el öpmede gerginlik,ne yapacağımı bilmiyorum

Ay hiç güleceğim yoktu 😅

Biri hanımefendinin aldatılmasıyla dalga geçmiş ve buna üzülmüş, tombik yazdığı kişi mi bilmiyorum ama ben dalga geçilen bir yer göremedim. Kendisi bununla ilgili özelden de bana şunu yazmış:

"Gerçekten bir kadın olarak bunu nasıl yapıyorsunuz inanamıyorum
Belki bu konu benim canımı yakıyor
Belki ağlatıyor
İnsanların acılarından nasıl besleniyorsunuz
İnanılmaz derecede kötüsünüz"

Şahsen kiminle tartışmaya girersem gireyim, asla dış görünüşüyle ilgili bir laf etmezdim. Kendisi herkesle dalga geçip, kendisi geçtiğinde ayrıcalık istiyor sanırım.
Kendisi kilo yüzunden bir kadına laf sokmus arayış icine girer demiş kocası icin ama oysaki kendisi 36 bedenken sevgiliai aldatmış bende demek ki kiloyla olmuyor bu işler diye yazmistım.
Ha bide benim eski şişman halimden vurmaya çalısiyor beni ama şimdi tombik yazıyor :KK70: hala bana diyor ki dikkat et aldatılma 15 yılım gecmiş esimle arayış icinde hiç gormedim 2 gunlük sevgilisi arayışa girmiş zoruna gitti demek napalım :KK53:

Son düzenleme:
Şok içinde okudum ilk günden ne kadar kocaköylü olmuşsunuz kusura bakmayın ama dşardan bakınca böyle görünüyor. Ablanız ne demiş sanki o an sinir stresle ağzından çkmıştır bende acaba ne demiş diye okudum okadar. Görümce ve kv yi hiç iyi niyetli bulmadım, kardeşim evlenirken biz neler duyduk günlerce üzüntüden kendime gelemedim ama ne ben ne annem kardeşime tek laf etmedi eşi veya ailesi ile alakalı.. Hatta hiçbirşey olmamış gibi davranıp düğün stresine verdik.. Hiç hoş değil düğün sonrası bu tür konuşmalarla araya soğukluk sokulması.... Bu bahaneyle sittin sene ablanızla görüşmeyecek siz de haklı bulacaksınız belli ki... Ablanın onca yıllık ablalığına yazık olmuş...

merhaba hanımlar,
aklınıza ihtiyacım var.

2 hafta önce kınam ve nikahım oldu. ablam ile nişanlım/nişanlımın ailesi arasında öncesinde çok sorunlar oldu. ablam nişanlımı istemedi, bana uygun görmedi, tavrıyla söyledikleriyle hep aşağıladı çocuğu, ailesini vs vs. hatta beni psikoloğa gönderdi sırf doğruyu görüp ayrılmam için. kime göre neye göre doğru, o da tartışılır. eğitimi mesleği bana denk değil ailesi zengin değil diye. ama sorsan asla bunu kabul etmez. sonuç oalrak eninde sonunda evlenmeme rzı oldu ama biliyorum ki bugün ayrıldım desem kına yakar. nişanlım da inatçı bir karakter ablamla görüşmedi,karşılıklı yanlış anlaşılmalar oldu ama kimse birbiriyle yüzleşmedi hep laf iletildi ben hep arada kaldım. eşimin ailesiyle aram çok iyi bu arada, görümcelerim kardeş gibi, kaynanam anne gibi davranır bana. nşanlımın da annemle arası çok samimi olmamakla birlikte iyidir. hala eşim demeye tam alışamadım kusura bakmayın :)

