Elbise sitesinin değişim için pata istemesi

bayanlatte

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2024
68
28
26
Arkadaşlar bir instagram sitesinden elbise siparişi verdim. Değişim yapmak istediğimde 130 lira değişim ücreti istediler. Ben ilk defa böyle bişey duydum. Bu normal bişey mi ona göre hakkımı savuncamda.

Arkadaşlar bir instagram sitesinden elbise siparişi verdim. Değişim yapmak istediğimde 130 lira değişim ücreti istediler. Ben ilk defa böyle bişey duydum. Bu normal bişey mi ona göre hakkımı savuncamda.
Gidiş dönüş kargo parası içindir o. Yakında trendyol, hepsiburada vs de böyle bir sisteme geçecek. Satıcı kusuru olmadan yapılan iadelerde kargo parasını alıcıdan alacaklar. Hatta belki geçmişlerdir bilmiyorum yeni yılda hiç iade yapmadım.

Gidiş dönüş kargo parası içindir o. Yakında trendyol, hepsiburada vs de böyle bir sisteme geçecek. Satıcı kusuru olmadan yapılan iadelerde kargo parasını alıcıdan alacaklar. Hatta belki geçmişlerdir bilmiyorum yeni yılda hiç iade yapmadım.
Hayır sordum kargo parasınıda karşılayacakmışım. Ayrıyetten değişim ücreti adı altında bu parayı ödeyecekmişim

Hayır sordum kargo parasınıda karşılayacakmışım. Ayrıyetten değişim ücreti adı altında bu parayı ödeyecekmişim
İade edin o zaman böyle bir şey olmaz. Ayrıca asla instagramdan alışveriş yapmayın. Hep söylüyoruz bunu. İnstagram bir e ticaret sitesi değil ve hiçbir güvenceniz yok. Dolandırılsanız paranız iade edilmez. E-ticaret sitelerinden yapın alışverişi

Hayır geçmediler. Geçileceğini de sanmıyorum

Diğer siteleri bilmiyorum ama tr..yolda böyle bir şeye geçilmedi hem ben kargo ücreti ödemiyorum elitmişim:KK53:

böyle yerlerden alışveriş yapmayın
t..yol neyimize yetmiyor ki her şey var zaten içinde
zaten normalde de değişim diye bişi yoktur internet alışverişinde.
iade vardır, aldığın ürünü iade edersin , almak istediğini sipariş verirsin. bu şekilde değişim yapmış olursun :KK53:
yani adam sana kalkıpta x ürününü senden geri alıp yerine y ürünü yollamaz :KK53:
o saçma sapan intstagram butiklerinde iade falan da almıyorlar aslında
iade almamak yasal değil

iadelerde kargo ücreti konusuna gelince
açıkçası t...yolu tercih etmemdeki en önemli etken, iade konusundaki kolaylığı
ürünü beğenmezsem sorunsuz biçimde iade edebileceğimi bilmek çok daha rahat alışveriş yapmamı sağlıyor
alıyorum 2 farklı bedeni, uymayanı iade ediyorum. veya aldım, uymadı. iade ediyorum, başka alıyorum
ama yine ordan alıyorum yani
üstelik ayağıma kadar geliyorlar iade paketini almak için
şimdi böyle bi kolaylık varken ben neden t..yoldan vazgeçip avm avm gezeyim ki ? yada neden başka siteden alışveriş yapıp risk alayım ?
sağladıkları bu kolaylık yüzünden dolabı baştan dizmiş bi müşteriyim ben bu sene
yani bu kargo ücreti muhabbetini devreye sokarlarsa benim gibi müşterileri kaybederler

Hayır geçmediler. Geçileceğini de sanmıyorum
Diğer siteleri bilmiyorum ama tr..yolda böyle bir şeye geçilmedi hem ben kargo ücreti ödemiyorum elitmişim:KK53:
Mesafeli satış sözleşmeleriyle ilgili yönetmelik değişti ve satıcı kusuru yoksa iadede alıcının kargo bedelini ödeyeceği hükmü getirildi. Daha çok yeni ama. Ne zaman uygulanmaya başlar bilmiyorum.

Mesafeli satış sözleşmeleriyle ilgili yönetmelik değişti ve satıcı kusuru yoksa iadede alıcının kargo bedelini ödeyeceği hükmü getirildi. Daha çok yeni ama. Ne zaman uygulanmaya başlar bilmiyorum.
Valla bu uygulanırsa online alınan ürüne değişim hakkı veren markalar dışındakilerin satışları yarıya iner.

