Eltim hakkında yanlış mı düşünüyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Eşim 32 yaşında ben 24 yaşındayım kaynım 25 eltim 29 yaşında ilk buradan başlayım.eltimle önceden sorunlar vardı zaten biz ikimizde yakın zamanda sevgili olduk ilk biz evlenecektik babam vermem diyince onlar Nisan yaparken biz ayrildik aradan biraz zaman geçti ve biz tekrar gizli saklı devam ettik o gizli saklı devam ederken eltim çeyizi seriliyordu beni cagirmadi o gün çok zoruma gitmişti eşimin ailesi biliyordu birlikte olduğumuzu bizimkiler bilmiyordu. Ben ceyizin son gününe kadar bekledim ve çeyiz günü geldiğinde eşime çok zoruma gittiğini söyledim ve ceyizin kalkmasına 1 saat kala kaynım aradı gel falan dedi bende yok gelemem dedim kapattık eltimde ondan yarım saat sonra aradı ama ben söyledikten sonra eşim kardesinle konuştuğunu anladığım için gitmek istemedim ve eltimede gelemicemi söyledim sonra anneme gidip anne eltinin bugün çeyizi varmış benide ceyize çağırdılar o kadar yedik içtik beraber olsun yada olmasın benim arkadaşım olarak gel dedi diyerek annemden izin aldım ama eltim böyle bir cümle kullanmadı ben eşimle görüşmek için böyle cümleler kullandım annemde git dedi o gün eşimle buluşup yanında hüngür hüngür ağladım gözlerim kan çanağına dönmüştü beni nikahına düğününe de cagirmadilar gizli saklı ilişkimiz diye halbuki cagirsa izin alabilirdim annem anlayışlı biridir neyse pandemiden dolayı 40-50 kişilik düğün yaptılar aradan 4 5 ay geçti biz nisanlandik yasaklar hafiflemisti kalabalık Nisan yaptık Nisan videosunu izlerken görmüştüm ki eltim yan gözle defalarca bana bakarken gördüm ve eltimin şurati aşık bir şekilde oynuyordu sorunca hastaydım yalanını atıyor tabi ilk inandim.b
Bir diğeri eltim düğünüm kinamda da aynı şekildeydi o aralar yeni hamileymiş onlarda bilmiyordu 2 haftalık ondan dediler öğrenince ört past ettiler bu kez sürekli benimki abim gibi değil diyor o abim gibi eve alışveriş yapmaz abim gibi benim lafımı dinlemez tarzda cümleleri var kayınvalidemin laf taşıdığını benim arkamdan atıp tuttuğunu söyledi falan tabi ben güvendiğim için kayınvalideme cephe aldım ama kayınvalidemde onla ilgi şeyleri bana söylüyordu neyse bu kez kayınvalidem sürekli onlara gidip kalıyor çağırdığı için falan eltim ben dil ucuyla çağırdım geldi diyor ama kayınvalidemde dil ucuyla çağırılan yere gitmez kayınvalidem eltimin aradığını söylüyor eve gidince eltim aramiym ararsa aciym konuşmak istemiyorum diyor eşime söyledim oda sen onun doğru söylediğini nereden biliyn ki dedi neyse aklıma şüphe düştü bu kez bende kayınvalideme birşey dememistim zaten sıcak davranmaya başladım bana bir kötülüğü yok diye bu kez eltime gidince abim aldatır eski sevgilisini aldatır her erkek aldatır abimin tarzı mavi gözlü sarışın bayanlarmis eşimin önceki sevgileri öyle biri manken olmuş buda bunun üzerine manken gibi kızlar sen olmasaydın açık biriyle olurdu az bakım yap dışarı çıkarken makyaj yap falan dedi ki eşim makyaj yapmama çok kızar kıskanç biri yani bunu dile getirdim iki kızar sonra birşey demez yap sen makyajını öyle çık dışarı tarzında cümleleri oldu eltim sizce benden ne istiyor ben mi yanlis düşünüyorum yoksa içinde bana karşı kötülük mu var
Neden bu kadar büyütüyorsunuz ki çeyize çağırmadı düğüne çağırmadı vs vs
Hemen akrabacılık kolonicilik tavırlarına girmiş olmanız filan.
Biraz fazla mı önemsediniz acaba kendinizi. Ayrılmıştık Gizli saklı görüşüyorduk haberleri vardı zoruma gitti hüngür hüngür ağladım havlu kenarı göremedim diye kendinizi derbeder ilan etmişsiniz ne oluyor bu kadar önemli mi :KK70:
Herkesin kendince bir telaşı var. Sizi neden düşünüp dursun ki çeyize geldi mi düğüne geldi mi diye.
Evlendikten sonraki durumunuza gelince kendi aklınıza göre hareket etmenizi tavsiye ediyorum. Bir başkasının gazına gelerek davranmayın. Bu kadar içli dışlı olmaya da gerek yok. Mesafenizi korumaya özen gösterin.

