Eltim hakkında yanlış mı düşünüyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çeyizden sonrasini okumadim ne diye cagiracak sizi. Buda elti adayim diye mi. Valla su iki gunluk dunyayi kendime nasil zindan etsem diye ugrasiyorsunuz

Eşim 32 yaşında ben 24 yaşındayım kaynım 25 eltim 29 yaşında ilk buradan başlayım.eltimle önceden sorunlar vardı zaten biz ikimizde yakın zamanda sevgili olduk ilk biz evlenecektik babam vermem diyince onlar Nisan yaparken biz ayrildik aradan biraz zaman geçti ve biz tekrar gizli saklı devam ettik o gizli saklı devam ederken eltim çeyizi seriliyordu beni cagirmadi o gün çok zoruma gitmişti eşimin ailesi biliyordu birlikte olduğumuzu bizimkiler bilmiyordu. Ben ceyizin son gününe kadar bekledim ve çeyiz günü geldiğinde eşime çok zoruma gittiğini söyledim ve ceyizin kalkmasına 1 saat kala kaynım aradı gel falan dedi bende yok gelemem dedim kapattık eltimde ondan yarım saat sonra aradı ama ben söyledikten sonra eşim kardesinle konuştuğunu anladığım için gitmek istemedim ve eltimede gelemicemi söyledim sonra anneme gidip anne eltinin bugün çeyizi varmış benide ceyize çağırdılar o kadar yedik içtik beraber olsun yada olmasın benim arkadaşım olarak gel dedi diyerek annemden izin aldım ama eltim böyle bir cümle kullanmadı ben eşimle görüşmek için böyle cümleler kullandım annemde git dedi o gün eşimle buluşup yanında hüngür hüngür ağladım gözlerim kan çanağına dönmüştü beni nikahına düğününe de cagirmadilar gizli saklı ilişkimiz diye halbuki cagirsa izin alabilirdim annem anlayışlı biridir neyse pandemiden dolayı 40-50 kişilik düğün yaptılar aradan 4 5 ay geçti biz nisanlandik yasaklar hafiflemisti kalabalık Nisan yaptık Nisan videosunu izlerken görmüştüm ki eltim yan gözle defalarca bana bakarken gördüm ve eltimin şurati aşık bir şekilde oynuyordu sorunca hastaydım yalanını atıyor tabi ilk inandim.b
Bir diğeri eltim düğünüm kinamda da aynı şekildeydi o aralar yeni hamileymiş onlarda bilmiyordu 2 haftalık ondan dediler öğrenince ört past ettiler bu kez sürekli benimki abim gibi değil diyor o abim gibi eve alışveriş yapmaz abim gibi benim lafımı dinlemez tarzda cümleleri var kayınvalidemin laf taşıdığını benim arkamdan atıp tuttuğunu söyledi falan tabi ben güvendiğim için kayınvalideme cephe aldım ama kayınvalidemde onla ilgi şeyleri bana söylüyordu neyse bu kez kayınvalidem sürekli onlara gidip kalıyor çağırdığı için falan eltim ben dil ucuyla çağırdım geldi diyor ama kayınvalidemde dil ucuyla çağırılan yere gitmez kayınvalidem eltimin aradığını söylüyor eve gidince eltim aramiym ararsa aciym konuşmak istemiyorum diyor eşime söyledim oda sen onun doğru söylediğini nereden biliyn ki dedi neyse aklıma şüphe düştü bu kez bende kayınvalideme birşey dememistim zaten sıcak davranmaya başladım bana bir kötülüğü yok diye bu kez eltime gidince abim aldatır eski sevgilisini aldatır her erkek aldatır abimin tarzı mavi gözlü sarışın bayanlarmis eşimin önceki sevgileri öyle biri manken olmuş buda bunun üzerine manken gibi kızlar sen olmasaydın açık biriyle olurdu az bakım yap dışarı çıkarken makyaj yap falan dedi ki eşim makyaj yapmama çok kızar kıskanç biri yani bunu dile getirdim iki kızar sonra birşey demez yap sen makyajını öyle çık dışarı tarzında cümleleri oldu eltim sizce benden ne istiyor ben mi yanlis düşünüyorum yoksa içinde bana karşı kötülük mu var
Bak kuzum, nerdeyse senden 15 yaş büyüğüm. Benim ve eşimin ikinci evliliğimiz. Evlendiğimin ilk haftası eltim aradı. Müsaitsen bu akşam sana çay içmeye geleceğiz dedi. Kabul ettim geldiler, 2 tane çocuğu var, ikiside üniversitede okuyor. Oturur oturmaz dediki, ben buraya çocuklarım için geldim. Çocuklarım amcaaaa amcaaaaa diyor başka birşey demiyor, çok özlediler. Halbuki amcayla kırk yılın başında kv evinde denk gelirse görüşürlermiş. Daha sonra beni sık sık aramaya başladı aynı dediğin gibi senin kocan sessiz, benimki sinirli, senin kocan cömert, benimki cimri sürekli bir kıyaslama içine girdi. En son hazmedemedi, biz iki günlüğüne tatile gitmiştik. Bayram haftasıydı. Evde ayılımış , bayılmış, bayram günü tatil olmazmış, sabah erken den kv evine gitmeliymişim yenge yemek yapalım demem gerekirmiş. ve daha çok uzar bu örnekler. Sonra ne mi oldu? şu anda hiçibiri ile görüşmüyorum çok rahatım.
Bunları elti sorunu yaşayan sadece sen değilsin demek için yazdım.
Mesafe mesafe mesafe...
başka çaresi yok.