Eskiden ben de internetten çok alırdım. Hatta hep internetten alırdım. Trendyol vb.ama artık iyice bozdu. Resimler farklı gönderilen ürün farkli. Fotoda son derece kaliteli. Gelen adı. Fotoda crop, gelen belde ya da tam tersi.
Ben anlamıyorum. İade aldıkça ellerine ne geçiyor? Ne satarsak kardır mi diyorlar?

Boyle bir sey var mi bilmiyorum hiç oyle yerlerden alisveris yapmadim ama sry duydum millet kiyafet alip 1-2 giyip foto filan cekilip iade ediyormuş magazalara boyle yapiliyorsa kimbilir o kucuk yerlere neler oluyordur 😄 baya dertlilerdi bu konulardan belki önlem içindir bilemedim.

böyle yerlerden alışveriş yapmayın
t..yol neyimize yetmiyor ki her şey var zaten içinde
zaten normalde de değişim diye bişi yoktur internet alışverişinde.
iade vardır, aldığın ürünü iade edersin , almak istediğini sipariş verirsin. bu şekilde değişim yapmış olursun :KK53:
yani adam sana kalkıpta x ürününü senden geri alıp yerine y ürünü yollamaz :KK53:
o saçma sapan intstagram butiklerinde iade falan da almıyorlar aslında
iade almamak yasal değil

iadelerde kargo ücreti konusuna gelince
açıkçası t...yolu tercih etmemdeki en önemli etken, iade konusundaki kolaylığı
ürünü beğenmezsem sorunsuz biçimde iade edebileceğimi bilmek çok daha rahat alışveriş yapmamı sağlıyor
alıyorum 2 farklı bedeni, uymayanı iade ediyorum. veya aldım, uymadı. iade ediyorum, başka alıyorum
ama yine ordan alıyorum yani
üstelik ayağıma kadar geliyorlar iade paketini almak için
şimdi böyle bi kolaylık varken ben neden t..yoldan vazgeçip avm avm gezeyim ki ? yada neden başka siteden alışveriş yapıp risk alayım ?
sağladıkları bu kolaylık yüzünden dolabı baştan dizmiş bi müşteriyim ben bu sene
yani bu kargo ücreti muhabbetini devreye sokarlarsa benim gibi müşterileri kaybederler

Ben T..yol u da kullanmiyorum. Oradan sadece toka aldim. 😁😁😁
Kiyafet, kozmetik alacaksam direkt magazanin kendi orjinal sitesinden sipariş veriyorum. 🙄

T..yol reklami gibi yorum yazmissiniz da kolay ve ucretsiz iade her magazanin online alisverişinde var oraya özel değil. 😃
Ama şöyle bir şey var mesela gratisin kendi sitesinde atıyorum 100 TL olan bir ürün trendyoldaki gratis mağazasında 80 TL oluyor. Bunun gibi çok fazla örnek gördüm. Kıyafet, kozmetik, parfüm vs vs. Pek çok defa denk geldi o yüzden trendyoldan alışveriş yapmak daha kârlı geliyor bana da 🤣

O parayı neye istinaden alıyorlar?
14 günü geçmediyse iade yapın siz de. Para isterlerse de şikayet edin
14 gün içinde koşulsuz şartsız cezasız cayma hakkınız var

Gecmediler bu yıl için ertelendi o karar.

Ama şöyle bir şey var mesela gratisin kendi sitesinde atıyorum 100 TL olan bir ürün trendyoldaki gratis mağazasında 80 TL oluyor. Bunun gibi çok fazla örnek gördüm. Kıyafet, kozmetik, parfüm vs vs. Pek çok defa denk geldi o yüzden trendyoldan alışveriş yapmak daha kârlı geliyor bana da 🤣

20 lira icin bilmedigim yerden almam ben. Piyasada bir sürü sahte ürün var, anlasilmasi da cok zor paket birebir yapiyorlar bu konuda da çok şikayet var. 🙄
Biraz fazla ödeyip direkt gidip eczaneden aliyorum fiziksel olarak ya da internettense kendi orjinal sitesinden, yoksa ben de goruyorum cook ucuk indirimler yaziyorlar degisik degisik sitelerde ama guvenip alamam. 🫠 Hadi elbise neyse de makyaj, cilt bakim ürünü önemli benim icin

X