erkek ailesi aileme karşı rahatlığı söz verip maddi olarak destek vermekten vazgeçme

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
O kadar dertlenmiş eş ailesine o kadar yükselmiş ki.
Bir de buradaki üyeleri tek tek alıntılayıp cevap yazıyor, anlayamamışsın diyor, hatta hızını alamayıp bazılarımızı tehdit ediyor.
Türkçe, noktalama, imla kimin umrunda?

halbuki konusunda çok belli en baştan ev konusunun açıldığı. yani okuduğumuzu anlıyoruz şükür ama tepki gördükçe olayı değişik anlatmaya çalışmak da ata sporu oldu burada.

verilen sözün tutulması üzücü olmuş ama sizin de beklentide olmamanızı tavsiye ederim. İnsanın kendi emeği ile yaptığının tadı hiçbir şeyde yoktur.

evet senın gıbı terbıyesız ınsanları anlamak oldukca güçç cünküü! hadsizz beynı sulanmıs

bir insana "terbiyesiz" demek hakaret davası için yeterlidir. dönünce okursunuz, burada anlayış gördünüz de başka yerlerde acımazlar. ev tapusu beklerken mahkeme kağıdı alırsınız sonra.

bence ogulları bu kadar zor durumdayken bekarken beraber aldıgı arabasını baba skıstımm satalınmm oyleyse borcumu dusurmeye calısıyorum evlat sahıbı olmaya calısıyorum ben dedıgınde arabyı sattırmam demeyecek o zman! o ararabnın yarısını nısanlıyken esım odedı dıye ben hep bıldım 4 yıl kredı odedı esım onlar aılesı bınsın arabaları olsun dıye aılesıne hep destek cıktı bu zmaka kadar zten
Bu konuda haklısınız. Kendi parasını vermiş, satmak istiyorum dediğinde babası sorun çıkarmamalıydı.

konuya gene geç kaldın :KK43:
ama naifliğin, şu zarafetin, nezaketle verdiğin cevap yüreğimi eritti

* emoji çıkmıyo bilgisayarda, çıksa öpcük koyardım
🥰🥰
18 sayfa okudum, yer yer çileden çıktım, yer yer eğlendim, kah güldüm kah ağladım
Daha farklı yazardım ama hamile halimde evimde FBI, MIT ve MoSSAD tarafından baskın yemek istemedim
KudrAlobar KudrAlobar a söylediklerinden sonra :KK70:

Ben gerçekten anlamıyorum bu beklentileri..Ben en başta kendime yediremiyorum ailemden birşey almayı mesleğimi edinip çalışmaya başladığımdan beri. Evlenmeden önce yalnız yaşarken de böyleydi, yine bekarken borçlandığımda da. Siz çocuk değilsiniz artık meslek sahibi çalışan ayrı bir bireysiniz, aileniz size bakmakla yükümlü değiller artık, eşinizin ailesi de öyle...Dünyanın binbir türlü hali var, bir hastalık olur vs herkes yanında olur tabii ki ama bu kadar da beklentiye girmek ayıp geliyor bana.
Biz eşimle evlendiğimizde ikimiz de çalışıyorduk, dedik ki ne gerek var düğün yapmadık nikah yaptık mis gibi, balayına 5 yıldızlı otele gitmedik, aldık çadırımızı tura çıktık..Üstüne 70 metrekare evde kirada kaldık, küçüktü ama insan istedi mi heryerde de mutlu oluyor. Sonra sıktık dişimizi, paramızı da biriktirdik, evlenirken takılan takıları da arttırdık borcumuz olmayınca, önceki birikimlerimizle de birleştirdik. Evimizi de aldık mis gibi, tüp bebek tedavimizi de oluyoruz.
Hepsi birden yapılamayabilir ama ne olacak biraz daha bekler para biriktirirdik. Tüp bebeği değil ama evi ertelerdim mesela, bir ev dediğin nedir ki arkadaşım içinde yaşananlar huzur önemli neresi ne kadar büyük olduğu değil..
Demem o ki, sorun yaratmak isterseniz yaratır çok ta güzel büyütürsünüz, evliliğinize de yazık edersiniz..Ama istediğiniz huzursa, kimseden beklentiniz olmadan alçakgönüllülükle musmutlu yaşarsınız...

gel canım verırırım ben sana gunluk 30 lıra her dakka benı saksaklarsın arkamı temızlersın lıkelarsın ne yazıyorsam!

Konunun bi başına baktım bi de sonuna. Bu nasıl bi uslup? Nasıl bi konuşma şekli? Kafanız hayrolsun.

Zaten daha konunun giriş cümlesine "lütfen saygı çerçevesinde yazın üstüme gelmeyin" tarzı yazınızdan" %100000 kendisi yanlış davranıyor ama yanlışına muhtemelen ortak fikirler arıyor" demiştim. Öyle de çıktı. Şaşırmadım.

Bu kadar ev takintiniz varsa ev ortak olarak size yapılıp, dayanıp döşenmeden evlenmeseydiniz...
Ayrıca söz vermis olsalar da onlar da maddi olarak sıkıntıya dusmuslerdir yapamamislardir. Kaldı ki bir de kızları var daha onu evlendireceklermis herkes hep sizi mi dusunsun?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X