Düşündükçe deliriyorum böyle babami olur

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
O vermicem diosa ısrar etmenin bi anlamı yok. İsteyenin bir yüzü kara vermeyenin iki. Hastane işi oluncada hem götürün hemde başlarına kakın. İşiniz düşünce ararsınız vs.
O zmn da hain evlat olursunuz gerçi.

İsallah ben ise başlayınca bir ev alirsak oturabilcegimiz taşınmak istiyorum kesinlikle.surekli kira derdi ev sahibi vs artık ugrasamiyoruz gerçekten çok yıprandım. Hem burdan uzakta olursam babamı gorupte her gün sinirlenmem diye düşünüyorum
Evet cok zor bir surec biliyorum ablamda oyleydi cok cekti tasinma isinden. Ev konusu dışında babanızla aranız nasıl ?

Arkadaşlar bu çok içimde bı dertti ama şimdi yakında klasik ev sahibi kiracı olayını yaşayınca iyice arttı ben mi abartmıyorum bilmiyorum . Kısaca anlatmaya çalışayım. Evlendigimizden beri annemlerle aynı mahallede oturuyoruz bı evimize apartman Suriyelileri doldurdular sabah akşam gürültü patırtı bitmedi yok din kardeşimiz muhabbetine hiç kimsede ses etmedi, mecbur kaldık taşınmaya. İkinci evimizde kentsel dönüşüme girdi yine taşındık. 3. evimiz de en üst katta tavandan sular akıyordu ev sahibi hiçbir şey yaptırmadı 50 kere söyledik beğenmiyorsan çık dedi, bu son evimizde de ev sahibi tam bir aç gözlü olduğu için sürekli zam yapıyor dediğim gibi binada en eski biz olmamıza rağmen en yüksek kirayı veren de biziz.

Bu arada babamın evinde iki tane ev bir dükkanı var bı katında abim oturuyor ,bı katta kiracı var.abimin karısı babamın memleketlisi sözde ama aralarında para ilişkisi hariç hiç bir ilişki yok işleri düştümu gelirler babamlara, yoksa yolda görse yüzlerini çevirir. Diğer katta 3+1 geniş (abimlerin oturduğu 2+1) başka birileri kirada. şu zam olaylarında bile kirası 2.5 anca oldu. Abimler oraya taşınmak istiyor kendi oturdugunu beğenmeyip ama babamda vermek istemiyor. Biz bu kadar eziyet çekerken babama elli kere söyledik biz oturalım parası neyse verelim 2 katıni verelim yok diyor istemiyor.niye çünkü abinlere söz verdi o daireyi size vercem diye şimdi gelin hanımıda vermek istemiyor davranışlarından ötürü,eg beni oturtursa da ona ayıp olur diye çekiniyor. Ya böyle bir şey olabilir mi ben anlamıyorum. Babam için zaten hep elalem ,millet için yaşıyor .halbuki insan çocuğum yanımda olsun diye düşünmezmi istemez mi?

Ben senelerdir ortalama 1-2 senede bır evde oturuyorum sürekli taşınıyoruz maddi manevi külfet.cocuk garibim sabahın köründe karda kışta uyandırıp annemin evine gotururduk zavalliyi(küçükken 2 sene annem baktı) ve oturduğum ev eski deprem olursa nasıl kacariz diye her gece onu düşünüyorum çocuklarıma bir zarar gelmesin diye napariz diyorum (babamlarin evi yeni ve mutehahitilik işi olduğundan çok sağlam yapıldı bina-tabi Allah'tan gelir ne olacağı belli olmaz ama). Yada diyorum cocuklarim evlenince şöyle yaparız böyle olur hani hep yanımda olsunlar istiyorum şimdiden bunları düşünüyorum.ama babam hiç yani bizi uzaklaştırmak için her şeyi yapıyor resmen.lafada geldimi eşin var o baksın etsin o moddalar,doğu kafasinda yetiştikleri için kızları değersiz.

