el öpmede gerginlik,ne yapacağımı bilmiyorum

Hanımlar aman diyeyim sakin olun, bakın konu sahibesi mutlu, eşi mutlu, görümceler mutlu herkes gül gibi geçinip gidiyor, siz kardeşsiniz polemiğe girmeyin lütfen 🤗
Bu kelebekliğim kaç saat sürer bilmiyorum, herkes çiçek olsun kelebek olsun istiyorum lütfen ama☺️
Abla mutlu değil mune, anne mutlu değil. Onların mutsuzluğu önemsiz mi? 😂😂😂

KKda ne kadar takılıyorsun, takılıyor musun o zaman boşsun, işsizsin filan muhabbeti niye yapılıyorsa. Bir yandan saksı boyuyorum, bir yandan TLC dinliyorum bir yandan mola verdikçe okuyorum-yazıyorum kkda, akşam telde pdf kitap okuyorum, telefonu kurcalamaya devam ediyorum, pc oyunu oynuyoruz oğlanla 15 dk molalı, yine bi KKya uğruyorum... Eee? Noluyor yani her gün okuyup bakınca, yorumlayınca? Pandemi yüzünden evde daha çok vakit geçiriyoruz, burası da bi uğrak oluyor.

Artık şu "KKda çok geziyorsun işsizsin" muhabbeti baydı hea.
Her gün burada olduğumu takip ediyorsan, sen de her gün buradasındır, her konuda ve yorumdasındır yani neyin imajı? :)
İki gün önce, bir hesabı birkaç kişi kullanmak yasak, yönetim ilgilenir sizinle yazdım diye benim issiz ilan etti bir üye. 😂

Burada vakit geçirene issiz diyen diğer tarafta atom parçalıyor gibi bir hava da oluyor birde.

İki gün önce, bir hesabı birkaç kişi kullanmak yasak, yönetim ilgilenir sizinle yazdım diye benim issiz ilan etti bir üye. 😂

Burada vakit geçirene issiz diyen diğer tarafta atom parçalıyor gibi bir hava da oluyor birde.

Yabanelma dur şimdi yine ağzı kokanlar diye bir konu açılırsa görürsün :KK53:

Ne kök aileci, ne de eş konusunda buldumcuk olmamak lazım. Hak, hukuk. adalet. Yanlış kiminse onun karşısında durmak doğru olanı.
Diğer mesajları okumadım ilk konu içeriğinize bakarak yazıyorum, siz de biraz buldumcukluk hali var sanki. Sürekli eşinizin ve ailesini gönlünü yapmak için kendi ailenizi kulak ardı ediyorsunuz izlenimine kapıldım.

Ablanız eşinizi size yakıştırmadığını sadece size mi belirtti, eşinizle bu konu hakkında bir konuşması, tartışması oldu mu?
Yoksa siz mi her konuşulanı nişanlınıza olduğu gibi aktardınız. Eğer öyle yaptıysanız bu dürüstlük değil krizi idare edememektir.

Madem eşinize hak veriyor ve arkasında duruyorsunuz o zaman neden ailenize eşinizin tepkilerini açık açık anlatıyorsunuz.
"Şu işimiz var geç kaldık, acelemiz var" vs gibi geçiştirseydiniz. Durumu idare etmek yerine insanları birbirine bilendiriyorsunuz resmen.

Kına esnasında erkeğe kına yakılması, damadın elini kapatması pek görülmemiş bir şeydir. Hatta ilk kez sizde duydum. Ablanız da belki bu durumla ilgili bir şey söyledi mikser görümce de etrafa yaydı. Görümcenin abisine durumu hangi şartlarda anlatmak zorunda kaldığı ile ilgili açıklaması bile "ortalığı karıştırdım ama bu durumdan nasıl sıyrılırım" diye bağırıyor. Diyelim ablanız bu durumu komik bir dille eleştirdi çok ağrına gittiyse orada ablanıza verseydi tepkisini. Neden o anda yemediği için susup sonra ortalığı bulandırıyor.

Eşinizi bence fazla pohpohlamışsınız oda bu durumu süper bir şekilde kullanıyor. Daha çok yeni evlisiniz
Kimse ona ablanızın/annenizin boynuna sarılsın demiyor. Annenizin elini öper, hatır sorar çıkar ne var bunda. Ortada karşılıklı tartışma, yüz yüze bakmayı gerektirmeyecek bir olay geçmemiş ki. Eşiniz elinden geleni yapar, ailenin güvenini kazanır ama ona rağmen hala soğuk rüzgarlar esiyorsa "benden bu kadar" der geçer kenara. Sizi büyüten annenizin, aynı kanı taşıdığınız ablanızın endişelerini gidermekte eşinizin görevi değil mi? Ağaç kavuğundan çıkmadınız sonuçta.