Konu baştan sona cehalet, buram buram varoşluk.
Özellikle inatçı domuz yağı lekesinin Nas suresini okudukça renginin açılmasıyla Sultanbeyli semalarına gittim geldim resmen. Konuyu okudukça insanın içi daralıyor, başkası adına utanıyor. Bunların bir de üreyip çocuk yetiştirecek olması çok acı…

Özellikle inatçı domuz yağı lekesinin Nas suresini okudukça renginin açılmasıyla Sultanbeyli semalarına gittim geldim resmen. Konuyu okudukça insanın içi daralıyor, başkası adına utanıyor. Bunların bir de üreyip çocuk yetiştirecek olması çok acı…
Nedir bu Sultanbeyli'nin sizden çektiği :KK70:

sultanbeyline gitmişiken halamgillere selam ilet :KK70:
Hahah niye sultanbeyli :KK70: :KK70:

Eşim 32 yaşında ben 24 yaşındayım kaynım 25 eltim 29 yaşında ilk buradan başlayım.eltimle önceden sorunlar vardı zaten biz ikimizde yakın zamanda sevgili olduk ilk biz evlenecektik babam vermem diyince onlar Nisan yaparken biz ayrildik aradan biraz zaman geçti ve biz tekrar gizli saklı devam ettik o gizli saklı devam ederken eltim çeyizi seriliyordu beni cagirmadi o gün çok zoruma gitmişti eşimin ailesi biliyordu birlikte olduğumuzu bizimkiler bilmiyordu. Ben ceyizin son gününe kadar bekledim ve çeyiz günü geldiğinde eşime çok zoruma gittiğini söyledim ve ceyizin kalkmasına 1 saat kala kaynım aradı gel falan dedi bende yok gelemem dedim kapattık eltimde ondan yarım saat sonra aradı ama ben söyledikten sonra eşim kardesinle konuştuğunu anladığım için gitmek istemedim ve eltimede gelemicemi söyledim sonra anneme gidip anne eltinin bugün çeyizi varmış benide ceyize çağırdılar o kadar yedik içtik beraber olsun yada olmasın benim arkadaşım olarak gel dedi diyerek annemden izin aldım ama eltim böyle bir cümle kullanmadı ben eşimle görüşmek için böyle cümleler kullandım annemde git dedi o gün eşimle buluşup yanında hüngür hüngür ağladım gözlerim kan çanağına dönmüştü beni nikahına düğününe de cagirmadilar gizli saklı ilişkimiz diye halbuki cagirsa izin alabilirdim annem anlayışlı biridir neyse pandemiden dolayı 40-50 kişilik düğün yaptılar aradan 4 5 ay geçti biz nisanlandik yasaklar hafiflemisti kalabalık Nisan yaptık Nisan videosunu izlerken görmüştüm ki eltim yan gözle defalarca bana bakarken gördüm ve eltimin şurati aşık bir şekilde oynuyordu sorunca hastaydım yalanını atıyor tabi ilk inandim.b
