el öpmede gerginlik,ne yapacağımı bilmiyorum

bu konuyu okuduktan sonra yorumumu geri aliyorum, ablasi ve annesi hakli. Eş ailesinden bir cacik olmaz.
Bende konu sahibini nereden hatırlıyorum diye düşünüp duruyordum. Evet öyle.
Hatta nişan olacağı zaman bu eş kişisi "sakalım olmadan nişan yapamayız" diye diretmişti. Nişanı yurtdışından gelecek baldızına göre değil de kendi sakalına göre ayarlamaya çalışmıştı. Sizin eşiniz ve ailesinden bir cacık olmaz, görümceniz aileniz hakkında hakaret mesajları attı ama onunla yine görüştünüz. Eşiniz ablanız birşey dedi diye evliliğin ilk günlerini burnunuzdan getirdi hala eşinizi ve ailesini haklı görüyorsunuz pes. Ki ben ablanızın birşey dediğini dese bile duyulacağını zannetmiyorum, o kalabalıkta nasıl duyulacak? Eşinizin asla duyduğunu düşünmüyorum. Ya duyulmaz ya da görümceniz laf aramak için ablanızı pür dikkat dinledi. Ayrıca sakalını benim ablamın gelişinden daha önemli tutan bir insanla asla evlenmezdim. Ablalarınız tepkisini koymakta gayet haklı.

erkek arkdaşım ailesine terbiyesizlik yapıldığını bir süre bu evlilik meselesini konuşmak istemediğini söyledi. annem onlara memleketteki işlerini vs sorduğu için terbiyesizlik yapmışız.

Erkek arkadaşımın telefonunda kız kardeşinin attığı mesajları yakaladım. hakaret dolu iğrenç mesajlar benim ve ailem hakkında...

bu sakal meselesini ablama söyleyince köpürdü. çocuğun bencilliği, düşüncesizliği, uyumsuzluğu, bana ve aileme değer vermeyişi....

Düğünterörü diye bir sayfaya üyeyim instgramda orda videolarda var tabi o arkadaşmı bilemiyorum .https://www.instagram.com/p/CKGVPw2AYDh/?igshid=17w6a0krdt4yj

Öyle olmuş zaten.

Tatlış görümce, kendisine ve annesine hakaret dolu mesajlar yazmış ama ne hikmetse unutulup gitmiş çok iyi anlaşıyoruza kadar gelmiş.

Evlenmişsin artık olan olmuş belki ablan haklıdır eşin de iyi biri gibi durmuyor anlattıklarından bi de üstüne denk biri değilse belki evlenmeden burada konu açmış olsan çoğu insan evlenme derdi. Ama olan olmuş Evlenmişsin ablanı ve anneni alttan al sakın karşına alma yarın öbür gün esinle birsey olsa yine onların yüzüne bakacaksın.
Eşinin seni yalnız bırakması sırf "ne biçim erkek" dendiği için hiç doğru değil. Senin eşin ilk günden bu triplere giriyorsa bak ileride fazlası çıkabilir otur konuş her ne olursa olsun bir daha böyle yaparsa karşılık vereceğini söyle. Gerekirse meydan kavgası yapacak ablanla ama senin elini bırakmayacak ablanı arka odalara kendi odasına vs kaçmaya götürsün meseleyi ama seni yalnız bırakmasın. Annenin arayıp dünüre saydırması yanlış ama dikkatimi çeken birsey oldu eşinin ablandan özür dilemesini istiyor annen demekki eşin özür dilenecek birsey yapmış

Çok haklisiniz. Konu sahibinin sakal konusunu da hatirladim. Boyle biriyle degil evlilik, sevgililik dusunulmez. Ablasinin neden bu kadar karsi ciktigini eski konulari okuyunca anladim.

Ayrıca şu konuda bahsettiğiniz şey inat değil ablanıza yapılan terbiyesizliktir. Bunu göremiyor musunuz?
Nişan yurtdışından gelecek aile üyesine göre ayarlanır küçük prensin sakalcığına göre değil. Adam size resmen yurtdışından gelecek ablanı zerre takmıyorum, benim sakalım daha önemli demek istemiş sizde "sevgilim haklı" demişsiniz. Kendinize ve ailenize saygı duyun. Ablanız ve anneniz haklı. Bu aileyi bu kadar tuttuğunuz ve bunu gösterdiğiniz için ileride çok üzecekler sizi.

Daha önce erkek arkadaşınız ve ailesiyle ilgili açtığınız konuda herkes sizi uyardı. Bile bile lades dediniz. Şimdi herkes ilk günden evliliğinize dahil olmuş. Eyvahlar olsun... Balayınız, ilk günleriniz rezil olmuş. Bu evlilikte böyle uzun sürmez. Sürse de hep huzursuzluk olacak.

Öyle olmuş zaten.

Tatlış görümce, kendisine ve annesine hakaret dolu mesajlar yazmış ama ne hikmetse unutulup gitmiş çok iyi anlaşıyoruza kadar gelmiş.
Çok sinirlendim bu konuya. Sindirilmiş kadınları görünce kendi kendime sinir olduğum la kalıyorum. Oysa herkes evinde mutlu

Konu sahibi suçlu olarak eş ve eş ailesini değil kendi ailesini görüyor yalnız. Ablasının neden psikologa gönderdiği belli oldu

İşiniz zor Allah yardımcınız olsun

Ayrica ablanıza katılmıyorum benim eşimin avucuna da hem bana hem eşime kına yakılırken altın konuldu. Ama ikisini de eşimin ailesi koydu yani elimi açmıyorum olayı biraz şeyyy nasıl desem hani maddi yönden de size denk değilse eşin tarafı; eşiniz ne koparsam kar gibi düşünmüş olduğunu zannetti herhalde ablanız; ben de olsam öyle anlardım; evet biraz fesatımdır; ama fesatlara fırsat da vermemek lazım davranışlarla

Ben belki de sorunlu olanları ile de karşılaştığım içim çevremden daha farklı bakıyorum olaya. Benim ailemde sizin aileniz gibi ki zaten normali de o. Gerçi bu konuya bakınca da yine aynı kapıya çıkıyor.

Eski konulara şöyle bir göz attım da ailenizi ezip bu aileyle yüzgöz olmak sizin hatanız.

Ablanızın lafı görümcenin lafının yanında iltifat kalır.

Annenize b.k çuvalı, size kemirgen muamelesi yapan insanlarda sorun yok, ablanızın eş dediğiniz eziğe adam değil tespitinde sorun var. Yok daha neler...

Bu adamın zerre saygısı yok size.
Aklınızı kaybetmişsiniz.
Ablanızın psikoloğa gönderme ısrarına şaşmamalı.
Resmen sizi kurtarmak için çırpınmış.
Ablanızın tek hatası, sizin hata yapmanızı engellemeye çalışması olmuş.

Kendi ailenizi de onun ailesini de bir kenara bırakın. İsteyen istediğiyle görüşsün. Böyle el öpmeler, adetler örfler bu zamanda çok saçma değil mi? Siz yeni kurduğunuz aileye odaklanın. Görümceler, eltiler, kaynımgiller okuyorum sürekli burada. Herkes hısmıyla mesafeli olsun inanın başınız daha az ağrır

Çok sinirlendim bu konuya. Sindirilmiş kadınları görünce kendi kendime sinir olduğum la kalıyorum. Oysa herkes evinde mutlu
Koca önemli arkadaşlar.

Kendini, aileni hiçe saydırabilirsin mühim değil bunlar mühim olan "koca"

Ablası boşuna psikoğa göndermemiş kardeşini.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…