Erkek aileleri neden böyle ve benim sınavım

Beterin beteri var dedikleri bu olsa gerek

valla bu dedigim gibi en saf en masum laflari. ben gelicem seni görmek istemiyorum oglumun evinde sen cik git ben gidip gelene kadardan tut, su bardagi kafana atar parcalarima kadar hersey var.
sonuc artik oglununda umrunda degil. mecburi görüsmeler disinda görüsmez bile.

Yatak odasinin kapisini kitle canim. Gorumcen sorarsada orasu benim özelim esyalarimin kullanılması ve karistirilmasini sevmiyorum dersin. Alinirsa alinsin.. senddn izin alarak birseyler istiyor giyorsa ona karisamam normal ama kafasına gore davranıyorsa uyar

valla bu dedigim gibi en saf en masum laflari. ben gelicem seni görmek istemiyorum oglumun evinde sen cik git ben gidip gelene kadardan tut, su bardagi kafana atar parcalarima kadar hersey var.
sonuc artik oglununda umrunda degil. mecburi görüsmeler disinda görüsmez bile.
Rabbim yardimcin olsun. Esinizde size sahip cikiyorsa iyi.. aman ALLAHIM... bu nasil kv tövbe tövbe. Rabbim seni korusun insaallah:dua:

Merhaba kızlar çok kısa kesmeye çalışacağım. Bekar iken kız kardeşimden çok çektim. Makyaj malzemesi ben alırdım o kullanırdı. Krem alırdım gizliden kutusuna koyardı parfüm alırdım kullanırdı. Kıyafet alırdım gizli gizli kaçırır giyerdi. Şuan bile tüylerim diken diken oldu. Hediye almayı misafir ağırlamayı çok severim ama eşyalarımın kullanılmasını sevmiyorum.ama benim sınavım da bu oldu. Hep evleneyim de eşyalarımı saklamadan rahat rahat kullanayım hayali ile yaşardım zira kardeşim alma demeden kullanma etme demeden anlamayan bir insandı. Neyse evlendim (daha yeni 1.5 aydır) şimdide görümce belası çıktı başıma. Evime bir kaç kez geldi geldiğinde de sanki kendi evi gibi istediği gibi geziyor yatak odama giriyor çıkıyor. 17 yaşlarında. Bir kez uyardım çekmecelerimin karıştırılmasından hoşlanmıyorum diye ama laftan anlamıyor. Geçen geldi hırkamı giyindi gitti. Eşime git al dedim de oralı olmadı. Baş edemiyorum. Yumuşak yüzlü de değilim niye insanlar sınırlarımı ihmal ediyor anlayamıyorum.
İkinci derdim de kp😔 adam Bi değişik boş insan. Elinde olsa sürekli gelecek evimize kv de müsade etse yatıya da kalacak. Daha 15 günlük evliydim emrivaki yemeğe geldi. İyi bir rahatlasın geldi kurtuldu dedim ama adam sürekli gelmek istiyor. 1.5 ay da 4 kez oturmaya geldiler ki evleri ilçe de 50 dk çekiyor yol. Bide yakın olsa heralde hergün gelir. Eşimin ısrarıyla dün oturmaya gittik. Yol uzun sürdüğü için gitmek istemiyorum neyse. Kp geçen gün size gelecektik annen kabul etmedi geleceğiz bu günlerde dedi. 😠
Adam Bi dur Bi evliliğin tadını çıkarayım anlayayım düzen koyayım istediğin kadar gel ne pazarlamacılar gibi sürekli kapımı çalıyorsun. Benim ailem arabayla 5 yürümeylen15 dk lık mesafede oturuyorlar ve bir kez gelmediler. Hatta sizi yemeğe alacağım dedim (kv deler 4 kez geldiler diye aileme karşı vicdan yaptım) annem gelmiyor. Daha yeni evilisin çalışıyorsun ne gerek var diye.
Kızlar ben bu eş ailesi ile görüşmek istemiyorum açıkcası bana nasıl bir yol izlememi önerirsiniz. Cevaplar için teşekkürler.
Dipnot:eşim bana hak veriyor. Kardeşi meselesinde azarla diyor açık açık ama yapamıyorum.
Iyide kaynanna yemeye gelicem.dediginde madem biliyosun ladi anne biraz daja zaman birsz evliligimiz otursan deseydin ya 4 kere yemek ne demek

Bide pedini aliyormus, onun da lafini etmis. Avm de wcde tanimadigim insan istiyor yeri geliyor ona cikarip veriyorum ped. Garip.

hanımefendiye de bir şey söyleyemiyorum bazı aileler yanlış yetiştiriyor veya kişilik olarak benciller. ben sizin ne demek istediğinizi anladım önceki yorumlarınızdan.
ben de başkalarıyla özel eşyalarımı paylaşmaktan hoşlanmam ama kardeş hele ki küçük kardeş başka bir şey.