Bir diğeri eltim düğünüm kinamda da aynı şekildeydi o aralar yeni hamileymiş onlarda bilmiyordu 2 haftalık ondan dediler öğrenince ört past ettiler bu kez sürekli benimki abim gibi değil diyor o abim gibi eve alışveriş yapmaz abim gibi benim lafımı dinlemez tarzda cümleleri var kayınvalidemin laf taşıdığını benim arkamdan atıp tuttuğunu söyledi falan tabi ben güvendiğim için kayınvalideme cephe aldım ama kayınvalidemde onla ilgi şeyleri bana söylüyordu neyse bu kez kayınvalidem sürekli onlara gidip kalıyor çağırdığı için falan eltim ben dil ucuyla çağırdım geldi diyor ama kayınvalidemde dil ucuyla çağırılan yere gitmez kayınvalidem eltimin aradığını söylüyor eve gidince eltim aramiym ararsa aciym konuşmak istemiyorum diyor eşime söyledim oda sen onun doğru söylediğini nereden biliyn ki dedi neyse aklıma şüphe düştü bu kez bende kayınvalideme birşey dememistim zaten sıcak davranmaya başladım bana bir kötülüğü yok diye bu kez eltime gidince abim aldatır eski sevgilisini aldatır her erkek aldatır abimin tarzı mavi gözlü sarışın bayanlarmis eşimin önceki sevgileri öyle biri manken olmuş buda bunun üzerine manken gibi kızlar sen olmasaydın açık biriyle olurdu az bakım yap dışarı çıkarken makyaj yap falan dedi ki eşim makyaj yapmama çok kızar kıskanç biri yani bunu dile getirdim iki kızar sonra birşey demez yap sen makyajını öyle çık dışarı tarzında cümleleri oldu eltim sizce benden ne istiyor ben mi yanlis düşünüyorum yoksa içinde bana karşı kötülük mu var
Ben eltinize cephe alacaginiz hicbir sey goremedim acikcasi
Ama boyle pireyi dewe yaparsaniz esinize ankatirsaniz her olani eltinizle cok buyuk sorunlar yasarsiniz yakinda merak etme
Nisanimda bana ters bakmis diyorsunuz
Olabilir belki kendi nisani sönük gectigi icin iclenmistir ne warki bunda
İkincisine gelince surekli eşinizi övmüş bunda da art niyet goremedim ki oyle olsa kendi esini over hawa atmaya calisir kendi esini neden düşürsün ki
Yani ortada bi elti cekismesi warsa bile siz sbartmissiniz dogrusu
Bide ana babayi cigneyip illa gideceksiniz o ceyize ayip gercekten
İyi kide cagirmamis

Tamam konu sahibi, eltiniz sizi kıskanıyor, çekemiyor, hatta eşinizle aranızı bozmaya çalışıyor. Duymak istedikleriniz bunlar.
Doğru olansa;
Hayat böyle yaşanmaz. Kendinize zindan etmeyin hayatı. Bu kadar buyuteceginiz bir olay yok ortada.

