el öpmede gerginlik,ne yapacağımı bilmiyorum

Dur tartışalım varoluşculuk lütfen
Cahilliğimi ortaya çıkar
Hadi
Benim anlamadigim internetten tartışınca bildiğiniz ya da bildiğimiz nerden belli olacak?Çünkü siz internette yazan bilgiler dışında bir şey demiyorsunuz. Mesela Woolf'un bilincalti tekniği zaten kitabının tanıtımında yazıyor. Okumuşsunuzdur ona bir şey diyemem ama okuduğunuzu belli eden kitabın içeriği ile ilgili bir tane yorumunuz yok. Hem her insanın merak duygusu farklı bir konuya gelişebilir. Niye kendi okuduğunuz şeyi gel tartışalım diyorsunuz. Kitaplar, konular derya deniz. Mesela ben de mitolojiye ayrı ilgi duyuyorum Yunan,Iskandinav... Gel tartışalım deyip o konuda kitap okumayana cahil mi diyeyim? Gerçekten abartmışsınız.

Aynı konuda 2. tur, kamera nerede? Mune seni şakalıyoruz deyin, rüyadaysam çimdikleyip uyandırın, şaka de mi? Şaka deyip su çarpın yüzüme 🤦‍♀️

Benim anlamadigim internetten tartışınca bildiğiniz ya da bildiğimiz nerden belli olacak?Çünkü siz internette yazan bilgiler dışında bir şey demiyorsunuz. Mesela Woolf'un bilincalti tekniği zaten kitabının tanıtımında yazıyor. Okumuşsunuzdur ona bir şey diyemem ama okuduğunuzu belli eden kitabın içeriği ile ilgili bir tane yorumunuz yok. Hem her insanın merak duygusu farklı bir konuya gelişebilir. Niye kendi okuduğunuz şeyi gel tartışalım diyorsunuz. Kitaplar, konular derya deniz. Mesela ben de mitolojiye ayrı ilgi duyuyorum Yunan,Iskandinav... Gel tartışalım deyip o konuda kitap okumayana cahil mi diyeyim? Gerçekten abartmışsınız.
Antik Yunan’a ilgi duymayan bir felesefe meraklısı yoktur emin ol:)
Hersey Antik Yunan’la başlar
Kitapları okumamışsınz ki zaten okumadığınız bir kitabı nasıl tartışalım o ayrı
Bilinç altı tekniğiyle yazılmış kitaplar okunması en zor kitaplardır!Anlıyorum herkes okumak zorunda değil zaten!
Bunun için ciddi bir altyapı gerekir!
Kendine ait bir odada kadınların hayatta geri kalmasının nedenlerini sorgular
Kendinden önce gelen kadın yazarları eleştirir .Neden kadın yazar yok diyenlere cevap verir!
Kadınların engellendiği bir dönemde çıkıp böyle bir kitap yazmak yürek ister!
Okusaydın tartışabilirdin benle
Hem kitabı okumayıp hemde içeriğini konuş diyeni de anlamıyorum:)
Merak ettiysen oku!
Ben kendi kendime kitap özeti mi yapayım burda :)
Hem soruyorsunuz hem de cevap verince bilgini ispatlamaya çalışıyorsun diyorsunuz
Ne diyeceğimi şaşırdım

Bilinç altı tekniğiyle yazılmış kitaplar okunması en zor kitaplardır!Anlıyorum herkes okumak zorunda değil zaten!
Kendinden önce gelen kadın yazarları eleştirir .Neden kadın yazar yok diyenlere cevap verir!
Merak ettiysen oku!
Hem soruyorsunuz hem de cevap verince bilgini ispatlamaya çalışıyorsun diyorsunuz
Ne diyeceğimi şaşırdım
Yani okumadım mı dedim. Isterseniz kitabımın fotoğrafını atayım üzerine istediğiniz not kağıdını yapıştırıp falan:)) Nerden çıkardınız okumadığımı anlamadım. Sizin gibi okuyorum ben diye gezmedigim için sanırım. Bilgini ispatlamaya çalışıyorsunuz demedim tam tersini dedim aslında ya neyse.

Merak ettiysen oku!
Ne diyeceğimi şaşırdım
Hem mitoloji örnekti yani gelip size hadi onu tartışalım desem ne olur demedim. Genel dedim size değil. Yani onu dediğim biri felsefeye de ilgi duymuyordur belki. Belki ekonomidir en sevdiği. Tetikçinin itirafları gibi kitaplar okuyordur...