neyse işte tatsız konular. kına günü de ben sanki el kızıymışım gibi geldi ablam şehir dışından. Allah razı olsun yine geldi riskli olmasına rağmen. benim zaten babam yok, hepi tıopu bir nenem bir annem var aynı şehirde. eşimin ailesi de başka şehirden geldi. teyzesi, 2 görümce, kaynana. ablamla da aramız limoni olunca ben çok gergin ve üzgündüm kınamda. pandemi nedniyle kimse de yoktu... ablam benimle doğru düzgün ilgilenmedi kınada. yurtdışında bir ablam var, elinde telefonla hep ona gösteriyordu. eşimin ailesiyle hiç konuşmadı hal hatır sormadı. onlar da ona yapmadılar gerçi ama. neyse. kına yakılırken eşim ben de elimi açmicam dedi şakayla karışık. hatta öncesinde onun yeşil örtüsünü sırtına atacakları yerde başına örttüler yazık o da bilmiyor öyle durdu bi süre baya gülüştük hatta. eşim ben de elimi açmicam deyince bir karmaşa oldu tabi ama ortam neşeliydi. annem de hemen altınını hazır etti onun da avcuna konuldu. bu sırada salonda diğer insanların ne yaptıklarını ben göremiyorum tabi haliyle.

neyse nikah, kına bitti evimize geldik herşey çok güzel. ama 2 günün sonunda eşimin yüzü düştü ne oldu diyorum söylemiyor. sadece kız kardeşleriyle görüştüğünü söyledi. ben anladım ama ablamdan dolayı bi sorun olduğunu bi kaç gün sonra da balayına gideceğiz arabam annemin evinde kalmıştı ablamlar da annemin evinde. arabanın anahtarını almaya geldiğinizde sizi de bir göreyim yola çıkmadan dedi ablam. hatta kahvaltıya çağırdılar ama eşimin tavrı nedeniyle ben yok kahvaltıya gelemeyız dedim. evde kaldığımız günlerde yurtdışındaki ablam da arayıp tebrik etmek istedi ama eşim telefona çıkmadı.

neyse anahtarı almaya gideceğimizi günün öncesi biz eşimle iyice gerildik. ben gelmeyeceğim diyor. ben de dedim ki bak karı koca olduktan sonra ailemin karşısında ilk kez çıkacağım beni tek gönderme yanlış anlarlar. nuh dedi peygamber demedi. balayından döndükten sonra el öpmeye gideriz ben ablanla karşılaşmak istemiyorum, sen sadece anahtarı al gel dedi. sinirle ve kırgınlıkla gittim annemin evine. ablamlar arabayı hazırlıyorlardı. abla dedim nikah veya kına sırasında benim görmediğim bişey mi oldu yoo dedi eşin nerde dedi gelmedi sonra gelecekmiş dedim sinirlendi falan öptüm sarıldık yolcu ettim onları.

