Yardıma ihtiyacım var

iiikkk

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2023
25
-6
26
Öncelikle merhaba benim kendimce bir sıkıntım var, sizlerle paylaşmak ve yorumlarınızı almak için bu üyeliği açtım. Konu biraz uzun olursa kusura bakmayın.

Okuyan, fikir paylaşan herkese şimdiden çok teşekkür ederim.

Öncelikle 26 yaşındayım. kendimi övmek amaçlı söylemiyorum her ayrıntısıyla kendimi anlatabilmek için belirtmek istiyorum eli yüzü düzgün ve kazancı iyi bir kadınım.Ben bir akraba aracılığıyla onun bir akrabasıyla tanıştım . İlk etapta çok karşıydık çünkü zamanla aradaki bağdan dolayı sorunlar olacağını farkındaydık fakat zamanla birbirimize çok aşık olduk. Hatta şu kadar söylemeliyim ki bana daha önce onun kadar değer veren kimse olmadı. Aslında ailem de bana çok düşkündür fakat onun şevkatinin fazlalığını ifade etmek için söyledim. Birlikte mükemmel bir yıl geçirdik, birbirimizi iyice tanıdık. Sonrasında evlenmeye karar verdik ve bana evlenme teklif etti. Şunu da belirtmeliyim ki annesi babası yok ve babası yeni vefat etti. Yani biz sadece ablası ile muhatap oluyoruz. Bu olaylarda evlilik teklifinin hemen akabinde başladı. bize konuşmak için geldiler ve burada annem “ben her zaman dedim ki ilerde kızlarımı evi olan birine vereceğim benim yaşadıklarımı yaşamasınlar” dedim. Bu sözün devamında nişanlımın ve benim ikimizin de çalıştığını bildiği için “bir ev alsınlar bir evi geçindirsin bir de evin kredisini ödesin, benim bir evim yok ve bu durumdan çok sorun yaşadım,kiracı olmak çok zor, rahat etsinler, zaten kiralarda çok yüksek bunun yerine evlerinin taksitini ödeyip ev sahibi olsunlar” dedi. Burada kavga başladı. “ biz ev alamayız, altında alamayız. Sen bizden kızına bilezik takılmasını istersen biz de vaz geçeriz.” Dendi. Aslında normalde kıza bilezik takılır bizde. Tabi bu olanlar benim çok zoruma gitti ama ben hiç sesimi çıkarmadım sadece sustum. Annemle onlar arasında olan bu tartışma iyice büyüdü ortam iyice gerildi. Bir gün sonra karşı taraf Sülalesini toplayıp geldi ve bizim onlardan hiçbir şey istemememizi, herkesin de ne varsa onu yapar dendi. Şunuda belirtmek istiyorum ki maddi durumları gerçekten iyi sadece yapmak istemiyorlar. Bu olaylar sürdü neyse sonuçta isteme günü belirledik. Biz isteme, söz ve nişanı birlikte yapalım diye düşündük düşündük ve öyle karar verdik. Bizim kültürümüzde bu olaylardan önce geline, gelin alışverişi yapılır. Beni gelin alışverişine çıkardılar çok afedersiniz alınan iki parça iç çamaşırın kavgası çıktı, normal bir gelin alışverişini yarısı bile yapılmamasına rağmen. Şunu da belirtmeliyim ki gelin alışveriş yapılırken annemin de benim de suratıma bakılmadı, bitsede gitsek gibi bir hava vardı, biz de dayanamadık biz gidiyoruz dedik ve yarıda kestik, eve döndük. Zaten yapılan gelin alışverişte benim erkek arkadaşımın parasıyla yapıldı, kimse bir TL harcamadı. Benim tarafımdan olan akrabalarım arandı onlara şikayet edildik ve herkes annemi aradı sanki biz çok farklı kötü bir şey yapıyormuşuz gibi ortalık karıştı. Konular saçma sapan yerlere gitti. Annem de ben de artık sinirden köpürdük. Artık bu olaylara dayanamayıp Erkek arkadaşımı aradım ve gel evlenme teklif ettiğin yüzü al dedim ve ondan ayrılmaya karar verdim. Geldi ikimizde çok üzüldük çünkü aslında bizim aramızdaki ilişki mükemmeldi. Birbirimizi çok seviyorduk ve aslında birbirimize hiçbir sorunumuz yoktu. Anlayacağınız filler tartıştı bunun sonucunda da çimenler ezildi. O gün çok konuştuk aslında çok kararlı olmama rağmen yüzüğü geri taktım ve gelin alışverişine sadece birlikte çıkmaya karar verdik, öyle de yaptık. İsteme günü geldi benim ailem inanılmaz hazırlandı, herkes yeni elbiseler, ayakkabılar aldı. Kuaföre gitti. Sonra onlar bir geldi ve gördüm ki herkes normal kıyafetlerini giymiş asla hiçbir asla hazırlık yapamamıştı. Bu zaten benim moralimi çok bozdu. İsteme oldu ve bana istenmeyen gelin gibi hiçbir takı takmadılar. Üstelik bu bir de isteme,söz, nişan hepsi bir aradaydı. Ve giderken şaka yollu tehditkar ifadelerde bulunuldu. Bu kadar olaya çok sevdiğim için ve onunda bana çok aşık olduğunu, bir daha hiç kimseyle öyle bir uyumu yakalayamayacağımı bildiğim için sustum. Nişandan sonra üç ay geçti ve bir kişi bile beni arayıp nasılsın demedi. Kimse bizim eve ziyarete gelmedi veya beni eve çağırmadı. Bu duruma annem de ben de yavaş yavaş da dolduk ve artık üç hafta önce nişanlıma patladım. Bunun böyle olmayacağını, Nişanlık döneminde böyle bir süreç olmadığını, birbirlerini ziyaret edildiğini, insanların birbirini araması gerektiğini, artık istenmeyen gelin gibi hissettiğimi söyledim. Ben bunları söyledikten sonra o günden beri çok ciddi tartışmalar yaşıyoruz. Açıkçası o hiçbir şey demiyor, alttan alıyor, haklısın diyor. Ama bunları söylememe rağmen hiçbir şey değişmemesi iyice sinirimi bozuyor. O yüzden bu tartışma hiç bitmedi. En sonunda dün annem nişanlımı çağırdı ve dediki bu süreç böyle olmaz ve böyle devam ederse sonu kötü olabilir o yüzden ben seni çağırıp konuşmak istedim, siz iyi olun istediğim için konuşuyorum dedi ve biraz öfkeli konuştu. Sonra nişanlım gitmiş bunları ablasına anlatmış. Ablası beni aradı ve benden hesap sordu, ben de kendimi açıklamaya çalıştım ama konuşmanın sonu gelmedi ve ben de “tamam abla” diyerek konuyu kapattım bana karşılığında “tamam görüşürüz“ dedi. Sonrasında annemi aradı ve annemden de hesap sormuş. Annem de artık dayanamayıp ona bağırdı. Sonra ben artık ne yapacağımı bilmediğim ve belki de kopmamızın daha iyi olup olmayacağını düşündüğümüsöyledim. sonrasında ablası beni tekrar arayıp “artık yanınızda değilim, sadece Düğününüz olursa gelirim” dedi. Tabi bu cümle ben de her şeyi kopardı. Bu olayda olunca artık nişanlım da “ yorulduğunu, beni hiç memnun edemediğini, kimseye iyi gelmediğini ve ilişkimize üçüncü kişilerin dahil olmasından bıktığını söyledi“ söyledi. Ben de ona annemin onunla konuştuk konuların sadece nişanlılık sürecile ilgili olduğunu, ilişkimize alakası olmadığını defalarca belirttim. Ama bunu anlamadı ve benden ayrılmak istedi.

