Eltimle beraber yaşayan nişanlım ve sorunlar.

Siz de haddiniz olmayarak "bu kız neden böyle giyiniyor" diye sormuşsunuz. Kadın belki de her şeyden bağımsız kayınvalide ve kayınla aynı evde yaşamaya uyuz olup manifesto yapmıştır. Ki haklılık payı da var böyle yaptıysa.
Ben kızı rahatsız edecek bir şey yapmadım nişanlıma sordum sadece kayınvalide ve kaynıyla aynı evde yaşamaktan rahatsızsa böyle bir evlilik yapmayacaktı biliyordu sonuçlarını beni huzursuz etmeye hakkı yok artık ne yaptıysa nişanlımı evden kaçırmaya hakkı yok

Abisi ailelerden izin almadan emrivaki bi evlilik yapmış. Evlenip ustelik eve getirip yerlestirdigi kizin nasil biri oldugunu cok iyi bilmiyorsunuz. Durumdan rahatsız olmus olabilir. Yabanci biriyle ayni evde yasamaktan hoslanmamis olabilir. Bunun altinda cok derin biseyler aramaya gerek oldugunu sanmiyorum ya

Ben kızı rahatsız edecek bir şey yapmadım nişanlıma sordum sadece kayınvalide ve kaynıyla aynı evde yaşamaktan rahatsızsa böyle bir evlilik yapmayacaktı biliyordu sonuçlarını beni huzursuz etmeye hakkı yok artık ne yaptıysa nişanlımı evden kaçırmaya hakkı yok
Siz sadece varsayımlar üzerine konuşuyorsunuz. Nişanlınız yabancı bir kadınla aynı evde yaşamaya alışamayıp kendi isteğiyle evden uzaklaşmış da olabir. Kaldı ki kaynınız zihinsel engelliymiş kadının da çok normal olduğunu düşünmedim bu yüzden. Üstüne başına dikkat etmiyorsa bu normal olamamasından kaynaklı olabilir.

Hayır olmuyor bende tesettürlü değilim zaten kendimde giyinirim. Sadece evde böyle giyindiği için beni rahatsız etti o kadar
Ama üzgünüm rahatsız olmak gibi bir hakkınız yok, dışarda bir sürü kadın var gayet hoş, dekolte giyinen. Nişanlınız her gün yüzlerce kadın görüyordur yani bahsettiğim tarzda.
Soruyor musunuz onlara da 'neden böyle giyiniyor' diye.
Bakın bence siz de en az eltiniz kadar soğuk ve önyargılı yaklaşıyorsunuz gibi. Şahsen nişanlınız yerinde olsam bende susmayı tercih ederdim, çünkü kin güdecek gibi duruyorsunuz. Adam da haklı olarak ileriyi düşünüp anlatmıyor, yüz göz olunsun istemiyor

Bir de konu sahibi üzgünüm ama çok üstten bir diliniz var, kendinizi eltiden o kadar üstün görüyorsunuz ki ancak ve ancak "nişanlınızda gözü olabilir, derdi başka ne olacak" iması yapıyorsunuz.
Ben kulağımla duymadan, gözümle görmeden böyle imaları çok yanlış buluyorum. İnsanız elbette akla her şey gelir ama varsayımdan çıkıp bu kadar insanı da o yönde düşünmeye itmek bence hem etik değil hem kul hakkı.

