Eltimle beraber yaşayan nişanlım ve sorunlar.

Ben olsam tutamazdim içimde sorardım. Sonuçta bunu öğrenebileceginiz başka bir yer yok. "En baştan beri istemedin şimdi de evden resmen kaciyosun, aynı ortamda bulunmak bile istemiyorsun. İnsanın aklına türlü türlü şey geliyor acaba yengemle önceden tanışıyor olabilir misiniz? Ya da buna benzer herhangi bir şey olabilir mi? Mantıklı bir açıklama duyana kadar içim rahat etmeyecek. Sana güveniyorum ama daha fazla senaryo kurmamak için de kafamda çözmem lazım artik bu soru işaretlerini" tarzı bir konuşma yapardım. İnsanın illaki bir mimigi tavrı belli eder kendini.
En baştan istememesinin sebebi abisinin aile kuramayacağını düşünmesiydi ve kızın ailesinin sıkıntılı olduğunu başlarına iş açılacağını bildiğindendi abisi bir gece pat diye getirdi kızı işte.

o zaman dertsiz basina niye dert aliyorsun, yasin gec, ilerde uzulursun ben sana soyleyeyim.. yarin o abi cocuguna amca o elti de yenge olacak.
haklısınız ama ben abisi abisinin eşi yüzünden nasıl bitirebilirim sevdiğim adamı nasıl yüzüstü bırakabilirim bilmiyorum ne yapacağımı

Hanımefendi ben bir kadın olarak her şeyden önce kendimi korumakla yükümlüyüm dolayısyla bütün seçenekler aklıma geliyor fakat ben nişanlıma güveniyorum onu suçlamıyorum adamın yaptığı bir şey yok ki kızdan yana böyle bir durum veya başka bir şey varsa bunu bilmek istemek hakkım değil mi?
Benim eşimde bekarken abisinde kaldi ama eltim giyimine, davranışına dikkat eden biriydi. Diğer eltim ise bebek emzirirken toplum içinde eşimin yanında başkasının yanında göğsünü acıyor ve eşim çok rahatsız oluyor. Ben sizin yerinizde olsam açık açık sorarım. Şüphe insanı çok yıpratıyor. Nişanlıyken eşimin adını akrabamız olan bir kızla söylüyorlardı ben eşime güveniyordum ama vardir
dedikce çok rahatsız olmuştum ama açık açık sormuştum.

Bana kardeş eşiyle aynı evde yaşamak aşırı garip geliyor. Evinde kalacak kadar yakın hissettiği teyze varsa arada onlara gitmeyi garipsemezdim. Bir de onlar kaçarak evlenmiş sizin nişan olmuş düğün olacak arada kıskançlık olması da kaçınılmaz, o yüzden adamın kendini geri çekmesi normal gibi. Bir de aldatma vs olsa kuzen size söylemezdi diye düşünüyorum.
Sadece kadının size sarılmayıp geri çekilerek kendince bir tepki vermesi düşündürücü...
Açık açık konuşulması gereken bir mesele.

Ben mi çok safım bilmiyorum ama benim aklıma asla ihanet, sarkıntılık durumları gelmedi. Belli ki bir gerilim, anlaşmamazlık olmuş abi yenge ve nişanlınız arasında, ya da sadece yenge ile anlaşamıyor hem onların evlilikleri hem de kendi abisiyle ilişkisi bozulmasın diye evde kalmıyor. Bence en yüksek ihtimal bu.

Benim eşimde bekarken abisinde kaldi ama eltim giyimine, davranışına dikkat eden biriydi. Diğer eltim ise bebek emzirirken toplum içinde eşimin yanında başkasının yanında göğsünü acıyor ve eşim çok rahatsız oluyor. Ben sizin yerinizde olsam açık açık sorarım. Şüphe insanı çok yıpratıyor. Nişanlıyken eşimin adını akrabamız olan bir kızla söylüyorlardı ben eşime güveniyordum ama vardir
dedikce çok rahatsız olmuştum ama açık açık sormuştum.
evet giyim konusuna değinmişsiniz bu yenge normalde kapalı fakat evde kim olduğundan bağımsız açık dolaşıyor askılı vs. giyiniyor hatta ben söyledim ona bu kız neden böyle giyiniyor diye ne bileyim beni ne ilgilendirir dedi sadece.

konuyu okumadan anladım eltinden rahatsız olduğunu,neden şok oldunuz ki? aralarında bir şey oldugunu düşünmüyorum genç bir adam evde abisi annesi ve abisinin eşi var.ve soğuk yeni tanışılmış biri.normal değilmi sence?