Artık bu olaylara dayanamıyorum ama bir yanımda nişanlımı çok sevdiğim için durmam gerektiğini söylüyor. Sonuçta onun suçu yok diyor. Sizce ne yapmalıyım?

Çok uzun yazdım özür dilerim. Bizim yaptığımız yanlışları ve onların yaptıklarını en açık şekilde anlattım. Lütfen bana açık bir şekilde yorum yapar mısınız.

Kazanci iyi biri neden bu kadar parasal konularda sorun yaşadıki .size ilk etapta gereğince altin takarlar sonrasında esiniz takardi .ilk basta ailelerin parasal olarak kavgalari burda cok okundu birazcik feyz alsaydiniz. Gecelik nisan alisveriside cok demode ben aldirmadim bile zorla gidip benden habersiz aldilar .ev olarakda ilk etapda altin nakit takilsin ona gore bakarsınız ilk baska ev diye tutturmaniz yanlis olmus bugun yarin bosansaniz illaki ev ile ilgili sorunlar olacakti size fazla altin takilsa alip gidicektinz tamam kadinin hakki altin ama 2 3 ay evli kalip altinini alip giden kizlar var karsi aileyide düşünün. Aileye girilmeden yapilan altin mal ev para meseleleri yorar sizi
Arti yaşınız genc bence 28 e kdr birikim yapip kimseye laf ettirmeden iki insan olarak evlenin paranizla sozunuz gecer
1 yil max 2 yil nisanli kalin agir agir taniyin insanlari hersey bodozlama gidiyor suan

Öncelikle merhaba benim kendimce bir sıkıntım var, sizlerle paylaşmak ve yorumlarınızı almak için bu üyeliği açtım. Konu biraz uzun olursa kusura bakmayın.

