiler önce babamla bir yemeğe çıkardık tanışma amaçlı aileler baya iyi gibiydi hatta eşimle çok mutlu olmuştuk. Kendimizi ayarladık ve söz tarihi kesinleşti ben adetleri çok bilmem annem başımda yoktu babam deseniz kahrolmuştu.. Ne gerekiyorsa sözde aldım konsept kiraladım yemek şirketiyle görüşüp tatlısından tuzlusuna kadar ayarlattım çünkü çalışıyordum ve zamanım yoktu. Kısacası sözde her şeyi ben yaptım pastamızı bile dandik bir yerden sipariş etmedim. Gün geldi çattı Çiçek ve yüzükle geldileeer babam çok mutluydu ve bir yanı buruktu çünkü annemden geriye bir tek ben kalmıştım tek çocuğu olduğum için onu asla ikinci plana atmadım hala daha sık sık arar zaman buldukça ziyaret ederim.. Babam benim için 8 tane bilezik istedi Adana burma 22 gram. Zamanında anneme de aynısını takmış ben de bir şey demedim ve eşimin ailesine baktım tabii ki seve seve dediler güzel kızımız ve oğlumuza değer dediler. (Nişanda takı olmadı) Haftalar geçti çeyiz alışverişine başladık insan bir kere evleniyor ya ben de birikimimi hep harcadım bir eve ne gerekiyorsa kızlar her seferinde ellerim dolu dolu geliyordum. Eşimde aynı şekilde. 1 sene nişanlı kaldık ve çeyiz ürünleri bitmişti sadece beyaz eşya mobilya vardı. Babam bana çok destek oldu gönlünce al dedi ve kendi birikiminden bize para verdi eşimin ailesinden ses yok o da böyle oldukları için üzülmüş olsa gerek babama ağlayarak sarılmıştı. Biz eşyamızı aldık mobilyamızı aldık kendimize altın alırdık sevgiliyken onları da ekledik ve her şeyimizi aldık sadece ev kalmıştı iş yerimize yakın bir yere taşındık. Eşimin ailesi ne taşınırken ne de verdikleri nişan takılarını aslında nikahta takılacak olan takıları almadılar biz düğün istemediğimizi en başında söylemiştik ve onlar da babam da anlayışla karşıladılar. Kayınvalidem sürekli kızım ben sana düğün yapıcam diye söyleniyordu bana da garip geliyordu düğün yapacak paran var ama bilezikleri almaya yok mu diye eşime çok yansıtmadım bu durumu çünkü bu maddi konular açıldıktan sonra ne kadar yıprandığını gördüm ailesi tarafından. Kv kendi akrabalarıyla sürekli beni tanıştırmak istedi benim kız da çok bir şey istemedi ona düğün yapıcam diye insanlara her şeyi anlattı sanki Çırağan’da yapmış da anlatıyor ben çok garipsedim kiminle konuşsak düğün yapıcam diyordu gel zaman git zaman babam bana bileziklerini aldılar mı diye sordu ben de hayır dedim belki durumları yoktur dedim ama insanlara düğün yapıcam yazın diye anlatıyor ben de bu işten bir şey anlamadım demiştim babam da çok şaşırdı. bekleyelim belki ellerinde yoktur dedi dün bizi yemeğe çağırdılar ve dananın kuyruğu koptu kızlar ben bilezikleri babam soruyor dedim benim akrabalarım soruyor dedim siz herkese bir de düğün yapıcam dediniz şimdi insanlar tarih soruyor dedim demez olaydım para yüzünden mi böyle olmalıymış evlenirken onlara mı sormuşuz vay efendim her zaman ben bana düğün yapın diye kv yi darlıyormuşum eşim şok oldu beni tanır annesine sordu böyle bir şey imkansız diye kayınbaba da tabi eşini destekledi evet ben de duydum sen istiyorsun diye.. ben şok oldum kalktım eve geldim benden sonra eşim geldi onu da doldurmuş neden böyle istedin dedi ben de en başından beri anlattım kendisi söyledi ben istemedim diye ki bileziklerimi alır mısın demek en doğal hakkım en başında da babama ve bana herkesin içinde yaparız biz de boş değiliz demişti.. ben dünden beri iki göz iki çeşmeyim kv nin böyle iftira atıp yalan söyleyeceğini bilseydim bırak evini mahallesinden geçmezdim onun yüzünden evliliğime bir şey olsun istemiyorum hiç bir şey almadı ne bir takı ne başka bir şey ama kendisini her şeyi yapmış kişi olarak gösteriyor geç de olsa gözüm açıldı ama ben bileziklerimi istiyorum ne insanlar evleniyor ne istekleri oluyor benim neyim eksik hayatımı mahvetti bu kv sizce alır mı bileziklerimi keşke annem hayatta olsaydı da beni sahipsiz yetim gördü diye bunlar oluyor çoğu evli arkadaşım annen olmadığı için seni ezik görmüş diyor baban da uzakta diye bir de ger şeyi ben aldım hiç bir şeye elini uzatmadılar ama aynı sene kendilerine yeni buzdolabı aldılar öyle ihtiyaçtan da değil rengini beğenmiyormuş lükse bak 😁aynı sene biz evimizi dizdik bize zırnık koklatmadılar dilerim allahtan yetimin ahı tutar da o söyledikleri için yanar çok sevgili eşi de duymadığı dahil olmadığı konuşmalara varmış gibi yalan söyleyip bana iftira attı ya allah ona da sorsun fitil fitil gelsin benim hakkım
Açıkçası ben erkek tarafı olsam ben de karşı tarafa 8 tane muhtemelen 20 gram bilezik takmak istemem. Kız tarafı için takı meselesi büyük sıkıntı değil sonuçta kendi evlatlarının malı oluyor. Ama erkek tarafı olsam sadece oğlumun eşine ait olacak altınlara bu kadar para vermek istemem.

X