Düşündükçe deliriyorum böyle babami olur

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Baba ayrımcılık yapıyor açıkça. Kızlar elalemin kütüğüne geçtiği için beslemek (!) istemeyenler oluyor ki siz kirası neyse verecekmişsiniz de.

Niye konu sahibinin babası haklı bulunuyor? İstediğine kiraya verir ama evladı öncelikli olması gerekmez miydi? Tamam, son sözü ev sahibi söyler ama yapılan doğru değil.
Allah aşkına biride bana neden evladın öncelik olması gerektiğini söyler mi ? cidden nedeninizi merak ediyorum.
adam beslemiş büyütmüş kendine duseni yapmış bitmiş.
maaş aldığınız andan itibaren ailenizle maddi bağ bitmeli. ayrıca adam o ya da bu nedenle kızı ile aynı yerde oturmak istemiyor neden kendi keyfini bozsun bu yaşta ?
insan çocuk yaptı diye bir ömür onun keyfine göre mi yasamali ?

aılesının ortaklasa bır evı var kırada ( bı varlıgı o,bı evı var kendıde kırada ) onu evlenırken oglu ıstedı 1-2 sene oturalım sonra ev alırız cıkarız vs dıe kabul edılmedı.

Uyede esinin babasi ya da kendi babasindan ev beklentisinde olmak ata sporu olmus.

Bu konuda babasinin neden evi vermek istemedigi de net bir sekilde anlasiliyor.

Okuya okuya bazi seylerin sebepsiz olmayacagini anlayacak tecrubeye eristik.

sebep ? insanlar evlatlarını eşit sevmek ya da eşit sartlar vermek zorunda mıdır ?
kim koymuş bu zorunluğu?
çocukken bir ayrımcılık yapsa dediginizi anladım koskoca insanlar adam bu yaştan sonra keyfi isteidgu gibi davranır.
aynı şey başıma gelse konusunu dahi etmem benim haddim değil babamın evi hakkında konuşmak, değil kardeşim isterse sokaktan insan çevirir ona verir
Evet bir aile evlatlarını eşit sevmek ve eşit şartları sağlamak zorundadır. Çocukken ya da yetişkinlikte farketmez,bir evlat ayrımcılığa maruz kaldığında her zaman üzülüp kendini değersiz hisseder. Birine yardım et diğerine etme gibi bir durum olamaz. Size katıldığım tek nokta evet mal babasının ne isterse onu yapar. Dediğiniz gibi isterse sokaktan geçeni çevirip versin ya da kendi yesin farketmez. Ama bir çocuğa yapıp diğerine yapmamak her yaşta travma yaratır insanda. Madem evlat ayrımı yapılacak,o zaman tek çocuk yapsınlar.

Evet bir aile evlatlarını eşit sevmek ve eşit şartları sağlamak zorundadır. Çocukken ya da yetişkinlikte farketmez,bir evlat ayrımcılığa maruz kaldığında her zaman üzülüp kendini değersiz hisseder. Birine yardım et diğerine etme gibi bir durum olamaz. Size katıldığım tek nokta evet mal babasının ne isterse onu yapar. Dediğiniz gibi isterse sokaktan geçeni çevirip versin ya da kendi yesin farketmez. Ama bir çocuğa yapıp diğerine yapmamak her yaşta travma yaratır insanda. Madem evlat ayrımı yapılacak,o zaman tek çocuk yapsınlar.
çocukluk icin size katılabilirim
lakin sonrası için aynen dediğim gibi düşünüyorum benimde bir erkek kardeşim var bugün annem babam bütün malvarlıklarini onun üstüne yapsalar gikimi çıkarmam , çünkü haddim olmadığını düşünürüm.
anne babanın görevi siz maaş almaya başladığınız an biter.
hatta bu maalesef bizim ülkemizde şartlardan dolayı çok büyük bir yasa denk geliyor, sonrasında da yapılan her şey sadece jesttir.
hiçbir zorunluluk yoktur