Daha konunun başında yengesinden rahatsız olduğunu anladım.
Sanırım yenge nişanlınıza olmayacak davranışlarda bulunmuş nişanlınızda olmayacak bir iftiraya kurban gitmemek için evinde kalmıyor..
Böyle yapıyorsa aklı başında bir insan diye düşünürüm ben ki en iyisini yapıyor. iki gün sonra adamın üzerine iftira atsa kadın gelde millete derdini anlat ben olsam bende kalmazdım o evde bence nişanlından çok eltinin nişanlına karşı olan hareketlerini gözlemlemelisin

Böyle yapıyorsa aklı başında bir insan diye düşünürüm ben ki en iyisini yapıyor. iki gün sonra adamın üzerine iftira atsa kadın gelde millete derdini anlat ben olsam bende kalmazdım o evde bence nişanlından çok eltinin nişanlına karşı olan hareketlerini gözlemlemelisin
Ben zaten nişanlımdan yana bir şey beklemiyorum ama elti problemli her şekilde

evet giyim konusuna değinmişsiniz bu yenge normalde kapalı fakat evde kim olduğundan bağımsız açık dolaşıyor askılı vs. giyiniyor hatta ben söyledim ona bu kız neden böyle giyiniyor diye ne bileyim beni ne ilgilendirir dedi sadece.
Askılı giyen ahlaksız mı oluyor, dışarda kapanır içeride açık giyinebilir. Belki de sadece baskı ve aile isteğiyle kapanmıştır.. eltiler birbirini çekemez, sanırım o da size tavırlı yaklaşmış belki kıskanıyordur sizi olabilir. Ancak ben nişanlınıza başka şekilde yaklaştığını düşünmüyorum, olsa olsa aynı evde yaşamak istemiyor ve bunun kaprisini yapıyordur. Nişanlınız da kafasını ağrıtmak istemiyordur bu konularla.

Benim eltimde kapalı ama iç çamaşırı bile giymez. Eşimin abileri, erkek kuzenleri falan hiç farketmez bebeği emzirir. Nişanlınız sürekli konuyu kapatmaya çalışıyor anladığım kadarıyla. Benim eşim olsa beni sinirlendiren bir konuda haklıysam ailesi de olsa bana hak verir. Konu sürekli kapandığı için siz sürekli düşüneceksiniz. Bu yüzden ne düşündüğünüzü açık açık söyleyin.

Yani inanın bende her şeyi konuşma taraftarıyım fakat elinde olan şeyler değil biliyorum. Alıp başını gidecek bir adam değil normalde zaten sadece bu konuda bu kadar susması kaçması beni çok endişelendirdi. Evlenince ondan yana düzelir diye düşündüğüm bir şey yok ama ailesi çok sorunlu. Şimdi ben bunu sorsam eğer yengeden bir yanlış gördüğü için yapıyorsa ve bana söylerse bir daha nasıl aynı ortama gireceğiz yüz yüze bakacağız bilmiyorum. Sormazsam ben rahat etmeyeceğim
Sor tabiki. Öyle bir şey varsa bilmeye hakkın var. İlerde ona göre aksiyon alırsınız.

Elti arenaya hızlı bir giriş yapmış, Allah o kaynanaya yardım etsin. Nişanlınız umarım birbirinizin üstüne bıçakla varacak hale gelmenize rağmen ailemle görüşeceksin kafasında biri değildir. Yoksa bu eltiden çekersiniz siz.

Yenge kaçtığında ailesi neden nisanliniza silah cekmis? O kaçırmamis ki.
Yani çok ayrıntı vermek istemiyorum ama işte konuşmak için gitmişler abisi arabadaymış benimki ve dayıları inmiş arabadan kızın abiside nişanlıma silah çekmiş araya birileri girmiş ayrılmışlar sonra.

Elti arenaya hızlı bir giriş yapmış, Allah o kaynanaya yardım etsin. Nişanlınız umarım birbirinizin üstüne bıçakla varacak hale gelmenize rağmen ailemle görüşeceksin kafasında biri değildir. Yoksa bu eltiden çekersiniz siz.
Hayır öyle biri değil tam tersine görüşmeme taraftarı daha şimdiden sadece annesine ve kız kardeşine çok düşkün. Hemde ne hız hiç sormayın

Askılı giyen ahlaksız mı oluyor, dışarda kapanır içeride açık giyinebilir. Belki de sadece baskı ve aile isteğiyle kapanmıştır.. eltiler birbirini çekemez, sanırım o da size tavırlı yaklaşmış belki kıskanıyordur sizi olabilir. Ancak ben nişanlınıza başka şekilde yaklaştığını düşünmüyorum, olsa olsa aynı evde yaşamak istemiyor ve bunun kaprisini yapıyordur. Nişanlınız da kafasını ağrıtmak istemiyordur bu konularla.
Hayır olmuyor bende tesettürlü değilim zaten kendimde giyinirim. Sadece evde böyle giyindiği için beni rahatsız etti o kadar

Siz de haddiniz olmayarak "bu kız neden böyle giyiniyor" diye sormuşsunuz. Kadın belki de her şeyden bağımsız kayınvalide ve kayınla aynı evde yaşamaya uyuz olup manifesto yapmıştır. Ki haklılık payı da var böyle yaptıysa.

Benim eltimde kapalı ama iç çamaşırı bile giymez. Eşimin abileri, erkek kuzenleri falan hiç farketmez bebeği emzirir. Nişanlınız sürekli konuyu kapatmaya çalışıyor anladığım kadarıyla. Benim eşim olsa beni sinirlendiren bir konuda haklıysam ailesi de olsa bana hak verir. Konu sürekli kapandığı için siz sürekli düşüneceksiniz. Bu yüzden ne düşündüğünüzü açık açık söyleyin.
Yani benimkinin kafası biraz farklı çalışıyor konu kapanırsa bende üzerine düşmem diye düşünüyor ama tam tersine daha çok pimpirikli biri olluyorum olmayacak şeyler aklıma geliyor.

X