Bu tavrınız devam ederse eşiniz ve aileniz arasında evliliğiniz boyunca sorun çıkacaktır. Daha ileri sayfaları okumadım ama ben ailenize hak verdim. Gözlerine batan sizin zararınıza bir şeyler var ama siz inatla görmüyorsunuz sanki.

Şey gibi bu, hani gezmeyi pek sevmeyen, evde takılmayı seven insanlara "Asosyalsin, ortamlara girmiyorsun asosyalsiiinn" denilmesi gibi, adam evde vakit geçirmeyi seviyor diye asosyal ilan ediliyor sanki full gezmesi gerek. Etiket yapıştırmaya pek meraklılar. Sanalda, reel hayatları okumayı ve yorumlamayı seviyorum, noldu? "Başka işin mi yok işsizsiiiin", yoo, seviyorum bunu ve buna vakit ayırabiliyorum. Bunun neresi yerilebilir ki?

bir de her konuda aynı fikirde değiliz ki

o konuda sen de vardın

konu sahibine hak verdin gittin

ben hak vermedim

aynı konuda aynı şeyi düşünme sorunluluğu da yok ki ama aynı şeyi iki kişi pğeş peşe yazınca hemen siz anlaşıp konu sahiplerine laf sokuyorsunuz diyorlar

aman neyse
Ondan sonra diyorlar toplu saldırıyorsunuz :KK53:
Fikrimiz neyse onu yazıyoruz aslında, kimseyle bir alıp veremediğimiz yok. :KK50:

bir de her konuda aynı fikirde değiliz ki

o konuda sen de vardın

konu sahibine hak verdin gittin

ben hak vermedim

aynı konuda aynı şeyi düşünme sorunluluğu da yok ki ama aynı şeyi iki kişi pğeş peşe yazınca hemen siz anlaşıp konu sahiplerine laf sokuyorsunuz diyorlar

aman neyse

Boş veeer :KK50:

Eski konuyu görünce şaşırmadım, konu sahibinin ilk mesajında da bu durumu sezmiştim.
Kendisi avukatmış birde, eşinin eğitim düzeyini ve mesleğini gerçekten merak ettim.
Abla bence hayat görüşlerinin farklılığı ve ileride yaşanacak geçimsizlikler anlamında birbirlerine denk görmedi.
Bu gözü kapalı buldumcuk kızlara çok sinirleniyorum, kendileri gibi ailelerini de ömür boyu bitmeyecek bir stresin içine atıyorlar.

Eski konuyu görünce şaşırmadım, konu sahibinin ilk mesajında da bu durumu sezmiştim.
Kendisi avukatmış birde, eşinin eğitim düzeyini ve mesleğini gerçekten merak ettim.
Abla bence hayat görüşlerinin farklılığı ve ileride yaşanacak geçimsizlikler anlamında birbirlerine denk görmedi.
Bu gözü kapalı buldumcuk kızlara çok sinirleniyorum, kendileri gibi ailelerini de ömür boyu bitmeyecek bir stresin içine atıyorlar.
Aşktan gözler kör oluyor gerçekten.Dışardan gelen sözlere kapatıyorlar kendilerini.Er geç gerçekle yüzleşiyorlar ama olan geçen yıllara oluyor ne yazık ki..

Eşiniz tavır göstermekte son derece haklı. Son kına olayından önce zaten uzunca bir zaman yapacaklarını yapmışlar. Son olay da bardağı taşıran son damla olmuş. Bir insanın mutlu gününe saygı olur. O gün hep hatırlarda kalacak. Eşiniz çok haklı, anladığım kadarıyla kimse ondan özür de dilemiyor. Hata yaptık, ayıp ettik diyen yok. Neden gitsin ayaklarına? Bence siz eşinize destek olup, bizden özür dilemeden el öpmeye gelmiyoruz demeniz lazım. Esinizle de konuşun, o da özür dilerlerse bir adım atsın.
Her şey kabulüm ama saygısızlık değil. Bu arada saygısızlığın büyüğü size yapılıyor farkında mısınız? Sizi sayan eşinizi de sayardı. Aslında aileniz sizi saymıyor. Herkes bayılmıyor gelinine/damadına ama cocugunun hatırına saygısızlık etmiyor. Ablanıza haddini bildirin. Siz eniştenizle böyle konuşabiliyor, ablanızın seçimlerine bu denli karışabiliyor musunuz?

X