Eden bulur mu ? Bulmalı mı ?

herkese günaydın.
Kayınvalidem insanlar gözünde aşırı merhametli sessiz ve sakin görünür.
Ben ise konuşkan ama aşırı fedakar hatta bu devirde yaptıklarımı kimse yapmaz diye aşırı takdir edilirim.
Neyse mevzuya geleyim bundan tahmini 20 gün önce meme büyütme ameliyatı oldum ve kayınvalidem bi kaç gün sonra evimden gidip bir faks hiç aramadı. Gitmesini bende istedim, gitmesi de gerekiyordu. ( engelli kaynım var )
Ama gittikten sonra asla arayıp sormadı ki kendisi aşırı dikkat eder aranıp sormaya biraz sonra anlayacaksınız zaten. Sonrasında ben toparlandım derken çok geçmeden eşimin dedesi vefat etti yani kayınvalidemle de orda görüşmüş olduk ben hiç bey olmamış gibi devam yanına gittim ettim ki bu durumu çokta Fazla umursamamıştım zaten. Eşime de annen beni hiç aramadı da demedim ki zırt bırt kv karalayan bi tip değilim.
Kendisi korona oldu cenaze sonrası, hastaneye yatırıldı. Evde ise kayınpederim, 30 yaşındaki engelli kaynım ve cenaze için askerden izne gelen kaynım vardı. Benim vicdanım gerçekten çok yakın. Onlara her gün yemek yapıp gönderdim resil olmasınlar diye. Kayınvalidem için çarşıya çıkıp gerekli pijama takımını, iç çamaşaırlarını aldım gönderdim. Kayınvalidem hastaneden çıkıp evine geldi yine arıyorum soruyorum bi isteğin var mı falan... çünkü ben kendi rahmetli annemden de çok hastalık gördüğüm için hastalara karşı gerçekten aşırı hassasım. Allah rızası için yaparım yani.
Neyse bi dün arayamadım, evde değildim tüm gün çünkü. Akşam eşimle otururken “annem güceniyor gelmediniz hiç yanıma diye sen aradın mı hiç ?” dedi. Ben ise şok. “ ben bir tek bugün arayamadım onun haricinde sende biliyorsun yemeklerini yapıp gönderdim ettim ki ayrıca gelmediniz derken ? Koronalı birisine nasıl gidebiliriz ? Bu çok saçma değil mi ? ” dedim.
Eşimde “bence de öyle ama işte annem beklemiş kendi kendine ” dedi. O an var ya bana bi geldiler. Bende anlattım ameliyatımda gittikten sonra torunlarını dahi merak edip aramadığını etmediğini ve sonra sordum eşime “ kendisine karşı bu kadar hassas olan annem bana karşı da aynı hassasiyeti göstermesi gerekmez miydi? ”
Eşim de evet haklısın dedi... konu öyle kapandı.
Evet kızlar size sorum bugün kayınvalidemi arayıp “anne sen böyle böyle düşünmüşsün de sende beni hiç aramadın ben sana gönül koymadım, aklıma gelmedi de, ben bir gün aramayınca eşime onları söylemen ne kadar doğru? ” gibisine bişey söyleyim mi ? Ya da bişey söylememe tamam derseniz tam olarak ne söyleyim bende zihnimde toparlayamıyorum yardımcı olun.
Ya da hiç bişey söylemeyim böyle gitsin mi ? Ne bileyim işte bi akıl verin. Ben eden bulur Zihninde birisi olsaydım onları yapmazdım. Ama şu an da düşünüyorum eden gerçekten bulsa mıydı diye 🤦🏼‍♀️
Kız kız seninkiyle benimki aynı....bizde bir gün kavga ettik eşimle ortalığı toplamak yerine az bir şey çabaladı şöyle parmak ucu kadar iyice ortalığı kattı birbirine böyle var yaa sinir krizi geçirdim...yapacak bir şey yok söylesen kötü oluyorsun sussan da kendi kafalarina göre yorum yapıyorlar yaranamayızzz