Annem ve nenemle başbaşa kalınca onlar bana çok üzüldüler eşin nerde dediler artık dayanamadım başka zaman olsa yansıtmazdım ama çok sinirliydim. gelmedi o ablamı görmek istemiyormuş dedim. napmış ablan die bi başladı annem ne görümcemlerin suratsızlığı kaldı ne doğru düzgün altın takmayışları vs vs ki ben buna da takılmadım herkes kendi abisine takıyor neticede durumları beni alakadar etmez. daha 2 günlük gelin böyle mi gönderilir sen bunu mu hak ettin ben şimdi arayıp saydırıcam dedi annem ama zor tuttum. eve gelince görümcemi aradım abine ne dedin canım bak beni tek gönderdi dedim. o da çok kızdı abisine bana hak verdi eşim demiş ki ben bişey duydum sizin de canınınz çok sıkkındı ben bunun ne olduğunu öğrenirim beni uğraştırma sen söyleç hem görümcem hem de teyzesi ablamın tam o kına yakılırken erkek adam avcunu açmaz mı damat dediğin adam gibi olur dediğin duymuşlar. ben şok oldum. ben abim zaten duymuş diye söyledim yoksa asla söylemezdim dedi görümcem tamam canım bundan sonra abine bişey söyleme aç bana söyle dedim kapattım. kız da çok üzüldü ama iş işten geçmiş artık.
biz eşimle yine kavga ettik 4.günümüzde ne olursa olsun beni tek göndermemen gerek dedim o da ablanla karşılaşmak istemiyorum napsaydım dedi. ona da hak veriyorum ama kendimi de haklı görüyorum. be yine tek kaldım. gelseydi konuşmaysadı ama en azından yanımda dursaydı. ablama olan kini sanki bana olan sevigisinden büyük. bu olaylar nedeniyle balayına da geç gittik. bu konuyu açmadıkça aramızda hiç bi sorun yok. balayı dönüşü ablam aradı ben öyle bişey demedim ailesi ordayken niye öyle bişey söyliyim bunlar ne kdar yalancı insanlar diyor, diğer yanda görümcm,kaynanam ve teyzesi duymuş söylediğini. tabi ki ablam benim kanım canım ama eşimi sevmediği de bir gerçek söylemiş de olabilir kime inanıcam ben? sonra kaynanam aradı. annem onu aramış benim kızımdan (ablamdan) özür dileyecek oğlunuz biz bugüne kadar neleri neleri görmezden geldik vs demiş saymış bir sürü şey demiş ki annemin sinirini biliyorum ağır konuşmuştur 30 yaşında adama çocuk muamalesi yapamam dedi kaynanam, haklı. evet seninle gelmeliydi seni tek bırakmamalıydı ama ablan da biz orada yokmuşuz gibi davrandı kızım ben oğlan anasıyım eve girdik ne karşılandık ne yer gösterildi bize dedi. annemişn söylediklerini söyledi. bu konuştuklarımız da ikimizin arasında annenin beni aradığını sadece sen biliyorsun ben olay büyümsein diye kimseye bişey söylemedim kızım dedi. o kadar mahçup oldum ki... balayından cuma döndük haftasonu yasak diye gitmedik annemlere. ama ben annemlerle hep görüştüm kimin kile ne sıkıntısı varsa görüşmesinler valla uğraşamam dedim, kaynanamla görüştüğümü söylemedim. o da bana kaynanamı aradığnı, ablamdan özür dile dediğini söylemedi.

yarın akşam annemlere gideceğiz el öpmeye. ortam gerilecek diye çok korkuorum. eşime dedim ki kimle ne sorunun varsa söyle tavrını oraya koy ben kimseye adaletsizlik yapmam. bu senin ailene karşı da böyle benim aileme karşı da böyle. ,
kızlar ben kime inanıcam? eşim çok inatçı ve gururlu biri, ne annem ne da ablam bu insanları aşağıladıklarının farkında değiller ama ben farkındayım. eşimn nişanlılık evresinde psikolojisi bozuldu bu tavırlardan. ablam desen diliyle gömer insanı. bana bile yapmadığını bırakmadı. yıllarca kendimi hep yetersiz gördüm. ayrı şehirlerdeyiz bi araya gelemiyoruz zaten ablamla ama annem kesinlikle ablamın tarafını tutuyor ve eşimin ailesinin yalancı olduğunui ortalığı karıştırdıklarını söylüyor. yarın tavrım nasıl olmalı sizce? eşimle ya da annemle öncesinde bir konuşma yapmalı mıyım? benim artık evli bir kadın olduğum, eşime yapılacak haksız bir muameleyi hoş karşılamayacağımı, çocuk gibi eşimi ona buna şikayet edemeyeceği anlasın isitiyorum. eşimden de beklentim ne olursa olsun yanımda olması kimseyi sevmesi gerekmiyor ama yanımda durması gerekliydi diye düşünüyorum artık onun eşi olduğumu aile olduğumuzu anlamalı. yorumlarınızı bekliyor hepinizi çoook öpüyorum
Ablanla az görüş

merhaba hanımlar,
aklınıza ihtiyacım var.