Şimdi kardeşimden bişeyimi sakınmam hiçbizaman. Ama görümcene gelince kocan azarla demiş sende azarla. Açı açık söyle bırak onu yada hırkamı getir de mesela.
Zaten hiçbizaman kızın ailesiyle erkeğin ailesi bir olmuyor.
Kızın ailesi ne kadar yardımsever ne kadar vericiyse erkeğin ki bi okadar sömürücü umursamaz oluyor.
Çok nadirdir düşünceli insan herhal. Etrafımda da bikaç tane anca var erkek ailesi olarak.

Görümcenin kendi ablasına karşı davranışı nasıl? Bazı ailelerde özel eşya kavramı olmuyor kardeşler diğer kardeşin ya da annenin dolabını açıp giysilerini ortak kullanabiliyolar. Bence görümce için de bu ailede gördüğü normal birsey ve sizi de ablası gibi gördüğü için rahat davranıyor. Sizin kendinize ait kişiliğiniz ve özel alanınız olduğunun farkinda değil. Oda kilitlemek evet bir çözüm ama tatsızlığa neden olabilir. Görümce kötü niyetli değilse sonradan keşke böyle davranmasaydım diye üzülebilirsiniz. Sanki kv daha sağduyulu gibi, onun yanında görümcenizi uyarın, artık aile olduk ama bazı konularda ben senden farklı düşünüyorum eşyalarımın kullanılmasından hoslanmiyorum kendi kardesime de izin vermezdim, yatak odası da özel alandır eşim ve benim dışımızda kimse tek başına giremez gibi. Umarım sorununuz konusarak çözümlenir.

evet bence de özel eşya kavramı olmayan bir insan yoksa insan annesinin dolabından eşya alırken bile soruyor. üşümüştür ortada duran şeyi alıp giymiştir hadi bir derece. siz en iyisi hırkanızı bir süre sonra geri isteyin veya konusmak yerine (kesin yanlış anlar) odanızın kapısını kapatın.

Özel eşyanı odana koy onlar gelince. Kapını da kilitle. Başka türlü hep alır. Hırkayı da kayınvalideden iste gittiğinde ya da onlar gelince.

Görüşmemen de imkansız. Eşinin ailesi sonuçta. Yemeğe alamam, ev müsait değil de geç.

