Düşük amh yüksek fsh ve gebelik hikayem

Merhaba bende aynı durumdayım bu kürleri nasıl kullanıyoruz? Hayır otu da duymuştum ama nasıl kullanmam gerektıgını cozemedım

merhaba,bugün doktorda gebelik kesesini görebildik.Hamileyim.Testere dişli aslan pençesi ve arısütünün faydalı olduğunu düşünüyorum.Umarım sağlıklı bir süreç olur.sevgiler...
merhabalar Allah analı babalı büyütsün inşallah. Bir sorum olucaktı amh 0.07 çıktığında kaç folikül görünüyordu?

Merhaba,
Maalesef geçen sene düşük yaptım ama rahim şeklinden olduğunu öğrendik.Tek yumurta vardı o da döllenmişti-düşükten sonra genetik test vs her şeyi yaptırdık.Maalesef sorun ileri derecede y şekilli rahimmiş.Üstüste düşük yapınca şimdi de yumurtaşıklarım baskılanmış.Ama tek yumurta iyi ve kaliteliyse-rahminiz de hazırsa yetiyor…

merhabalar Allah analı babalı büyütsün inşallah. Bir sorum olucaktı amh 0.07 çıktığında kaç folikül görünüyordu?

Merhaba,
Maalesef geçen sene düşük yaptım ama rahim şeklinden olduğunu öğrendik.Tek yumurta vardı o da döllenmişti-düşükten sonra genetik test vs her şeyi yaptırdık.Maalesef sorun ileri derecede y şekilli rahimmiş.Üstüste düşük yapınca şimdi de yumurtaşıklarım baskılanmış.Ama tek yumurta iyi ve kaliteliyse-rahminiz de hazırsa yetiyor…
Kaybiniz icin cok uzgunum dilerim Allah en kisa zamanda tekrar ayni heyecani fazlasyla yasatir ve sizde kucaginiza alirsiniz 🙏 Merak ettigim diger bir husus amh iniz hala 0.07 mi yoksa dustu mu cikti mi ?

Sağolun 14. haftada kaybettim yıprattı beni çok. 2. düşükten sonra hiç yumurtam kalmadı.Uzun süre adet olmadım.Prp yaptırdığım ay 3 folikül göründü ancak çok kaliteli değiller.Amh yaptırmadım tekrardan.Ama tahminim 0.01 lere düşmüştür…Belli bir noktadan sonra çabuk düşüyor.

Kaybiniz icin cok uzgunum dilerim Allah en kisa zamanda tekrar ayni heyecani fazlasyla yasatir ve sizde kucaginiza alirsiniz 🙏 Merak ettigim diger bir husus amh iniz hala 0.07 mi yoksa dustu mu cikti mi ?

Merhaba ,benim de temmuzda amh testim 1,3 ,Fsh testim 6 çıkmıştı.Nitekim korunmadığım 2. ayımda hamile kaldım.Yaşım 38.Ancak ekim ayı sonunda dış gebelik şüphesi nedeniyle(kesinleşmedi),dış gebelik tedavisi gördüm ,kullandığım ilaca rağmen düşmeyince bir de üzerine kürtaj oldum...Anlayacağınız baya kötü bir süreç geçirdim.Sonrasında görüştüğüm başka uzmanlar geç gebelik olabileceğini,tedavinin erken yapıldığını söylediler...Her neyse asıl konu şu ki, kasım ayında ilaç kullanarak tekrar regli oldum ve aralık ayında regli olmadım(ilaç kullanmadık) ,ocak ayında kendiliğimden regli oldum.Yapılan testlerde FSH 13 çıkmıştı. Üstelik amh 0.01'e inmişti.Amh testini tekrar yaptırdığımda da 0.07 çıktı sonuç. Amh testi bu kadar çabuk değişir mi?Şu an tüp bebekle bile hamilelik zor görünüyor.Çok üzgün ve çaresiz hissediyorum. FSH'Yİ en azından düşürmek için aslan pençesi ve hayit tohumu kullanıyorum. Ultrasonda yumurtam gözüktü de aslında ,18 mm idi. Çok karışık anlattım biliyorum çok da karışmış durumdayım. Amh testinin yanlış çıkma olasılığı var mı?
Durumunda gelişme var mı canım?