Sanki biz bedevaya oturalım diyoruz.abimler senelerce ne kira verir ne fatura üstune bunlardan hep para alır ve dediğim gibi aralarında hiç bir ilişki yok sokakta görse selam vermez suratını çevirir gelin hanım,neymiş çocuklarının hatirina katlaniyorlarmismis.

Tamam bana ev vermek zorunda deil(ki belirtiyorum ben parasıyla oturalım diyorum) ama bu yapılan haksızlık deil mi ,hadi beni geç iki tane torunu var onlaridami düşünmez bu dede denilen kişi. Düşündükçe çok sinirleniyorum , bı yandan da ölümlü dünya zaten ne kadar daha yasiycaklar sinirlenme etme baban diyorum boşver diyorum. Bilmiyorum benmi çok yanlış düşünüyorum. (He bu arada sunuda belirtiyim her bir şeye ihtiyacı olduğunda bizi ararlar damadini ararlar hani bizi doktora götür,bizi şuna yap buna yap vs diye asla oğlunu aramazlar.)
Ben olsam ikinize de vermem ,iki çocuğum var ikisine de hicbir şey vermeyecegim,okututurum, büyütürüm sonra benim malimin hesabi onlara düşmez. Ben ölürsem ve hakediyorlarsa alırlar. Siz dede boyle duygu sömürüsü modu çok isliyor sanki bana öyle geçti duygu.Deprem olursa diye uyuyamıyorsanız ona gore bir ev bulun oturun,koca Istanbulda ev mi yok

Hanfendi zaten veriyorum ben iki katı kira ödüyorum olay burda para deil okumanızı tavsiye ederim yorum yapmadan önce.yeni eve taşınmak sorun değil zaten. ben artık tenezzül etmiyorum onun evine.bu ev olayını ben kapattım.kac sene önce,sadece biz yeniden böyle ev sahibi kiracı olayını yaşayınca aklıma geldi yine sinirlendim çok,içime dert oluyor bu nasıl baba diye o yüzden dertleşmek için yazdım.yoksa ona kalkıp ben tasiniyim vs diye hayatta söylemem artık!! Ağzımın payını aldım mal benim deil mi ,istediğime veririm diyince bitti benim için.
Gerginliğinzi ve stresinizi babanıza yansıtın burada kimse sizin stres topunuz değil

Buraya ayni durumu “Kayinpederin evinde 2 kati kira verip oturacagim ama evi bize vermiyor” diye yazsaydiniz size “Bedava verse de gitme” denirdi.

Soz konusu kendi babaniz olunca ne degisiyor anlamadim. İki yetiskin ve calisan iki insan her iki tarafin ailesine de esit mesafede olmali.

Mulk babanizin. Uzerinde istedigi gibi tasarruf eder. Dilerse baskasina hibe eder, kimseye bir sey demek dusmez. Allah gecinden versin; vakti geldiginde zaten miras hukuku devreye girer. O vakit arda kalan neyse paylasirsiniz.

Son düzenleme:
Ya ben anlatamadım ya kimse okumuyor,bir evinde abim oturuyor diyorum,bedevaya faturaları vs herseyini babam veriyor,öbür dairede ben kirasını veriyim 2 katıni vereyim ben oturuyoyim diyorum kabul edilmiyor.(ki benim hiç öyle bir niyetim yoktu bunca yıl kira ev sahibi olaylarından yaşadıklarından ötürü bu teklifi yaptım)

Yoksa para pul ev arsa neyse onun tabiki,keşke yese harcasa ama eşit adil davransa,diğeri oglu da ben neyim,çocuğu deilmiyim?kaldiki parasıyla diyorum oğlu gibi beleşe konmak deil niyetim. Deprem vs duygu sömürüsü denmiş İstanbul'da ev yokmu denmiste babam mutehatit yaptığı evi en güçlü şekilde yaptı (Allah'ın isine karisilmaz o ayrı bir şey tabiki) siz ev alırken herhalde zemine inip bakıyorsunuz,dozerle kazdirip öle ev aliyorsunuz en güçlü ev biliyorsunuz. Yada yalan yanlış parayla çıkan raporlara inanıp alırsınız ev oturursunuz.