Öncelikle 26 yaşındayım. kendimi övmek amaçlı söylemiyorum her ayrıntısıyla kendimi anlatabilmek için belirtmek istiyorum eli yüzü düzgün ve kazancı iyi bir kadınım.Ben bir akraba aracılığıyla onun bir akrabasıyla tanıştım . İlk etapta çok karşıydık çünkü zamanla aradaki bağdan dolayı sorunlar olacağını farkındaydık fakat zamanla birbirimize çok aşık olduk. Hatta şu kadar söylemeliyim ki bana daha önce onun kadar değer veren kimse olmadı. Aslında ailem de bana çok düşkündür fakat onun şevkatinin fazlalığını ifade etmek için söyledim. Birlikte mükemmel bir yıl geçirdik, birbirimizi iyice tanıdık. Sonrasında evlenmeye karar verdik ve bana evlenme teklif etti. Şunu da belirtmeliyim ki annesi babası yok ve babası yeni vefat etti. Yani biz sadece ablası ile muhatap oluyoruz. Bu olaylarda evlilik teklifinin hemen akabinde başladı. bize konuşmak için geldiler ve burada annem “ben her zaman dedim ki ilerde kızlarımı evi olan birine vereceğim benim yaşadıklarımı yaşamasınlar” dedi. Bu sözün devamında nişanlımın ve benim ikimizin de çalıştığını bildiği için “bir ev alsınlar bir evi geçindirsin bir de evin kredisini ödesin, benim bir evim yok ve bu durumdan çok sorun yaşadım,kiracı olmak çok zor, rahat etsinler, zaten kiralarda çok yüksek bunun yerine evlerinin taksitini ödeyip ev sahibi olsunlar” dedi. Burada kavga başladı. “ biz ev alamayız, altında alamayız. Sen bizden kızına bilezik takılmasını istersen biz de vaz geçeriz.” Dendi. Aslında normalde kıza bilezik takılır bizde. Tabi bu olanlar benim çok zoruma gitti ama ben hiç sesimi çıkarmadım sadece sustum. Annemle onlar arasında olan bu tartışma iyice büyüdü ortam iyice gerildi. Bir gün sonra karşı taraf Sülalesini toplayıp geldi ve bizim onlardan hiçbir şey istemememizi, herkesin de ne varsa onu yapar dendi. Şunuda belirtmek istiyorum ki maddi durumları gerçekten iyi sadece yapmak istemiyorlar. Bu olaylar sürdü neyse sonuçta isteme günü belirledik. Biz isteme, söz ve nişanı birlikte yapalım diye düşündük düşündük ve öyle karar verdik. Bizim kültürümüzde bu olaylardan önce geline, gelin alışverişi yapılır. Beni gelin alışverişine çıkardılar çok afedersiniz alınan iki parça iç çamaşırın kavgası çıktı, normal bir gelin alışverişini yarısı bile yapılmamasına rağmen. Şunu da belirtmeliyim ki gelin alışveriş yapılırken annemin de benim de suratıma bakılmadı, bitsede gitsek gibi bir hava vardı, biz de dayanamadık biz gidiyoruz dedik ve yarıda kestik, eve döndük. Zaten yapılan gelin alışverişte benim erkek arkadaşımın parasıyla yapıldı, kimse bir TL harcamadı. Benim tarafımdan olan akrabalarım arandı onlara şikayet edildik ve herkes annemi aradı sanki biz çok farklı kötü bir şey yapıyormuşuz gibi ortalık karıştı. Konular saçma sapan yerlere gitti. Annem de ben de artık sinirden köpürdük. Artık bu olaylara dayanamayıp Erkek arkadaşımı aradım ve gel evlenme teklif ettiğin yüzü al dedim ve ondan ayrılmaya karar verdim. Geldi ikimizde çok üzüldük çünkü aslında bizim aramızdaki ilişki mükemmeldi. Birbirimizi çok seviyorduk ve aslında birbirimize hiçbir sorunumuz yoktu. Anlayacağınız filler tartıştı bunun sonucunda da çimenler ezildi. O gün çok konuştuk aslında çok kararlı olmama rağmen yüzüğü geri taktım ve gelin alışverişine sadece birlikte çıkmaya karar verdik, öyle de yaptık. İsteme günü geldi benim ailem inanılmaz hazırlandı, herkes yeni elbiseler, ayakkabılar aldı. Kuaföre gitti. Sonra onlar bir geldi ve gördüm ki herkes normal kıyafetlerini giymiş asla hiçbir asla hazırlık yapamamıştı. Bu zaten benim moralimi çok bozdu. İsteme oldu ve bana istenmeyen gelin gibi hiçbir takı takmadılar. Üstelik bu bir de isteme,söz, nişan hepsi bir aradaydı. Ve giderken şaka yollu tehditkar ifadelerde bulunuldu. Bu kadar olaya çok sevdiğim için ve onunda bana çok aşık olduğunu, bir daha hiç kimseyle öyle bir uyumu yakalayamayacağımı bildiğim için sustum. Nişandan sonra üç ay geçti ve bir kişi bile beni arayıp nasılsın demedi. Kimse bizim eve ziyarete gelmedi veya beni eve çağırmadı. Bu duruma annem de ben de yavaş yavaş da dolduk ve artık üç hafta önce nişanlıma patladım. Bunun böyle olmayacağını, Nişanlık döneminde böyle bir süreç olmadığını, birbirlerini ziyaret edildiğini, insanların birbirini araması gerektiğini, artık istenmeyen gelin gibi hissettiğimi söyledim. Ben bunları söyledikten sonra o günden beri çok ciddi tartışmalar yaşıyoruz. Açıkçası o hiçbir şey demiyor, alttan alıyor, haklısın diyor. Ama bunları söylememe rağmen hiçbir şey değişmemesi iyice sinirimi bozuyor. O yüzden bu tartışma hiç bitmedi. En sonunda dün annem nişanlımı çağırdı ve dediki bu süreç böyle olmaz ve böyle devam ederse sonu kötü olabilir o yüzden ben seni çağırıp konuşmak istedim, siz iyi olun istediğim için konuşuyorum dedi ve biraz öfkeli konuştu. Sonra nişanlım gitmiş bunları ablasına anlatmış. Ablası beni aradı ve benden hesap sordu, ben de kendimi açıklamaya çalıştım ama konuşmanın sonu gelmedi ve ben de “tamam abla” diyerek konuyu kapattım bana karşılığında “tamam görüşürüz“ dedi. Sonrasında annemi aradı ve annemden de hesap sormuş. Annem de artık dayanamayıp ona bağırdı. Sonra ben artık ne yapacağımı bilmediğim ve belki de kopmamızın daha iyi olup olmayacağını düşündüğümüsöyledim. sonrasında ablası beni tekrar arayıp “artık yanınızda değilim, sadece Düğününüz olursa gelirim” dedi. Tabi bu cümle ben de her şeyi kopardı. Bu olayda olunca artık nişanlım da “ yorulduğunu, beni hiç memnun edemediğini, kimseye iyi gelmediğini ve ilişkimize üçüncü kişilerin dahil olmasından bıktığını söyledi“ söyledi. Ben de ona annemin onunla konuştuk konuların sadece nişanlılık sürecile ilgili olduğunu, ilişkimize alakası olmadığını defalarca belirttim. Ama bunu anlamadı ve benden ayrılmak istedi.

