Eltim ve kayınvalidemi dedikodumu yaparken duydum

yagmur0301

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2008
814
0
44
Kızlar hafta sonu trajikomik bir olay yaşadım. Hem şaşırdım, hem üzüldüm ve şu an ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Şimdi olay şu: eltim kayınvalidem ve biz aynı apartmanda oturuyoruz. En küçük kaynım evlenecek 15 gün sonra falan ve son kalan boş daireye de o oturacak. Neyse düğün hazırlıkları falan var ve genelde hergün uğrarım yapılacak şeylere elimden geldiği kadar yardım ederim. Geçen hafta Salı akşamı annem aradı. Cumartesi günü yufka açıcaz gelmek istersen sen de gel Pazar yapıcaktık ama o gün ablanın işi varmış sen de çalışıyosun Pazar gün evinin işini yaparsın diye cumartesiye aldık dedi. Ben de olur dedim. 1 aydır falan da annemlere gitmemiştim. Cuma akşamı kv ye indim. Yarın biz köye gidicez yardımım dokunmaz yapılacak bişey varsa yapayım dedim. Ütülenecek şeyler varmış onları yaptım. O arada yarın eşya yerleştirmeye geliceklermiş dedi. Ben de ha iyi falan dedim. Ben evlendiğimde başka bir yerdeydim, eşim de ben de memuruz. Evimiz kendimiz temizleyip kendimiz yerleştirdik, hatta 4 tane ev değiştirdik hep kendimiz yerleştirdik onun için bu söyledğinde bişey aramadım kv nin. Sabah kahvaltı yapıyoruz aradı gitmicekmisiniz köye dedi gidicez anne kahvaltı yapıyoruz dedim. Yukarda inecek eşya var (2 yorgan,3 yastık) öğlene yemek yapılacak nereye koşucamı şaşırdım dedi. Kahvaltıyı yapalım ineriz anne dedim. Eşimde bunlar da insan kullanmaya iyi alıştılar dedi. Geçen gün kayınpeder eşimi aramış annen bir yere gidecek onu götür diye. Eşim öğretmen ve o saatte okulda. Baba abimleri arasana okuldayım demiş onların işi var sen götür demiş kayınpeder. Onlar iki kardeş market işletiyor ve kendi işleri yani bir saat bile ayrılsalar bişey olmaz. Eşim sinirlenmiş ama bişey dememiş, bir de bu olunca iyice kızdı. Boşver dedim sorun çıkmasın indiriverelim eşyaları. İki çeşit te yemeğim vardı onları da indirdim. İndik yanlarına abartısız 10 kişi gelmişler adım atacak yer yok iki kişi iş yapıyor diğerleri oturuyor, yukardakileri indirdik yemek te koydum gidiyoruz anne biz dedim. Tamam kızım dedi. Bu arada diğer eltim evinde ve ortalıkta yok, bebeği var ama uslu bir bebek en azından yemek yapabilir.Köye gidip geldik. Çamaşırım vardı sonuçta çalışıyorum ve bütün iş hafta sonunu bekliyor onları attım. Bir de kızımın ayakkabıları vardı aşağıdan onları alıp geleyim de yıkayayım dedim. İnerken birinci katın kapısı sonuna kadar açık ve eltiyle kv nin sesleri geliyo aldırış etmedim. Ama kısık sesle falan da konuşmuyolar duyuluyo. Onların öyle yapmamaları gerekiyodu dedi eltim. Kayınvalide de sanki bir kez yufka açamayı mı biliyodu diyince dur dedim ya konu benim. Durdum dinledim yaptığım ayıp belki ama dedikodu yapacaklarsa kapıyı