Dukan diyet tariflerim

hem masraflı hemde çok zor bir diyet tek taraflı beslenmek zararlıda ben denemeyi bile düşünmedim bi tanıdığım yaptı çok zormuş halsizlik yapıyor ayrıca.

Ellerinize sağlık hanımlar hepiniz mükemmelsiniz.Sizden birşey rica ediyorum sayfanın ortalarında varmı bilemiyorum hepsıne bakamadım şimdi ben kitabı okudum bugun ıtıbarı ıle 2 gunluk atak başlayacağım.Şimdi önemli soru şu kullandığınız malzemelerin eğer yasak değilse markalarını ve nereden temin ettiğinizi yazarmısınız ben bugun deli gibi tüm marketlerde yoğurt aradım ama yağı %65 azaltılmış pınar yogurt vardı almadım.Yoğurdu sütü peyniri tatlandırıcıyı kahvaltılıklarınızı hangı markanın ürünlerinden alıyorsunuz yoksa ben bu konuda inanılmaz zorlanacağım

arkadaşlar slm bende dukan diyetini araştırdım şimdi tariflere baktım da yulaf kepeği buğday kepeği aktarlarda var hemde 7,5 tl daha dün aldım yoğurtla karıştırdım yedim ama tadı tuhaf buradaki tariflerle denecem bide bakalım hepimize kolay gelsin

kızlar bende baslıcam karar verdımm ama yulaf kepegını bulamıyorummmm

sevılaycım bana gonderebılırmısın canımm

canım, ben de atağımın 4. günündeyim. şimdik, dukana göre yediklerimizin (mesela yoğurt) yağ oranının %10u geçmemesi gerekiyor diye ben bütün ürünlerin yağ oranlarını kontrol ederek satın aldım. öncelikle istanbuldaysan, anadolu yakasındaki capitole git migrosa gir. bütün light ürünler için resmen komple ayrı bir stand açmışlar... light hazır ayran bile var düşün avrupa içinse merter migrosa gidebilirsin orası kocaman. veya forum istanbuldaki reale bakmak da işine yarar.

150 lira bayıldım diyete başlamadan. bu da ilk kilo verişimdi zaten önce cüzdanı zayıflattık :) gerçi bir heves abartmış olabilirim ama, aldıklarımı yazayım.

migrosun light peynirinden aldım ben, üreticisi tek-süt çünkü, tadı da lezzetli.
tahsildaroğlu light kaşar peyniri, polonez hindi füme (yağ oranı %1, xl boy), light labne (pınar), superfresh'ten konserve ton balığı (8e yakın aldım stok amaçlı), danone'nin 125er gramlık, böyle danone pudingi gibi kutularda tek yiyimlik light yağsız yoğurtlarından aldım 4lü paket ikişer tane. sütaşın light meyveli yoğurtları var, kabızlığa karşı bir önlem olarak kayısılı şeftalilisinden aldım işte şekerim. başkaaa, şimdilik aklıma gelenler bunlar aklıma gelenleri tekrar yazarım ama bunlar sana zaten 2 gün yeter fazla bile

Tüm sayfaları okuyamadım ne yazıkki.. Umarım tekrara girmez.. Bu ekmek bildiğiniz ekmek gibi oluyor, baharatlarla istediğiniz gbi oynayıp tadını değiştirebilirsiniz..

Her bir tanesi bir hamburger ekmeği çapında oldu..