Artık bu olaylara dayanamıyorum ama bir yanımda nişanlımı çok sevdiğim için durmam gerektiğini söylüyor. Sonuçta onun suçu yok diyor. Sizce ne yapmalıyım?

Çok uzun yazdım özür dilerim. Bizim yaptığımız yanlışları ve onların yaptıklarını en açık şekilde anlattım. Lütfen bana açık bir şekilde yorum yapar mısınız.
Bütün bunları bir kenara bırakıp gidip nikahınızı kıysanız, kimseye demeden evinizi tutup otursanız temiz temiz aslında ne kadar mutlu olabilecek bir çiftsiniz... Nerde çokluk orda b*kluk çünkü. Kültürüm de kültürüm diye aileleri bu kadar hayatınızın içine sokarsanız sonu HEP mutsuzluk olur, hiç şaşmaz...

İkiniz için de çok üzüldüm.
Başbaşa ne kadar mutlu bir yuva kurabilirmişsiniz, yazık olmuş..

Ve bu süreçte biraz dinlenin aileleri cok muhatap etmeyin artik suan hersey karisik nişanlınizi ve kendinizi bogmayin .biraz zamana ihtiyacimiz var diyin evdeki herkese sessizligi saglayin

2 oğlum var, Allah göstermesin benden birileri bir şey talep ederse çeker giderim!
Ne münasebet yahu hangi devirdeyiz?
Herkes üstüne düşeni yapar, yapmıyorsa o onun edebidir.
Ayrıca ailelerin yaptığı her şey hediyedir, kimse istekte bulunamaz.
Para konuşmak, maddi durum konuşmak çok çirkin şeyler ve bunu sanki hatır sorma gibi kolayca söylendiği yerde aynı görümceniz gibi tavır sergilerim, net!

