Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

günaydın canımmm bence sen reglini bi tamamla ondan sonraki kilona bak ona göre napıcağına karar verirsin şimdi 5+5 e geçiceksin sonra regli muhabbeti bi etkisi olmıycak gibi gelicek sana falan kasma hiç bence bende 5 p 5 sp tamamlayınca regli olacağım ondan sonra artık 3. evreye geçmek istiyorum çok sıkıldım

yolanda dün gece ki deprem için geçmiş olsun.korkunu tahmin edebiliyorum.

teşekkür ederim özgül abla çok naziksin. bu çiçekler senin gibi zarif bi hanım için

çocuklar acıktı çıkıyorum.kahvaltı yaptırayım .balkonları yıkayım(3 tane)eve süpereyim.tozu sizi okurken alırım artık...

3 balkon muu:26:
vaooovvv ne güzell ama temizliği zor. benim de ufak bi terasım var. her gün yıkansa her gün toz akar ama her gün yıkayamıyorum. çünkü ben eve geldiğimde oradan güneş gitmiş oluyor. ama sık sık yıkamak lazım yoksa kapıdan salona toz doluyor :26:

yoly gel kız gel.açtım kollarımı bekliyorum seni

geliyorum yafrrimm
ama 1 agustosta regl oluyorum o zaman geçsem daha iyi şimdi regl öncesi dönem hassas bir dönem. aşırı iştahımı ve su tutmamı kontrol etmem lazım istediğim gibi bir sonuç alamam ben aranıza bir hafta sonra filan katılayım en iyisi

günaydın kızlar. benim dukanda ilk günüm bugün bana şans dileyiinn.
kahvaltım 1 haşlanmış yumurta ve peynir ve şekersiz çay

günün geri kalanını şöle düşünüyorum

ara 1 bardak light süt

öğle kıymalı yımırta yada 1 günde 2 yumurta çok olur derseniz sadece kıyma olabilir
yumurta konusunda dukan amcanın bi sınırı var mı.?kitabı tam bitirmedim henüz de.
kıymanın yanına da dukan krebi yulaflı yapacam. krepten fazlaca yapıp dondurucuya koysammı? tadı değşiyor mu. deneyen varmı kızlarr?

ara 1 kase yoğurt

akşam tavuk göğüs ızgara belkim ayran

nasıl ters bi durum yok demi?

günaydın kızlar
hepiniz için güzel bir gün olmasını dilerim... yine ufak bir soru ile karşınızdayım :)
bugun seyir evresine geçtim... kitapta 28 adet sebze serbest diyor ama her öğünde tüketmemek şartı ile günün her saati yiyebiliyorsunuz ... nasıl bir cümle bu? yani sadece 1 yemek yanında mı salata yiyebilirim? günün her saati serbestse neden her yemek yanında salata yiyemiyorum anlamadım... şimdi sabah kahvaltıda biraz domates ve salatalık yedim mesela bugün başka hakkım kalmadı mı?

kahve şekersiz serbest diyor kitapta ama 2 si 1 arada nın içinde krema var bu konuda ne düşünüosunuz kızlar. kahveleri nasıl içiyosunuz? süte sadece kahve katıp mı? farkeder mi sizce?bu kadar bahsetmişken canım çektii

ve bir ekleme daha seyir evresini kitapta 1 gün saf protein 1 gun protein sebze yapın dıyor... yanı 5+5 i pek önermiyor sıkıntı yaratmaması için...1+1 uygulayan var mı? hangisi daha güzel olur?

canım ben şöle anladım sebze olayını henüz seyire çok var benim ama .
aldığın sebze oranı proteini geçmeyecek ve 1 öğünde sadece sebze olmayacak mutlaka proteinle birlikte olacak. ben böyle anladım doğru mu tecrübeli arkadaşlar düzeltin yanlışsam

tamam kuzum yasemin de söylemiş zaten.öyle yap sen en iyisi

Ben asla öyle bir şey yazmadım arkadaşım, lütfen geriye dönüp dikkatlice okuyun:)

Kaslarımı eritmediğimi tam tersi, yağ kas su ölçümü yaptırdığımı ve sadece yağdan gittiğini belirtmiştim. Sizin fikrinizde beni hiç alakadar etmiyor. Dediğim gibi, arkadaşlara reel bilgiler verin.