kapasınlar napim. Aman bildiğinden mi işten kaçtı sen de öyle davran bundan sonra anne çocuğunu falan getirdiğinde bakmayıver dedi. Gerisini de dinlemedim daha no konuştular bilmiyorum. Aldım ayakkabıyı çıktım. Akşam da eşime anlattım. O da zaten sinirimi bozuyolar. Yapacağımı bilirim ben dedi. Ertesi gün haberim yok inmiş annesinin yanına annesi: yağmur hiç inmedi bişey mi var demiş. Eşim de inmez tabi dedikodu yaparken kapıyı kapayın demiş. Kayınvalide kendini savunmuş eşim de hafta içi çalışıyorz iki gün kendimize vakit ayıramayacakmıyız biz çocuğa da bakmayacaksanız çıkça söyleyin ben kimseye güvenip çocuk yapmadım baktırırım ben çocuğuma falan demiş. Onu nerden çıkardın diyince de aşağıda konuşmuşsunuz anne sinirmi bozmayın bu evi ya satar giderim ya da kiraya verir giderim demiş. Ama yağmur 1 yıldır soğuk duruyo öbürü sıcak duruyo falan demiş. Daha düne kadar yanımızda hüngür hüngür ağlardı kv. Eltim için laf sokup duruyo, hatta yanımızda bile sürekli azarlar laf söyler. Dikkat edin bir senedir böyleymişim çünkü bir sene öncesinden kalbim kırık. Beni nişanda falan hiçbir şeye dahil etmediler, nişan gününü bile işteyken arayıp söyledi kv. Sebebi de kalabalık olur diye beni götürmemişler nişan hazırlıklarına ama ev yerleşeceğinde kalabalık olmuyo galiba. Eltimin hiç kıskançlığı yokmuş, bana senin yerinde olsam ortalığı birbirine katardım cıngar çıkarırdım buna her şey,n en güzeli alındı bana alındı sayılır ama sen her şeyi kendin aldın niye sesini çıkarmıyosun diyen ve benden benim şikayetim yok sorun çıkmasını istemiyorum cevabını alan insan kıskanç değil ben kıskancım. 50 milyar borcun altına imza atıp market açıp alın işletin diye kardeşlerine verdiğimiz ve sesimi bile çıkarmadan yetmediği yerde gidip kredi çekip ellerine sayan ben kıskancım ama verdikleri 1000 lirayı 1500 lira olarak geri ödememize rağmen elimizdeki parayı niye veriyosun diye kafa tutan insan kıskanç değil. Kendisi çalışırken ben doğum iznindeydim çocuğu okuldan gelince üşümesin diye evime alan ben kıskancım, çocuklar oynarken kızı yaramazlık yapınca dedesi kızınca niye sadece benimkine kızıyosun ona da kız diyen kıskanç değil. Ve son işten çıkmadan hamile kaldı kayınvalideme bebeğine bakacaksan ben bakıcı bulayım anne asgari ücretle çalışıyor zorlanmasın diyen ben kıskancım ama rahatı bulup işten çıkınca işi olunca çocuğuna bakmayıver diyen eltim kıskanç değilmiş kv nin söylediğine göre. Şu an konuşmuyorum ama ilk fırsatta da eteğimdekileri dökmek istiyorum. Kavga derecesine getirmeden, yapı olarak da sakin bir insanım zor olucak biraz ama nasıl? Kapatayım gitsin diyorum ama bu defada içimde bir soğukluk var istiyorum ki eltim de onları duyduğumu bilsin.
Not: Kv ile daha önce en ufak bir sorun yaşamadım, ben onu annemden o beni kızından ayırmazdı, eltimler taşınıp gelene kadar.