Öncelikle 26 yaşındayım. kendimi övmek amaçlı söylemiyorum her ayrıntısıyla kendimi anlatabilmek için belirtmek istiyorum eli yüzü düzgün ve kazancı iyi bir kadınım.Ben bir akraba aracılığıyla onun bir akrabasıyla tanıştım . İlk etapta çok karşıydık çünkü zamanla aradaki bağdan dolayı sorunlar olacağını farkındaydık fakat zamanla birbirimize çok aşık olduk. Hatta şu kadar söylemeliyim ki bana daha önce onun kadar değer veren kimse olmadı. Aslında ailem de bana çok düşkündür fakat onun şevkatinin fazlalığını ifade etmek için söyledim. Birlikte mükemmel bir yıl geçirdik, birbirimizi iyice tanıdık. Sonrasında evlenmeye karar verdik ve bana evlenme teklif etti. Şunu da belirtmeliyim ki annesi babası yok ve babası yeni vefat etti. Yani biz sadece ablası ile muhatap oluyoruz. Bu olaylarda evlilik teklifinin hemen akabinde başladı. bize konuşmak için geldiler ve burada annem “ben her zaman dedim ki ilerde kızlarımı evi olan birine vereceğim benim yaşadıklarımı yaşamasınlar” dedi. Bu sözün devamında nişanlımın ve benim ikimizin de çalıştığını bildiği için “bir ev alsınlar bir evi geçindirsin bir de evin kredisini ödesin, benim bir evim yok ve bu durumdan çok sorun yaşadım,kiracı olmak çok zor, rahat etsinler, zaten kiralarda çok yüksek bunun yerine evlerinin taksitini ödeyip ev sahibi olsunlar” dedi. Burada kavga başladı. “ biz ev alamayız, altında alamayız. Sen bizden kızına bilezik takılmasını istersen biz de vaz geçeriz.” Dendi. Aslında normalde kıza bilezik takılır bizde. Tabi bu olanlar benim çok zoruma gitti ama ben hiç sesimi çıkarmadım sadece sustum. Annemle onlar arasında olan bu tartışma iyice büyüdü ortam iyice gerildi. Bir gün sonra karşı taraf Sülalesini toplayıp geldi ve bizim onlardan hiçbir şey istemememizi, herkesin de ne varsa onu yapar dendi. Şunuda belirtmek istiyorum ki maddi durumları gerçekten iyi sadece yapmak istemiyorlar. Bu olaylar sürdü neyse sonuçta isteme günü belirledik. Biz isteme, söz ve nişanı birlikte yapalım diye düşündük düşündük ve öyle karar verdik. Bizim kültürümüzde bu olaylardan önce geline, gelin alışverişi yapılır. Beni gelin alışverişine çıkardılar çok afedersiniz alınan iki parça iç çamaşırın kavgası çıktı, normal bir gelin alışverişini yarısı bile yapılmamasına rağmen. Şunu da belirtmeliyim ki gelin alışveriş yapılırken annemin de benim de suratıma bakılmadı, bitsede gitsek gibi bir hava vardı, biz de dayanamadık biz gidiyoruz dedik ve yarıda kestik, eve döndük. Zaten yapılan gelin alışverişte benim erkek arkadaşımın parasıyla yapıldı, kimse bir TL harcamadı. Benim tarafımdan olan akrabalarım arandı onlara şikayet edildik ve herkes annemi aradı sanki biz çok farklı kötü bir şey yapıyormuşuz gibi ortalık karıştı. Konular saçma sapan yerlere gitti. Annem de ben de artık sinirden köpürdük. Artık bu olaylara dayanamayıp Erkek arkadaşımı aradım ve gel evlenme teklif ettiğin yüzü al dedim ve ondan ayrılmaya karar verdim. Geldi ikimizde çok üzüldük çünkü aslında bizim aramızdaki ilişki mükemmeldi. Birbirimizi çok seviyorduk ve aslında birbirimize hiçbir sorunumuz yoktu. Anlayacağınız filler tartıştı bunun sonucunda da çimenler ezildi. O gün çok konuştuk aslında çok kararlı olmama rağmen yüzüğü geri taktım ve gelin alışverişine sadece birlikte çıkmaya karar verdik, öyle de yaptık. İsteme günü geldi benim ailem inanılmaz hazırlandı, herkes yeni elbiseler, ayakkabılar aldı. Kuaföre gitti. Sonra onlar bir geldi ve gördüm ki herkes normal kıyafetlerini giymiş asla hiçbir asla hazırlık yapamamıştı. Bu zaten benim moralimi çok bozdu. İsteme oldu ve bana istenmeyen gelin gibi hiçbir takı takmadılar. Üstelik bu bir de isteme,söz, nişan hepsi bir aradaydı. Ve giderken şaka yollu tehditkar ifadelerde bulunuldu. Bu kadar olaya çok sevdiğim için ve onunda bana çok aşık olduğunu, bir daha hiç kimseyle öyle bir uyumu yakalayamayacağımı bildiğim için sustum. Nişandan sonra üç ay geçti ve bir kişi bile beni arayıp nasılsın demedi. Kimse bizim eve ziyarete gelmedi veya beni eve çağırmadı. Bu duruma annem de ben de yavaş yavaş da dolduk ve artık üç hafta önce nişanlıma patladım. Bunun böyle olmayacağını, Nişanlık döneminde böyle bir süreç olmadığını, birbirlerini ziyaret edildiğini, insanların birbirini araması gerektiğini, artık istenmeyen gelin gibi hissettiğimi söyledim. Ben bunları söyledikten sonra o günden beri çok ciddi tartışmalar yaşıyoruz. Açıkçası o hiçbir şey demiyor, alttan alıyor, haklısın diyor. Ama bunları söylememe rağmen hiçbir şey değişmemesi iyice sinirimi bozuyor. O yüzden bu tartışma hiç bitmedi. En sonunda dün annem nişanlımı çağırdı ve dediki bu süreç böyle olmaz ve böyle devam ederse sonu kötü olabilir o yüzden ben seni çağırıp konuşmak istedim, siz iyi olun istediğim için konuşuyorum dedi ve biraz öfkeli konuştu. Sonra nişanlım gitmiş bunları ablasına anlatmış. Ablası beni aradı ve benden hesap sordu, ben de kendimi açıklamaya çalıştım ama konuşmanın sonu gelmedi ve ben de “tamam abla” diyerek konuyu kapattım bana karşılığında “tamam görüşürüz“ dedi. Sonrasında annemi aradı ve annemden de hesap sormuş. Annem de artık dayanamayıp ona bağırdı. Sonra ben artık ne yapacağımı bilmediğim ve belki de kopmamızın daha iyi olup olmayacağını düşündüğümüsöyledim. sonrasında ablası beni tekrar arayıp “artık yanınızda değilim, sadece Düğününüz olursa gelirim” dedi. Tabi bu cümle ben de her şeyi kopardı. Bu olayda olunca artık nişanlım da “ yorulduğunu, beni hiç memnun edemediğini, kimseye iyi gelmediğini ve ilişkimize üçüncü kişilerin dahil olmasından bıktığını söyledi“ söyledi. Ben de ona annemin onunla konuştuk konuların sadece nişanlılık sürecile ilgili olduğunu, ilişkimize alakası olmadığını defalarca belirttim. Ama bunu anlamadı ve benden ayrılmak istedi.

