Yardıma ihtiyacım var

Sanki kızlarına mı aldırıyorlar ev ikisinin de malı olacak.Ayrıca zaten kadın tutturmamış böyle olacak dememiş,ben yaşadım siz yaşamayın demiş kötü niyet görmüyorum.

Aynı şeyi benim ailem de düşünüyor mesela,biz de mantıklı buluyoruz.Aylık 60 bin gelirimiz varken kira yerine ev kredisi ödemek daha mantıklı,malın oluyor sonuç olarak.

Ama altın ve alışveriş meselesini kız tarafı talep ettiyse hiç doğru değil.
aynen öyle. zaten bizim ikimizin geliri 60 binin çok çok üzerinde. ev ödemek bizi zorlayacak bir durum olmaz diye düşünüyorum.

hayır biz öyle bir talep de bulunmadık bunlar söz arasında ortaya atıldı

Bence bu kadar laf soz olaydan sonra bu is olmaz.Size deger vermiyorlar ve siz herseyi,her yapilani sineye cekmissiniz.Nişanlınız da iş yok,ayrılın.Baştan böyle kavga gürültü başlayan evlilikler boşanmayla bitiyor.

yemin edebilirsiniz ama doğru değil :) ev alınsaydı zaten ev de nişanlımın üzerine olacaktı. henüz evli olmadığımız için ortak mal da olmayacaktı. keşke bu kadar keskin düşünmeseniz:)

Ödemeyi evlendikten sonra yapacağınız için evde hak talep edebilirsiniz. Ortak mal olur yani. Kimin üstüne olduğu önemli değil. Bekarlıkta mal kişinin şahsına aittir olayı tüm ödemeler bekarken yapılmış durumlar için geçerli.

Bence bu kadar laf soz olaydan sonra bu is olmaz.Size deger vermiyorlar ve siz herseyi,her yapilani sineye cekmissiniz.Nişanlınız da iş yok,ayrılın.Baştan böyle kavga gürültü başlayan evlilikler boşanmayla bitiyor.
aynen öyle

Sanki kızlarına mı aldırıyorlar ev ikisinin de malı olacak.Ayrıca zaten kadın tutturmamış böyle olacak dememiş,ben yaşadım siz yaşamayın demiş kötü niyet görmüyorum.

Aynı şeyi benim ailem de düşünüyor mesela,biz de mantıklı buluyoruz.Aylık 60 bin gelirimiz varken kira yerine ev kredisi ödemek daha mantıklı,malın oluyor sonuç olarak.

Anne babalar çocukları için mantıksız olan hiç bir şey istemezler zaten
O mantıklı istekleri evlilik sürecini berbat ediyor.

Anne babalar çocukları için mantıksız olan hiç bir şey istemezler zaten
O mantıklı istekleri evlilik sürecini berbat ediyor.
orası doğrudur tabiki ama çiftlerin kendileri karar verip ortayı bulmaları ve iki tarafın da gönlünü yapması önemli

yemin edebilirsiniz ama doğru değil :) ev alınsaydı zaten ev de nişanlımın üzerine olacaktı. henüz evli olmadığımız için ortak mal da olmayacaktı. keşke bu kadar keskin düşünmeseniz:)
Her halukarda bu konusma sadece sizinle anneniz arasinda yapilmaliydi. Tanisma ya da isteme merasiminde annenize dusmezdi bunu soylemek. Kac yasinda calisan insanlarsiniz, annenize ne sizin evinizin ekonomisinden? Aile de ayni benim gibi dusunmus olacak ki zaten olaylar cikmis

annem “ben her zaman dedim ki ilerde kızlarımı evi olan birine vereceğim benim yaşadıklarımı yaşamasınlar” dedi.
Annenizin söylediği cümlede hiç bir problem yokmuş gibi bütün hatayı karşı tarafta aramanız ilginç geldi.
Annesi babası vefat etmiş çocuğa evde ev diye diretmek neyin kafasi? Ablaları akrabalarının mi ev alacağını düşündünüz bu ne biçim mantık kusura bakmayın herseyin başı anneniz.
Evlenirken kac kişinin evi oluyor, birlikte çalışır alırdınız ama yook illa ev diye tutturursaniz istenmeyen insan olursunuz.