Sultanbeyli’de yaşadın mi hiç? :KK14:
Çok gittim akrabalarım var.
Oranın kesimi hep gelin kaynana, çok çocuklu hayırsız koca sorunları barındırıyor.
Çoğu eğitimsiz kadınların erken zamanda evlenip sorumluluklarda boğulduğu bir kesim. Sokaklarda hep dışarda büyüyen çocuklar görüyorum. Kadınlar kapı kenarlarında elişi örüp dedikodu yapıyorlar. :KK70: :KK70:

Çünkü bize kalmaya geldiğinde eltimle sabahladik kaynimla tartısmislar diye ve onlar gittikten bir hafta sonra yatağımda sarı bir leke gördüm yatağı yikattim çıkmadı hocaya gittiğimizde aileden biri olduğunu kan bağımin olmadığını söyledi ki benim evime çok nadir gelen olur çalıştığım için
Eltin buyucu mu senin hemen nasil temin etti buyu maltemelerini🤔 Anam millet ne merakli en ufak bi seyde hocaya gitmeye
Ben markete gitmeye useniyom milletteki azime bak
Bence buyu muyu yok sen oyle her hocayim diyene inanma
Gercek islam ehli biri olsaydi sana kizim yuru git ne beni nede kendini gunaha sok derdi
Ki buyuyu bozan cok guzel dualarimiz ayetlerimiz war onlari oku oturdugun yerden her sakalliyi hoca sanrsan isin war

eltisi bunu kıskandırmaya kışkırtmaya çalişiyo bide çeyizde kan çanağı gözlerle ağladıgını duysa zevkten dört köşe olurdu demek ki ahahaha amacına çok iyi ulaşıyo manipüle ediyo hepinizde afiyetle yemişsiniz. ağlamaya devam:işsiz:

Oranın kesimi hep gelin kaynana, çok çocuklu hayırsız koca sorunları barındırıyor.
Çoğu eğitimsiz kadınların erken zamanda evlenip sorumluluklarda boğulduğu bir kesim. Sokaklarda hep dışarda büyüyen çocuklar görüyorum. Kadınlar kapı kenarlarında elişi örüp dedikodu yapıyorlar. :KK70: :KK70:
Yok kiz cok elit bi semt🥲cocuklugum geldi aklima bende orda buyudum

İşte bu sebepten sjksjsjsjsj

Elit mi :KK43: kız insanlar arabanın önüne atlıyor yol vermeyi bile beklemeden :KK70:
halamlar 2000 de taşındılar oraya her hafta giderdik onlara bazen orada kalırdım az çok biliyorum ben orada hiç rahat edemezdim. Erkekleri çok hıyarlardı açıkçası.

Eğitim seviyesi düştükçe insanların muhabbet konuları ve kafalarına taktıkları seyler sacmalasiyor. İkiniz de gereksiz işler pesindesiniz. Elti tehlikeli, laf taşıyıp aile ilişkilerini bozacak gibi görünüyor anlattığıniz kadarıyla. Siz de insanların lafıyla başkasına tavır alan, çeyiz dizmeye aglayan cahil birisiniz. Eltiyle dedikodu yapmayın, yüzeysel muhabbet kurun, emin olun dedikodu olmazsa daha sağlıklı akraba ilişkisi yürütebilirsiniz tüm aileyle. Yoksa geniş çaplı bir kavga muhtemel.
Bir de çok ağlayıp çok takmaya gerek yok. Bir şeyin doğru mu yanlış mı iyi mi kötü mü oldugunu anlamak için kendinize sorun: ben böyle yapar böyle konuşursam Allah'in hoşuna mı gider, azabını mi ceket diye. Böylece kimseye kötülüğünüz de dokunmaz, gönlünüz de ferah kalır.

Çünkü bize kalmaya geldiğinde eltimle sabahladik kaynimla tartısmislar diye ve onlar gittikten bir hafta sonra yatağımda sarı bir leke gördüm yatağı yikattim çıkmadı hocaya gittiğimizde aileden biri olduğunu kan bağımin olmadığını söyledi ki benim evime çok nadir gelen olur çalıştığım için

sarı leke gördün hocaya mı gittin?
dna testi mi yaptı hoca🙄

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X