Düzenli Evimiz & Hayatımız

🐝 yatakları topladım
🐝 Kızımın küçülen yazlıklarını ayırdım
🐝 Misafir gelecek kısır yaptm
🐝Kahvaltı yaptık kızımla
🐝Şimdide az Kızıl Goncaları izleyip kalkcam 😁
Dünde ben kisir yapmiştim bugün sarma sarayim diyorum tabi o cesareti bulabilirsem😂

Ben çalınma olmasından da çok korkuyorum. Muhtemelen eşyaların yanında olamayacağız çünkü. Ama hiçbir şeyi firmaya bırakmayıp kendim kolilemek istiyorum.

Yanında olmak gerek nakliyecilerin siz koli yapacaksınız kolilerin üstüne yazacaksınız yatak odası mutfak tencere plastik diye onlar kolileri taşıyacak.
Dolapları söküyorlar taşınınan evde kuruyorlar koltuk için kendileri büyük streç film getiriyor onları sarıp indiriyorlar.
Koltuk yastıklarını falan büyük çöp poşetlerine de koyabilirsiniz.

Buzdolabı vs için de büyük battaniye gibi örtüleri var onları dolayıp indiriyorlar.

Çok hassas bir eşya çiçek falan kendi arabanız varsa götürebilirsiniz

Merhabalar.
Taşınma konusunda uzman kişilerden yardım istiyorum 😄 şehir değiştireceğiz nelere dikkat etmem lazım.
Ütü masası, merdiven, bir de kızımın bebekken bindiği örümcek var. Bu gibi şeyleri nasıl muhafaza etmek gerekir acaba? Olduğu gibi koyulsa yeterli mi? İlk kez taşınacağız 🥺
Biz sırtımızda evimiz dolaşiyoruz sürekli bir tayin 3 yilda bir iyice sarmalamak lazım ütü masasını iple bağlayabilirsin örtüsünü çikarip merdiveni de yine aynı şekilde biz nakliyeci ile anlaşmiştik gelip ambalajliyolardi evde taşiyolardi başka ile rabi küçük bikaç eşyamz kayip olmadi değil çamasir telimi kaybettiler mesela 😕

Yeni kapanmıştım demir eksikliği yüzünden çok dökülüyordu dedim kesiyim kimse görmüyor zaten makası aldım kestim yamuk olmuş düzelteyim derken aldı başını gitti ıslakken çok kesmedim sanıyordum kurutunca aynı bu kız gibiydim 🤣

Şimdi nasıl uzunluğu? Şununla dene bi çok iyi oluyor

Ben çalınma olmasından da çok korkuyorum. Muhtemelen eşyaların yanında olamayacağız çünkü. Ama hiçbir şeyi firmaya bırakmayıp kendim kolilemek istiyorum.
bende kendim koliledim . ama dediğim gibi bizimki çok yakın mesafeydi bide nakliye firması akrabamındı bi sıkıntı yaşamadık

kalktım bütün güneşlik ve camları açtım🌸
Yatakları topladım 🌸
Oturma odasını da topladım🌸
Oğlumun üstünü değiştirdim 🌸
Makineye çamaşır attım🌸
Deterjan gözünü üstün körü bi yıkadım🌸
Lavaboyu çamaşır suyuyla yiakdim🌸
Kurutmada ki çamaşırları yatağın üzerine aldım🌸
Mutfak olduğu gibi duruyor 🌸
Kahvaltı da yapmak istemiyor bugün canım 🫠
Çamaşırları katlayıp mutfağı halledeyim🌸
Sonra spor inşallah 🤸🏻‍♀️

Canın çekti dimi hahaha ben baya uzattım bir ruh haliyle küt kestim pişman değilim şimdi boynuma değiyor başörtüde toplayabilmek için bırakıyorum yoksa kesicem
Ben de son senelerde hiç olmadığı kadar uzattım bu defa omuzlarımı geçti. Hatta boyayı da epey yapmadım ama sonra baktım beyazlar çok boyadım. Kesmeye elim varmadı bi türlü ama istiyorum biraz kısaltmak topuzun altından çıkanlar boneye dolanıyor ondan rahatsız oluyorum

X