Bende direk sordum eşime bunları kim için söyledi diye ama eşim hem senin için hem benim için söyledi. İkimize de gitmedik diye güceniyor dedi ki kendisinin koronayken gitmemizi beklemesi de saçma
Ben olsam ne yapardım direkt bana sitem etmediği sürece susar bir şey demezdim ama bana sitemli konuştuğunda sen de beni aramadın, torunlarını merak etmedin vs deyip hesaplaşır gibi konuşmazdım lakin anne seni her gün arayıp sorduğum halde hiç ilgilenmiyormuşum gibi konuşman yakışmadı derdim.

ben nefret değil de çok kızıyorum bazen kendime :KK43:
Ben bazı huylarımdan nefret ediyorum. Benim annem tam ihtiyacım olduğu yaşta 17 yaşımda vefat etti. Kendi 33 yaşındaydı ve çok hastaydı. Kız evlat olarakçok destekçi ve yardımcıydım. İçimdeki yarım kalan anne özlemini kayınvalidemle doldurdum. Kayınvalidemde bi takım hastalık hastası gibi bişey. Bu nedenle nerde daralsa koştum yanında, yatağında bile yattım. Onun kızı yoktu benim ise annem.. ama ben çok yıprandım tekrar yapmayacağım aynı şeyleri bu kadar fedakarlık etmeyeceğim desem de bu konuda vicdanım dayanamıyor. Bir şeyi mükemmel değil de normal yapsam vicdanım sızlıyor, kendimi kötü bi insan gibi hissediyorum. Bu nedenle kendime çok kızıyorum. Bu huylarımdan nefret ediyorum

Çata çat çene yarıştırmak ???
Ben sadece dertleştim sizinle. Saçma gelen konuyu paylaştım, ki zaten çata çat söylemeyi de düşünmedim hiç güzel bi dille söylesem mi vakti zamanında yoksa hiç konuşmasam mı diye akıl almak istedim.

Neyse iyi günler size...
Ayrıca burada öyleleri var ki dertleşmek istersin laf söyler kırar eder boşver takma konseyi

Çata çat çene yarıştırmak ???
Ben sadece dertleştim sizinle. Saçma gelen konuyu paylaştım, ki zaten çata çat söylemeyi de düşünmedim hiç güzel bi dille söylesem mi vakti zamanında yoksa hiç konuşmasam mı diye akıl almak istedim.
Neyse iyi günler size...
Daha önce de bu tip bir konu açmıştın da ordan aklıma geldi. Büyüklere böyle hesap sormayı düşünme. Sonuç istediğin gibi olmaz çünkü

bence eşinizin tüm ailesine gayet çok hoşgörülü, düşünceli davranmışsınız da ben şuraya takıldım eşiniz bir arayamamış mı annesini de kendi de size soruyor?? ay o kadar şeyi düşünmüşsünüz birazcık oğlu düşseydi ya üzerine annesinin. Aramayı bile size mi pasladı yani?
Meme ameliyatı biraz hani sağlık sorunu değil sonuçta siz isteyerek girmişsiniz tam net bir hastalık sayılmaz. Aramamasını buna bağlamazdım sanırım.
Eşimde aradı sordu ben devamlı. Kayınvalidemin yattığı hastane ile aramızda 40 km vardı eşim gitti ziyaret etti uzaktan. İhtiyaçlarını götürdü. Gönlünü etti yani.
Bana da sen aradın mı diye de sordu oda kendinden emin olduğu için. İkimizde şaşırdık anlayacağınız.

Ben olsam ne yapardım direkt bana sitem etmediği sürece susar bir şey demezdim ama bana sitemli konuştuğunda sen de beni aramadın, torunlarını merak etmedin vs deyip hesaplaşır gibi konuşmazdım lakin anne seni her gün arayıp sorduğum halde hiç ilgilenmiyormuşum gibi konuşman yakışmadı derdim.
Zaten şu an bu karara vardım bende normal hal hatır için arar konuşurum.
Konuşma anında ya da aradan zaman geçtikten sonra kayınvalidem lafı öyle bir yere getirirse bend duygun dille anlatırım diyorum.