Çünkü bize kalmaya geldiğinde eltimle sabahladik kaynimla tartısmislar diye ve onlar gittikten bir hafta sonra yatağımda sarı bir leke gördüm yatağı yikattim çıkmadı hocaya gittiğimizde aileden biri olduğunu kan bağımin olmadığını söyledi ki benim evime çok nadir gelen olur çalıştığım için
Yok daha neler, bıkmadınız mı yıllardır domuz yağı saçmalığından…
Belki kadın yatağınıza çiş kaçırdı kurudu sarı leke olarak kaldı. Kesip tahlile gönderin ne olduğunu öğrenirsiniz hocaya gerek yok.
Hoca nerden biliyormuş, zaman yolcusumu. Boyutlar arası gidip gelen birisi mi de bilecek.

Atılıp tutulan yalanlara inanmayın.

Ben eltiniz olsam bende ceyiz sermeye sizi cagirmam. Aileniz sizi ayrilmis biliyorken hangi sifatla kayinvalidenizin bulundugu ortama sizi çağırayım ki? Başıma sizin aileniz tarafından bir is gelmeyecegi ne malum?

İlk hamile olduğunu bilmediginde gayet iyiydi bir sıkıntı yoktu diyordu sonra hamile olduğunu öğrenince hamile diye halsizlik vardı diyip konuyu geçiştirdiler

Sanki 10 cocuk dogurdunuz. Hamilelikte bir saat digeriyle ayni olmuyor. Cok enerjikken bir anda uykusuzluktan bayilabilirsiniz. Hunharca kusup yarim saat sonra tika basa yiyebilirsiniz.

Kafayı eltiye takmissiniz. Birde bu domuz yagi muhabbeti cok sacma. Yabancılar domuz eti yiyor. O eti pisirken yağı her yere bulasiyordur. Evlerinin baslarina yikilmasi gerekiyor degil mi?

Inanilmazsiniz size benzer bi eltim var. Vallahi ben çekemiyorum. Ama sizin eltiniz de biraz sizin gibi biri. Laf sokmalar vs sonradan herhalde size o da bilendi. Karşılıklı iş atip duruyorsunuz birbirinize.
Insanların hayatlarına bu kadar burunlarını sokan kişileri hic sevemiyorum. Baksa işiniz gücünüz yok mu? Benim eltimde aile tanışmasına ( daha ilk tanisma) çağırmadım diye küsmüştü bana😂 yok birbirilerine çok düşkünlermiş kardeşler filan. Gördüm şimdi düşkünlüğü..arayıp sormazlar bile eşimi. Her neyse yani o kadar saçma gelmişti ki. Şimdi bir küçük kaynım daha var. Biriyle görüşüyor. En son" kurban bayramında ailesiyle tanisacagiz" demisti kaynanam vallahi sormadım bile. Bana ne ki. Ilk aile tanışmasında kardeşin eltinin ne isi var. Asla umursamayacağım seyler. Ve siz kafaya takanlar hayati çok zorlastiriyorsunuz.
Ayrıca korktum ben ya başkasının evinde kalmaya. Bir yerde kalsam demekki arkamdan bir sorun yaşadıklarında, yetişkin birer birey gibi sorumluluk üstlenmeden "onlar geldikten sonra olduu kesin büyü " diyecek tipler var. Allah muhafaza. Bir yerde kalmamak gerektiğini öğrettiniz bana.
Eşinizle sorunlarınız zaten klasik seyler. Eve geç gelmeler, tuz az oldu vs bunu nasıl eltinize bağladınız hayret. Bir zahmet sorununuzu eşinizle çözünüz. Tabi çözümün ikinizde olduğunu fark edebilirseniz.

Sizde ne kadar dine karşı soğuk birisiniz dinimizde olan birşeyi doktor napicak reçeteyle mi düzeltecek
Dinde iftiranin da ne kadar agir oldugunu bilirsiniz o zaman. Siz dediniz hoca elti demedi diye. Kendi cikariminiz tamamen ve su an elinizde delil olmadigi surece sadece iftiraci oluyorsunuz. Madem önemsiyorsunuz iftira büyük günahtır.

Eşinizle ciddi sıkıntılarınız var buna çözüm olsun diye hocaya mi gittiniz? İnançlı bir insanım ve bizlere Allah akıl fikir vermiş. Kocanızin sizden ayrı yatıp, cinsel olarak uzak durmasının çözümü hocaya gitmek, eltiye iftira atmak değildir.
Kocanızla oturup konuşun, yaşadığınız sıkıntılar için "uzmanından" yardım alın. Bu mükemmel evlilik tablosunun eksiği çocuk fikrini de aklınızdan geçirmiyorsunizdur umarım. Var sizde potansiyel. 🥴

Ya o değil de bu domuz yağını nerden buluyolar? Sedef yaralarım var, çok iyi geliyormuş diye duydum ama aradım aradım bulamadım.
Ayrıca da bundan sonra gıcık olduğum insan olduğunda tereyağ parmaklayıp kapısına bacasına sürücem, uğraşsın dursun bu ne yağı acaba ne büyüsü diye 🤣

Konu sahibi, iş bulun. Birşeylerle meşgul olun kendinize meşgale yaratın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X