Ekmek yememek doğru mu?

söyleyimde bana türlü yapsın bari :KK61:
en mantıklısı
2 dılımm pızzadan 4 saat sonra karında gurultu baslayacaktı ne yesem ne yesem arayısları
2 tabak turlu sabah kadar su bidonu yutmus hıssı verır oyle doygunluk ve en azından faydalı
yıyoruz o mıde bagırsak calısıyor kanlar pompalanıyor o vucut yoruluyor
hepsı bosuna mı olsun :KK70:

Ayrıca yıllarca bize gıda piramiti diye bişey yutturdular. Diyetisyenler, kendini geliştirmemiş doktorlar dünyaya bunu dayattı...en çok tahıl, en az yağ tüketilmeli dendi.

Neticede obez bir dünya...herkes şeker hastası, bir sürü alzeimer vakası. Ben dayatılan beslenmenin bir nevi biyolojik savaş olduğuna inanıyorum. Ayrıca o kadar özel hastaneyi vatandaşın hayrına kurmuyorlar. İşletme bunlar, hasta elzem.

Benim kuyrukyağları tüketen babannemi ömrümde şişko görmedim, 100 üne gelirken de hafızası benden farksızdı.

Oh be... aynilari demekten ben yoruldum.
Hele şu beslenme piramidi yokmu... beni benden aliyor.

eğer tohumlar ve bitkilerin yapısıyla bu denli oynamamış olsalardı bizde daha bir iştahla yerdik ekmeği, orası kesin. ama bir kitle imha silahı olarak gördüklerinden beridir buğdayı ne yazık ki gluten yakamıza yapıştı kurtulamıyoruz. evde yapmak da ne kadar çözüm bu şartlar altında bilmiyorum ama ne kadar az yersek o kadar iyi. hatta karbonhidrat içeren, hamurişi dediğimiz ürünleri daha çok.

Canım bak, çok mutsuz oluyorsan siyez dene. Benim glutene aşırı hassasiyetim var. Hafta sonu arkadaşım şahit oldu, şok geçirdi 10 dk lık değişime. Benim karnım düz, pek karnımda kg problemi yok gibi, ama yarım simit yedikten 10 dk sonra bu kız 6 aylık hamile dersin :KK70:

Daha önce de arkadaşıma yok kg değil, dün akşam ekmek yedim derdim inanmazdı :KK70: ama hafta sonu beraber öğle yemeği yedik, kendi gördü gözleri açık kaldı.

Siyez yersem aynı şeyi yapmıyor...ama onu da dediğim gibi kahvaltı da 1-2 dilim maks yapardım sanırım, hergün de değil :KK66:
Canım yaa bu bende de var... Karnım ekmek simit yeyince davul gibi oluyo, hatta kollarımda pıtırcıklar çıkıyo.. Yulaf ve muz vs meyve de keseyim en iyisi

Canım yaa bu bende de var... Karnım ekmek simit yeyince davul gibi oluyo, hatta kollarımda pıtırcıklar çıkıyo.. Yulaf ve muz vs meyve de keseyim en iyisi
Gluten kimseye yaramıyor, ama bu bende ve sizde olan artık intolerans boyutuna geldiğinin kanıtı. Mümkün olduğu kadar unlu gıdalardan uzak durun, mide ve bağırsaklardaki rahatlamaya şahit olacaksınız. :KK66:

Yulafı arada tüketiyorum ben, ama dediğin gibi çok olmasa da onda da gluten var.

Gluten kimseye yaramıyor, ama bu bende ve sizde olan artık intolerans boyutuna geldiğinin kanıtı. Mümkün olduğu kadar unlu gıdalardan uzak durun, mide ve bağırsaklardaki rahatlamaya şahit olacaksınız. :KK66:

Yulafı arada tüketiyorum ben, ama dediğin gibi çok olmasa da onda da gluten var.
Kız ben Black rose :KK70::KK70::KK70::KK70::KK70:

X