Dukan diyetine en uygun bisküvi nedir diye bir şey hiç sormadım. Kitabı 2 kere okudum. Dukan çok işe yarıyor tabiki, sürekli takım birincisiyim zayıflama yarışmasında ve ayrıca bu 3. söyleyişim ama tahlillerimi yaptırıyorum sürekli, kolestrolümde düşüş (çünkü yüksekti), kas ve su oranımda artış, ayrıca sadece yağ oranımda düşüş yaşandı. İyi dileklerin için teşekkür ederim ve ben de sana bol sağlık ve zayıflamalar dilerim.

krema normalden daha fazla yağ içeriyor dolayısyla krema yerine yağsız sütü tercih etmelisin

arkadaşlar geçmişi okurken sporla ilgili doğru olmadığını düşündüğüm şeyler okudum. Şöyle ki;
600 gra ileri 200 gram geri bir dukanist olarak kitabın egzersizle ilgili olan bölümünü yeniden ve dikkatle okudum. Dukan diyor ki;
egzersiz ordunun ikinci generalidir.
vücudunuz az yemeye tepki geliştirir fakat spora tepki geliştiremez ve her seferinde kilol kaybedersiniz.
yürüyüş en etkili egzersizdir vs vs.
burada okuduüum spordan kilo artışı oluyor gibi şeyler iise herkesi spor yapmaktan soğutabilir. evet sporun ertesi günü ağır çıkabiliriz ama devam eden yağ yakımı birkaç gün sonra yada belki bir kaçhafta sonra kendini gösterir diye düşünüyroum. kaldı ki dukan egzersizi hasyalarımın reçetelerine yazıyorum diyor.adamın herşeyine güveniyoruz bence bu söylediklerine de güvenmeliyiz. 25-30 dakika yürüyüş yetiyorumuş.
ben birkaç gün önce tartıda 54.6 görünce pazartesi ve salı günü yüürüyüşü 1 saate çıkardım. iki gün daha 1 saat yapıcam. yumruk yapmıyorum.açıkcası gözüm yemiyor yumruğu. pro günlerimde bile sebsesizliğe zor dayanıyorum. dün okadar çok tatlıya böreğe kurabiyeye hayır dedim ki bu hayırlar boşa gitsin istemiorum.
velhasılı kelam sporla ertesi gün + çıksak da ben yağ yakımının devam edttiğine inanıyorum.

Bi kere daha okuman gerekiyor o zaman canım anladığımız kadarıyla kitabı. Burdaki insanların fikirleri seni ilgilendirmiyorsa neden burdasın o zaman burası bir fikir paylaşım sitesi sonuçta eminim daha eğlenceli başka topiklerde vardır onlara katılabilirsin...

Sana da zayıflama yarışmalarında başarılar dileriz :79:

tamam kuzum yasemin de söylemiş zaten.öyle yap sen en iyisi

teşekkürler yaseminciğim - berrinciğim. evet bende öyle düşündüm reglimden sonra başlama kararı aldım sagolun canlarım

busonolsuncum spor yapılan günün ertesi kg alındığınu yani en azından yag alındıığını kimsenin yazdığını sanmıyorum. artılar oluyor ama bu artıların spor yapınca şişen kasların su tutumundan olduğunu biliyoruz. bende spordan sonra artı çıkıyorum diye kızların aglamalarına bir anlam veremiyorum. burada bunu kaç kere söylediki boşa üzmeyin kendinizi dedik ama nafile ..yine de bunu yazarak çok iyi ettin canım. inan bana bu inancında yalnız değilsin. spor kısa vadede su tuttursada yag yakımında çok etkili

Son düzenleyen: Moderatör:

yok canımmm biz onda tamamız zeten ben diyorum ya kilom ya aynı ya fazla ama kıyafetlerimden inceldiğimi anlıyorum kesin spor yağ yakıyor kilo fazlası da kastan dolayı çıkıyor yoksa spora hayır olur mu hiç ama işte günlerce hep aynı kiloda çıkınca bizde diyoruz ara verelim yürüyüşlere bi kaç gün diye

bilgiler için cok sagolunnnn

evet canım sebze mıktarı proteını geçmiycek doğru anlamışsın.proteini mumkun oldugu kadar fazla alıoruz.bize kilo verdıren proteın

tatlım her öğünde tüketmemek şartıyla yazıyor.bence bir öğününü sebzeye ayır yanında bol proteınle tabı.diğer öğünlerini de proteın yap.her öğünde tüketmemiş olmamızın nedeni vucuttaki suyun atılması.sebzeler su tutuyor vücutta.seyire geçince göreceksin.kilo artışları olacak.ama panik yapma bu sebzeleri de diyete dahil etmemız yuzunden oluyor.sen proteını sebzeden fazla tutarsan karlı çıkarsın bunu unutma yeter

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…