Yani okumadım mı dedim. Isterseniz kitabımın fotoğrafını atayım üzerine istediğiniz not kağıdını yapıştırıp falan:)) Nerden çıkardınız okumadığımı anlamadım. Sizin gibi okuyorum ben diye gezmedigim için sanırım. Bilgini ispatlamaya çalışıyorsunuz demedim tam tersini dedim aslında ya neyse.
Bak yine aynı şeyi yapıyorsun
Kompleks yapma
Gezmek insana çok şey katsa da okumak her zaman benim için daha değerli
Woolf okuruysan sen anlat bakalım ne anladın?
Benden çok biliyorsundur belki olabilir
Keşke öyle olsa
Ben kendimi aşan insanlarla konuşmayı severim

Hem mitoloji örnekti yani gelip size hadi onu tartışalım desem ne olur demedim. Genel dedim size değil. Yani onu dediğim biri felsefeye de ilgi duymuyordur belki. Belki ekonomidir en sevdiği. Tetikçinin itirafları gibi kitaplar okuyordur...
Duymayabilir
Bunda birşey yok
Feminist bir kadına güçlü kadın sevmiyorsun dendi o yüzden konu buraya geldi
Yoksa edebiyat niye konuşayım ki burda
Hele de böyle bir konunun ortasında
Güçlü kadın niye sevmeyeyim
Ben güçlü gibi gözüken zayıf kadın sevmem sadece iki yüzlülük bu!

Bak yine aynı şeyi yapıyorsun
Kompleks yapma
Gezmek insana çok şey katsa da okumak her zaman benim için daha değerli
Woolf okuruysan sen anlat bakalım ne anladın?
Benden çok biliyorsundur belki olabilir
Keşke öyle olsa
Ben kendimi aşan insanlarla konuşmayı severim
Evet, okudum. Birçok kadın da okumuştur. Ama ben de insanları, kadınları ezen insanlarla tartışmayı sevmiyorum. Yine diyorum ki netten tartışmak zordur, arama motoruna yazarsam her şeyi bulup bilmesem de yazabilirim.

Görümcelerin senin arkandan kınan esnasında ay böyle yapılır mı kız da insan olsun elini açsın vs. dese sen ertesi gün gider miydin? Burda ne olursa olsun o senin ailen gelmeli vs diyenler olmuş aynısı bir kadına yapılsa " mesafe koy cnm gidip gelme en iyisi " diyecek onlarca kadın var. Cinsiyetçilik budur işte 🤷

Benim anlamadigim internetten tartışınca bildiğiniz ya da bildiğimiz nerden belli olacak?
Bana özelden de yazdı ve bunu açıklamaya çalıştım ama mümkün değil, yormayın kendinizi. Hanımefendi okuduğumuz kitapların tartışmasını yapmıyoruz diye okumuyoruz sanıyor.

Kendimizi şu anonim platformda bile birilerine kanıtlayacaksak işimiz var gerçekten.

Siz hep taraflı davranıyorsunuz
Tavrınızı anlamıyorum
Taraflı? Emin misiniz? Zira en azından bu topikten örnek vereyim siz banlandığnızda sizinle yazışan başka üyelerde banlandı, sizin ban süreniz dolmuş ama onlar hala banlı.
Ayrıca şu an bugün bu topikte yaşananlar için yazayım, madem banlanan hep siz oluyorsunuz diğerleri banlanmıyor diyelim, ki banlanmıyorlar taraflısınız lafı tümüyle yanlış bilgi, neden size sizinle aynı üslupla cevap verenlerin yorumlarını şikayet et butonuna basarak rapor etmiyorsunuz?
Bugün tek bir tane bile yorumu şikayet et butonuna basarak bildirmemişsiniz, sizler o butonu kullanmazsanız bizler hangi topikte kavga çıkmış diye sihirli küremize mi bakacağız?

Derseniz, ki eğer öyle derseniz çok yanlış bir bakış açısı olur, ben kimseyi şikayet etmem şikayet etmek tarzım değildir vs o zaman size şu kuralı hatırlatırım, çünkü biz ne kadar kuralları uygulamakla yükümlüysek siz de o kadar kurallara uymakla yükümlüsünüz.

Kurallara aykırı bir durum görüldüğünde, başka kullanıcıların konuya müdahil olması üzücü sonuçlar doğurduğundan, doğru davranışın RAPOR tuşu ile yöneticilere bildirilmesi olduğunu hatırlatırız.

Kurallar herkese uygulansın istiyorsanız üstünüze düşeni yapar şikayet et butonuna basarsınız, şikayet et'i kullanmıyorsanız, bizleri sizin yorumunuza aynı tarzda karşılık verenler var mı yok mu bakamıyoruz diye taraflı ilan edemezsiniz zira sitede 600 bin kadar kayıtlı kullanıcı, milyonlarca konu ve mesaj var, kaldı ki sitenin tek bölümü de bdv değil.

Son düzenleme:
Bana özelden de yazdı ve bunu açıklamaya çalıştım ama mümkün değil, yormayın kendinizi. Hanımefendi okuduğumuz kitapların tartışmasını yapmıyoruz diye okumuyoruz sanıyor.