Öncelikle nişanlının da senin de annenin de bir suçu yok erkeğin ablası ve kalan akrabaları çocuğun anne babası yok diye masraf yapmak istemiyorlar seviyorsa böyle alsın biliyor annesi babası yok bizden ne bekliyor kafasındalar çocuk da arada kalmış durumda şuan için çocuğun net bir şekilde hepsine çizgi çekip sana ve annene tutunması gerekiyor birçok güzel şeyden mahrum kalacaksın ama sonu emin ol daha iyi olacak o iğrenç ablası yapsa bile bir iğne alsa da ben aldım havasında olacak ayrıca emin ol hiçbirşey alıp yapmasa bile herkes onun yaptığını sanacak çünkü kendini o profilde gösterecek annen belli ki muhteşem bi kadın yargılamamış aileyi baştan demiş ev alsınlar gerekirse kızım krediyi ödesin oğlan evi geçindirsin demiş resmen kendi kızım çalışsın evi alsın demiş annen alsın oğlanı karşısına ailenin tavırları ortada bize tutunacaksın el birliğiyle sizi baş göz edip yuvanızı kuracaz desin kesin şartlar koyun karşı tarafın karışmamasıyla ilgili baktınız olmuyor emin ol bazen vazgeçmek sana daha hayırlı gelir çünkü çocuk iyiyse zaten görür gerçeği yok ailesinden birşyler taşıyorsa o da yokuşa sürer ailesini korur vs anlarsn ordan zaten yemin ederim öyle güzel evlilikler var ki baksana annen de sende ne kadar iyi insanlarsınız niye evlilik süreci size zindan olsun ki bişey olmuyorsa daha iyisi bi yerlerde sizi bekliyordur inşallah sonu güzel olur