Merhaba kızlar çok kısa kesmeye çalışacağım. Bekar iken kız kardeşimden çok çektim. Makyaj malzemesi ben alırdım o kullanırdı. Krem alırdım gizliden kutusuna koyardı parfüm alırdım kullanırdı. Kıyafet alırdım gizli gizli kaçırır giyerdi. Şuan bile tüylerim diken diken oldu. Hediye almayı misafir ağırlamayı çok severim ama eşyalarımın kullanılmasını sevmiyorum.ama benim sınavım da bu oldu. Hep evleneyim de eşyalarımı saklamadan rahat rahat kullanayım hayali ile yaşardım zira kardeşim alma demeden kullanma etme demeden anlamayan bir insandı. Neyse evlendim (daha yeni 1.5 aydır) şimdide görümce belası çıktı başıma. Evime bir kaç kez geldi geldiğinde de sanki kendi evi gibi istediği gibi geziyor yatak odama giriyor çıkıyor. 17 yaşlarında. Bir kez uyardım çekmecelerimin karıştırılmasından hoşlanmıyorum diye ama laftan anlamıyor. Geçen geldi hırkamı giyindi gitti. Eşime git al dedim de oralı olmadı. Baş edemiyorum. Yumuşak yüzlü de değilim niye insanlar sınırlarımı ihmal ediyor anlayamıyorum.
İkinci derdim de kp😔 adam Bi değişik boş insan. Elinde olsa sürekli gelecek evimize kv de müsade etse yatıya da kalacak. Daha 15 günlük evliydim emrivaki yemeğe geldi. İyi bir rahatlasın geldi kurtuldu dedim ama adam sürekli gelmek istiyor. 1.5 ay da 4 kez oturmaya geldiler ki evleri ilçe de 50 dk çekiyor yol. Bide yakın olsa heralde hergün gelir. Eşimin ısrarıyla dün oturmaya gittik. Yol uzun sürdüğü için gitmek istemiyorum neyse. Kp geçen gün size gelecektik annen kabul etmedi geleceğiz bu günlerde dedi. 😠
Adam Bi dur Bi evliliğin tadını çıkarayım anlayayım düzen koyayım istediğin kadar gel ne pazarlamacılar gibi sürekli kapımı çalıyorsun. Benim ailem arabayla 5 yürümeylen15 dk lık mesafede oturuyorlar ve bir kez gelmediler. Hatta sizi yemeğe alacağım dedim (kv deler 4 kez geldiler diye aileme karşı vicdan yaptım) annem gelmiyor. Daha yeni evilisin çalışıyorsun ne gerek var diye.
Kızlar ben bu eş ailesi ile görüşmek istemiyorum açıkcası bana nasıl bir yol izlememi önerirsiniz. Cevaplar için teşekkürler.
Dipnot:eşim bana hak veriyor. Kardeşi meselesinde azarla diyor açık açık ama yapamıyorum.
Beni en güzel taktigim sen git ki onların gelmeye fırsatı olmasın :KK53:

Esm bunu farkettiginden beri ne zaman gidelim desem onlar gelsin diyor artık gidelim de demiyorim zaten :KK70:

Konunun neredeyse tamamını şımarıklık olarak gördüm.
Zamanında kendi kardeşimizden de yok makyaj malzememi alıyordu falan diye şikayet etmişsiniz, şimdi görümce hırkamı giydi. Alt tarafı hırka ve karşınızdaki 17 yaşında. Hayır yani, ömrü billah hayatınızda olacak insanlarla bu tarz muhabbetlere girmek çok garip geliyor bana.
Kv kp biraz çok gelmiş evet. Öyle denk geliyor olabilir mi? Eşimin ailesi ile bir hafta 3 kere görüşsek, sonraki 6 ay görüşemeyebiliyoruz. Iş güç hastalık vs öyle denk gelmiş olmasın? Ki bu yine görüşmemek için sebep falan değil, eşiniz aklı selim insansa bunu kabul etmez, ederse de kaybeden yine siz olursunuz.
Evliliğin başında ağırlığınızı koymanız gerektiğini düşünüyorsunuz muhtemelen ama izlediğiniz yol doğru değil. Yani kendi kız kardeşinize kapı kilitlemiyorsanız görümce ye de yapmamalısınız.

Şimdiden söyleyeyim, tek çocuk olduğum için erkek kardeşim falan yok üstüne erkek çocuğum da yok yani erkek ailesi olamam.
Hırkayı emaneten almadı geri vermedi. Ben sevip alacam para verecem millete dağıtacam şımarıklık değil enayi gibi hissetmek. Konumu okumadınız heralde 1.5 aydır evliyim. Ben daha evime eşime alışamadım kp nin hergün gelmesini isteseydim aynı eve çıkardım

Görümce için kapıyı kilitlr odam müsait değil ondan kitli tutuyorum de anlar heralde bir daha girmeye çalışmaz.utanması yoksa sizde bu şekilde yapın.kp için birkaç sefer kapıyı açmazsanız gelemez bu kadar sık veya arıyorsa müsait değilim deyin anlar.