Ayrıca burada öyleleri var ki dertleşmek istersin laf söyler kırar eder boşver takma konseyi
Maalesef öyle... hepimiz dertleşmek için yazıyoruz buraya derdimiz yetmezmiş gibi çok ağır yorumlar oluyor. İnsan linç yeme korkusundan buraya bile konu açmayı bin defa düşünüyor.
Ayrıca desteğiniz için çok teşekkür ederim 😘❤️

Bende direk sordum eşime bunları kim için söyledi diye ama eşim hem senin için hem benim için söyledi. İkimize de gitmedik diye güceniyor dedi ki kendisinin koronayken gitmemizi beklemesi de saçma
Anladım orasını.Ben de ısrarla diyorum ki sizi arayıp ta size söylememiş. Oğluna söylemiş. Eşiniz getirip size söylemeseydi ya da yok senin adın geçmedi bana söyledi deseydi haberiniz bile olmayacaktı
Devamında yorumum ve düşüncem aynı yukarıdaki gibi

Anladım orasını.Ben de ısrarla diyorum ki sizi arayıp ta size söylememiş. Oğluna söylemiş. Eşiniz getirip size söylemeseydi ya da yok senin adın geçmedi bana söyledi deseydi haberiniz bile olmayacaktı
Devamında yorumum ve düşüncem aynı yukarıdaki gibi
Anladım teşekkür ederim.
Bende zaten kendisi bana konu açarsa konuşmaya karar verdim. Aksi halde bişey demeyeceğim.

Siz mevzuyu tam anlamadınız sanırım. Ben herşeyimi yaptım, ettim, her gün hatta gerekli durumlarda gün içerisinde 2-3 kez de aradım. Bir tek dün arayamadım kendi aileme gittim ki ailemde de problemler vardı. 1 gün aranmamaya gücenen bi kadına bu denli hassas ise, bende “ sen neden beni hiçççççç aramadın diye ” sormam ya da düşünmem çok mu saçma ??? Ki henüz hiç bişey sormadım bile. Ya da 1 gün aranmasına dahi güceniyorsa. Hemen akşamına eşime şikayetlenmek yerine bir diğer konuşmamızda kızım neden aramadın o gün bekledim diyemez mi bana ?
Başlığa bakarsanız daha iyi anlarsınız.Sanki size öyle şeyler yaşatmış ki yaptığını bulsun.Esiniz de bisey dememiş zaten.Gereksiz yere kv ye kinlenmissiniz

Bu kadar abartmaya gerek yok, eşiniz de size hak vermiş. Sorun yok bence. Ayrıca her gün aramaya da gerek yok.
Teşekkür ederim yorumunuz için.

İşte hasta olunca dayanamadım. Acaba bi ihtiyacı var mıdır ? 3 oğlu var birisi engelli 2 oğlu var toplamda kızı yok. Acaba istediği bişey var da oğullarından çekiniyor olabilir mi ? Diye aradım ki dediğim gibi de oldu. Ped falan istedi aldım gönderdim. Zor durumda kalmasın, benim de annem hastanelerde çok yattı bilirim oraları destek olayım dedim işte ....
1 gün aramayınca da kötü oldum ama dediğiniz gibi şükür eşim beni destekledi.

Başlığa bakarsanız daha iyi anlarsınız.Sanki size öyle şeyler yaşatmış ki yaptığını bulsun.Esiniz de bisey dememiş zaten.Gereksiz yere kv ye kinlenmissiniz
Ben konuyu anlattım, elimden gelenleri yaptığımı anlattım, onun yaptıklarını anlattım, omun yaptıklarına karşılık kinlenmeyip ki aradan 15 gün geçmeden kayınvalidem hastalanınca desteğimi anlattım ve 1 gün aramadım diye onun sitemine şaşkınlığımı anlattım size.
Sonra da şunu düşündüm onun yaptığı gibi yapsaydım daha mı iyi olurdum ? Eden bulur mu ? Yoksa bulmalı mı ? Diye bu mana da sordum. Yoksa asla kinli bi insan değilim. Keşke biraz kin de olsaydı içimde çok isterdim.