Kazanci iyi biri neden bu kadar parasal konularda sorun yaşadıki .size ilk etapta gereğince altin takarlar sonrasında esiniz takardi .ilk basta ailelerin parasal olarak kavgalari burda cok okundu birazcik feyz alsaydiniz. Gecelik nisan alisveriside cok demode ben aldirmadim bile zorla gidip benden habersiz aldilar .ev olarakda ilk etapda altin nakit takilsin ona gore bakarsınız ilk baska ev diye tutturmaniz yanlis olmus bugun yarin bosansaniz illaki ev ile ilgili sorunlar olacakti size fazla altin takilsa alip gidicektinz tamam kadinin hakki altin ama 2 3 ay evli kalip altinini alip giden kizlar var karsi aileyide düşünün. Aileye girilmeden yapilan altin mal ev para meseleleri yorar sizi
Arti yaşınız genc bence 28 e kdr birikim yapip kimseye laf ettirmeden iki insan olarak evlenin paranizla sozunuz gecer
1 yil max 2 yil nisanli kalin agir agir taniyin insanlari hersey bodozlama gidiyor suan
Aslında ev diye tutturulmadı, annem böyle bir fikir beyan etti fakat yanlış anlaşıldı. Altın konusu zaten geçmemişti bu konuyu ortaya ablası attı ve kendi kendine böyle bir yanıt verdi.

Doğru alıp giden insanlar var fakat onlar beni çocukluğumdan tanıyorlar, böyle bir şey yapmayacağımı biliyorlar. Zaten altın beklentim yoktu ama hiç olmaması beni üzdü. Sevilmiyormuş gibi hisettirdi.

Bütün bunları bir kenara bırakıp gidip nikahınızı kıysanız, kimseye demeden evinizi tutup otursanız temiz temiz aslında ne kadar mutlu olabilecek bir çiftsiniz... Nerde çokluk orda b*kluk çünkü. Kültürüm de kültürüm diye aileleri bu kadar hayatınızın içine sokarsanız sonu HEP mutsuzluk olur, hiç şaşmaz...

İkiniz için de çok üzüldüm.
Başbaşa ne kadar mutlu bir yuva kurabilirmişsiniz, yazık olmuş..
Bizde aynılarını düşündük, keşke tek başımıza olduğumuz bir evren olsaydı :KK43:

Sizin de suçunuz yok.Nişanlınız da aynı şeyi düşünmeli

anneniz neden bu kadar mudahil ve surekli beklenti icinde? İki tane camasir alinir gelin alisverisinde gerisini siz istediginiz gibi alirsiniz. Offf ne kadar bunalticisiniz anne kiz, cocuk kurtulmus resmen

Anne babası ölmüş nisanlinizin ablası anne baba yerine geçmez ki onu yapmıyorlar bunu yapmıyorlar diyorsunuz, ben en başta annenizin çıkışını çok ayipladim. Bu konu sizin bileceginiz iş. Krediyi abla ödeyecek değil sonuçta. Yanlız bir ortamda nisanliniza soyleyebilirdi. Adam annesiz babasız iş yapmaya kalkmış sizde onu da isterim bunu da isterim diye bunaltmissiniz.seven insan kiyamaz kusura bakmayın sizinki hırs savaşlarına dönmüş. Bu saatten sonrada bu işten hayır gelmez

Kız annesiyim, kızım evlilik çağında; anneniz hatalı bence.

Anneniz, böyle endişeler içindeyse, sadece size , ev sahibi olmak konusunda tavsiyesini vermeliydi kenara çekilmeliydi.

Siz bunu - nişanlınızın ve kendinizin hayat beklentilerine planlarına göre - kendiniz önce bir tartıp ölçüp biçip, uygun gördüyseniz nişanlınıza başbaşayken bir fikir olarak sunmalıydınız, talep olarak bile değil değil bence.

Bir de ben şunu anlamadım, evlilik yoluna girmiş iki yetişkin insansınız, kendi aranızda geleceğinizi planlamadınız mı, finansal öngörüleriniz planlarınız olmadı mı da , bunu konuşmak annenize kaldı? Yahut siz, annenizin böyle bir talepte bulunacağından haberdar mı değildiniz, ki o zaman bu ne cüret demek lâzım. Haberdarsanız, annenize, bunu biz planlarız, sen karışma lütfen neden demediniz ?

Ev, altın, alış veriş talebinde bulunmak, bunlarla ilgili hayal kırıklığına uğramak, bana anlamlı gelmiyor. Bunları "kültür" adı altında yapmak da doğru gelmiyor, çünkü o aynı kültür, kadınlara bedel biçen sonra da evlilik içinde domine edilmelerine vesile olan kültür.