Annenizi takdir ettim. Kalmıyor mus donuyormus fazla mı abartiyorsun. Sadece sık gelmesi dışında evliliginize mi karışıyor oğlunu mu dolduruşa getiriyor vs. Sadece gelmesi mi sorun. Burda neler okuyoruz. Heveslenmis belliki oğlunun evi diye gelmek istiyor. Şunu yaparsınız gelirken arıyorsa bugün planımız var ,arkadaşlarım gelecek, evde yokum gibi şeylerle gecistirp diğer hafta musaitiz şu gün gelin diyebilirsin. Kv gayet anlayışlı çok kasmayın bence gorumceyide dediğim gibi annesi yanında uyarın ve odanızı kilitleyin
Kv görmüş geçirmiş kadın. Kp sınır tanımayan biri. Yatılı misafir de sevmiyorum. Belki 6 aylık bir yıllık gelin olsam neyse ama daha eşime evime doyamadım. Başbaşa kalmak istiyorum

Örneğin görümceniz hırkanızı giydi. Evinizden giderken niye üstünde kalmasına izin verdiniz? Kapıda yolcu ederken hırkamı alayım canım diyebilirsiniz. Yatak odanıza yöneldiğinde ne oldu birşeye ihtiyacın varsa ben getireyim diyebilirsiniz. Veya doğrudan canım abin artık yalnız yaşamıyor karı kocanın yatak odasına girilmez diyebilirsiniz

Hırkamı giydi gitti, Esime dedım git al oralı olmadı.

hırkanızı eline aldıgı al elinden alacaktınız, o an görmediniz diyelim Gordugunuzde cikarttıracaktınız ustunden. Esınızın görevi degıl hırkanızı almak.

Kendi malınızı kendiniz koruyun. Nasıl sessiz duruyorsanız, 17yasındakı velet size saygı duymuyor.

Hırkayı emaneten almadı geri vermedi. Ben sevip alacam para verecem millete dağıtacam şımarıklık değil enayi gibi hissetmek. Konumu okumadınız heralde 1.5 aydır evliyim. Ben daha evime eşime alışamadım kp nin hergün gelmesini isteseydim aynı eve çıkardım

Hayırlı olsun, 2. üyelik mi?

Ara Görümceni abla bugün müsait değilim sizi yarın alayım de. Ben misafirimi güzel ağırlamak isterim de.
Bir zahmet anlasınlar evin hanımına sorulur"müsait misin? " diye. Sevgili kardeşi mi ağırlayacak acaba ona söylüyor.
Çok doluyum kusura bakma, o kadar çok hakkımı yediler ki, boşanmak için gün sayıyorum.
Sen sakin ve kurnaz bi üslupla hallet işini. Ben beceremedim yılan olmayı.
Benim eşimin ailesi de bize gekdıklerinde de bana sormuyorlar beni bi yere davet edecekleri zamanda sormazlar atıyorum teyzesinine gidilecek eşime soylenr şu gun şuraya gelsn diye... Okadar terbiyesiz saygısız bi durum kı bi kere Red ettim olay nerelere geldı. Pişman mıyım hayır keske en baştan Red etseydim 👏

Benim eşimin ailesi de bize gekdıklerinde de bana sormuyorlar beni bi yere davet edecekleri zamanda sormazlar atıyorum teyzesinine gidilecek eşime soylenr şu gun şuraya gelsn diye... Okadar terbiyesiz saygısız bi durum kı bi kere Red ettim olay nerelere geldı. Pişman mıyım hayır keske en baştan Red etseydim 👏
Kadınlar, erkeklerin yavru köpeği ya, ondan oraya getir buraya götür diyebiliyorlar. Kendilerini bilmez hadsizler.

Es ailesi ile görüşmek istemiyorum gibi bir sey bence olmaz. Sonuçta anasız babasız bi koca almadınız. Sadece eşiniz burada ailesine gerekli uyarıyı yapması gerekiyor anlayışsız bir aile belli ki. Ama tamamen görusmemek gibi bir sey olmamalı. Görümceye gelince de salon mutfak ve tuvalet harici boyle bi durumda ben bütün odaların kapilarini kitlerdim. Çocuğum olana kadar 1 buçuk sene eşimin ailesi hep yeni evlisiniz diyip bizim zorumuzla geliyorlardi. Cocuk olunca normale donduk hafta da bir gelir gorurler torunu. Kayinvalidem de biraz karistirmayi sever bi kac camasir toplama asma bahanesine yatak odama girdi. Camasir katlama bahanesine en son yatak odamda gorunce ne bu yatak odasi meraki girme dedikce giriyorsun anne bir daha girme lutfen belki ortada ozel seylerimiz var dedim ve bir daha da girmedi. Her geldiğinde de yatak odamin kapısı açıksa kapatırım görür kapattığımi da. Sizin de görünce ergen belliki odanızda görürseniz de güzelce çıkarın odadan

X