Dünürlerin anlasamamasi

Cok dedik anlamiyor anneler hemen bi savunma tavir yapiyorlar
Ya anladımda kestirip atın diyorum
Bu konularda konuşmayın konuşturmayın. Baktınız konu mu açtılar haydi Allahaısmarladık deyin çıkın gidin
İsterlerse ölene kadar tavır yapsınlar tavrın alasını yapın sallamayın

Eşinize çok ayıp ediyorsunuz çok haksızlık ediyorsunuz
Adamın isyan etmesi çok yakın
Hep kadınlar der ya ya ailen ya ben diye bu gidişle eşinize bunu dedirteceksiniz yada buyur sen annenle yaşa ben ailemle haydi mahkemeye diyecek
Biliyorum o üzülünce ben ondan daha cok üzülüyorum biraz ailesine yaklaşınca yapmacik oldugumu bildiği halde sevmediğimi bildigi halde ona o bile yetiyor seviniyor

Ya anladımda kestirip atın diyorum
Bu konularda konuşmayın konuşturmayın. Baktınız konu mu açtılar haydi Allahaısmarladık deyin çıkın gidin
İsterlerse ölene kadar tavır yapsınlar tavrın alasını yapın sallamayın
Biz onlari üzmemek icin elimizden gelenin cokkk fazlasını yaptik yapiyoruz bizi düşünen yok biz hersey guzellikle olsun istiyoruz büyüğümüz die ama yok ikiside birbirindenfazla

Bana öyle birsey demiyor sevmek zorunda degilim ama esim icin saygi duymak zorundayim kv nişan gecesi ertesi sabahı kavgaya geldi neymis ne zaman anne diyeceksin kp baba diyeceksin hemen die cok görgüsüz insanlar bana giyilmis patikgetirdi bohçaya birde siyah havlu haa bu arada bi bayram bozuk cikolata kp de 10 lira bayram harçlığı verdi bende almadim benim ihtiyacim yok torunlarına ver dedim eşim duyunca deliye döndü bırak birsey deme baban senindedim
Madem aileler anlaşamıyor gorusturmeyeceksiniz. Ne kendi ailenize laf soyletin nede karşı taraf için kötü yorumda bulunun. Böylelikle sizin yanınızda tartışmaya mahal olacak şeyler çıkmaz. Kulaklarınızı kapatmazsaniz bu sefer siz eşinizle anlasamazsiniz

Biliyorum o üzülünce ben ondan daha cok üzülüyorum biraz ailesine yaklaşınca yapmacik oldugumu bildiği halde sevmediğimi bildigi halde ona o bile yetiyor seviniyor
Sevmek zorunda değilsiniz zaten sevilmek zorunda da değilsiniz
Ama yoluyla yordamıyla görüşmelisiniz ailesiyle tıpkı onun yaptığı gibi
Misal sizin anneniz damadının onunla görüşmemesini fazlasıyla hakediyor ama adam görüşüyor dimi

Biz onlari üzmemek icin elimizden gelenin cokkk fazlasını yaptik yapiyoruz bizi düşünen yok biz hersey guzellikle olsun istiyoruz büyüğümüz die ama yok ikiside birbirindenfazla
Arkadaşım bak çok toysun beni iyi anla, onları üzeceğiniz birşey yok ortada, biri istiyor ben yöneteyim öteki istiyor ben yöneteyim, olacak şey mi değil eeee ne yapmak lazım ozaman

Sevmek zorunda değilsiniz zaten sevilmek zorunda da değilsiniz
Ama yoluyla yordamıyla görüşmelisiniz ailesiyle tıpkı onun yaptığı gibi
Misal sizin anneniz damadının onunla görüşmemesini fazlasıyla hakediyor ama adam görüşüyor dimi
Tabi biz bi ayrilik yaşadık eşimle ve annem ona demediği lafı bırakmadı o ne yaptı beni sevdigi icin kovuldugu hakaret işittiği yere yüz kere geldi annem düşünmüyor evet yaptilar her kötülüğü herşeyi ama şuanda benim mutlulugum önemli kac sene önceki konulari açma sınır koyma