Ben burda durup dururken de babamın evine taşımayın vs demedim,bunca yıl bıktım artık ev sahibi kiracı ev olaylarından. Ve yineliyorum en ufak bir şeyde her şeye bizi ararlar yardım isterler abimi aramazlar hiç bunuda anlamıyorum.

Arkadaşlar bu çok içimde bı dertti ama şimdi yakında klasik ev sahibi kiracı olayını yaşayınca iyice arttı ben mi abartmıyorum bilmiyorum . Kısaca anlatmaya çalışayım. Evlendigimizden beri annemlerle aynı mahallede oturuyoruz bı evimize apartman Suriyelileri doldurdular sabah akşam gürültü patırtı bitmedi yok din kardeşimiz muhabbetine hiç kimsede ses etmedi, mecbur kaldık taşınmaya. İkinci evimizde kentsel dönüşüme girdi yine taşındık. 3. evimiz de en üst katta tavandan sular akıyordu ev sahibi hiçbir şey yaptırmadı 50 kere söyledik beğenmiyorsan çık dedi, bu son evimizde de ev sahibi tam bir aç gözlü olduğu için sürekli zam yapıyor dediğim gibi binada en eski biz olmamıza rağmen en yüksek kirayı veren de biziz.

Bu arada babamın evinde iki tane ev bir dükkanı var bı katında abim oturuyor ,bı katta kiracı var.abimin karısı babamın memleketlisi sözde ama aralarında para ilişkisi hariç hiç bir ilişki yok işleri düştümu gelirler babamlara, yoksa yolda görse yüzlerini çevirir. Diğer katta 3+1 geniş (abimlerin oturduğu 2+1) başka birileri kirada. şu zam olaylarında bile kirası 2.5 anca oldu. Abimler oraya taşınmak istiyor kendi oturdugunu beğenmeyip ama babamda vermek istemiyor. Biz bu kadar eziyet çekerken babama elli kere söyledik biz oturalım parası neyse verelim 2 katıni verelim yok diyor istemiyor.niye çünkü abinlere söz verdi o daireyi size vercem diye şimdi gelin hanımıda vermek istemiyor davranışlarından ötürü,eg beni oturtursa da ona ayıp olur diye çekiniyor. Ya böyle bir şey olabilir mi ben anlamıyorum. Babam için zaten hep elalem ,millet için yaşıyor .halbuki insan çocuğum yanımda olsun diye düşünmezmi istemez mi?

Ben senelerdir ortalama 1-2 senede bır evde oturuyorum sürekli taşınıyoruz maddi manevi külfet.cocuk garibim sabahın köründe karda kışta uyandırıp annemin evine gotururduk zavalliyi(küçükken 2 sene annem baktı) ve oturduğum ev eski deprem olursa nasıl kacariz diye her gece onu düşünüyorum çocuklarıma bir zarar gelmesin diye napariz diyorum (babamlarin evi yeni ve mutehahitilik işi olduğundan çok sağlam yapıldı bina-tabi Allah'tan gelir ne olacağı belli olmaz ama). Yada diyorum cocuklarim evlenince şöyle yaparız böyle olur hani hep yanımda olsunlar istiyorum şimdiden bunları düşünüyorum.ama babam hiç yani bizi uzaklaştırmak için her şeyi yapıyor resmen.lafada geldimi eşin var o baksın etsin o moddalar,doğu kafasinda yetiştikleri için kızları değersiz.

Sanki biz bedevaya oturalım diyoruz.abimler senelerce ne kira verir ne fatura üstune bunlardan hep para alır ve dediğim gibi aralarında hiç bir ilişki yok sokakta görse selam vermez suratını çevirir gelin hanım,neymiş çocuklarının hatirina katlaniyorlarmismis.