Ama üzgünüm rahatsız olmak gibi bir hakkınız yok, dışarda bir sürü kadın var gayet hoş, dekolte giyinen. Nişanlınız her gün yüzlerce kadın görüyordur yani bahsettiğim tarzda.
Soruyor musunuz onlara da 'neden böyle giyiniyor' diye.
Bakın bence siz de en az eltiniz kadar soğuk ve önyargılı yaklaşıyorsunuz gibi. Şahsen nişanlınız yerinde olsam bende susmayı tercih ederdim, çünkü kin güdecek gibi duruyorsunuz. Adam da haklı olarak ileriyi düşünüp anlatmıyor, yüz göz olunsun istemiyor
Bakın ben nasıl böyle giyinir falan demedim sorduğum şey tesettürlü biri dini kurallara göre yaşıyorsa eşinin erkek kardeşi veya başka akrabalarının yanında böyle giyinmez neden böyle yapıyor diye sordum sadece. Elbette istediğini giyinebilir beni ilgilendirmez. Kıskançlık yaparak sorduğum bir şey değildi bu. Geldiği andan itibaren en çok sevgilim ve ben sorun yaşadık buna rağmen ona asla kötü davranmadım hep destek olmaya çalıştım fakat kötü niyet hissettiğim anda elbette kin tutar uzak dururum. Onunda bu son olan olaylardan bağımsız etrafındaki insanlara zarar vermeye huzursuz etmeye hakkı yok abi buna karar verebilecek durumda değil fakat o kendi ailesini biliyordu.

Bir de konu sahibi üzgünüm ama çok üstten bir diliniz var, kendinizi eltiden o kadar üstün görüyorsunuz ki ancak ve ancak "nişanlınızda gözü olabilir, derdi başka ne olacak" iması yapıyorsunuz.
Ben kulağımla duymadan, gözümle görmeden böyle imaları çok yanlış buluyorum. İnsanız elbette akla her şey gelir ama varsayımdan çıkıp bu kadar insanı da o yönde düşünmeye itmek bence hem etik değil hem kul hakkı.
Üstten bir dilim yok sadece farklı hayatlarımız ve farklı seçimlerimiz var onunla aynı ailede olmak zorundayız. İnanın yanımızda olsanız ve tavrını görseniz beni anlardınız. Ben ondan yaşca büyük olduğum için abla gibi davranmaya çalıştım bütün olanlara rağmen. O ise anlamsızca özellikle bana kötü davrandı ve nişanlım neden olduğunu bilmediğim sebeplerden rahatsız olup evden gitti. Beni rahatsız eden başka bir durum şu bahsetmeyecektim ama ön yargılı davrandığım düşünülsün istemem. Tiktoktan geceleri canlı yayın yapıp erkeklerle vs. konuştuğunu öğrendik kaçmadan önce. Kaçtıktan sonra kapattığını söyledi yeminler etti abiye söylemeden konuyu kapattık. Ben insanları yargılamak istemem ama hayatında biri varken kaçmak üzereyken canlı yayın açıp erkeklerle saçma sapan muhabbetler eden bir kadın söz konusu olunca aklıma direkt bu durum geliyor.

Siz sadece varsayımlar üzerine konuşuyorsunuz. Nişanlınız yabancı bir kadınla aynı evde yaşamaya alışamayıp kendi isteğiyle evden uzaklaşmış da olabir. Kaldı ki kaynınız zihinsel engelliymiş kadının da çok normal olduğunu düşünmedim bu yüzden. Üstüne başına dikkat etmiyorsa bu normal olamamasından kaynaklı olabilir.
Evet durum böyle olabilir sorun benimle bunu paylaşmaması ve benim başka şeyler olabileceğini düşünmem. Kızın normal olduğunu söylediler fazlasını bilmiyorum

haklısınız ama ben abisi abisinin eşi yüzünden nasıl bitirebilirim sevdiğim adamı nasıl yüzüstü bırakabilirim bilmiyorum ne yapacağımı
kimseyi yuzustu birakma durumu yok, evlilik karari bu, hayatin soz konusu. artisi eksisini dusunup oyle karar vereceksin. evlenmeden once de belli sartlarin olacak vs vs.