Anlattığınız kadarıyla çok güzel bir ilişki, bir sınırını bilmeyen anne ve iki çul çaput yüzünden perişan olmuş. Çalışan kazanan insanlarmışsınız, değmezdi bence...Yazık.

Son düzenleme:
Anne babası ölmüş nisanlinizin ablası anne baba yerine geçmez ki onu yapmıyorlar bunu yapmıyorlar diyorsunuz, ben en başta annenizin çıkışını çok ayipladim. Bu konu sizin bileceginiz iş. Krediyi abla ödeyecek değil sonuçta. Yanlız bir ortamda nisanliniza soyleyebilirdi. Adam annesiz babasız iş yapmaya kalkmış sizde onu da isterim bunu da isterim diye bunaltmissiniz.seven insan kiyamaz kusura bakmayın sizinki hırs savaşlarına dönmüş. Bu saatten sonrada bu işten hayır gelmez
Oraya gelip oturup biz aileyiz imajı verip altın konusuna giriyorlarsa bişeyleri göze almışlar demektir kızın annesi ev isteriz dememiş ki ev alsınlar biri ödesin biri evi geçindirsin büyükleri olarak bizim de bilgimiz dahilinde olsun bizde yoklayalm anlamında demiş ayrıca anne art niyetli olsa baştan derdi kızım annesi babası yok ev bile alamaz vs vs annesi bence yanlış hiçbirşey yapmamış

Eski adetleri bir kenara bırakalım. Nişan alışverişi yapmadım ben de . Gelin alışverişi mi her neyse onu da yapmadım . Çünkü biliyordum ki hepsini dolaylı yoldan ben ödeyecektim . Evlenmeden önce kimseden bir beklentim olmadı. Alınması gereken ne varsa sakince , mantık çerçevesinde aldık .
Ev almak için peşinat lazım . Anneniz öyle üstten üstten evi olmayana kız yok demiş . Herkes kendi bütçesini bilir . Zamanı gelince ev de alırsınız araba da . Ama 3. Kişilerin dolduruşuna gelmeyin . Annesi Babası yokmuş oğlanın . Kardeşi de onu korumaya çalışıyor olabilir .
Eğer seviyorsanız sade bir nikahla evlenin . Evinizi beraber , eğlenerek , her ayrıntısını severek kurun . Allah aşkına aramasınlar sormasınlar en güzeli bu. Çünkü sık muhabbet tez ayrılık getirir .
Yazık olmuş . Umarım toparlayabilirsiniz . Filanca geline şunlar yapıldı yok bana niye yapılmadı yarışına girmeyin . İkinizin de işi var. Zamanla her şey düzelir, alınır , eskir , tekrar alınır .
Gerçekten yazık . Seviyorsanız , yaptıklarını yapsınlar . Biz kendimiz için en iyi olanı seçelim deyin . Görümceniz size don alsa ne almasa ne 😂çok komik değil mi ? Ben de bir görümceyim. Alacak olsam kendime alırım , geline niye fantezik donlar alayım . Çalışan kadın gitsin kendi alsın derim .

anneniz neden bu kadar mudahil ve surekli beklenti icinde? İki tane camasir alinir gelin alisverisinde gerisini siz istediginiz gibi alirsiniz. Offf ne kadar bunalticisiniz anne kiz, cocuk kurtulmus resmen
Bence de. Umarım bir sadaka verir. Sevgiliyken evinin olmadığını bilmiyordu sanki. Anasına deseymiş. Şu paracı tiplere aşırı sinir oluyorum.

İkinizden olmaz, henüz yolun başındayken evlenmemişken ayrılın, işini eline almış kazancı olan insanlar olmanıza rağmen birinizin annesi diğerinizin ablası olay çıkarıyor ve ikiniz de evlenecek olan biziz diyemiyorsunuz, nişanlınız konuşmaları ablasına yetiştiriyor, siz annenizin söyledikleriyle dolup nişanlınıza patlıyorsunuz, ne sizde ne nişanlınızda aradaki dengeyi koruma yetisi yok.
Evlenirseniz sizin annenizin onun da ablası her şeyinize karışacak, nişanlınız ablasına dur diyemeyecek siz de annenize, pasif erkekle pasif kadın evlenirse yürümüyor.

Konunun sonuna açıkçası oh dedim nisanliniz mantikli bir insanmış. Onunla mutlu olmanız bu saatten sonra zor ki haklı da
Anneniz zerre ekonomi bilmiyorken olmadık yerde işleri karıştırmış. Bu saatten sonra hayatınıza girecek insandan uzak tutun. He onu isterim bunu isterim derken gık demeyecek insana da sizden ne isteyeceğini sorun. Bu kültür dediğiniz şey hep bana çalışmıyor çünkü.

X