Elti sorunu akıl hastası mı?

Dedeminde var böyle bir gelini eve gelip gideni istemez kayinlarini görümcelerini evde,gelip gitmelerini istemez.köydeler ve calismiyor sehirde olsaydi tami tamina sizinki gibi olurdu eminim.
Gel gelelim ayni büyükleriniz gibi bizim büyüklerimizde bu geline toz kondurmuyorlar neden mi? Millete rezil olmamak için.Sizinkilerde öyle bence.

Muhattap olma kafanada takma o yokken buyuklerinizi gör gel.hasta degil emin ol fazla uyanik !

Ne ilginc hikaye.
Sizin elti butun aileyi sindirmis herhalde.
Zaten kendilerince bahanesini de yaratmislar: Sinirli insan ondan boyle aslinda özūnde iyi insan vs..
Bu yolla da sindirinmisliklerini de gizlemis oluyorlar topluca.
Baska turlu bu sacmaliklarin bir aciklamasi olamaz.

Kufurlu saygisiz konusmaya kim ses cikarmaz.
Ayni evde yasayip isbolumu yapmadan adaletsiz yasamaya kim razi gelir.
Cocuklara da kin nefret togumlari ekerek buyutmek...

Akıl hastası demişsiniz ama bu bir sorundur. Eğer hasta ise bu şekilde konuşmanız çok ya lış. Belli ki sorunları var doğru davranmıyor ama siz de taa okuluna varana kadar kızın dedikodusunu yapmışsınız. Ne gerek var ki? Aranızda ki sorun neyse anlatsaydınız yeterli olurdu kadının arkasından demediğini bırakmadınız.

Çocuğuna nasıl baktığı sizi ilgilendirmez diye düşünüyorum. Diğer konularda tabiki hakkı yok saygısızlık yapmaya...

Tabi ki akıl hastası sorundur insanlar ona göre davranır daha nezaketli anlayışlı oluruz böylelerine o sebebpten hareketlerini anlattıım.Okul mevzuzu beni ilgilendirmiyor zaten onu da kv ve kp hep bana ve çevrelerine defalarca lise mezunu diye tutturunca bahsettim, lise mezunu olsa dahi yada ünv mezunu insan olamamışsa asıl sorun bu.Yıllardır çalıştıgını da o sebepten yazdım, değişik ortamlara girmiş kendini geliştirmemiş tavırları dışarıdan bakan bir insanın dikkatini çekebilecek şekilde.Keşke sadece bana bagırdıgını felan yazsaydım hani kişi hakkında biraz bilgi sahibi olmanız için yazdım art niyetle değil.

Muhattap olma kafanada takma o yokken buyuklerinizi gör gel.hasta degil emin ol fazla uyanik
Canım ben muhatap olmuyorum bayramda kv gidiyorum beraber yaşıyorlar o da evde ondan dedim çörden çöpten kulp bulup saldırıya geçer diye tedirgin oldum.Haklısınız uyanık olmasa o kadar insanı parmagında döndüremez.Anlatmadıgım bir çok şey var bana yaşattıkları eşimden ayrılma derecesine geldiğimde sosyal medyadan sabırsızlıkla bekliyoruz gibi seyler yazması vs bende Allah korkusu var ona üzülmesem, insan çocuklara üzülür bu denli nefret edecek hiçbir şey yapmadım.Ama digerleri gibi de pohpohlamadım belki de ondandır.

Kv amacına ulaşmış gibi... iyi düşman etmiş bunları birbirine... ☺☺

Sen insanları biraz fazla takan biri misin bacım
Eskiden takardım boşa yıpratmısım kendimi şimdi takmıyorum el alem ne der derdinde değilim.Anlatamadıgım bazı seyler var.Size zararı olmayan kendi halinde bir insana neden bunlar yapılır işte onu çözemiyorum.Rabbim kötülerin şerrinden korusun

Böyle bir durum hiç yaşamadım. Bir eltim var, ikimiz de yerimizi biliriz. Eğer bir yanlışı olursa mesafemi koyarım ki tek kelime de etmem. Eğer kv bir ayrım kayırma yapacak olursa da ona da koyarım mesafemi. Zaten genel olarak da vıcık vıcık iliskiden hoşlanmam. Öyle gece gündüz birbirimizi aramayız ama görüşünce de muhabbetin dibine vururuz. Size de tavsiyem, çocuğunuza göz kulak olun ama söylenenleri duymayın. En etkili cevap, sessizliktir.

Muhatap olma küfür bile etse arkani dön git.
Benim eltim bana saydirirken sanki o yokmuş gibi arkami dönüp çıktım mal gibi kaldı ortada.
Diyecegin tek şey 'ben seninle muhatap olamam' olsun . Daha da otesine gitme , böyle tiplerle uğraşilmaz .. Bu da benden bi tavsiye.

Âmin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…