el öpmede gerginlik,ne yapacağımı bilmiyorum

Ev hanımıyım lise mezunuyum ama valla onlar kadar vaktim yok boş zamanımda...😂Hobilerimle uğraşıyorum,film izliyorum yada yatıyorum vaktim varsa buraya girip uzun uzun konu okumak yorum yazmak sayfalarca takip gerçekten ciddi boş mesai...Bence bırakın böyle kalsın tek birşey daha yazmayın en güzel cevap bu olur hatta en güzeli gözardı etmek onları.Site resmen temizleniyor öneririm 😉 Çünkü"insana verilecek en büyük ceza onu görmezden gelip yok saymaktır"😂
Kız sen kvdeni düsünmekten vakit nasıl bulacaksın işin gücün o olmuş :KK70: malum 2 işide bir arada yapamiyorsundur yatıp kvdeni düsün mantolama niye yapmiyorlar diye 🤣
Keşke sende kvdeni yok sayabilsen 🤣

tüm yorumları okudum ve ona binaen yorum yapıyorum: konu ne ara feminizm ve Virginia Hanıma geldi Allah aşkına?

@KudrAlobar 'ı az çok tanırım yorumlarından,gereksiz duygusallık,drama,kendini övme vb yapmaz hiç, sizin verdiğiniz cevaplarla onunkiler arasında hiçbir ilişki yok ki? o A demiş siz Z demişsiniz.

hiç ama hiç alakası yokken sırf kendinizi övmek için konuyu edebiyata getirdiğiniz çok çok belli oluyor dışarıdan,üzgünüm...

bir de KK'da takılanlara işsiz muamelesi yapan üyeler, siz birine sırf burada takılıyor diye işsiz muamelesi yaptığınız için ,karşı tarafa da doğal olarak kendini savunma hakkı doğuyor. insanlar mesleklerini vb söylüyorlar,sonra da havalı ilan ediliyorlar. :olamaz:

ne yapalım sizleri hoşnut etmek için mesela? burada kimin ne mesleği var,veya ne işle meşgul ,bilemezsiniz.

nice donanımlı hanımlar tanıdım bu forumda. ayrıca adı üstünde ''forum'' yani.

amacına uygun kullanıp gelip yorum yapıp-yorum okuyoruz.

ne yapacaktık bilimsel deney falan mı yapmalıydık? hem öyle bile olsa kime ne bundan?

dostça tavsiye vermek ayrı bir şey,üstten üstten domine eder gibi bir üslupla konuşmak ayrı bir şey, siz bizi direkt aşağılarda görüp eziklemeye çalışıyorsunuz ama kim sizi bu merciye koydu ki? kim size bu hakkı verdi?

istersem eski konuları okurum, istersem ta ilk mesajını okurum. kime ne,değil mi?

sonuçta insanlar bir bütündür,evet aynı üye tarafından farklı temalarda konular açılıyor belki ancak o kişi daha önceki yazdıklarıyla bir bütün olarak değerlendirilmelidir,sonuçta her konu açışında bambaşka bir karakterle doğmuyor ki.

bakın ben de en başta eş ailesine hak vermiştim ama iyi ki eski konularını buraya attılar, çünkü ortada süregelen yanlışlar silsilesi var, eğer eski konuları görmeseydik tamamen saygısız olan insanlara hak verip,konu sahibini kötü yönlendirmiş olacaktık.

ben burada her üyeye kefil olamam elbette,tabi ki sırf gıcıklığına eskilerden dem vuranlar oluyor,onları haksız görüyorum tabi ki, ancak şu an burada bahsi geçen üye/üyelerin amacı polemik oluşturmak değildi.

lütfen biraz sakin olunuz,kurallara uyulduğu sürece her üye dilediğini yazmakta özgür,değil mi?

hepimizin boş vakti var ki burada zaman öldürüyoruz,bu kadar kasmaya gerek yok bence :)
Aslında kendi getirdi konuyu feminizme ordan da Woolf'a. Yalniz internetten bakıp söylenecek yazarlar dışında bir şey de demedi. Sen onu oku, sen bunu oku dedi gitti:) Oku da tartışalım demek istemiş olabilir:) Ben de baya işsizim kim konuyu nereye getirdi biliyorum ondan...

tüm yorumları okudum ve ona binaen yorum yapıyorum: konu ne ara feminizm ve Virginia Hanıma geldi Allah aşkına?

