Gebeliğe Hazırlık Düşük AMH ile doğal yolla hamile kalan arkadaşlarım yorumlarınızı bekliyorum

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Evet o zaman anestezi olmadan da mantıklı gibi :) İnşallah senden alırım haberleri ben de öğrenmiş olurum. Bakalım bir yola baş koyduk Rabbim güzel sonuçlar almamızı nasip eylesin inşallah tez zamanda
Amin amin inşallah istersen instagram dan ekle ordan haberleşiriz ben pek girmiyorum buraya. Yazarsan göremeye bilirim. Tanerebruşahin hesabım

Yok yapılmadı henüz, onun da baktırması gerekicek. Zaten doktor da 1-2 ay deneyin olmazsa eşinizin souçlarını da görüp tüp bebek tedavisine alırız dedi.
Merhaba canım, benim de Amh değerime kasımda bakıldı, 0,67 cıktı. ben de çok üzüldüm, rezerv azmış. ama bu doğal yoldan gebe kalmaya engel değilmiş. 3 ay klomen tedavisi gördüm, yumurtalarım vardı, lakin gebelik olmadı. Martta Tüp kontrolü yaptırdım malesef sağ tüpüm de tıkalı çıktı. Önümüzdeki ay Tüp bebeğe başlayacağız. 1 yıldır istiyorduk, bu geçen 1 yıl çok stresli oldu bizim için. sonuca hemen ulaşmak istedik, tüp tedavisini seçtik. Allah kucağımızı boş bırakmasın, isteyene versin :)

Amin inşallah canım :) sizde sorun sadece amh düşüklüğü ve tüp tıkanıklığı değil mi? Bir de hangi tüp bebek merkezine başlıyorsunuz acaba

Çok stresli ve yıpratıcı bir süreç gerçekten en azından tedaviye başlanılınca bence bir yola girilmiş oluyor inşallah güzel sonuçlara tez zamanda ulaşırız :)

Ben Almanya'da yaşıyorum burada 'kinderwunsch' denilen bir kliniğe gidiyorum. yılda 1 kadın doğuma giderim herhangi bir sorunum yoktu. evlendikten sonra bebek için hazırlık yapalım dedik bir sıkıntı varsa önceden çözmek için. geçen yıl testlere başladık, eşimde sıkıntı cıkmadı, bende de.. 6 ay denedik doktorun önerisiyle, olmadı. sonra bu kliniğe yönlerdirdi ev doktorumuz.

testler yapıldı bende Amh 0,67 cıktı. 3 aylık klomen tedavimin sonuncu ayında (martta) kendi isteğimle tüp kontrolü yaptırdım, şansla (!) sağ tüpümüm tıkalı olduğu cıktı. Pek beklemek istemiyoruz bu süreçten sonra. Tüp bebek en mantıklısı, hem kapalı olan tüpte bulunan yumurtalıktaki yumurtalar da toplanabilecek bu yöntemle.

Anladım canım evet bence de en mantıklısı direk tüp bebek tedavisine geçmek gibi görünüyor :) İnşallah en kısa zamanda güzel sonuçlara ulaşırız Çok teşekkür ederim bilgiler için :)

Anladım canım evet bence de en mantıklısı direk tüp bebek tedavisine geçmek gibi görünüyor :) İnşallah en kısa zamanda güzel sonuçlara ulaşırız Çok teşekkür ederim bilgiler için :)
Rica ederim canım, çarşamba doktorla görüşmemiz var bakalım tüpteki sıkıntım neymiş ne önerecek detaylı görebilmek adına. Küçük bir sıkıntı ise yapmak mantıklı. ama Hidrosalpinks ise mutlaka giderilmeli, yoksa tüp bebek de tutmaz. Tüp açılması adına parça cıkarıyorlar onu yaparsa tüp de eski fonksiyonunu yerine de getiremiyormuş. Şuan en mantıklısı tüp ...
Yine gelişmeler olursa haberdar ederim seni de.. :)))

Tamamdır canım inşallah güzel haberler gelir doktorundan da :)) gelişmeler oldukça haberleşiriz o zaman