Kendimizi şu anonim platformda bile birilerine kanıtlayacaksak işimiz var gerçekten.
Bilmiyorsunuz der şimdi de:) Hem burda bize biri sen kadın düşmanisin dese ne hiç kitap okumuyorsun dese ne... Bana birisi kıllı şişko falan yazmıştı burda yazdığımı beğenmeyince hiç cevap bile vermedim. O deyince öyle olmuyorum çünkü:)

Taraflı? Emin misiniz? Zira en azından bu topikten örnek vereyim siz banlandığnızda sizinle yazışan başka üyelerde banlandı, sizin ban süreniz dolmuş ama onlar hala banlı.
Ayrıca şu an bugün bu topikte yaşananlar için yazayım, madem banlanan hep siz oluyorsunuz diğerleri banlanmıyor diyelim, ki banlanmıyorlar taraflısınız lafı tümüyle yanlış bilgi, neden size sizinle aynı üslupla cevap verenlerin yorumlarını şikayet et butonuna basarak rapor etmiyorsunuz?
Bugün tek bir tane bile yorumu şikayet et butonuna basarak bildirmemişsiniz, sizler o butonu kullanmazsanız bizler hangi topikte kavga çıkmış diye sihirli küremize mi bakacağız?

Derseniz, ki eğer öyle derseniz çok yanlış bir bakış açısı olur ben kimseyi şikayet etmem, şikayet etmek tarzım değildir vs o zaman size şu kuralı hatırlatırım, çünkü biz ne kadar kuralları uygulamakla yükümlüysek siz de o kadar kurallara uymakla yükümlüsünüz.

Kurallara aykırı bir durum görüldüğünde, başka kullanıcıların konuya müdahil olması üzücü sonuçlar doğurduğundan, doğru davranışın RAPOR tuşu ile yöneticilere bildirilmesi olduğunu hatırlatırız.

Kurallar herkese uygulansın istiyorsanız üstünüze düşeni yapar şikayet et butonuna basarsınız, şikayet et'i kullanmıyorsanız, bizlerin sizin yorumunuza aynı tarzda karşılık verenler var mı yok mu diye bakamıyoruz diye taraflı ilan edemezsiniz zira sitede 600 bin kadar kayıtlı kullanıcı, milyonlarca konu ve mesaj var, kaldı ki sitenin tek bölümü de bdv değil.
Şikayet etmedim çünkü önemsemedim
Benim eski konularımı açıp banlı olduğum halde dedikodum yapılmış dalga geçilmiş
Hiçbiri de banlanmadı
Sadece o gün tartışan insanlar banlandı!
Konuyu baştan okuyun ve görün
Kesinlikle taraflısınız bunu kabul edin
Sevdiğiniz üyelere söz hakkı verip benim gibilerin sesini şak diye kesiyorsunuz
Alın formunuz sizin olsun
Üyeliğimi silin lütfen

Şikayet etmedim çünkü önemsemedim
Benim eski konularımı açıp banlı olduğum halde dedikodum yapılmış dalga geçilmiş
Hiçbiri de banlanmadı
Sadece o gün tartışan insanlar banlandı!
Konuyu baştan okuyun ve görün
Kesinlikle taraflısınız bunu kabul edin
Sevdiğiniz üyelere söz hakkı verip benim gibilerin sesini şak diye kesiyorsunuz
Alın formunuz sizin olsun
Üyeliğimi silin lütfen
Üyeliğiniz talebiniz üzerine iptal edildi, önemsemediğiniz için şikayet etmediğiniz yorumlardan beni sorumlu tutmanız da garip oldu doğrusu, daha çok kitap okumanızı öneririm zira size demişim ki şikayet et butonuna basmalısınız, bu sitede 600 bin kayıtlı üye, milyonlarca konu ve mesaj var, tek bölüm bdv değil demişim, sırf sizin için acaba üye hakkında yazdılar mı diye aynı konuda döne döne yorum okursak, kalan 599 bin üyeye, diğer bölümlere, konulara, mesajlara zaman kalmaz, 1 gün 24 saat, biz de makine yağıyla çalışan robot değiliz.

Hanımlar rica ediyorum site kurallarına uygun bulmadığınız konu ya da yorumlarda şikayet et butonuna tıklayınız.

Son düzenleme:
Bana birisi kıllı şişko falan yazmıştı
Ay hiç güleceğim yoktu 😅

sığ beyin
tombik ki hakaret içerikli dalga geçmek için kullanmışsınız
sizden başka hakaret eden yok.
neresi taraflı
Biri hanımefendinin aldatılmasıyla dalga geçmiş ve buna üzülmüş, tombik yazdığı kişi mi bilmiyorum ama ben dalga geçilen bir yer göremedim. Kendisi bununla ilgili özelden de bana şunu yazmış:

"Gerçekten bir kadın olarak bunu nasıl yapıyorsunuz inanamıyorum
Belki bu konu benim canımı yakıyor
Belki ağlatıyor
İnsanların acılarından nasıl besleniyorsunuz
İnanılmaz derecede kötüsünüz"

Şahsen kiminle tartışmaya girersem gireyim, asla dış görünüşüyle ilgili bir laf etmezdim. Kendisi herkesle dalga geçip, kendisi geçtiğinde ayrıcalık istiyor sanırım.

X