2 hafta önce kınam ve nikahım oldu. ablam ile nişanlım/nişanlımın ailesi arasında öncesinde çok sorunlar oldu. ablam nişanlımı istemedi, bana uygun görmedi, tavrıyla söyledikleriyle hep aşağıladı çocuğu, ailesini vs vs. hatta beni psikoloğa gönderdi sırf doğruyu görüp ayrılmam için. kime göre neye göre doğru, o da tartışılır. eğitimi mesleği bana denk değil ailesi zengin değil diye. ama sorsan asla bunu kabul etmez. sonuç oalrak eninde sonunda evlenmeme rzı oldu ama biliyorum ki bugün ayrıldım desem kına yakar. nişanlım da inatçı bir karakter ablamla görüşmedi,karşılıklı yanlış anlaşılmalar oldu ama kimse birbiriyle yüzleşmedi hep laf iletildi ben hep arada kaldım. eşimin ailesiyle aram çok iyi bu arada, görümcelerim kardeş gibi, kaynanam anne gibi davranır bana. nşanlımın da annemle arası çok samimi olmamakla birlikte iyidir. hala eşim demeye tam alışamadım kusura bakmayın :)

neyse işte tatsız konular. kına günü de ben sanki el kızıymışım gibi geldi ablam şehir dışından. Allah razı olsun yine geldi riskli olmasına rağmen. benim zaten babam yok, hepi tıopu bir nenem bir annem var aynı şehirde. eşimin ailesi de başka şehirden geldi. teyzesi, 2 görümce, kaynana. ablamla da aramız limoni olunca ben çok gergin ve üzgündüm kınamda. pandemi nedniyle kimse de yoktu... ablam benimle doğru düzgün ilgilenmedi kınada. yurtdışında bir ablam var, elinde telefonla hep ona gösteriyordu. eşimin ailesiyle hiç konuşmadı hal hatır sormadı. onlar da ona yapmadılar gerçi ama. neyse. kına yakılırken eşim ben de elimi açmicam dedi şakayla karışık. hatta öncesinde onun yeşil örtüsünü sırtına atacakları yerde başına örttüler yazık o da bilmiyor öyle durdu bi süre baya gülüştük hatta. eşim ben de elimi açmicam deyince bir karmaşa oldu tabi ama ortam neşeliydi. annem de hemen altınını hazır etti onun da avcuna konuldu. bu sırada salonda diğer insanların ne yaptıklarını ben göremiyorum tabi haliyle.

neyse nikah, kına bitti evimize geldik herşey çok güzel. ama 2 günün sonunda eşimin yüzü düştü ne oldu diyorum söylemiyor. sadece kız kardeşleriyle görüştüğünü söyledi. ben anladım ama ablamdan dolayı bi sorun olduğunu bi kaç gün sonra da balayına gideceğiz arabam annemin evinde kalmıştı ablamlar da annemin evinde. arabanın anahtarını almaya geldiğinizde sizi de bir göreyim yola çıkmadan dedi ablam. hatta kahvaltıya çağırdılar ama eşimin tavrı nedeniyle ben yok kahvaltıya gelemeyız dedim. evde kaldığımız günlerde yurtdışındaki ablam da arayıp tebrik etmek istedi ama eşim telefona çıkmadı.

neyse anahtarı almaya gideceğimizi günün öncesi biz eşimle iyice gerildik. ben gelmeyeceğim diyor. ben de dedim ki bak karı koca olduktan sonra ailemin karşısında ilk kez çıkacağım beni tek gönderme yanlış anlarlar. nuh dedi peygamber demedi. balayından döndükten sonra el öpmeye gideriz ben ablanla karşılaşmak istemiyorum, sen sadece anahtarı al gel dedi. sinirle ve kırgınlıkla gittim annemin evine. ablamlar arabayı hazırlıyorlardı. abla dedim nikah veya kına sırasında benim görmediğim bişey mi oldu yoo dedi eşin nerde dedi gelmedi sonra gelecekmiş dedim sinirlendi falan öptüm sarıldık yolcu ettim onları.