Hanımlar selam ben bundan 3 ay önce 1 yıldır görüştüğüm sevgilimle nişan yaptım. Normalde bu yaz düğün olacaktı amA babam emin olmak için hemde acele etmek istemediği için düğünü önümüzdeki bahara ertelemek istedi kabul ettik. Ben öğretmenim bu yıl çalışmaya başladım nişanlım ise mühendis kendi halimizde mütevazi bir yuva kurmaya niyetlendik anlayacağınız. Biz nişan yaptıktan 1 ay sonra abisi evlendi kızı kaçırmış çok aile arasında bir tören oldu ve kendi evlerine taşınmadılar nişanlımın annesiyle yaşıyorlar (babası vefat etti). Onlar evlendikten kısa bir süre sonra nişanlım evinde kalmamaya başladı. Daha çok teyzesinde olmak üzere anneannesinde vs. bütün akrabaları dolanıyor ama asla evinde kalmıyordu anlayacağınız. Para biriktirdiğimiz için evde tutamıyor biliyorum. Bundan 20 gün önce annesi beni yemeğe davet etti eltim olacak kız zaten benimle hiç konuşmuyor kanlısı gibi bakıyor bana hatta sarılmak istedim eve girdiğimde geri çekildi nişanlıma baktım çaktırmadan eliyle deli gibi bir işaret yaptı boşver dedi bende takılmadım. zaten abisinin az da olsa zihinsel sorunları var şimdi sorun çıkartsam aşırı agresif olacağını biliyorum bende bir şey demedim. Annesi ben ve o mutfaktayken sen niye eve gelmiyorsun falan diye kızmaya başladı kaç kere söyledim sana özlüyorum seni zaten evleneceksin dedi. Bende neden evde kalmıyorsun dedim annesini destekler gibi ev işe uzak kalıyor teyzemler daha yakın dedi konuyu kapattık. Bir hafta öncede teyzesi davet etti bizi kahve içmeye daha doğrusu ailesini davet etmişti nişanlım ve annesi sende gel dediler bende gittim. Bu konu yine açıldı ama bu sefer annesi yoktu çok sevdiği bir kuzeni var teyzesinin oğlu 19 yaşında bende ona ders veriyorum sınava hazırlandığı için eksiklerini kapatıyoruz beraber bu konu açıldı hiç sesini çıkarmadı ama yüzü değişti ben fark ettim tanıyorum çünkü çocuğu kafama inanılmaz takıldı bir sebep var ama ne olduğunu anlayamıyorum bir türlü ama çocuk biliyor ben anladım nişanlım zaten bunu benimle konuşmuyor geçiştiriyordu. O hafta benim etüt dersime katılmak için dershaneye geldi ders bitti gitmeden önce terasta sigara içiyordu yanına gittim derslerden konuştuk biraz sonra yoklamak için bu konuyu açtım önce kapatmak istedi falan ama beni çok sever sıkıştırmadan sordum yine bu sefer eltim olan x abladan rahatsız olduğu için gitmiyor eve demesin mi. Ben şok oldum neden ne yapmış peki dedim bilmiyorum dedi. başımdan aşağı kaynar sular döküldü sanki baya düşündüm ne yapsan diye sorsam olmaz biliyorum böyle bir şey nasıl sorulur. Bende 2 gün önce abinin eşi, abin, sen ve ben bir şeyler yapalım kaynaşalım aramız kötü olmasın dedim emin olmak tavrını görmek ne yapacağını anlamak için kesin bir dille reddetti bir araya getirmek istemedi bizi. Şimdi benim içime dert oldu bütün bunlar. Yani sorsam nasıl soracağım bu konu nasıl açılı bilmiyorumm Hanımlar bana bir fikir verin kafayı yiyeceğim
Bence eltinden bir ilgi olabilir. Eşinle bunu konuşmalısın adam gibi evden gitmiş daha ne yapsın

kimseyi yuzustu birakma durumu yok, evlilik karari bu, hayatin soz konusu. artisi eksisini dusunup oyle karar vereceksin. evlenmeden once de belli sartlarin olacak vs vs.
nişanlımdan yana beni rahatsız eden bir durum olsa bir dakika dönüp bakmam ardıma ama ailesi onun seçimi değil yüzüstü bırakmaktan kastım buydu

Ben aslında sizi bu kadar ilgilendiren bir durum olduğunu düşünmüyorum. Nisanlinizin bir sıkıntısı varsa bile sizinle paylaşma gereği duymamış, sizden yardım istememis. Durumdan vazife çıkarıp türlü felaket senaryolariyla dramatik bir tablo ciziyorsunuz bence. Olağanüstü bir konu olsa sizinle paylaşirdi. Nisanlinizin sahsiyla ilgili sizi evlilik kararından vazgecirecek bir durum yoksa ki bundan emin olduğunuzu söylüyorsunuz o halde gerisine karışmayın derim. Aile içinde halletsinler. Nisanliniz da sizin desteğinize ihtiyaç duyan bir çocuk olmadığına göre düşünecek bir şey yok.

