Emzirirken chia tohumu kullaniliyor mu?

bilgebilgic

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2016
38
12
Kizlar aktardan aldim.arastirdim.demir.kalsiyum magnezyum.omega 3 acisindan c vitamini acisindan zengin olduğu için ve doğum oncsi halime dönmek için 5 kg daha vermem lazim aktardan chia tohumu aldim emzirilen kullaniliyor mu ? Emzirilen diyetisyen tavsiyesi ile kullanan var mi lütfen bilgi veriri misiniz ona gore kullanmaya baslayo dusunuyrum

Emziren annelerin (diyet yapıyor olmasada) sütü artıran , bebeğe faydalı yiyecekler listesinde chia tohumu vardır .

Omega 3, antioksidan , mineraller ve yüksek lif içerdiği için süt ile bebeğe fayda sağlayacaktır .

İçiniz rahat etmeyecekse , aile hekiminize danışabilirsiniz .

Arkadaşlar emzirirken chia tohumu 3 gün kullandim gerçekten ise yariyor yarim kg verdim. .. Ama bebeğim doğduğunda topuk kanunda TSH yuksek cikmisti yani guatr hormonlarindan biri ... 1 ay içinde sıkça kan vermistik ve düştüğü için daha grlmenize gerek yok dedi Dr. Aile hekimi demir damlasi baslamisti 9. Ayda kontrole gitmiatik ve bizden kan sayimi istedi bend de madem.kolu delinecek TSH n alemde baktiralim dedim. Baktik ve 1 değer yüksekti referans araliginin1 değer üzerindeydi ...ben ciha yi falan biraktim belki ondandir diye sonra bizi rakip eden Dr a randevu aldum 1 hafta sonraya ve orada yapilan testte TSH normal gözüküyordu artik chia tohumundan mi yoksa gittiğim hastanenin laboratuvar insan kaynakli olarak mi yüksek cikti bilmiyorum ben her ihtimale karsi emziriken kullanmayacagim artik

Kizlar aktardan aldim.arastirdim.demir.kalsiyum magnezyum.omega 3 acisindan c vitamini acisindan zengin olduğu için ve doğum oncsi halime dönmek için 5 kg daha vermem lazim aktardan chia tohumu aldim emzirilen kullaniliyor mu ? Emzirilen diyetisyen tavsiyesi ile kullanan var mi lütfen bilgi veriri misiniz ona gore kullanmaya baslayo dusunuyrum

X