Düğün Düğünün Parasını Konuklar Ödese?

nadya83

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2009
882
6
kızlar benim bir fikrim var mesela nişan yapılıyor nişandan sonra eglenceye gidiliyor herkes ne içtiyse parasını veriyor 30-40 kişi eglenılıyor ve de nişanı yapan kız tarafı bunu ödememiş ve eglencesi de yapılmıs oluyor

düğünde de aynı şekilde yapılsa, düğün hazırlansa kişi bası mesela 30-40 lira ne kadarsa belirlense 250 kişi çağrılsa organızasyon yapılsa, sizce nasıl olur katılanlar memnun kalır mı gelir mi daha az mı takı takarlar nasıl bir durum olur sizce?
bu sizce nasıl bir fikir gibi geliyor hiç yakın cevrenizde karşılastınız mı?

Benim birkaç arkadaşım yaptı böyle bişey ama önce nikah daha sonradan böyle bir yemekli eğlence yapıldı. ve genelde 250 kişilik bir katılım olmuyor. 100-150 falan.. Heleki bu kriz zamanı kimse cebinden para ödeyip bir düğüne gitmek pek istemez doğrusu. hem yemeğin parası hem takı... Önce nikahını yap gelengelir takısını takar.. daha sonra yemekli bir eğlence oganze edin. yakın akraba ve arkadaşlar herkes üstüne düşeni öder katılır.. samimi arkadaşların ve akrabalar olacağı için onlar sorun etmezama herhangbiri düğün yapmıyolar parasını bize ödetiyorlar diye laf söyleyebilir. duyarsanız kırılırsınız...

hoş olmaz, şahsen ben böyel bir davet alsam iştirak etmezdim
müsait değildim gelemedim der hediyesini arkadan gönderirdim.
Düğünde takılan takı zaten yeni evlilere katkı olsun diyedir , birde bunun üzerine tutupta hadi düğün masrafınıda karşılayın denmez.
Belki çok yakın tanıdıkalr katılabilir ama büyük bir davetli topluluğu olacağını sanmam

hiç iyi bir fikir değil canım hamama giren terler
eğlence yemek olsun istenirs el mahkum pamuk eller cebe giricek masraflar karşılanıcak yani
ee para yok pul yok alman usülü herkes kendi hesabını çekicekse ne o eğlenceye doğrus dürüst insan gelir nede gelen olursa takı takar yani..

millet artık çeyrek takmaya bile eriniyo 50 ytl takıyo bitiriyo işi.. o dediğin bu şartlarda olmaz..
hem bizim insanımız düğünü derneği sever bedava pastasını yer meşrubatını içer bide güzel çiftetelisini halayını çeker kurtlarını döker çıkar gider evine.. bedavaya eğlence işte takıyı saymazsak.. bunu teper mi milletimiz??

Hiç hoş değil..

Düğüne gidicem parayı da ben vericem..

Durumunuz yoksa düğün yapmayıverirsiniz, ''hem düğünüm olsun, ohh eğleneyim, eksik kalmayım, hem de benden kuruş çıkmasın'' mantığı bence hiç hoş değil..

Ayrıca böyle bir durumda da düğün hediyesini unut..
Sonuç olarak tepki bile alabilirsin çevreden..

dugun yapiyosan bunun kulfetinede katlanican,,
ben boyle bi dugun ile karsilassam,asla gitmezdim,:1closedeyes:

düğüne gidecem, hem takı takacam bide yemek parasını ben ödeyecem.ben gitmem böyle bir durumda düğüne.davetiyeninde altına not:düğüne gelenler cebinde paraları ile gelsinler,parası olmayana yemek yok:))hiçte uygun olmaz canım sen bu fikri unut:KK66:

derdime ne olmusta el alemin dügün parasini ben vericem zaten dügün takisini dügüne katki olsun diye takmiyormuyuz

valla ben öyle bişey yapsam bizim aileden kimse gelmezdi...
mesela sen nikah yaptın diyelim.sonra eğlenceye gideceğinizi herkese söylersin gelen gelir...
ama nikah olmadan bu tarz bişey yaparsan hiç hoş olmaz bnce..
ben şahsen gitmem hem takı hem düğün parası ayrıca düğüne yanlız gidicek halimiz yok belki 3 kişiyiz..

böyle bi düğüne çok yakınların kendini mecbur hissettiği için gelir başkada kimsenin geleceğini sanmam.hem senin düğününe gelip seni şereflendirecek,hem takı takacak bide üste paramı verecek bence çok saçma.ben olsam asla gitmem

hımm aslında böyle brşey olabilir yapabilirsiniz ama eğlence mevcudu biraz az olur delikafadulden

2 kişi kadar :roflol:

hem düğne gitcem takısını takıcam üstüne bide düğüne katılmak için paramı vercem bence çok saçama parası olmayan giremez gibi :)

kızlar benim bir fikrim var mesela nişan yapılıyor nişandan sonra eglenceye gidiliyor herkes ne içtiyse parasını veriyor 30-40 kişi eglenılıyor ve de nişanı yapan kız tarafı bunu ödememiş ve eglencesi de yapılmıs oluyor

düğünde de aynı şekilde yapılsa, düğün hazırlansa kişi bası mesela 30-40 lira ne kadarsa belirlense 250 kişi çağrılsa organızasyon yapılsa, sizce nasıl olur katılanlar memnun kalır mı gelir mi daha az mı takı takarlar nasıl bir durum olur sizce?

Buuuyurrr hem kendi paralarini odeyecekler hemde takimi takacaklarrr???? yanlis anladim heraldeakannehir
tatlim dusun kisi basi 30tl diyorsun 4 kisilik bir aile gelse 120 tl adamlar gelip senin dugunune 120 tl exra para verecek ve birde taki takacak :bbo: nedenn yapsinkiii ??

haa unutmusum yazmayi , bizim orfumuzde adedimizde taki vardir bu takida dugun masraflarini ve eksiklerini tamamlamasi icindir!!! exradan damada geline para kazandirmak degildir maksat!!!

nişandan sonra eglenceye gıdınce bıle herkes kendı odemıyor kı damat ödüyor akannehir

kımse gelmez düğüne boyle bır sey olursa :eek:

ben hoşlanmıyorum böyle şeylerden, adamlar hem düğününe gelip sana takı takıyor birde eğlence parası ödüyorlar, insanlar yakının diye mecbur gitmek zorunda kalıyorlar birde. sizde içkili yemekli yapmayıverin, kokteyl tarzı birşey yapın. bana çok saçma geliyor kusura bakmayın.

Acikcasi ben böyle bir dügüne gitmem. :umursamaz:

Bizde nisan masraflari tamamen kiza aittir, dügünde damada...Misafirin elini cebine attirmayiz
:eek:lmaz:

X