Kız kız seninkiyle benimki aynı....bizde bir gün kavga ettik eşimle ortalığı toplamak yerine az bir şey çabaladı şöyle parmak ucu kadar iyice ortalığı kattı birbirine böyle var yaa sinir krizi geçirdim...yapacak bir şey yok söylesen kötü oluyorsun sussan da kendi kafalarina göre yorum yapıyorlar yaranamayızzz
Çok zor bazı insanlar gerçekten.
Allah yardımcınız olsun. Yuvanızda sonsuz mutluluklar diliyorum 😘😘

Zaten şu an bu karara vardım bende normal hal hatır için arar konuşurum.
Konuşma anında ya da aradan zaman geçtikten sonra kayınvalidem lafı öyle bir yere getirirse bend duygun dille anlatırım diyorum.
En temizi, şimdi direkt konuyu siz açarsanız kayınvalideniz vay evde beni konuşmuşlar, oğlum laf taşımış gelin de hesap soruyor der, eşiniz belki size annesine sitem ettiniz diye tavır alır ama kayınvalideniz direkt size aramıyorsun sormuyorsun derse o zaman düşüncenizi söylersiniz.

Ben büyük de olsalar kırdıklarında kırıldığımı bilmelerini isterim söylerim de ama doğru zamanda doğru şekilde anlatmayı tercih ederim, sonra küçük gibi görünen her şey büyüyor daha büyük sorunların oluşmasına neden oluyor.

ya bi de ben kadının korktuğunu düşünüyorum
şu an corona olmak hala korkutucu geliyor kulağa
bir de hastanede de yatmış
çıkmış olsa bile o korku ve ilgi isteği geçmemiştir.
hani başka bir ameliyatta çok daha fazla acı çekebiliriz mesela ama doktor normal der o zaman rahatlarız.
coronada öyle şeyler duyduk ki insan ayakta turp gibi atlatsa bile her an kötüleşebilirim, ciğerime indi de haberim mi yok modunda oluyor.

ya bi de ben kadının korktuğunu düşünüyorum
şu an corona olmak hala korkutucu geliyor kulağa
bir de hastanede de yatmış
çıkmış olsa bile o korku ve ilgi isteği geçmemiştir.
hani başka bir ameliyatta çok daha fazla acı çekebiliriz mesela ama doktor normal der o zaman rahatlarız.
coronada öyle şeyler duyduk ki insan ayakta turp gibi atlatsa bile her an kötüleşebilirim, ciğerime indi de haberim mi yok modunda oluyor.
Bu kadar yorum içinde bunu hiç düşünen olmamıştı. Aynı şekilde bu bakış açısını bende düşünememiştim.
Haklısınız belki de bişey oldu mu olacak mı düşüncesine girdi 🙁
İyi niyetli yorumunuz için teşekkür ederim. Birde bu açıdan değerlendireceğim olayı.

En temizi, şimdi direkt konuyu siz açarsanız kayınvalideniz vay evde beni konuşmuşlar, oğlum laf taşımış gelin de hesap soruyor der, eşiniz belki size annesine sitem ettiniz diye tavır alır ama kayınvalideniz direkt size aramıyorsun sormuyorsun derse o zaman düşüncenizi söylersiniz.

Ben büyük de olsalar kırdıklarında kırıldığımı bilmelerini isterim söylerim de ama doğru zamanda doğru şekilde anlatmayı tercih ederim, sonra küçük gibi görünen her şey büyüyor daha büyük sorunların oluşmasına neden oluyor.
Evet evet bir de bu durum var işte. Konuyu ben açınca haklılık payımı aza indirgiyorum gibi hissettim bende.
Ama duygularımı da bastırmak istemiyorum.
Dediğiniz gibi doğru zamanda doğru üslupla çok daha sağlılıklı sonuç alacağım sanırım 💪🏻

X