Annem ve nenemle başbaşa kalınca onlar bana çok üzüldüler eşin nerde dediler artık dayanamadım başka zaman olsa yansıtmazdım ama çok sinirliydim. gelmedi o ablamı görmek istemiyormuş dedim. napmış ablan die bi başladı annem ne görümcemlerin suratsızlığı kaldı ne doğru düzgün altın takmayışları vs vs ki ben buna da takılmadım herkes kendi abisine takıyor neticede durumları beni alakadar etmez. daha 2 günlük gelin böyle mi gönderilir sen bunu mu hak ettin ben şimdi arayıp saydırıcam dedi annem ama zor tuttum. eve gelince görümcemi aradım abine ne dedin canım bak beni tek gönderdi dedim. o da çok kızdı abisine bana hak verdi eşim demiş ki ben bişey duydum sizin de canınınz çok sıkkındı ben bunun ne olduğunu öğrenirim beni uğraştırma sen söyleç hem görümcem hem de teyzesi ablamın tam o kına yakılırken erkek adam avcunu açmaz mı damat dediğin adam gibi olur dediğin duymuşlar. ben şok oldum. ben abim zaten duymuş diye söyledim yoksa asla söylemezdim dedi görümcem tamam canım bundan sonra abine bişey söyleme aç bana söyle dedim kapattım. kız da çok üzüldü ama iş işten geçmiş artık.
biz eşimle yine kavga ettik 4.günümüzde ne olursa olsun beni tek göndermemen gerek dedim o da ablanla karşılaşmak istemiyorum napsaydım dedi. ona da hak veriyorum ama kendimi de haklı görüyorum. be yine tek kaldım. gelseydi konuşmaysadı ama en azından yanımda dursaydı. ablama olan kini sanki bana olan sevigisinden büyük. bu olaylar nedeniyle balayına da geç gittik. bu konuyu açmadıkça aramızda hiç bi sorun yok. balayı dönüşü ablam aradı ben öyle bişey demedim ailesi ordayken niye öyle bişey söyliyim bunlar ne kdar yalancı insanlar diyor, diğer yanda görümcm,kaynanam ve teyzesi duymuş söylediğini. tabi ki ablam benim kanım canım ama eşimi sevmediği de bir gerçek söylemiş de olabilir kime inanıcam ben? sonra kaynanam aradı. annem onu aramış benim kızımdan (ablamdan) özür dileyecek oğlunuz biz bugüne kadar neleri neleri görmezden geldik vs demiş saymış bir sürü şey demiş ki annemin sinirini biliyorum ağır konuşmuştur 30 yaşında adama çocuk muamalesi yapamam dedi kaynanam, haklı. evet seninle gelmeliydi seni tek bırakmamalıydı ama ablan da biz orada yokmuşuz gibi davrandı kızım ben oğlan anasıyım eve girdik ne karşılandık ne yer gösterildi bize dedi. annemişn söylediklerini söyledi. bu konuştuklarımız da ikimizin arasında annenin beni aradığını sadece sen biliyorsun ben olay büyümsein diye kimseye bişey söylemedim kızım dedi. o kadar mahçup oldum ki... balayından cuma döndük haftasonu yasak diye gitmedik annemlere. ama ben annemlerle hep görüştüm kimin kile ne sıkıntısı varsa görüşmesinler valla uğraşamam dedim, kaynanamla görüştüğümü söylemedim. o da bana kaynanamı aradığnı, ablamdan özür dile dediğini söylemedi.

yarın akşam annemlere gideceğiz el öpmeye. ortam gerilecek diye çok korkuorum. eşime dedim ki kimle ne sorunun varsa söyle tavrını oraya koy ben kimseye adaletsizlik yapmam. bu senin ailene karşı da böyle benim aileme karşı da böyle. ,
kızlar ben kime inanıcam? eşim çok inatçı ve gururlu biri, ne annem ne da ablam bu insanları aşağıladıklarının farkında değiller ama ben farkındayım. eşimn nişanlılık evresinde psikolojisi bozuldu bu tavırlardan. ablam desen diliyle gömer insanı. bana bile yapmadığını bırakmadı. yıllarca kendimi hep yetersiz gördüm. ayrı şehirlerdeyiz bi araya gelemiyoruz zaten ablamla ama annem kesinlikle ablamın tarafını tutuyor ve eşimin ailesinin yalancı olduğunui ortalığı karıştırdıklarını söylüyor. yarın tavrım nasıl olmalı sizce? eşimle ya da annemle öncesinde bir konuşma yapmalı mıyım? benim artık evli bir kadın olduğum, eşime yapılacak haksız bir muameleyi hoş karşılamayacağımı, çocuk gibi eşimi ona buna şikayet edemeyeceği anlasın isitiyorum. eşimden de beklentim ne olursa olsun yanımda olması kimseyi sevmesi gerekmiyor ama yanımda durması gerekliydi diye düşünüyorum artık onun eşi olduğumu aile olduğumuzu anlamalı. yorumlarınızı bekliyor hepinizi çoook öpüyorum
Görümce ile hic gorusme, laf tasimis sinsiiii