Kendisi gibi direkt Aşk-ı Memnu kafasıyla şüphelenen kişilerin yorumları daha çok işine geldi, bizi beğenmedi, boşver, gel gidek 👭🏻:KK53:

Kadın evden başörtüsünü çıkarıp açık giyiyormuş bir dilim şüphe almaz mısın? Şaka şaka gidelim buralardan tamam 🌝
images (2).jpeg

Peki nisanliniza neden böyle giyiniyor derken nisanlinizin ne demesini bekliyordunuz .nerden bilsin çünkü di mi . Siz açık açık nisanliniza rahatsız oluyorum , çözüm bul yoksa ben on yargiliyim haberin olsun mesajı vermişsiniz. O da şu an bir sorunu varsa söylemiyor çünkü neticede abisinin eşi ve aileye dahil artik

Akşam nişanlımla bu konuyu konuştum. Neden eve gitmediğini sordum ve kuzenin söylediği şeylerden bahsettim. Bu sefer ciddi olduğumu açıkça anlatmazsa artık sorun olacağını söyledim. O da kızın özellikle bir şey yapmadığını evde görmekten çok rahatsız olduğunu söyledi ayrıca şöyle bir olay olmuş abisiyle tartışıyorlarmış dediğim gibi abisi fazla agresif olabiliyor abisine baya ağız dolusu küfür etmiş. Abisi üzerine yürümüş bu araya girmiş sonra nişanlım uyarmak için abisinin öfke kontrolü olmadığını bunu bilerek evlendiğini her zaman orada olamayacağını anlatmış o da zaten sen olmasan biz daha iyi oluruz demiş ama annesi falan bilmiyor tabi. Ben de orada olmuyorum mutlu olsun dedi. Son olarak birde benim aklıma gelmişti telefon olayı abisi ilaçla uyuduğu için uykusu çok derin oluyor gece bir kez telefonla gizlice konuşurken denk gelmiş ama bana ne duyduğunu söylemedi şahit olmak vebal almak istemiyorum bildikleri gibi olsunlar dedi bu olaydan sonra tamamen evden uzaklaşmış işte. Ev tutma konusunu açtım düğün en erken 6 ay sonra olacağı için kira vermek istemiyorum en kötü 60k paramız gidecek dedi ama ben ikna ediyorum gibi birkaç kez daha söylersem ikna edeceğim. Ayrıca işte bu konunun artık onu çok yorduğunu bende dahil olmak üzere kimseden duymak istemediğini sadece hayatımıza odaklanmak istediğini söyledi. Bana olan tavrını sordum o da önemseme annem konuştu dinlemiyor ben nasıl benim eşime böyle yapmayacaksın diyeyim ona dedi. Yani sonuç olarak doğru günahını almış oldum ama teşekkürler çözüme kavuşmuş oldu konu.

Kiz nisanlina seviyesiz davraniyodur ilgisi vardir gibi hissettim ben yani o yuzden uzak duruyor nisanlin bence hatasi yoktur yani kiz dengesiz zaten davranislarindan kiskanclik vs hersey var kizda

Peki nisanliniza neden böyle giyiniyor derken nisanlinizin ne demesini bekliyordunuz .nerden bilsin çünkü di mi . Siz açık açık nisanliniza rahatsız oluyorum , çözüm bul yoksa ben on yargiliyim haberin olsun mesajı vermişsiniz. O da şu an bir sorunu varsa söylemiyor çünkü neticede abisinin eşi ve aileye dahil artik
konuştum kendisiyle

X