Merhaba kızlar sizlere kendi hamilelik hikayemi anlatarak moral vermek istiyorum çünkü ben de zorlu bir süreçten geçtim ve o dönem okuduğum hikayeler bana moral olmuştu. 31 yaşındayım, Evliliğimin ilk yıllarında çocuk istemedim rutin olarak yumurtalık kistim için kontrollere gittim sadece , 3. yıl dolunca gidip bi değerlerime baktırayım dedim doktor ultrasonda yumurtan az görünüyor dedi amh testi istedi sonuç 0,08 ile menopoza yaklaştığım söylendi bana hemen tüp denemelisin normal yolla şansın çok az dendi tüp için bile fazla yumurta çıkmayacağı için durum karamsardı aslında. 4 ayrı doktora gittim internetten uzmanlara ulaştım değerlerimi attım hepsi aynı şeyi diyordu sonra fsh bakıldı o da 13.36 yani sınırın üstündeydi. Ben panikle hemen tüp istedim tabi bir ay Yasmin kullandım fsh 9,9 a düşünce iğnelere başladık. Başta görülen 4 folikülün sadece 2 tanesi gelişti ve yumurta toplamaya gittim ve malesef hiç yumurta toplanmadı o gün doktorun odasında eşimle çocuk gibi ağladık yıkılmıştım ve çaresizdim. Profesör bile bize bir yolu yok, bitkisel kürleri deneyin dedi o gün kür listesiyle odadan çıktık ama çıkar çıkmaz da büyükşehirlerde ünlü doktorlardan randevu almaya ulaşmaya çalışıyordum oysa sorun yumurta olmayışıydı. Bu arada saraçoğlunun kürlerine baktım çok olumlu dönüşler oluyormuş kendime bir planlama yaptım her gün sabah akşam tok karnına Aslan pençesi kürünü, sabah aç karnına hayıt suyunu içtim , her gün yarım saat de olsa yürümeye , iyi beslenmeye çalıştım çay ve kahve delisi olarak onları bıraktım. Kafamdan olumsuz herşeyi silip attım bolca film, YouTube da komik videolar izledim , enstrüman çalıp kitap okuyup hayattan keyif almaya baktım vee 2 Kasım da hiç yumurta çıkmayan benden 13 kasımdan sonra döllenme oluşmuştu adetim gecikince verdiğim kan değerine göre hamileydim, yaşadığım şaşkınlığı sevinci tarif edemem. Belki tüp denemeden önce paniklemeden bu kürleri uygulasam gene hamile kalabilecektim ama insan her doktordan aynı şeyi duyunca ve zaman kaybetme denince bir gün bile kaybetmek istemiyor. İçimde bi umut vardı ama böyle hızlı sonuç almak inanılmazdı . Evde bekleyen polen bal karışımına , multivitaminlere sıra bile gelmeden gebe kalmıştım. Bu süreci yaşayanlar beni çok iyi anlayacaktır , kendimi eşime karşı sorumlu hissediyor iki kat üzülüyordum Allah’ın mucizesini kendi bedenimde gördüm, umarım bu yazıyı okuyup üzülenlere bi nebze umut olurum , dualarınızı benden esirgemeyin sağlıkla bebeğime kavuşayım sizlere de en kısa sürede bu mutluluğu diliyorum kızlar ☺️
Ne güzel paylaştınız bende 31 yaşındayım. 4yıllık evliyiz. 3.yılımızda bebek düşünmeye karar verdik. Geçen sene doktora gittim. Yumurta rezervin düşük denildi. Amh 0.79 cıktı. Tüp bebek düşünmelisinz dedi. Ben doğal yolla olurmu diye direk yönelmedim. Takviye olarak doktorun önerdiği omega3 ve Q10 takviye aldım. 8ay sonra tekrr bugün kontrole gittim. Yumurtan cok az dedi. Tahlil falan yaptırdım bi kaç saate cıkacak. Amh tekrr istedi. Direk tüp bebek yada aşılama dedi zaman kaybetmeden. Napcam bilmiyorum tüp bebek istemiuorum😞

X