Ablanız size denk görmemişte istememiş siz kendiniz söylüyorsunuz.Dusman değil ki abla o neden bozmaya uğraşsın.Valla ben de ablayim kardeşimin hatasını gorunce onu korumak için varımı yogumu koyarım ortaya başarılı olamadiysam da tam da ablan gibi yaşa ve gör deyip çekilirim kenara.Ben asıl eşinin ailesinden killandim ya.Gorumce ortaya bı laf atıyor ablan demedim diyor kayınvalide annen beni aradı ama ben kimseye demedim diyor acaba annen gerçekten aradı mi kayinvalideyi?

Yetiskin iki insan birbirlerini gormek istemiyorlarsa gorusmemeleri en dogrusu degil mi zaten?

Neden inatla ablaniz ve esinizi bir araya getirmeye calisiyorsunuz hem anneniz hem siz. Gorusmesinler, sorun da cikmasin, herkes yerinde sagolsun. Zorunlu durumlarda, toplu gorusmelerde saygilarini korumalari yeterli olur.
En mantıklı cevap bu.

Görümcelerinin kardeş ,k.v nin anne gibi olduğuna emin mısın? Ablan böyle bisey söylemişse bile koşa koşa yetiştirmeye gerek yokmuş bence bari balayına gidip gelseymişsiniz ondan sonra dedikoduya baslasalarmis

1. Eşinize eşim demeye daha alışamamışsınız ama kaynana görümce kelimelerine iyi
alışmışsınız
2. Ablanızın orda öyle demesi uygun olmamış fakat haklı. Eşiniz yetişkin bir erkek adamın yapacağı hareketler dışında tüm abuk subuk hareketleri yapıyor. Kendisi ya yedi aylık bir bebek, ya kendini nazlı gelin sanıyor, ya kötü niyetli.
3. Görümce iyi niyetli değil. Laf taşıyıp dolandıran, ortalığı karıştıran klasik görümce
4. Evliliğiniz daha çok yeni. Başlarda böyle şeyler olur kına düğün geçer her şey zamanla oturur merak etmeyin. Sizi sadece tecrübesiz buldum, buda gayet doğal. Benim size tavsiyem, ne eşiniz ne de siz hiç kimseye kulak asmayın. O onu demiş bu bunu demiş boşverin. Herkes bir şey der emin olun. Birbirinden hoşlanmayan aile fertleri olabilir... herkes kendi meselesini kendisi çözsün demekle çok iyi yapmışsınız aynen öyle. Burada tek önemli kişi eşiniz. Üzgünüm ki hareketlerini hiç doğru bulmadım. Sizde onu çok fazla alttan alıyorsunuz gibime geldi hatta gibisi yok öyle ki tepenize çıkmış bile. Eşiniz zor biri olsada lütfen sürekli taviz vermeyin yoksa ilerde çok sıkıntı çekersiniz bu adamla. Tek kendisini değil, sizide düşünmeli. Umarım bu hareketleri yeni bir başlangıcın vermiş olduğu afallamaktan ibarettir yoksa evliliğinizin gidişatını hiç iyi görmüyorum maalesef. Fakat bazı şeylerin önü daha başlamadan kesilebilir belki. İnşallah mutlu olursunuz her şey gönlünüzce olsun

İlk sayfalari okurken öyle bir anlatmışsınız ki ben de ablaniza çok kızdım. Ama şuan 5. Sayfadayim ve hic iyi degilim tansiyom fırladı. Yaa şaka mı bu siz bu aile için mi ailenize, ablanıza bu kadar karşı çıktınız. Adam SAKALI icin evet SAKAL ablanızın nişana gelme tarihini uydurmamış. Daha fazla devam edemicem.