Tamam bana ev vermek zorunda deil(ki belirtiyorum ben parasıyla oturalım diyorum) ama bu yapılan haksızlık deil mi ,hadi beni geç iki tane torunu var onlaridami düşünmez bu dede denilen kişi. Düşündükçe çok sinirleniyorum , bı yandan da ölümlü dünya zaten ne kadar daha yasiycaklar sinirlenme etme baban diyorum boşver diyorum. Bilmiyorum benmi çok yanlış düşünüyorum. (He bu arada sunuda belirtiyim her bir şeye ihtiyacı olduğunda bizi ararlar damadini ararlar hani bizi doktora götür,bizi şuna yap buna yap vs diye asla oğlunu aramazlar.)
Düşünmek zorunda degiller

Çok çok özür dilerim klavye azizliği,Allah korusun bebeim yaşıyor ,bebek oldu diye evdeyim yazacaktım klavye çevirmiş:KK43:

Zaten dediğiniz gibi olacak kesinlike şimdi bile öyle,annem babam hasta olur grip vs ,ben evden çorba taze meyve suları sıkar götürürüm ,yukarda oturan hanım bı kapılarını çalmaz düşünün.buda öyle olacak kesinlikle.

Çok şükür üzülmüştüm. Siz bence bu açıdan yaklaşın, aranızı iyi tutun, sık gidin görüşün. İnanın kaybetmezsiniz belki babanız da o zaman anlar ve anlayış gösterir.
Abiniz faturaları ödesin kendi çalışsın para kazansın, konuşun. Anneniz de ödetmesin. Bu çok saçma.

kaldiki parasıyla diyorum oğlu gibi beleşe konmak deil niyetim.

Bence babaniz iyi ediyor. Bir cocugum hakkinda digeri boyle dusunse ben de ikisini ayni ortama sokup, her gun kiskanclik sebepli kavga-dovuse sebep olmazdim.

Ya ben anlatamadım ya kimse okumuyor,bir evinde abim oturuyor diyorum,bedevaya faturaları vs herseyini babam veriyor,öbür dairede ben kirasını veriyim 2 katıni vereyim ben oturuyoyim diyorum kabul edilmiyor.(ki benim hiç öyle bir niyetim yoktu bunca yıl kira ev sahibi olaylarından yaşadıklarından ötürü bu teklifi yaptım)

Yoksa para pul ev arsa neyse onun tabiki,keşke yese harcasa ama eşit adil davransa,diğeri oglu da ben neyim,çocuğu deilmiyim?kaldiki parasıyla diyorum oğlu gibi beleşe konmak deil niyetim. Deprem vs duygu sömürüsü denmiş İstanbul'da ev yokmu denmiste babam mutehatit yaptığı evi en güçlü şekilde yaptı (Allah'ın isine karisilmaz o ayrı bir şey tabiki) siz ev alırken herhalde zemine inip bakıyorsunuz,dozerle kazdirip öle ev aliyorsunuz en güçlü ev biliyorsunuz. Yada yalan yanlış parayla çıkan raporlara inanıp alırsınız ev oturursunuz.

Ben burda durup dururken de babamın evine taşımayın vs demedim,bunca yıl bıktım artık ev sahibi kiracı ev olaylarından. Ve yineliyorum en ufak bir şeyde her şeye bizi ararlar yardım isterler abimi aramazlar hiç bunuda anlamıyorum.
Adamin mali degil mi istedigi tasarrufu uygular ,arkasından bu şekilde konusmaniz hoş değil

Çok şükür üzülmüştüm. Siz bence bu açıdan yaklaşın, aranızı iyi tutun, sık gidin görüşün. İnanın kaybetmezsiniz belki babanız da o zaman anlar ve anlayış gösterir.
Abiniz faturaları ödesin kendi çalışsın para kazansın, konuşun. Anneniz de ödetmesin. Bu çok saçma.
Allah'a şükür yaşıyor 🙏 klavye çevirmiş.Yok zaten aramizdabir sorun yok dediğim gibi ben 2-3 yil önce o defteri kapadım bı daha dile getirmiyorum bile, her şeylerine gideriz koşarız eşim hele bu konuda çok şey ben kussem bile başka şeylerden hani alınganlık yapsam saçmalama ölümlü dünya vs der kızar.

