Tüp Bebek Merkezleri Ege üniversitesinde tüp bebek yaptıran ve yaptıracak olanlar

Merhaba geçenlerde beni de aradılar. Rahmimde polip görülmüş sulu ultrason çekeceğim dediler adet olunca arayacağım. Korkuyordum bende içime su serptiniz valla. Nasıl bir işlem biraz big verirmisiniz
normal muayene gibi canım yıkadılar durdular beni içime su vermişler ben onu bile çok hissetmedim. alttan muayene de ne kadar zorlanıyorsan o kadar zor ekstra bişey yok 5 dk lık bişey korkma

Sulu ultrason nedir acaba nasıl sulu oluyor yani adet döneminde aşağıdanmı bakıyorlar
adet bitince yapıyolar canım normal vajinal mjuayene gibi ama suyla içini yıkadık dediler bana ama ben içimde su hissetmedim üzerimden çok aktı su onu hisssettim sadcee bide işte malum içeri alet girerken yaşadığımız kendini kasma olayı yoksa zor bişey yok

adet bitince yapıyolar canım normal vajinal mjuayene gibi ama suyla içini yıkadık dediler bana ama ben içimde su hissetmedim üzerimden çok aktı su onu hisssettim sadcee bide işte malum içeri alet girerken yaşadığımız kendini kasma olayı yoksa zor bişey yok
Ben her seferinde çok zorlanıyorum vajinal muayene de. Allah yardımcımız olsun ne diyelim sonu güzel birşey için bu kadar cefamız. Yumurta toplama nasıl peki vajinal muayeneler de tuvaletim geliyor benim oda uzun sürüyormuş sanırım

Tekrarlayan ateş ve karın ağrısı genetikmiymiş !! G GULCIN_87

Canım akdeniz ateşi bir diğer adı. Yani genetik oluyor malesef.

biz ordayken de adetinizin ilk günü arayın biz aramazsak demişlerdi. size de mi öyle dediler. arayınca ne dediniz acaba.

Adet oldum dedim ilk günü mu diye sordular. Evet deyince dosyama bakacaklarını geri dönüş yapacaklarını söylediler. Pazartesi gelin diye aynı gün içinde dönüş yaptılar.

Hayırlısı olsun. 1 hafta boyunca başka gitmeyecek misiniz. Haftaya pazartesi regl günüm. Benim de aşılamaya başlanacak

Hayırlısı olsun canim. Evet 1 hafta boyunca hiç gitmeyeceğim. Ignelerim pazar günü bitiyor. Pazartesi günü ultrason ile kontrol etmek için çağırdılar tekrar.

Anladım canm benim derdimde genetik olunca ilginç geldi. Peki Akdeniz ateşi genetik test yapılarak mı belli oldu karyotip testiyle yani !! Doktoruna bu durumun bebeğine de geçip geçmeme durumunu sordun mu ?? G GULCIN_87

Anladım canm benim derdimde genetik olunca ilginç geldi. Peki Akdeniz ateşi genetik test yapılarak mı belli oldu karyotip testiyle yani !! Doktoruna bu durumun bebeğine de geçip geçmeme durumunu sordun mu ?? G GULCIN_87

Sormadım canım ama geçme ihtimali de çok yüksek. Benim genetik sonucum yıllar önce çıkmıştı zaten. Yani yıllardır hasta olduğumu biliyorum. Tup bebek sürecinde de bunu dile getirince onlar da evrak istediler.

Sormadım canım ama geçme ihtimali de çok yüksek. Benim genetik sonucum yıllar önce çıkmıştı zaten. Yani yıllardır hasta olduğumu biliyorum. Tup bebek sürecinde de bunu dile getirince onlar da evrak istediler.
Anladım canm :KK43: hay ya Rabbim hastane işleriyle uğraştıkça daha neler duyacağız Allah'ım herkese sağlık ve sağlıklı evlatlar nasip etsin !! Bu arada canm sadece meraktan soruyorum Akdeniz ateşi olan bir insanın genetik sonucu nasıl geliyor yani kromozomda ne çıkıyor !!

normal muayene gibi canım yıkadılar durdular beni içime su vermişler ben onu bile çok hissetmedim. alttan muayene de ne kadar zorlanıyorsan o kadar zor ekstra bişey yok 5 dk lık bişey korkma
Çok teşekkürler bilgi için. İnsan bilmedigi şeyler olunca korkuyor hali ile. Şimdi daha rahatım en azindan. Rahim filminde de bir sürü kötü Yorum okumuştum. Nasıl korktum anlatamam. Ama canı çok tatlı olan bir arkadaşım kesinlikle korkma ben yapabiliyorsam herkes yapar dedi. O rahatlıkla girdim hiç bir acı duymadan çıktım rahim filminde. İnşallah buda böyle geçer.

Valla bazen insanlar korkutuyor.bende rahim filminden çok korkmuştum ama anestezi olmadan oldum.şimdide yumurta toplamayı lokal yapıyorlarmış Ege'de onu merak ediyorum.geçen sefer özelde genel anestezi altında oldum hiçbirşey anlamadım.