Arkadaşım bak çok toysun beni iyi anla, onları üzeceğiniz birşey yok ortada, biri istiyor ben yöneteyim öteki istiyor ben yöneteyim, olacak şey mi değil eeee ne yapmak lazım

Arkadaşım bak çok toysun beni iyi anla, onları üzeceğiniz birşey yok ortada, biri istiyor ben yöneteyim öteki istiyor ben yöneteyim, olacak şey mi değil eeee ne yapmak lazım ozaman
34yasindaym toylukla alakası yok bunun saygı ama saygıda bi yere kadar ha belki bi kardeşim daha olsaydı yada babam olmuş olsaydı çok farklı olurdu eyvallahimiz olmazdı sana hem annelik hem babalık yapmış birisine ne diyebilirsin şu anda en güzel okulu bitirdim en güzel mesleği yapıyorum ama benim de mutluluğum icin ailede bi yere kadar

34yasindaym toylukla alakası yok bunun saygı ama saygıda bi yere kadar ha belki bi kardeşim daha olsaydı yada babam olmuş olsaydı çok farklı olurdu eyvallahimiz olmazdı sana hem annelik hem babalık yapmış birisine ne diyebilirsin şu anda en güzel okulu bitirdim en güzel mesleği yapıyorum ama benim de mutluluğum icin ailede bi yere kadar
Toyluktan kasıt yaş değil tecrübe
11 yıllık evliliğin 8 yılını aileleri görüştürmeyerek birbirleri hakkında bizi yiyip tüketmelerine izin vermeyerek geçirmiş senin yaşadıklarının bin beterini yaşamış bir insanım
Sana hem annelik hem babalık yapması en iyi okullarda okutması evine evliliğine gölge düşürme hakkı vermiyor annene
Bugün evine sokma diyen yarın çocuğunu da gösterme diyecek farkında mısın
Benim annem benim için seninkinden az mı emek verdi sanıyorsun, yada eşinin annesi eşin için, yada eşimin annesi eşim için…..her insanın kendine göre hayat mücadelesi, emeği, sınavları var, fedakarlık yarışı değil ki bu

Kv ve görümce ne kadar huzursuzluk çıkarmışsa
Anneniz de eşit derecede ortamı geriyor
Anneniz bi kendine gelsin
O sizinle görüşmemeyi, silmeyi kabul rder mi?
Etmez. Ama kv ve görümce ile görüşmeyin demeyi biliyor. Eşinizin canı yok mu?
Azıcık düşünse fark eder
Annenizin düşünmesini sağlayın.

Anneniz sizin üzülmenizi istemiyor olabilir ama yaptıklarını doğru bulmadım. Bakın kızımı üzerseniz ben arkasındayım mesajını net şekilde vermesi yeterli.

Senin annen böyle derken kv de çıkıp eşine o kızın annesi evine giremez karın annesine hayır diyemiyor o kadın sizin yuvanızı bozar diye konuşup dursa ne hissedersin?

Ya da burada bir kadın gelip de kv eşime annemi evimize girmemesini söyleyip duruyormuş diye konu açsa önce o eşi linçleriz anasına sınır çizemediği için.

Anneni en iyi sen tanırsın sen söyleyeceksin sert olamam diyorsan da sakin sakin yapacaksın. Anne ben senin kızınım beni sen yetiştirdin kim bozabilir benim yuvamı diyeceksin. Ben anında engel olurum asla müdahale ettirmem evet sıkıntı olmuş olabilir ama eşimi seviyorum o da ağaç kovuğundan çıkmadı birden böyle kestirip atamam kocama bunu yapmaya hakkım yok ama emin ol en ufak falsolarında cevabını veririm görürler aydın efesinin kızına bulaşmak neymiş tarzı annenin duymak isteyeceği şeyler söyleyeceksin.

Ay yanlış belki ama anne onlarla görüşmeye gidiyorum ki bana bi tavırları olursa eşim de görsün laf etme hakkım olsun falan bile diyebilirsin :olamaz: Senin böyle tavırlarına ancak annen bi nebze rahatlatacak bi kadın profili çizdi gözümde.

