Elti

Görüsmeyin o zaman.
Yani 6 ay bile ciddi farkediyorken sizin çocuklar akran değiller ki oturup akıllı uslu oynasınlar. 17 aylık demek bebek demek,onun oglunuz kadar aklı ermez birşeylere zira 4 yaş nere,17 ay nere.
Oğlunuzun da vurma huyu varsa annesi de kendince kendi çocuğunu koruyor. Bende vurma riski olan çocuğa daha dikkatli davranırım zira oğlum vurmaz kimseye,ona da biri vursun istemem.
Ha şu konuda hak veririm size,sizin cocuğunuza bağırma,kızma vb bir tavırda bulunamaz. Siz görmemiş bile olsanız size söyleyip sizin uyarmanızı sağlayabilir eltiniz.
Bu hakkı kimsede görmüyorum ben,kimsenin çocuğuna ses yükseltmem,müdahalede bulunmam,benimkilere de yaptırmam,bir sorun varsa ben müdahale ederim zaten.

…..

Eltinizin çocuğunuza bağırması, kolundan çekip düşürmesi falan çok çok kötü gerçekten kızmakta haklısınız.

Ama sizde de hata var. Neden sorun yaşamanıza rağmen sürekli bir araya geldiniz ki iş bu raddeye ulaşana kadar. Çoktan mesafenizi koymanız gerekirdi. Kayinvalidenize yakınmış eviniz. Onlar yokken gidip görüşseydiniz. Aman iyi olalım, yok neyi paylaşamayacağız vs gibi söylemlerinizden gereksiz ve fazlaca iç içe olmak isteyen bir insan izlenimi verdiniz. Herkesle iyi geçinmeye çalışmayı falan bi kenara bırakmalısınız.

Vala aklısın canım ne diyebilirim ki .

Benim de oğlum o yaşlarda.. Erkek çocukları ile kız çocukları arasında ciddi bir yaradılış farki var.. Benimki de çok hareketli ve üzerine gidilir, sert konuşulur ise çok aksi ve ters inatçı da... Yani eltiniz, sesini yükselterek, çocuğunuza temas ederek çok büyük bir hata yapmış.. Sizinki 12 yaşında olsa anlarım tepkisini.. Ancak oda küçük.. Oda bebek tabi ki.. Cok müsamaha göstermissiniz. Aynı ortama girmeyin. Ben olsam, görüşmem..

Öyle yapıyorum canım aramda mesafe var o geliyor kaynanama biz ordayken oğlumla oynamaya çalışıyor konuşuyor ben asla tepki vermiyorum . Yokmış gibi davranıyorum . ikisi de çocuk . Ben oğlumla asla baş edemiyorum hareketli zamanları nasıl durabilsin ki günde 100 bin defa yapma oğlum etme oğlum diyorum sürekli peşindeyim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…