iyi olmuş duyduğun bende olsam bende dinlerdim valla...
eşinin seni savunması çok güzel...
tavrını belli et bakalım...

Sizi kayinbiraderinizin nisaninda kalabalik olur diye goturmediler mi?
yanlis mi okudum ?

ben olsam ne dugune yardim ederdim
ne de dugune giderdim
bir daha yuzlerine bile bakmazdim

ne munasabet?
nisanda isteme
dugunde gel yardim et

cok menfaatciler....

okurken daral geldi cnm yaa... ada bi paragraf yapsaydın bari...
bende düğün arasında, bu kadar iş güç varken yufka açmanın sırası mı deyip ortalığı iyice karıştırmışım :KK52:
şaka bi tarafa, elti eltiyi çekemez derler zaten.. seni içten içe kıskanıo olabilir... aslına bakarsan, her gelin, her elti birbirinin arkasından konuşuo, senin buna şahit olmuşsun sadece... bence ne eltinle ne de kayınvalidenle çok fazla samimi olma... biraz da tavır yap özellikle eltine... hatta yüzüne vur duydum sölediklerini die... utansın biraz

iyi olmuş duyduğun bende olsam bende dinlerdim valla...
eşinin seni savunması çok güzel...
tavrını belli et bakalım...

Onu da babası bıktırdı. İnanırmısın her işlerine koşarız ve şimdiye kadar hiç işten kaçmadım köye gitmem de işten kaçmak için değildi, aklıma bile gelmedi işten kaçma meselesi zaten yufka işi kararlaştırıldığında eşya yerleşimi falan yoktu gündemde. Hem zatene mobilyayı firmalar kurup gitti. Sadece dolap içleri yerleşmiş o gün de

canım sen zaten o nişandan sonra yapmaman gerekirken yapmışsın fazlasıyla herşeyi...senin yerinde bende olsaam dinlerdim...sende koy tavrını eşinde yanında nasıl olsa söylle yüzlerinede anlasınlar...sustunmu tepene çıkıyorlar iyice

Sizi kayinbiraderinizin nisaninda kalabalik olur diye goturmediler mi?
yanlis mi okudum ?

ben olsam ne dugune yardim ederdim
ne de dugune giderdim
bir daha yuzlerine bile bakmazdim

ne munasabet?
nisanda isteme
dugunde gel yardim et

cok menfaatciler....

nişana değil canım hazırlıklara. Alışveriştir aileyle tanışmadır falan onlara çağrılmadık.

Sizin yerinizde olsam bende dinlerdim boş verin canım çocuguna sen güvenilir bir bakıcı bul o baksın derim benim en büyük amcan hemem hemen bütün sulale ile küs diyebilirim kendi yaptıgı hatalardan ötürü bundan bir kaç yıl önce oğlu evlendi koskocman bir nişan yaptı bizi ve diger kardeşlerini nişana çağırmadı kalabalık olur diye öyle demiş nişan yaptıkları salonu bir görsen bütün şehir salona sıgar aradan bir zaman geçti bizim eve geldi günlerden pazardı sanırım babam evdeydi babama diyorki ben sizin büyügünüzüm siz benim her derdimi yapmak zorundasınız falan babamda sadete gel abi ne demek istiyorsun dedi benim oğlanın dügünü olacak senin hanımla kız gitsin yengesine yardım etisin çeyiz serilecek ev temizlenecek bir sürü yemek yapılacak falan dedi babamda benim ne hanımın nede kızım senin hizmetçin degil nişanına çağırdın kişiler sersin çeyizi dedi dügüne gitmedik tabi diger kardeşleride gitmedi tabi dügüne haklılar tabi sen oğluna nişan yap kendi aileni çağırma nişanı hemde bir otel balo salonunda yapmışlar birde dügün günü babama ve diger kardeşlerine telefon edip düğüne gelecekmisin diyor eger gelmiyecekseniz takınızı gönderin diyor babama tabi gerekli cevabı verdi.Senin yerinde olsam ben o düğüne gitmezdim arkdaşım .

okurken daral geldi cnm yaa... ada bi paragraf yapsaydın bari...
bende düğün arasında, bu kadar iş güç varken yufka açmanın sırası mı deyip ortalığı iyice karıştırmışım :KK52:
şaka bi tarafa, elti eltiyi çekemez derler zaten.. seni içten içe kıskanıo olabilir... aslına bakarsan, her gelin, her elti birbirinin arkasından konuşuo, senin buna şahit olmuşsun sadece... bence ne eltinle ne de kayınvalidenle çok fazla samimi olma... biraz da tavır yap özellikle eltine... hatta yüzüne vur duydum sölediklerini die... utansın biraz

