Gebeliğe Hazırlık Düşük AMH ile doğal yolla hamile kalan arkadaşlarım yorumlarınızı bekliyorum

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bizim de daha 5 ay olmadı.

Aynı sayılırız hemen hemen, inşallah güzel sonuçlar alacağız inanıyorum. Rabbim bizlere ve isteyen herkese sağlıklı sıhhatli hayırlı evlatlar nasip eylesin inşallah
Amin inşallah normal yolla olmasını beklerken zaman kaybetmemek için tüp bebek deneyeceğiz. İnşallah başarılı bir şekilde sonuçlanır. Herkesin gönlüne göre versin rabbim

Amin inşallah normal yolla olmasını beklerken zaman kaybetmemek için tüp bebek deneyeceğiz. İnşallah başarılı bir şekilde sonuçlanır. Herkesin gönlüne göre versin rabbim
Gelişmeleri paylaşırız birbirimize destek olmaya çalışırız inşallah

Senin rezerv kaçtı ? Ne dedi doktor tam olarak?
0,62. Aslında doktorum beni muayene ettğinde herşeyi normal bulmuştu amh değerime bakılmasını da talep etmemişti canım ben istedim öğrenmek için. Çünkü bugüne kadar hiç bakılmamıştı bilmiyordum.

Sonraki görüşmemizde amh sonucu bi tek düşük diğer hormon değerlerin normal dedi. Henüz daha az deneme yaptığımız için isterseniz bikaç ay deneme yapın olmazsa tüp bebek tedavisine geçersiniz dedi. Senin doktorun nasıl yönlendirmişti canım hemen aşılama veya tüp bebek tedavisine geçilmesi daha mı iyi olur dedi?

Bir de şimdi takviye edici gıdalara başladım canım arı sütü, incir, pekmez gibi. Ayrıca omega 3 e başladım folik asit dışında, bir de pro woman almayı düşünüyorum yumurta kalitesini arttırmak için.

Benim daha 4 5 ay oldu ama daha önce de isteyip ara verdiğimiz zamanlar olmuştu. Onları da göz önüne alarak 1 sene oldu dedim. Hem de daha iyi ilgilensin diye. Çünkü 1 sene olmazsa öyle gelin diyorlar. Sonra hormon testi istedi. Hepsi iyi çıktı bir tek amh 0.56 o da 0.5 mi diyorlar ne diyorlar anlamadım tam. İşte sonra aşılama mı istersin tüp bebek mi dedi. Ben aşılama dedim ama çok da vakit kaybetmeden tüp bebek denesek daha iyi gibi.istersen dondur falan dedi ama gerek yok. Cuma günü rahim filmi için gidicem o zaman tam net konuşcaz inşallah. İ

Anladım canım doktorun kadın doğum doktoruydu değil mi? Sanırım senden ayrıca rahim filmi de istemiş benden istememişti.

Ama baktırmak da fayda var diyorlar benim de rahim filmi çektirmem lazım.

Anladım canım doktorun kadın doğum doktoruydu değil mi? Sanırım senden ayrıca rahim filmi de istemiş benden istememişti.

Ama baktırmak da fayda var diyorlar benim de rahim filmi çektirmem lazım.
Evet kadın doğum doktoru ve tüp Bebek uzmanı. Rahim filmi de çok önemliymiş. Mesela tıkalı kanal varsa kanallar açılıp normal yolla hamile kalınabilir. Ama bizim menepoz gibi bir riskimiz söz konusu olduğu için acele etmek de fayda var. Hem tüp bebek için de rahim filmi gerekiyormuş.

Benim de balık yağı almam lazım. Folic kullanıyorum bende. Bide incir havuç kürü varmış onu denemeyi düşünüyorum

Evet ben de canım şimdi tüp bebek doktoru ile görüşmeye gittim bu sabah, o da gebelik oluşmazsa bir sonraki adetimin 10. günü vajinal muayene edeceğini yumurta folikül sayımın amh değeri ile uyumlu olup olmadığına bakacağını söyledi.

Sonrasında aynı seninki gibi hem rahim filmi hem de eşinizin sperm testini isteyeceğim dedi. Panik yapma yaşınız genç telaşlanma dedi sağolsun çok motive oldum sayesinde :) Bakalım inşallah tez zamanda nasip olur bizlere de sağlıklı, sıhhatli, hayırlı evlat sahibi olmak. Seninle yazışmak da iyi geldi canım inşallah haberleşiriz burdan

Yumurta folikül sayısı uyumlu olursa ne olacakmış? Fikir alışverişi insanı motive ediyor gerçekten. Peki sen tüp bebek denedin mi

Yumurta folikül sayısı uyumlu olursa ne olacakmış? Fikir alışverişi insanı motive ediyor gerçekten. Peki sen tüp bebek denedin mi
Yok canım ben hiç denemedim zaten biz doğal yoldan denemelere de daha yeni başlamıştık 4 ay oldu.

Sadece testte çıkan amh değerine göre hemen karar veremem senin durumun için dedi. Özellikle alttan vajinal usg ile bakıp yumurta rezervini o şekilde görmem lazım dedi. Amh testi ile vajinal usg de durum bazen farklı çıkabiliyormuş çünkü. Yani sadece amh test sonucuna göre hareket etmeyecek 2 sonuç birbiri ile pararlel ise o zaman tüp bebek tedavi süreci hızlanacak.

Bir de eğer 1 senedir denemiş olsaydınız tüp bebek tedavisine hemen alıyım derim dedi ama çok deneme yapmadığımız için önce bir tetkikleri tam anlamıyla göriyim ondan sonra belki 1-2 ay zaman vericek sonra tedaviye başlayacak gibi görünüyor şuan :) Çok umutlu konuştu sağolsun doktor bey daha iyiyim şuan çok şükür :)

Bu arada canım senin yaşın kaçtı? Sen de çok gençsin. Bizim yaşlarda başarı oranları çok iyi dedi.

Ay hadi İnşallah. Benim yaş 25 senin? Bizim 4 5 ay oldu ama öncesinde deneyip ara verdiğimizde olmuştu. Belki rahim filminden sonra normal yolla olabilir. Allah büyük elimizden ne geliyorsa yapalım da. Rabbim çabamız görsün ne kadar istediğimizi görsün

Senin yaşın çok güzel canım :) ben 30. Evet rahim filminden sonra da hemen hamile kalan çok oluyormuş belki bize de öyle nasip olur inşallah Sen cuma günü rahim filmi çektireceksin o zaman hadi inşallah. Ben de onu araştırıyordum şimdi rahim filmini anestezili mi çektireceksin canım?

Valla yaş iyi de işte ne kadar etkisi olur bilmiyorum. Doktor anesteziye gerek yok dedi.10 dakika sürüyor zaten sadece adet sancısı gibi bir ağrın olur dedi sonrasında geçer dedi. Anestezili 700 anestezisiz 500 vercem. Dayanırım dedim artık. Gitmeden 1 saat önce de ağrı kesici içicem. İçebilirsin dediler sordum. O şekilde düşünüyorum.

Evet o zaman anestezi olmadan da mantıklı gibi :) İnşallah senden alırım haberleri ben de öğrenmiş olurum. Bakalım bir yola baş koyduk Rabbim güzel sonuçlar almamızı nasip eylesin inşallah tez zamanda

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…