Mrb arkadaşlar 3aylik evliyim eşimle aramda hicbirsorunumuz yok 5 sene nişanlı kaldik tabi ablası annesi beni cekemediler kv oglundan görünce kardeşinden kıskandı sürekli benle ve ailemle kavga ettiler 2 taraf yüzünden nişanı attim birbirimizi sevdiğimiz icin tekrar barıştık herkesi karşımıza aldık nisanliyken de simdi bile hep ailerin ortasında kaldik eşimin ailesi cok görgüsüz annem konuşmuyor ve benimde ne kv nede görümcemle konuşmamı pek istemiyor ve sürekli onlar bunu yapti yüzlerini görmek istemiyorum evine sokma diyor kimse ailesinden vazgeçemez iyide olsa kötüde olsa arada kaldim esimede üzülüyorum aileler yüzünden bu seferde eşimle aramiz bozuluyor kv gittiğimi görümceye gittigimi anneme diyemiyorum dogal olarak kiz annesi olarak hakli çünkü nisanlandim ertesi gün kızıyla kavgaya geldi neymiş nişan alışverişine ben değil bunlar gideceklermisde ben nişanlımla ikimiz gitmişiz kv ve gorumcemin aldıklarını giymeliymisim nisan bohcama bile kullanılmış 1 adet patik 1 adet ayak havlusu siyah koydu herseyimizi eşimle aldik yaptik ama cok arada kaliyorum bi tarafta bana yaptıklarını unutamıyorum bi tarafta eşim bi tarafta karşı tarafı hic sevmeyen annem sürekli başımın etini yiyor gidemezsin onlara onlar aranizi bozdu die ve 20 gun sonra düğünüm var nikah önce oldu kaynana evi tuttugumuz evi görmek istiyorlarmış annem bi laf der diye göstermedim ve anneme demedim ceyizinde ev temizliginde kesinlikle erkek tarafı gelmiyecek diyor sizce ne yapmalıyım 5 6 senedir sürekli arada kaldim kaldık eşimle
Ne demek eve gelmesinler. Tabiki gelecekler ogullarinin evi. Sevmesrnizde birkac saat idare edersiniz. Annenizin bu söylemleri hos değil. Ilerde torunlari olacak, gelip sevmesinler mi mesela. Anlasmazliklar olur, olagan da ama işi bu boyuta getirmek olmaz..Bunu uygun dille soyleyin.

Mrb arkadaşlar 3aylik evliyim eşimle aramda hicbirsorunumuz yok 5 sene nişanlı kaldik tabi ablası annesi beni cekemediler kv oglundan görünce kardeşinden kıskandı sürekli benle ve ailemle kavga ettiler 2 taraf yüzünden nişanı attim birbirimizi sevdiğimiz icin tekrar barıştık herkesi karşımıza aldık nisanliyken de simdi bile hep ailerin ortasında kaldik eşimin ailesi cok görgüsüz annem konuşmuyor ve benimde ne kv nede görümcemle konuşmamı pek istemiyor ve sürekli onlar bunu yapti yüzlerini görmek istemiyorum evine sokma diyor kimse ailesinden vazgeçemez iyide olsa kötüde olsa arada kaldim esimede üzülüyorum aileler yüzünden bu seferde eşimle aramiz bozuluyor kv gittiğimi görümceye gittigimi anneme diyemiyorum dogal olarak kiz annesi olarak hakli çünkü nisanlandim ertesi gün kızıyla kavgaya geldi neymiş nişan alışverişine ben değil bunlar gideceklermisde ben nişanlımla ikimiz gitmişiz kv ve gorumcemin aldıklarını giymeliymisim nisan bohcama bile kullanılmış 1 adet patik 1 adet ayak havlusu siyah koydu herseyimizi eşimle aldik yaptik ama cok arada kaliyorum bi tarafta bana yaptıklarını unutamıyorum bi tarafta eşim bi tarafta karşı tarafı hic sevmeyen annem sürekli başımın etini yiyor gidemezsin onlara onlar aranizi bozdu die ve 20 gun sonra düğünüm var nikah önce oldu kaynana evi tuttugumuz evi görmek istiyorlarmış annem bi laf der diye göstermedim ve anneme demedim ceyizinde ev temizliginde kesinlikle erkek tarafı gelmiyecek diyor sizce ne yapmalıyım 5 6 senedir sürekli arada kaldim kaldık eşimle
Vallahi sadeve onlar değil sizin aile de sorunlu kusura bakma da. Evliliği bozanlar genelde aileler, kaç yaşında insansınız anneniz hala size karismaya çalışıyorsa kusura bakmayın ama annenizde sorun var. Bu durumda mutlu olabileceğinizi sanmıyorum. Sevmeseniz de sonuçta karşı tarafın ailesi onlar, ya evlenmeyeceksiniz ya da aileleri tamamen dışarıda tutacaksınız ki imkansız gibi. Allah yardımcınız olsun. Zaten evlilik zor, bir de aileler zorlastiriyor.