Ben 31 yaşındayken adet düzensizliği ile doktora gittim ve amh 0. 5 çıktı premenapoz tanısı kondu. Bebek daha hiç düşünmüyordum. İlk gittiğim doktor dahaa amh ı görmeden fsh yüksek diye tüp bebek merkezine yönlendirdi..
Daha hiç Korunmayı bırakmamışken bunları duymak moralimi alt üst etti.
Sinirlerim bozuldu eşimle sürekli kavga etmeye başladım..
Sonra o doktoru bıraktım kontrole başka bir doktora gittim. Bu arada hala korunuyordum. Bu doktor bana moral verdi. Sen daha Korunmayı bırakmamışsın dedi. 1yıl korunmasız ilişkide bebek olmazsa kısır diyoruz dedi. Önce kendin dene olmazsa gel dedi..
Bende İbrahim saraçoğlu un kirleri i araştırdım. İncir kürü yaptım ilk ay olmadı.
İkinci ay tarçın çöre otu bal kürü yedim. Ovulasyon takibi ve preesed ile ilk denemede hamile kaldım çok şükür.
Kızım şuan 5yaşında..
Tabi ilk bu sebeple 2.bebek düşüncesi bizde hiç yoktu. İlki bile mücize gibiydi..
Ancak kızım artık kardeş diye ağlıyor.
Şu an 0.1amh ile hamile kalmak istiyorum daha denemeye başlayamadık
Artık adetleri kesilmeye başladı

Yani hemen tüp bebeğe gitmeyin araştırın kürleri hepsini deneyin. Ama çok da beklemeyin 6ay deneyin bence..

Bu arada 10yık boyunca İstanbul'daki bütün en iyi doktorları deneyen yakınım sonunda memorial Şişli ekibi sayesinde 2bebek sahibi oldu. Bu da aklınızda olsun
Çok teşekkür ederim canım verdiğin tüm bilgiler için :) Evet Şişli memorial ı çok duydum çok da beklememek gerekiyor dediğin gibi inşallah güzel sonuçlar alırız, sağlıkla hayırlısıyla yavrularımıza kavuşuruz inşallah

0.47 amh değeriyle tam tüp bebeğe başlayacak ken ya biz hiç korunmadık bir kendimiz deneyelim dediğimiz zaman oldu tabi oldu ama düşük oldu olması bile bir umut oldu

0.47 amh değeriyle tam tüp bebeğe başlayacak ken ya biz hiç korunmadık bir kendimiz deneyelim dediğimiz zaman oldu tabi oldu ama düşük oldu olması bile bir umut oldu
Evet çok büyük umut hem de :) inşallah tekrardan gebelik oluşur yavrunu sağlıkla kucağına alırsın canım :) bu arada kaç yaşındasın şuan tedavi görüyor musun canım yoksa doğal yoldan mı deniyorsunuz?

25 yaşındayım çikolata kisti + 0.47 amh değeri ile kendim denedim doğal yolla elde ettim dilerim Rabbim den yine nasip eder

25 yaşındayım çikolata kisti + 0.47 amh değeri ile kendim denedim doğal yolla elde ettim dilerim Rabbim den yine nasip eder
Evet canım maşallah ne güzel hamile kalmışsın yine olur merak etme inşallah Rabbim hepimize sağlıklı hayırlı evlat nasip eylesin inşallah tez vakitte

Evet canım maşallah ne güzel hamile kalmışsın yine olur merak etme inşallah Rabbim hepimize sağlıklı hayırlı evlat nasip eylesin inşallah tez vakitte
Ben hiç korunmasız denememiştik o yüzden tüp bebek öncesi en azından kendime 6 ay vermek istedim.. Eğer korunmasız kendi denemeniz yoksa en az 6 ay, içinizde acaba mı kalmasın. Tüm bitkisel şeylerin takviyesiyle de deneyin derim

Evet o da var doğru diyosun canım korunmasız çok deneme yapılmadıysa biraz zaman vermek de gerekiyor gibi en azından durumu gerçekten görebilmek için. İnşallah Rabbim size bana ve isteyen herkese tez zamanda hayırlısıyla sağlıkla yavrularına kavuşmayı nasip eylesini kimsenin kucağı boş kalmasın inşallah canım benim çok sağolasın

0.21 le 3.defa hamile kaldım ama hepsini kaybettim..şimdilerde en son yazın 2 ay arayla 0.0615 ve sonrası 0.338 olarak çıkmıştı. ve şimdi de kimyasal geçiriyorum.sizin amh nız normal bi kaç denemeniz için kötü değil bence tabi ultrasonda ne kadar yumurtanız gözüktü o da önemli

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…