Ben doğum yaptım yazın,yazliktan gelmediler uzaktan el gibi arıyorlar noldu doğurdu mu diye,artık biraz tepkimi dile getirince annemin zoruyla kalktılar geldiler bu sefer de Evdelerdi sadece, kendi evlerinde hastaneye de gelmediler. Belki ölüp kalacam orda olmuyormu bunlar ,yaşanmıyor mu? (Allah'a şükür olmadı bende ). Ben yine biraz kussemde yine ben aradım ben sordum .

O kadar çok şey varki anlaticak hep biz alltan alıyoruz hep biz peslerindeyiz ama onlar nedense o sümüklü geliniyle oğluna hep.soyledigim zamanda seninde çocuğun var büyüyünce anlarsın vs .evet benimde çocuğum var ben eşit davranırım kimseyi kayirmam. O gelini kendi memelektelisi diye , öbürüde oğlu diye. Biz düşmanız çünkü.

Biz eşimle çalışıyoruz zaten bütün gün evde yokuz,şimdi bebek öldü diye evdeyim. Yoksa sabah gidip akşam geliyoruz öle deil onlara iş yapmak kendi evimde iş yapamıyorum ben. Tabiki istediğini yapar keşke satsada parasını yese böyle yapmasindansa:KK43:

Annem de bizi istiyor ama babam laf anlamıyor ki size ne diyor mal benim diyor kime istersem veririm diyor. Abim de laf desem ben karışmam ben bir şey demiyorum ki der ama arkadan fitneliyorlar babamı sürekli. Tabi amaçları o zaten yarın öbür gün bütün mala konmak. Babam değişik bir kafa gerçekten ben ölünce kim ne yaparsa yapsın umrunda deil diyor,zaten miras olayı kavgasi cikicak kesinlikle bu belli

Ben zaten başka evde oturuyorum babamın evinde deilki.

Annemide dinlemiyor ki tam bir eski- doğulu kafası babam malesef.mal benim diyor naparsan yaparım diyor. Kesinlikle o yeni yıl geldi adam ne diycek,yok alt komşu şöyle yaptı yok üstüme Suriyeli geldi vb bunların olmaması büyük bir nimettir bence
O zaman babanız için yapılacak bir şey yok gibi.

Konu sahibi neden linçlenmiş anlayamadım? Yok adamın malı,yok kime isterse verir. Hayırdır yahu? Nasıl oluyor öyle bir şey? Kendi başınıza gelse ne hissedeceksiniz? Burada yapılan şey evlat ayrımıdır! Konu sahibinin babası dese ki size ne mal benim,hiçbirinize vermiyorum. O zaman yesin afiyet olsun. Ama bir çocuğa yapıp diğerine yapmamak ayıptır,hakka girmektir. Bırak boş daireye kiracı sokmayı,kızına demesi lazım gel kızım burada oturda bu pahalılıkta kira derdinden kurtul diye. Konu sahibi sen haklısın,tavrını koy,her çağırdıklarında da ilgilenme. Birazcık çok düşkün olduğu oğlu ve gelini ilgilensin!

Ay kadin hakli bence, niye herkes üstüne gitmis

Sizin de 2 yıl çocuğunuza bakmışlar, onuda evde oturmuşlar. Vermediğine gore vardır bir bildiği.Siz iki kat kira veririm diyorsunuz ama gidip hic düzgün bir ev tutmamissiniz ki dikiş tutturamamaniz normal.Sanki boyle isinize gelmis gibi olmuş, babanıza vicdan yaptırmak icin.Verse güzelde olur ama vermiyor diye arkasından bu şekilde konuşabildiginize göre vermemesinin muhakkak bir sebebi vardır, bir de ona sormak lazım. Zavallı analar babalar ne yapsalar yaranamıyorlar ,o yuzden kimseye bir şey vermeyeceksin. Benim babaminda evleri var ben de kiradayim baska bir şehirde, beni ziyarete geldiğinde cocuklara harçlık birakmis masaya ,ben onu bile tekrar iade edecegim degilki evini isteyeyim.Kendisi gelin oturun dese bile bir düşünürüm hem kendi ailemin evine hem eşimin ailesine,ruhuma ters ,istemek ,minnet etmek .Gidip Suriyelilerin oldugu yerde ,cati katında ya da kentsel donusumde ev tutacağınıza madem 2 kiraya razisiniz duzgun bir ev tutun ,kimseyexe minnet etmeyin