para konuşmak veya talep değil bu. onlar alsın da denmedi. alsınlar birlikte ödesinler dedi. sizce onlardan bir şey mi istemişiz?
Bu annenize mi düştü?
Belki nişanlınız ev almayacak hayatı boyunca, anneniz mi karar verecek onun parasını napacağına?
Ayrıca kızımı evi olan birine vermek tabiri, çok yakışıksız.
Ağzınızdan ne çıktığının farkında değilsiniz.
Nişan bohçası vs buralara gitmek, istemek değil mi?
Ayrıca ekonomik durumları var ama yapmıyorlar demeniz, tamamen beklentinizi gösterir.
Onların alacağı şeye ihtiyacınız olduğunu sanmıyorum,

Bütün bunlar olurken nişanlı nerdeydi :KK51:

• Adamın abllası tehditvari konuşurken nerdeydi bu adam?
  • Bir bilezik alıp kendi takamamış mı?

Nerd eyahu bu nişanlı adam etkisiz eleman ötesi!

Ben de şu an böyle olur diye korkuyorum ve düşünüyorum ilerisi nasıl olur diye

Ödemeyi evlendikten sonra yapacağınız için evde hak talep edebilirsiniz. Ortak mal olur yani. Kimin üstüne olduğu önemli değil. Bekarlıkta mal kişinin şahsına aittir olayı tüm ödemeler bekarken yapılmış durumlar için geçerli.
Anladım ben bu durumu bilmiyorum açıkçası o yüzden böyle dedim

Her halukarda bu konusma sadece sizinle anneniz arasinda yapilmaliydi. Tanisma ya da isteme merasiminde annenize dusmezdi bunu soylemek. Kac yasinda calisan insanlarsiniz, annenize ne sizin evinizin ekonomisinden? Aile de ayni benim gibi dusunmus olacak ki zaten olaylar cikmis
Doğru haklısınız onlara söylemese daha iyi olabilirdi belki ama artık dediği için bir şeyleri değiştiremiyorum maalesef :KK43:

Annenizin söylediği cümlede hiç bir problem yokmuş gibi bütün hatayı karşı tarafta aramanız ilginç geldi.
Annesi babası vefat etmiş çocuğa evde ev diye diretmek neyin kafasi? Ablaları akrabalarının mi ev alacağını düşündünüz bu ne biçim mantık kusura bakmayın herseyin başı anneniz.
Evlenirken kac kişinin evi oluyor, birlikte çalışır alırdınız ama yook illa ev diye tutturursaniz istenmeyen insan olursunuz.
Ev diye diretilmedi veya onlar alsın denmedi ki sadece böyle bir konuşma geçti birlikte ev alıp öderler diye ama bu konuşma aşırı büyütüldü aslında çok ciddi üstünde durulacak bir cümle değildi onlar çok ciddiye aldı ve yanlış anladılar. Bunu savunmak amaçlı söylemiyorum gerçek anlamda böyle oldu

Bütün bunlar olurken nişanlı nerdeydi :KK51:

• Adamın abllası tehditvari konuşurken nerdeydi bu adam?
  • Bir bilezik alıp kendi takamamış mı?

Nerd eyahu bu nişanlı adam etkisiz eleman ötesi!
Dedim ben de aslında neden insanları böyle konuşturdun, neden bu olaylara müdahale etmedin dedin. Bana sadece dediği şey “ben saygımı bozmak istemiyorum” sadece bunu diyor. Yoksa bu durumdan ben de rahatsızım :KK43:

2 oğlum var, Allah göstermesin benden birileri bir şey talep ederse çeker giderim!
Ne münasebet yahu hangi devirdeyiz?
Herkes üstüne düşeni yapar, yapmıyorsa o onun edebidir.
Ayrıca ailelerin yaptığı her şey hediyedir, kimse istekte bulunamaz.
Para konuşmak, maddi durum konuşmak çok çirkin şeyler ve bunu sanki hatır sorma gibi kolayca söylendiği yerde aynı görümceniz gibi tavır sergilerim, net!

Ay bi de kıçıma giyeceğim donu kaynanayla almak öğk ya. Adeti, kültürü batsın onun alacağı dona mı kaldım.

kizima ev alın demedi. kira ödemektense birlikte ev alın biriniz onu ödeyin biriniz de evi geçindirin dedi
hanımefendi karşı tarafın tamamı şizofren miydi de siz böyle demenize rağmen bizden ev istiyorlar dediler?
siz başta böyle demediniz, tepki görünce de buna çevirdiniz yüksek ihtimalle kurduğunuz cümleyi. siz derken annenizden bahsediyorum

X