Ben annenizin sizin hayatınıza karismasini yanlis buldum
Ama bir anda da kayinaileyi aklamaya çalışmayın ya da olanlari unuttum diyerek fazla fedakar olmayin
Iki tarafa da esit mesafede durmaya calisarak, esinizle kendi hayatınızı kurun. Aileler cok mudahil olduğunda eşlerin de arası bozuluyor buna mahal vermeyin derim.
Arada kalmak yerine annenize onlar esimin ailesi sirf onun hatri icin bile.olsa idare etmeliyim diyeceksiniz. Esiniz de annenize ufacik bir saygisizlik ederse kesinlikle ezilip.alttan almayin. Esiniz de ailesine o benim karım siz onu hor göremezsiniz diyecek. Siz yeni kurduğunuz ailenin sınırlarını net cizerseniz baskalari size karışamaz

Kv ve görümce haksızdır hiç yorumum yok ona tmm ama anneniz de onlar kadar hatalı ve yanlış yapıyor. Resmen sizin evliliginize dinamit döşüyor malesef .bu tarz durumlarda annenize de mesafe koymalısınız yani bu konu icin.sizin özelinize evinize karisamayacagini bilmeli. Kaldı ki o ev eşinizin evi aynı zaman da .anneniz ne sıfatla evine sokma yok evlerine Gitme diyor .büyükler bu kadar yıkıcı olursa yuvanız ayakta kalamaz kalmaz

En basiti eşim benim aileme karşı o kadar saygili ki kardeşlerime anneme sırf annem ameliyat oldu die hasta die ne olur olmaz die annemin binasından ev tuttu yaninda yakınında olalım die sevmese bile bana o kadar cok şey yaptılar ki geçmişte kaldı emellerine ulaşamadılar evlendik sonuçta annemin böyle yapmasi evine sokma yuvan bozulur gelmesinler demesi üzülüyor beni giderken bile gezmeye gidiyoruz diyorum duyacak die gittiğimi aman bi sorun çıkar mi die aklim çıkıo zaten düğünüme cok az var ceyizde ben esime annen ablan ailen gelmeyeck evimi görmeyecekler die nasil derim benim evimi bütün akrablari birakin komsularim annemin arkadaşları bile gördü esim ailemde merak edio diyince hemen geciştiriyorum
Annenizle Aynı binadan mi ev tuttunuz ?saka mi bu ? Gerçekten çok ama çok büyük hata yapmissiniz

Bastan tanlis başlamış keske barismasaydiniz bir süre sonra esiniz ailesini hep savunma miduna girip sizi de yoracaktir anneler kötülüğünü istemez o yüzden anneniz hakli bence tavrınızı koyun karsi tarafa es bulunur cok bulunur ama anne bulunmaz mesela şuan bir kaza geçirseniz ne o aile ne nişanlinz değil anneniz bakar size

Ay ben ekleme olarak imkanınız varsa uzak şehire gidin diyecektim siz aynı binadan ev tutmuşsunuz.

Sizin evlilik bu anneyle bu şartlarda uzun sürmez. Evinize girene çıkana da müdahale eder. Kv görümce gelirse evi basıp çıkın gidin bile der gibi bi izlenim oluştu bende. Eşiniz her zaman bu şekilde anlayışlı olmayacaktır emin olun. Herkesin annesi kendine kıymetli. Benim anam gelmezse seninki de gelemez der resti çeker çok geçmeden. Haksız da olmaz.

X