Allah aşkına biride bana neden evladın öncelik olması gerektiğini söyler mi ? cidden nedeninizi merak ediyorum.
adam beslemiş büyütmüş kendine duseni yapmış bitmiş.
maaş aldığınız andan itibaren ailenizle maddi bağ bitmeli. ayrıca adam o ya da bu nedenle kızı ile aynı yerde oturmak istemiyor neden kendi keyfini bozsun bu yaşta ?
insan çocuk yaptı diye bir ömür onun keyfine göre mi yasamali ?
Ben ailemden böyle gormedim, bu bana cok garip, cok vicdansız geliyor

lakin sonrası için aynen dediğim gibi düşünüyorum benimde bir erkek kardeşim var bugün annem babam bütün malvarlıklarini onun üstüne yapsalar gikimi çıkarmam , çünkü haddim olmadığını düşünürüm.
hatta bu maalesef bizim ülkemizde şartlardan dolayı çok büyük bir yasa denk geliyor, sonrasında da yapılan her şey sadece jesttir.
hiçbir zorunluluk yoktur
İsallah öyle yapar ailenizde görürsünüz o zaman.

Ben ailemden böyle gormedim, bu bana cok garip, cok vicdansız geliyor
katılmıyorum size , farklı fikirlerde olabiliriz.
çocuk dediğiniz kavram ana babaya ömrü billah yük mu olmalı ? İnsanlar istedikleri gibi davranırlar neden eşit olsun eşit sevsin vs
Ancak bizim gibi Ortadoğu ülkelerinde böyle bence , o yüzden ciddi bir yetişkin olamama sorunu var ülkede.
Kimse yetişkin gibi davranmak istemiyor hep ana babasinin kanatları altında olmak istiyor (sizi asla kast etmiyorum zaten tanımıyorum da yanlış anlaşılma olmasın)
herkes çocuk gibi

EVLENMEDEN ÖNCE EŞİNİZİ İSTEMİŞMİYDİ
İlk evlenirken istemediler ,ailesinden ötürü oda, kendisinden dolayı değil.ama sonradan çok sevdiler,dediğim gibi her şeyde onu ararlar,beni bile bazen aramazlar onu ararlar

katılmıyorum size , farklı fikirlerde olabiliriz.
çocuk dediğiniz kavram ana babaya ömrü billah yük mu olmalı ? İnsanlar istedikleri gibi davranırlar neden eşit olsun eşit sevsin vs
Ancak bizim gibi Ortadoğu ülkelerinde böyle bence , o yüzden ciddi bir yetişkin olamama sorunu var ülkede.
Kimse yetişkin gibi davranmak istemiyor hep ana babasinin kanatları altında olmak istiyor (sizi asla kast etmiyorum zaten tanımıyorum da yanlış anlaşılma olmasın)
herkes çocuk gibi
Yok ya, insanin cocugu yük gelmez insana, sevdigin evlat candir, kuzudur, ayrimi yapilmaz

Yok ya, insanin cocugu yük gelmez insana, sevdigin evlat candir, kuzudur, ayrimi yapilmaz
Küçükken gelmeyebilir ama büyüdükçe fikirler değişiyor bence.
küçükken size muhtaç o yüzden gözünüze gelmez hiçbir şey
ama büyüdüğünde hala size muhtaç ise ( hastalık vb durumları ekarte ediyorum) bu kişinin kendi başarısızlığı oluyor genelde, eskidi gibi sevimli gelmiyor.
Size katılmıyorum dediğim gibi farklı düşünebiliriz,
evladinizi sağlıkla büyütün umarım 💜

hiçbir zorunluluk yoktur
Buna bende katılıyorum. Bende ailemin hiçbir malı hakkında söz sahibi olmadım,maddi bir beklentim olmadı olamazda. Kimse ömrünün sonuna kadar çocuğunu beslemek zorunda değil bunda hemfikiriz. Ama benim söylemek istediğim şey daha doğrusu yanlış bulduğum şey evlat ayrımı. Bakın bunun sadece paraylada ilgisi yok. Mesela çocuğunuzdan birinin,düğününe gitmeseniz,hastalandığında gitmeseniz ne biliyim size ihtiyacı olduğu bir anda gitmeseniz diğer evladınıza gitseniz bu da travma yaratır insanda. Aynı şekilde birine maddi destek sağlayıp diğerine sağlamamakta yaratır. Yaşları kaç olursa olsun çocukları arasında çok hassas davranmalı ebeveynler. Dediğim gibi mal kendi malı,ikinizede yapmıyorum dese hiçbir sorun yok. Yapmak zorunda değil. Ama birine yap diğerine yapma,yok gerçekten olmaz.