Konu sahibi neden linçlenmiş anlayamadım? Yok adamın malı,yok kime isterse verir. Hayırdır yahu? Nasıl oluyor öyle bir şey? Kendi başınıza gelse ne hissedeceksiniz? Burada yapılan şey evlat ayrımıdır! Konu sahibinin babası dese ki size ne mal benim,hiçbirinize vermiyorum. O zaman yesin afiyet olsun. Ama bir çocuğa yapıp diğerine yapmamak ayıptır,hakka girmektir. Bırak boş daireye kiracı sokmayı,kızına demesi lazım gel kızım burada oturda bu pahalılıkta kira derdinden kurtul diye. Konu sahibi sen haklısın,tavrını koy,her çağırdıklarında da ilgilenme. Birazcık çok düşkün olduğu oğlu ve gelini ilgilensin!
Aynen katılıyorum

Maalesef diğer konunuzdada aynı örüntü var , siz mağdur durumda iken herkesin sizi düşünmesini bekliyorsunuz.
Bu yapıdaki insanlar kendilerini hep kurban gibi hissederler hayatlarından sorun sıkıntı eksik olmaz.
Biz burada ne yazsakta sadece size hak veren şeyleri alıp gerisini sallayacaksiniz belli , neyse yine de yazalım mal adamın mali ve ne yapacağı sizi hiç ilgilendirmez.
ortak bütçe dahilinde olmadiginiz kimsenin sizi düşünerek bı şey yapma zorunluluğu yok.
sevgi ile para harcama her zaman kolkola gitmesi gereken şeyler değil vs
Çocuğum yok ama olsaydı da ona sizin yaşınızda iken yardim etmezdim , insanlar çocuk yaptılar diye bir ömür onun kulfetini çekmek zorunda değil

Hanfendi zaten veriyorum ben iki katı kira ödüyorum olay burda para deil okumanızı tavsiye ederim yorum yapmadan önce.yeni eve taşınmak sorun değil zaten. ben artık tenezzül etmiyorum onun evine.bu ev olayını ben kapattım.kac sene önce,sadece biz yeniden böyle ev sahibi kiracı olayını yaşayınca aklıma geldi yine sinirlendim çok,içime dert oluyor bu nasıl baba diye o yüzden dertleşmek için yazdım.yoksa ona kalkıp ben tasiniyim vs diye hayatta söylemem artık!! Ağzımın payını aldım mal benim deil mi ,istediğime veririm diyince bitti benim için.
Gerginliğinzi ve stresinizi babanıza yansıtın burada kimse sizin stres topunuz repil

sebep ? insanlar evlatlarını eşit sevmek ya da eşit sartlar vermek zorunda mıdır ?
kim koymuş bu zorunluğu?
çocukken bir ayrımcılık yapsa dediginizi anladım koskoca insanlar adam bu yaştan sonra keyfi isteidgu gibi davranır.
aynı şey başıma gelse konusunu dahi etmem benim haddim değil babamın evi hakkında konuşmak, değil kardeşim isterse sokaktan insan çevirir ona verir

Baba ayrımcılık yapıyor açıkça. Kızlar elalemin kütüğüne geçtiği için beslemek (!) istemeyenler oluyor ki siz kirası neyse verecekmişsiniz de.

Niye konu sahibinin babası haklı bulunuyor? İstediğine kiraya verir ama evladı öncelikli olması gerekmez miydi? Tamam, son sözü ev sahibi söyler ama yapılan doğru değil.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X