@KudrAlobar 'ı az çok tanırım yorumlarından,gereksiz duygusallık,drama,kendini övme vb yapmaz hiç, sizin verdiğiniz cevaplarla onunkiler arasında hiçbir ilişki yok ki? o A demiş siz Z demişsiniz.

hiç ama hiç alakası yokken sırf kendinizi övmek için konuyu edebiyata getirdiğiniz çok çok belli oluyor dışarıdan,üzgünüm...

bir de KK'da takılanlara işsiz muamelesi yapan üyeler, siz birine sırf burada takılıyor diye işsiz muamelesi yaptığınız için ,karşı tarafa da doğal olarak kendini savunma hakkı doğuyor. insanlar mesleklerini vb söylüyorlar,sonra da havalı ilan ediliyorlar. :olamaz:

ne yapalım sizleri hoşnut etmek için mesela? burada kimin ne mesleği var,veya ne işle meşgul ,bilemezsiniz.

nice donanımlı hanımlar tanıdım bu forumda. ayrıca adı üstünde ''forum'' yani.

amacına uygun kullanıp gelip yorum yapıp-yorum okuyoruz.

ne yapacaktık bilimsel deney falan mı yapmalıydık? hem öyle bile olsa kime ne bundan?

dostça tavsiye vermek ayrı bir şey,üstten üstten domine eder gibi bir üslupla konuşmak ayrı bir şey, siz bizi direkt aşağılarda görüp eziklemeye çalışıyorsunuz ama kim sizi bu merciye koydu ki? kim size bu hakkı verdi?

istersem eski konuları okurum, istersem ta ilk mesajını okurum. kime ne,değil mi?

sonuçta insanlar bir bütündür,evet aynı üye tarafından farklı temalarda konular açılıyor belki ancak o kişi daha önceki yazdıklarıyla bir bütün olarak değerlendirilmelidir,sonuçta her konu açışında bambaşka bir karakterle doğmuyor ki.

bakın ben de en başta eş ailesine hak vermiştim ama iyi ki eski konularını buraya attılar, çünkü ortada süregelen yanlışlar silsilesi var, eğer eski konuları görmeseydik tamamen saygısız olan insanlara hak verip,konu sahibini kötü yönlendirmiş olacaktık.

ben burada her üyeye kefil olamam elbette,tabi ki sırf gıcıklığına eskilerden dem vuranlar oluyor,onları haksız görüyorum tabi ki, ancak şu an burada bahsi geçen üye/üyelerin amacı polemik oluşturmak değildi.

lütfen biraz sakin olunuz,kurallara uyulduğu sürece her üye dilediğini yazmakta özgür,değil mi?

hepimizin boş vakti var ki burada zaman öldürüyoruz,bu kadar kasmaya gerek yok bence :)

O kadar okumuş güya ama okuduğu şeylerin, okuduğunu anlama ve kendini ifade edebilme kabiliyetine bir faydası olmamış belli ki.