Ben her seferinde çok zorlanıyorum vajinal muayene de. Allah yardımcımız olsun ne diyelim sonu güzel birşey için bu kadar cefamız. Yumurta toplama nasıl peki vajinal muayeneler de tuvaletim geliyor benim oda uzun sürüyormuş sanırım
canım yumurta toplama henüz yaşamadım adet olmayı beklüyorum tedavi için bilenler anlatırsa bende merak ediyorum çünkü

Çok teşekkürler bilgi için. İnsan bilmedigi şeyler olunca korkuyor hali ile. Şimdi daha rahatım en azindan. Rahim filminde de bir sürü kötü Yorum okumuştum. Nasıl korktum anlatamam. Ama canı çok tatlı olan bir arkadaşım kesinlikle korkma ben yapabiliyorsam herkes yapar dedi. O rahatlıkla girdim hiç bir acı duymadan çıktım rahim filminde. İnşallah buda böyle geçer.
rica ederim canım bende çok büyüttüm gözümde ama öle olmadı.inşallah iyi geçer geçmiş olsun

Bizde bugün ege üniveristesinde tedsviye başladık hayırlısı ile dosyamız acıldı bazı testler istediler bundan sonra süreç nasıl işliyecek acaba bilgi verir misiniz ? Teşekkürler şimdiden

Slm herkese bizde 22 eylül de başvurduk benim ve eşimin testleri yapıldı daha sonra amh testini ve dahiliye den onay raporunu aldım adet döneminde de yapılmasi gereken testleri yaptirdim ve hayırlısiyla pazartesi günü tüm evrakları tamamladik biz sizi Arıcaz dediler asıl merak ettiğim bundan sonraki süreç nasıl devam ediyor yani tahminen ne zman arıyorlar bilgisi olan arkdslar yardımcı olabilir mi?

Slm herkese bizde 22 eylül de başvurduk benim ve eşimin testleri yapıldı daha sonra amh testini ve dahiliye den onay raporunu aldım adet döneminde de yapılmasi gereken testleri yaptirdim ve hayırlısiyla pazartesi günü tüm evrakları tamamladik biz sizi Arıcaz dediler asıl merak ettiğim bundan sonraki süreç nasıl devam ediyor yani tahminen ne zman arıyorlar bilgisi olan arkdslar yardımcı olabilir mi?
bizimde 25 eylülde dosyamız açıldı 27 sinde bütün testler ve onayları teslim ettik.size söyledileri gibi dönüş yapıcaklarını söylediler.biz dönmezsek adetinizde arayın diyen de oldu. Anladığım kadarıyla orada iki hemşire birde görevli var. smear sonucuma göre üç günlük bi ilaç kullandım ben büyük bi sorun değilmiş.hala cevap gelmedi.Bir ayı buluyor hatta bazen geçiyormuş dönüş yapmaları. Reglimin ilk günün bekliyorum regl olunca arayacağım ben de burdan tüm görüşmeleri aktarıcam süreçle ilgili bi başlasa inşallah..

bizimde 25 eylülde dosyamız açıldı 27 sinde bütün testler ve onayları teslim ettik.size söyledileri gibi dönüş yapıcaklarını söylediler.biz dönmezsek adetinizde arayın diyen de oldu. Anladığım kadarıyla orada iki hemşire birde görevli var. smear sonucuma göre üç günlük bi ilaç kullandım ben büyük bi sorun değilmiş.hala cevap gelmedi.Bir ayı buluyor hatta bazen geçiyormuş dönüş yapmaları. Reglimin ilk günün bekliyorum regl olunca arayacağım ben de burdan tüm görüşmeleri aktarıcam süreçle ilgili bi başlasa inşallah..
Ayy benim de smear testinde ufak bi enfeksiyon çıkmış ama bana hiçbişey söylemediler neden ki acaba ? Merak ettim şimdi.bende ilk adetimde arayım öyleyse

Ayy benim de smear testinde ufak bi enfeksiyon çıkmış ama bana hiçbişey söylemediler neden ki acaba ? Merak ettim şimdi.bende ilk adetimde arayım öyleyse
Benim de smear testimde enfeksiyon çıktı.beni de daha aramadılar.bu hafta aramazlarsa regl olucam o zaman bu ay gitmiş bir olacak.enfeksiyon için civanperçemi aldım suyu kaynarım içine atıp buhar banyosu yapıcam.iyi geliyormuş.

Benim de smear testimde enfeksiyon çıktı.beni de daha aramadılar.bu hafta aramazlarsa regl olucam o zaman bu ay gitmiş bir olacak.enfeksiyon için civanperçemi aldım suyu kaynarım içine atıp buhar banyosu yapıcam.iyi geliyormuş.
Aynen bende arayıp söylemeyi düşünüyorum biz peşine düşmezsek onlar bizi biraz zor arar

bu hafta aramazlarsa adetimin ilk günü diye siz arayın bakalım ne diycekler belki enfeksiyon varmış diye farkedip ilaç verirler ya da karar verildiyse onu söylerler ilaca gerek kalmadıgını anlamış da olursunuz.Ben de ilk günü aramayı düşünüyorum 22 gün oldu haber yok ..

Kızlar size iki şey sormak istiyorum.18 ekimde bizimde randevumuz. Ben Amh testimi bile yaptırdım giderken hepsini götürücem. 5. olacak kısmetse. 1. sorum : eşimin sperm testi için oda falan veriolarmı, wc de falan yapmıodur inşallah,duş almak istiyor yola gideceğimiz için geri. 2. sorum: 2 aşılama dediler varsayalım ikiside tutmazsa 3 tüp şansımız var değilmi raporlu ?Aşılamalar raporlu nekadar? (poliklinik hastasıyım)

X