8 kaşık yulaf kepeği
1,5 bardak light yoğurt
2 yumurta
lor peyniri (bir çay bardağı yeterli olacaktır)
kekik (tomurcuk şeklinde olanlardan -bir çay kaşığı kadar- kullandım)
sumak - bir tutamcık- (hafif bir ekişik ve tuzluymuş havası veriyor)(ben 1 silme çay kaşığı kadar kullandım)
kırmızı pul biber- ağız tadınıza göre-
yarım kabartma tozu (yarımdan az fazla da olabilir)
hepsini çırpıp genişçe olan muffin kalıplarına, yarısından az dolacak şekilde pay edin. Ben ikeanın muffin kalıp setindeki geniş olanları kullandım, 8 eşit parça yaptım.
Atak zamanı ve protein günlerinde 1 buçuk
diğer zamanlar 2 adet'e kadar yiyebilirsiniz. Yalnız yulaf kepeği hakkınızı da doldurmuş olursunuz.
Derin dondurucuda saklayabilirsiniz, tadı değişmiyor

Bu arada migrostan doğalsan almıştım çarşamba günü 6 küsürdü 400 gramı..
cuma günü reale gittim ortaya koymuşlar 500 gramlık ru- sheimleri 4 küsür liradan. taşıyabileceğim kadarını aldım elbet.. takip etmek gerekiyor..

Eklentiler

• $Dkn ekmek.jpg
    67,9 KB · Görüntüleme: 148
önceden ısıtılmış fırında 180 derecede 30 dakika pişirin, sonra dereceyi 100-120 civarına getirip bir 10 dakika daha bırakın.. herkese keyifli kilo vermeler

yeni başlayanlar için standart olarak günlük dukan menüleri nerden bulabiliriz arkadaşlar??

bugun 10.gunum:) ilk sayfalar orta ve son sayfalari okudum genel olarak ben de dahil olayim dedim:)
oncelikle ben hic bir rahatsizlik yasamadim ayrica bence cok masrafli degil hergun 1 kilo et yemeyin de gogus tavuk yiyin baska protein iceren seylerden yiyin.
artik herseyin yagsizi az yaglisi bulunuyor illa ki onu da dert etmeyin
diyetin koruma donemine kadar aylar yillar gecmiyor merak etmeyin
zaten koruma doneminde sadece protein yemeyip haftanin bir gununu proteine ayiriyorsunuz.

benim favori yemegim krep her daim
1 yumurta 2 yemek kasigi sut 1 yemek kasigi yulaf kepegini maydonozu biraz tuz cirp nokta kadar yag damlatilmis tavada pisir
yaninda peynir salatalik domates cay mis gibi gidiyor

gun icerside yagsiz sut iciyorum bol bol, meyvem de dahil oldu

aksama da tavuk ya da balik tercih ediyorum ya da kocaaaaaman salatanin icine tavuk parcaciklari mis gibi oluyor
hele baharatlar ohhh daha da mis

sebze haslama da yaninda olunca inanin kizartmadan daha leziz gelmeye basliyor bir sure sonra

ben 10 gunde 4,5 kilo verdim hedefim 4 tu ama spor da yaptim.. simdi 2 ay boyunca haftada 1 kilo:) amacim omur boyu ondan su kadar bundan bu kadar yedim diyerek gecirmek degil ama proteine en azindan 2 gun agirlik vererek yasamayi dusunuyorum cunku ben baya protein seven insanmisim onu ogrendim onun disinda normal yememe donecegim yagsiz sporla ve herseyden:)

meyveye hangi aşamada başladın gullusah83, kafam karıştı :26:

süperrr vallaaa hemen denemeliyim ellerine sağlıkkk

soğanla kavurduğum kıymaları mantarların içine doldurup tepsiye yağlı kağıt üzerine dizdim fırına verdim ve mantarlar pişmesine yakın çıkarıp kaşarlarını koydum bikaç dakika sonra kaşarlar eriyince fırından aldım tahminimden çok lezzetli oldu,iç harcını istediğiniz şekilde çeşitlendirebilirsiniz.atak evresi hariç her aşamaya uygundur.afiyet olsun.[/QUOTE]

Yulaf kepegi yerine yulaf unu kullansam olmaz mi(((

canım yulaf ezmesi flnda kullananlar oluyor ama kullanman gereken kepek :26:
bulamadın diye baska seyler dusunuyorsan internette satılıyor dogal urunler satan bir sitede piyasadan ucuz dogalsan ın var ben 3 paket aldım hemen geldi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…