Karşıdakini çağdaş kadın profili çizip buradaki kadınları beğenmemekle suçluyor, sonra da "sen de onlardan birisin, çok da kasma şekerim" diyor. E bu ne şimdi?
Sorsan "hir kidin giçli ilsin istirim"; ama aslında istediği sadece kendisinin güçlü olması herhalde.
Kendisi çağdaş, güçlü olabilir, başkası olamaz.
Kendisi başka kadınları ezikleyebilir, başkası ezikleyemez.
Kendisi kendini övebilir, başkası kendini övemez.
"En başarılı, en çağdaş, en güçlü, en bilgili ben olayım ama başkası olmasın. Çünkü o zaman ortada ezikleyecek ve acıyacak kadın kalmaz." Ortamlarda feministim dersin, kim bilecek :KK51:

Banlandığı için alıntılayıp yazmamıştım bunları ama gelince okur artık. Bana da "işsizlikten analiz yapıyorsun" falan der herhalde :dondurma:

Aslında kendi getirdi konuyu feminizme ordan da Woolf'a. Yalniz internetten bakıp söylenecek yazarlar dışında bir şey de demedi. Sen onu oku, sen bunu oku dedi gitti:) Oku da tartışalım demek istemiş olabilir:) Ben de baya işsizim kim konuyu nereye getirdi biliyorum ondan...
En enellllektüel o olsun ben okumamış olmamla çok memnun oluyorum bazen bu tipleri görünce 🤦🏼‍♀️

evet kendi getirmiş bildiğiniz,yani dışarıdan bakınca direkt göze çarpıyor hani insan diyor ki ne alaka? ondan yorum yapmak istedim yani dayanamadım,bizi aşağılamaya çalışırken kendini övmeye başlamış ''alakasız'' bir şekilde.

haydi konusu gelse,uygun bir ortam olsa tamam yine öv kendini,ama ne alaka burada konuşulan şeyle şimdi :olamaz:

boldladığım yere ithafen : aslında hepimiz işsiziz :KK50:

nedir yani bu kadar işsiz işsiz diye ağızlara pelesenk etmek...

forum burası,işi yokken herkes gelir takılır burada,neyin ispatı için uğraşılıyor anlayamadım.

hayır bizim zaman harcadığımız yere laf atıp yine aynı yer vasıtasıyla bize ''işsiz'' demek de,nasıl bir ironidir bilemedim...

O kadar okumuş güya ama okuduğu şeylerin, okuduğunu anlama ve kendini ifade edebilme kabiliyetine bir faydası olmamış belli ki.

Karşıdakini çağdaş kadın profili çizip buradaki kadınları beğenmemekle suçluyor, sonra da "sen de onlardan birisin, çok da kasma şekerim" diyor. E bu ne şimdi?
Sorsan "hir kidin giçli ilsin istirim"; ama aslında istediği sadece kendisinin güçlü olması herhalde.
"En başarılı, en çağdaş, en güçlü, en bilgili ben olayım ama başkası olmasın. Çünkü o zaman ortada ezikleyecek ve acıyacak kadın kalmaz." Ortamlarda feministim dersin, kim bilecek :KK51:

Banlandığı için alıntılayıp yazmamıştım bunları ama gelince okur artık. Bana da "işsizlikten analiz yapıyorsun" falan der herhalde :dondurma:
Ben de bunları söyledim ama polemikten dolayı bir gün nezarete gidip geldim dikkat edin hanımlar 😂

banabenigeriver banabenigeriver en son beni göz ardı etmemişmiydin profilimde ne geziyon :KK70: buton yalama oldu

Eklentiler

• Screenshot_20210213-202324_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20210213-202324_Samsung Internet.jpg
    92,1 KB · Görüntüleme: 104
Pandemiden dolayı eve kapandığın dönemde Woolfun Kendine ait bir oda sını okumanı tavsiye ederim
O zaman belki anlaşabiliriz seninle
Ne demek istediğimi anlayabilirsin o zaman şu anda mümkün değil
Bana güçlü kadınlardan rahatız oluyorsun dedin diye bir dakika ben güçlü kadınlardan neden rahatsız olayım zaten kadınların güçlü olması konusunda okuyorum çalışıyorum dedim .