Sizin de 2 yıl çocuğunuza bakmışlar, onuda evde oturmuşlar. Vermediğine gore vardır bir bildiği.Siz iki kat kira veririm diyorsunuz ama gidip hic düzgün bir ev tutmamissiniz ki dikiş tutturamamaniz normal.Sanki boyle isinize gelmis gibi olmuş, babanıza vicdan yaptırmak icin.Verse güzelde olur ama vermiyor diye arkasından bu şekilde konuşabildiginize göre vermemesinin muhakkak bir sebebi vardır, bir de ona sormak lazım. Zavallı analar babalar ne yapsalar yaranamıyorlar ,o yuzden kimseye bir şey vermeyeceksin. Benim babaminda evleri var ben de kiradayim baska bir şehirde, beni ziyarete geldiğinde cocuklara harçlık birakmis masaya ,ben onu bile tekrar iade edecegim degilki evini isteyeyim.Kendisi gelin oturun dese bile bir düşünürüm hem kendi ailemin evine hem eşimin ailesine,ruhuma ters ,istemek ,minnet etmek .Gidip Suriyelilerin oldugu yerde ,cati katında ya da kentsel donusumde ev tutacağınıza madem 2 kiraya razisiniz duzgun bir ev tutun ,kimseyexe minnet etmeyin
Sizin dünyadan haberiniz yok galiba, Suriyelileri varoşlarda mi yasiyor sanıyorsunuz,kaç senedir adamlar caddede ,etilerde ulusta bebekte ler biliyormusunuz? Ya sadece varoslari bildiğiniz için öylemi sanıyorsunuz.?

Çatı katı ev dubleks ev oluyor ,kentsel dönüşüm de her yerde bilmem biliyormusunuz.suadiyede goztepede gidin bakın bütün binalar kentsel dönüşüm nerdeyse. Siz küçücük dünyanızdan biraz çıkında öyle yorum yapın isterseniz.

Şuna da çok güldüm ya evet babama vicdan yapmak için yıllarca ev değiştiriyorum taşınıyorum belki vicdana gelir diye iki çocukla birlikte. Maddi manevi o kadar bos bir insanım ki böyle yapıyorum.haklisiniz. şimdi bana yine kötü yorumlar yazın devam edin klavye basinda yaşamaya

Evet ustelik adamın ne dusundugunu umursamıyorlar herkes hemen kinlenecek yer arıyor.Vardır belki bir bildigi ne biliyorlar onların hayatlarında burda okuduklarından baska acaba.Beni begenmedim yagmuruna tuttular kinlenme dedim diye 🤣
hayır hicbir nedeni olmasa bile kızıyla aynı yerde oturmak istemeyebilir anlam veremiyorum yani
mal adamın kimbilir ne emeklerle aldı insan üzerinde nasıl laf söyleme hakkına sahip hisseder kendimi aklım almadı .
ülkede cidden ciddi bir yetişkin olmamak , olmak istememek sorunu var.

Küçükken gelmeyebilir ama büyüdükçe fikirler değişiyor bence.
küçükken size muhtaç o yüzden gözünüze gelmez hiçbir şey
ama büyüdüğünde hala size muhtaç ise ( hastalık vb durumları ekarte ediyorum) bu kişinin kendi başarısızlığı oluyor genelde, eskidi gibi sevimli gelmiyor.
Size katılmıyorum dediğim gibi farklı düşünebiliriz,
evladinizi sağlıkla büyütün umarım 💜
Teşekkür ederim 🥰

hayır hicbir nedeni olmasa bile kızıyla aynı yerde oturmak istemeyebilir anlam veremiyorum yani
mal adamın kimbilir ne emeklerle aldı insan üzerinde nasıl laf söyleme hakkına sahip hisseder kendimi aklım almadı .
ülkede cidden ciddi bir yetişkin olmamak , olmak istememek sorunu var.
kesinlikle bu sorun var. Mecburmus gibi davranılıyor. Kendi bilir ya istemeyebilir. Oglunu oturtuyomus oturtabilir o onun bilecegi is.

Benim babam yaşasaydı keske bana degil evinde oturtmak bir lira vermeseydi keske basimda olaydi sadece sesini duyaydim yuzunu goreydim bana yeterdi.Kalanlari ben hallederim cunku. Bu sebeple gıcık olmaları falan anlam veremiyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X