Bari nasılsınız şimdi iyi misiniz? Umarım mutlusunuzdur...

İlk okuduğumda eşinizin ablaniz var diye gitmemesi tuhaf gelmişti.Ne olursa olsun sizin hatiriniza gelmesi lazımdı.Sonra eski konunuzu gördüm.Bilincli yapıldığını anladım ediniz masum değil baya baya dolduruşa gelmiş ve bilenmiş ama yine siz gorememissiniz. Kına da ablanizin söylediği lafı duysaydi o an tavrına başlardı ertesi gün başlıyor tavırlar yani dolduruslar.Esiniz çok uyanık ve ailesini korumak adına size yalan soylemis ama siz hep kendi ailenize cephe almışsınız buna çok üzüldüm.Kiz evi naz evidir düğünde olan şeyler gerçekten iyi niyetli olsalardı unutulup özür dilenir dallanıp budaklandirilmazdi.Aynisini siz de yapın kısasa kısas bakalım sizin gibi ailesinin hatalarını görebilecek mi? Oturun izleyin daha net karar almanıza yardımcı olacaktır.

Siz haklısınız eşiniz de haklı, anneniz ve ablanızı biraz sinsi buldum, insallah esiniz de ömür boyu sizin gibi adaletli olur ve bir sorun olduğu zaman ailesine karşı sizin yanınızda olur.

Görümcelerim kardeş gibi demişsiniz.. İlk kıvılcım ordan gelmiş. Daha çok yeni evlisiniz ama kimseyi kendi ailenizin yerine koymayın. Dilerim yaşamazsınız ama o kardeş gibi gördüğünüz görümceler şaka değil gerçek manada takı, tuku para konuları olduğunda anne gibi gördüğünüz kv yide kaynanaya çevirmesini bilirler. Şu an çok yeni gelin olduğunuz için eşinizi de korumak ister gibisiniz inşallah bu davranışınız karşılığını görür ilerde. 🙏

Son düzenleme:
Elf gözlerim neler okuyor?Zamanında annenize (çok afedersiniz) "bok çuvalı" demiş insanın lafıyla hareket edip ablanızı mı suçluyorsunuz?Hayır, ablanız o lafı demişse de suç bulmam hani.
Lütfen biri bana konu sahibinin sistematik bir trol olduğunu söylesin:silah:

merhaba hanımlar,
aklınıza ihtiyacım var.

Ablanızın en başta size hiç mi hiç saygısı yok belli ki. Önce bunu halledin. Size saygısı olan insan, hayatınızda ki kişiye de saygı duyar, kaldı ki kararınızı bile her fırsatta sorgulamış.
Tavrınızı koyun ne demek kızından özür dileyecekmiş! En mutlu gününüzde bile olay çıkarmaya yer aramış ama allahtan oğlan tarafı saygiliymis. Insan, eşlerin arası bozulmasın diye susar biraz ama hiç terbiyesi yok ablanızın belli ki, annede uymuş bu deliliğe yazık.

Ben ablani hakli bulmuyorum. Gorumcenin yaptigini da iyi niyetli bulmuyorum ve ya dogru bulmuyorum.
Burdaki tek hakli esiniz ve sizsiniz.
Ablaniz sizi hep asagilayan bir insansa acaba sizi layik gormedigi icin mi yoksa icten ice kiskancligi oldugu icin mi bu sekilde davrandi. Bunu sorgulardim. .
Ben olsam esime asla israr etmez hatta ablama kizardim nasil boyle konusursun diye.
Gorumceye de iyi demisiniz. Ortaligi karitirmak icin gidip cocuga bisiler demesinler. Akilli olsunlar

Elf gözlerim neler okuyor?Zamanında annenize (çok afedersiniz) "bok çuvalı" demiş insanın lafıyla hareket edip ablanızı mı suçluyorsunuz?Hayır, ablanız o lafı demişse de suç bulmam hani.
Lütfen biri bana konu sahibinin sistematik bir trol olduğunu söylesin:silah:
Annesine boyle mi demis. Ben neden kacirdim orayi ya 😳😳

X