Ne demek istediğime odaklanın
Hemcinslerinize öfke duymayın bu sizi güçlü değil aksine ezilmeye mahkum kadın yapar!
Ayrıca ben ev hanımlarını aşağılamadım aksine sizde onlardan birisiniz neden böyle yapıyorsunuz demek istedim orda.
Yazdığım bütün cümlelerde ünlem olmalı vurgu yapıyorum !!!!!
Burda benimde sinirlendiğim üstüme gelinen tartışmalar oldu .Eski konulara girip karşımda parmak sallayıp sende busun diyenler vardı!Ben bunu anlayamıyorum.
Son olarak neyi savunduğumu anlayamamış olman çok şaşırtıcı değil.
İyi günler dilerim
Kendinizi 30 kitap, yazar, akım vs ile tanımlamayı (hadi 500 olsun güzel hatrınız için) ve karşınızdaki insana sadece ‘bunlar olduğunda, bla bla okuduğunda anlaşabiliriz’ demeyi nasıl reva görüyorsunuz?
Bu denli kendini batıranı nadir gördüm, yazmadan edemedim.

Sadece o kadarcıksınız yani, çok acı...

Olsun ya, hazır ban yemişken Virginia Woolf- Kendine Ait Bir Oda kitabına başladım. Bittiğinde feminist demeye başlayacağım kendime 😂 Kim bilir belki entelektüel bile olurum
Paris'te kahve içmeden feminist yada entelektüel olabileceğini sanıyorsan yanılıyorsun :KK70:

Çok tınlamayın arkadaşı kendisi özelde çalıştığım için sen öğretmen değilsin git çalış diyen bir feminist :işsiz: Kendisini övmekten başka öteye gidemeyen, entellektüel olmanın yanından bile geçemeyen biri zira entelektüel olan biri asla ben şunu şunu okudum şunu yaptım demez. Bu arada internette arattığı isimleri yazmış. Gitsin biraz Kafka vs okusun belki kendine gelir

Ablanız çok çekilmez bir insan, fakat benim görümcemin çeyreği kadar deği.
Görümcem gelip haftalarca kalır bizde, kalmasın demem, diyemem. Lânet olsun ki eşimin kardeşidir derim 😅
Kadınlar ne görümceler çekiyor eşleri hatırına. Eşinizin melek ailesiyle! mutlaka sorun yaşayacağınız zamanlar olacak, o zaman geldiğinde "kesinlikle kardeşinle görüşmek istemiyorum" deyip eşinizi ailesine yalnız göndereceğinizi bilsin şimdiden.
Artı bir abla tavsiyesi, ablanız neyse de eşinizin anneniz tavır almasına, söz söylemesine asla izin vermeyin.
Yeni evlisiniz, Allah korusun ileride bir sorun yaşarsanız, eş ailesi kuyunuzu kazarken sizin aileniz size kucak açacak.

Sevgiler

Ben de yazmayayim demistim belki harf hatasidir diye ama kendisi israrlar bu iki ismin kendi hayatinda ne kadar onemli oldugu belirttigi halde 'Jean-Paul Sartre' ye israrla 'Satre' yazmasi komik... Bir insan icin biri bu kadar kiymetliyse, degil telefondan yazmak eski Mezopotamya'da kil tablete yazsa yanlis yazamaz.

ortada bir laf sokma var diye dünyaları yıkan eşiniz. bu arada ablanızı sevmiyor olabilir ama annenizin elini öpmek için mutlaka sizinle gitmesi şart. siz de buldumcuk olmayın belki de gerçekten ablanız milletin içinde laf sokmamıştır iftira atıyor olabilirler görümcenizi ne kadar tanıyorsunuz?

Çok tınlamayın arkadaşı kendisi özelde çalıştığım için sen öğretmen değilsin git çalış diyen bir feminist :işsiz: Kendisini övmekten başka öteye gidemeyen, entellektüel olmanın yanından bile geçemeyen biri zira entelektüel olan biri asla ben şunu şunu okudum şunu yaptım demez. Bu arada internette arattığı isimleri yazmış. Gitsin biraz Kafka vs okusun belki kendine gelir

E bu bildiğimiz "memur olun çoocum memur olun. Devlete dayayacan sırtını rahat edecen" diyen teyze kafası :KK70:

X