Ya zaten bu kadar olay olacağını bilseydim gitmezdim. Zaten yufka falan açamıyorum sadece değişiklik olsun bir de uzun zaman oldu fırsattan istifade gideyim dedim. Evet herkes konuşur ama duyunca sadece tuhafıma gittim. Bana da eltimi şikayet eder kv ama hiçbir zaman eltimin yaptığı gibi kışkırtmamışmışdır. Alttan al anne biz küçüğüz hata yaparız derim sürekli

Sizin bir şey yapmanıza gerek yok eşiniz oldukça kaliteli bir insan olmalı ki size laf söylettirmemiş zaten.

ben kayınvalidene suç bulmuoyurum , o an sıkılmış söylemiştir bi zararı yok , ama eltin maşallah konuyu çocuğu bakmamaya getiivermiş hemen , gayet zararlı.
eşin farkında olduğu sürece büyük bir sorun yaşayacağını sanmıyorum. eltin gibi insanlar çok kışkırtırtıcı tipler, k.valden yada bir başkası bu oyuna gelmemeli. taanımıştır ka.validen de eltini biliyorsa sorun olmaz.
uzak duracağın kişi eltin.

canım, o apartmandan çıkııııın! bu son kelimeyi haykırıyorum...

sen k.v. ile iyisindir ne güzel, o eşinin annesi, çocuğunun babaannesi amma ve lakin işin içine elti girince herşey değişir. ve anladığım kadarıyla 3 elti aynı binada olacaksınız. bence taşının oradan, çocuğun çok ufak değilse kreşe faln ver, bunların derdini çekmekten zor değildir herhalde...

ben eşinin söylemesine çok sevindim ne güzel arkanda seni koruyan bir eşin var....

demişsin ya onuda çok sıktılar diye ama sıkan aile olunca çoğu erkek görmüyor ve ailesini koruyor...

konuya gelince ben böyle durumlarda çok seviniyorum çünkü hakkımda ne düşündüklerini duyup herkese hakettiğini veriyorum keşke ben de duysam kaynanamın arkamdan dediklerini yüzüme gülüp arkamdan iş çevirmesi çok kötü bir durum kimseye ispat edemiyorsun çünkü :KK43:

üzülme kaynanam peşinde dolanacak onunla mecbur konuşacaksın o da hatasını anlayacak ama eltinden uzak dur eteğindekileri de dök için rahatlasın buraya yazdığın gibi sakince söyle...

canım, o apartmandan çıkııııın! bu son kelimeyi haykırıyorum...

sen k.v. ile iyisindir ne güzel, o eşinin annesi, çocuğunun babaannesi amma ve lakin işin içine elti girince herşey değişir. ve anladığım kadarıyla 3 elti aynı binada olacaksınız. bence taşının oradan, çocuğun çok ufak değilse kreşe faln ver, bunların derdini çekmekten zor değildir herhalde...

Çocuğum 2 yaşında kreş değil ama bakıcı düşünürüm ancak baştan beri de bakıcı istedim zaten ama o zaman da hakkımı helal etmem falan demeye başlıyor. Haklısın elti yokken ana kız gibiydik biz, kendi evimden çok orda dururdum, elti geldi böyle oldu diğeri gelince daha kötü olucak bence de. Ama işte ev benim kendimin eltimin oturduğu kat ise kayınvalidemlerin, öylesine oturuyor. Dağdan gelmiş bağdakini kovmuş olayına dönecek. Gitmesi gereken varsa o ben değilim ki. Tapulu evim sonuçta ortalık karıştıran bir kadın yüzünden düzenimi bozucam. Amacı da o zaten benim üzerimden prim yapıcak aklı sıra

Eltinin yüzüne vurmalısın ama kaliteni bozmadan. Yaptığın çok yanlış hiç yakıştıramadım ben sana böyle mi davranıyorum gibi.. Neden çocuğumu bakma meselesine getirdin anlayamadım çok ayıp insanların arasına fit sokup birbirine karşı kışkırtmak vb. diyebilirsin. Çocuk gibi nasihat verilmiş hisseder

Canım benim, neler olmuş böyle. Çok üzüldüm. Eşin arkandayken korkma herşeyi söyle. O halletsin. Eltine de söyle bence. Bilsin yaptığını

X